Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rosną oczekiwania na QE3

Rosną oczekiwania na QE3

2012-06-14 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Opublikowane podczas środowej sesji dane z amerykańskiej gospodarki mocno rozczarowały. Sprzedaż detaliczna i sprzedaż detaliczna bez aut obniżyła się w maju odpowiednio o 0,2% i o 0,4% w ujęciu miesięcznym, a dane za kwiecień zostały zrewidowane w dół.
Złe informacje już zdyskontowane?

Złe informacje już zdyskontowane?

2012-06-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczoraj przez większą część dnia dominowały całkiem niezłe nastroje rynkowe, chociaż tak naprawdę większych powodów ku wzrostowi eurodolara nie było. Dane z USA o sprzedaży detalicznej po wyłączeniu środków transportu obniżyły się do -0,4 proc. w ujęciu miesięcznym, więcej od prognoz. Po zamknięciu europejskich sesji do akcji wkroczyły agencje ratingowe.

Eurodolar pod 1,26

Eurodolar pod 1,26

2012-06-14 Komentarz poranny TMS Brokers
W trakcie sesji w Stanach Zjednoczonych eurodolar osiągnął maksimum na poziomie 1,2610. Natomiast po otwarciu parkietów na Starym kontynencie kurs EUR/USD znajduje się przy poziomie 1,2560. Dziś nie powinniśmy zaobserwować dużej zmienności i silnej reakcji na napływające dane, gdyż rynki wyczekują już na wyniki weekendowych wyborów w Grecji.
Rating Hiszpanii w dół

Rating Hiszpanii w dół

2012-06-14 Raport poranny FMCM
Euro nie odpuszcza: Wczorajsze starania europejskich byków o wyjście ponad poziom 1,2560 zostały wsparte przez inwestorów zza oceanu i tuż po godzinie 16:00 cena wspólnej waluty dynamiczniej ruszyła w kierunku północnym.
Dane dotyczące inflacji nie wpłynęły na złotego

Dane dotyczące inflacji nie wpłynęły na złotego

2012-06-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas porannego handlu złoty oscyluje blisko poziomów z końcówki wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,31 PLN za euro, 3,43 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,58 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu ponownie powróciły w zakres 5,3% (wczorajsze maksimum 5,357%) w przypadku instrumentów 10-letnich.
Rynek żyje plotkami

Rynek żyje plotkami

2012-06-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Plotki o których wspominałem w ostatnich komentarzach (mieszanka oczekiwań związanych z przyszłotygodniowym szczytem G20, a także posiedzeniem FED, oraz domysły nt. potencjalnej interwencji ECB na europejskim rynku długu, jak widać zaczynają żyć własnym życiem.
Kolejna sesja względnego spokoju

Kolejna sesja względnego spokoju

2012-06-13 Raport popołudniowy FMCM
Próba podejścia wyżej: Środowa sesja londyńska na eurodolarze rozpoczęła się od próby przejęcia inicjatywy przez kupujących wspólną walutę. Kurs głównej pary utrzymywał się ponad poziomem 1,25, a inwestorzy korzystając z dobrych nastrojów na rynkach giełdowych oraz próbie uspokojenia na rynku długu próbowali przetestować wtorkowe szczyty.
Plotki, plotki, plotki

Plotki, plotki, plotki

2012-06-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj po południu zwracałem uwagę, iż gwałtownie pogarszająca się sytuacja na europejskim rynku długu z jednej strony rodzi niemal paniczne zachowania, ale z drugiej prowokuje do szeregu plotek na temat potencjalnych działań ze strony globalnych decydentów.
Zmienne nastroje

Zmienne nastroje

2012-06-13 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W oczekiwaniu na wynik wyborów w Grecji i szczyt G20 nastroje na rynkach światowych pozostają zmienne i to one są głównym motorem wszelkich ruchów. Podczas wczorajszej sesji, ze względu na brak istotnych danych, inwestorzy zwracali przede wszystkim na wypowiedzi oficjeli. Inwestorzy pokładają nadzieje w zaplanowanym na przyszły tydzień posiedzeniem FOMC.
Euro nie traci mimo negatywnego sentymentu

Euro nie traci mimo negatywnego sentymentu

2012-06-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Od wczoraj eurodolar konsoliduje się w okolicach poziomu 1,25. Po godzinie 9:00 kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,2510. Najbliższe wsparcie usytuowane jest przy poziomie 1,2440, a opór przy poziomie 1,2530. Wybicie z tego przedziału powinno wyznaczyć kierunek notowań do końca tygodnia.
Podwyższona zmienność budowana na niepewności

Podwyższona zmienność budowana na niepewności

2012-06-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po poniedziałkowym optymizmie związanym z przyznaniem Hiszpanii pomocy finansowej dla krajowych banków w środku tygodnia nie ma już śladu, a inwestorzy powrócili do szarpanego handlu opartego o pojawiające się informacje. Nerwowość i niepewność, jakie budują się na rynku, ponownie skazują aktywa ryzykowne na bycie w defensywie.
Atmosfera wyczekiwania

Atmosfera wyczekiwania

2012-06-13 Raport poranny FMCM
Ratingi hiszpańskich banków w dół: Pierwsze kwadranse wczorajszej sesji amerykańskiej przyniosły spadek kursu eurodolara do poziomu dziennych minimów. Byki nie dały się jednak zepchnąć do wartości piątkowych dołków i wspierając się na wzrostach indeksów z Wall Street wyprowadziły skuteczną kontrę, która pozwoliła im dziś rano znów znaleźć się w okolicy poziomu 1,25.
Panika na hiszpańskim i włoskim długu coraz bliżej?

Panika na hiszpańskim i włoskim długu coraz bliżej?

2012-06-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Rentowności 10-letnich hiszpańskich obligacji są coraz bliższe naruszenia szczytu z listopada ub.r. na poziomie 6,85 proc. Może się to stać w ciągu najbliższych godzin, co może uruchomić prawdziwą falę paniki, której efektem będzie wyjście ponad barierę 7 proc.
Cisza przed burzą

Cisza przed burzą

2012-06-12 Raport popołudniowy FMCM
Walka na granicy 1,25: Po nerwowym poniedziałku dzisiejsze notowania na eurodolarze przebiegały spokojnie. W ciągu handlu na Starym Kontynencie strony rynkowe co raz przepychały kurs pary EUR/USD przez granicę 1,25. Żadnej jednak nie udało się zdobyć odpowiedniej przewagi.
Inwestorzy boją się Grecji

Inwestorzy boją się Grecji

2012-06-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Niezależnie od faktu, iż sondaże publikowane na chwilę przed dwutygodniową ciszą wyborczą, czyli 3 czerwca, częściej wskazywały na przewagę Nowej Demokracji, to strach przed wygraną radykalnie lewicowej SYRIZY i tym samym gospodarczym chaosem w Grecji, będzie negatywnie wpływał na zachowanie się wspólnej waluty przed niedzielnym werdyktem.
Krótkotrwały optymizm

Krótkotrwały optymizm

2012-06-12 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Optymizm wywołany informacją o finansowym wsparciu dla hiszpańskich banków okazał się krótkotrwały. Po dłuższym zastanowieniu inwestorzy doszli do wniosku, że na dłuższą metę taka pomoc nic dobrego nie wróży. Nie ustają bowiem obawy przed kiepską kondycją hiszpańskiej gospodarki i wysokim poziomem zadłużenia.
Optymizm prysł, a eurodolar powrócił do 1,25

Optymizm prysł, a eurodolar powrócił do 1,25

2012-06-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Zgodnie z naszymi oczekiwaniami poprawa nastrojów okazała się bardzo nietrwała - europejskie indeksy, które mocno zwyżkowały w pierwszej części sesji, kończyły wczorajsze notowania pod kreską. Luka hossy na wykresie EUR/USD została zanegowana, a kurs podobnie jak w piątek zniżkował do 200 - godzinowej średniej ruchomej.
Optymizm na kruchych fundamentach

Optymizm na kruchych fundamentach

2012-06-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wydarzeniem weekendu było przyznanie pomocy Hiszpanii na rekapitalizację banków w kwocie maksymalnie do 100 mld EUR. W poniedziałek stopniowo na rynek spływało więcej informacji dotyczących tej pomocy. Po pierwsze, pułap 100 mld EUR teoretycznie mógłby się wydawać dużym, zważywszy na to, że wcześniejsze rynkowe szacunki rzadko przekraczały tę kwotę.
Wysoka zmienność na złotym, Hiszpania i Grecja w centrum uwagi

Wysoka zmienność na złotym, Hiszpania i Grecja w centrum uwagi

2012-06-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas porannego handlu złoty oscyluje blisko minimów ustalonych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,335 PLN za euro, 3,473 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,61 PLN za franka szwajcarskiego.
Po optymizmie nie ma już śladu

Po optymizmie nie ma już śladu

2012-06-12 Raport poranny FMCM
Niedźwiedzie postawiły na swoim: W miarę rozwoju poniedziałkowej sesji amerykańskiej notowania eurodolara osuwały się na coraz niższe poziomy. Strona podażowa dążyła do domknięcia pro wzrostowej luki otwarcia co udało się w końcówce handlu zza oceanem.