Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czy Grecy ustawiają się pod referendum?

Czy Grecy ustawiają się pod referendum?

2015-04-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Pomysł odwołania się do woli wyborców nie jest nową ideą w ekipie premiera Tsiprasa – spekulacje na ten temat pojawiły się dwa tygodnie temu. Wtedy Grecy temu zaprzeczali, zwłaszcza w kontekście przeprowadzenia wcześniejszych wyborów – to nie dziwi, bo Syrizie raczej wiele by one nie dały.
Dane z Wielkiej Brytanii i Bank Kanady w centrum wydarzeń

Dane z Wielkiej Brytanii i Bank Kanady w centrum wydarzeń

2015-04-28 Rynki o poranku
Sesja azjatycka upłynęła pod znakiem osłabiających się indeksów giełdowych, które podążyły za gorszym zamknięciem indeksów amerykańskich. Hang Seng osłabia się o około 0,3% natomiast Shanghai Composite traci ponad 1%.

Cipras kapituluje?

Cipras kapituluje?

2015-04-28 Porann Szkic walutowy AFS
Zmiana składu grupy negocjacyjnej ze strony Grecji odczytywane jest jako wyraz uelastycznienia stanowiska rządu A. Ciprasa. Pojawia się szansa na kompromis. Spekuluje się o zgodzie Grecji na niektóre propozycje. Rynki w pozytywnych nastrojach. Wyraźnie umocnił się złoty. Obraz rynku nie uległ jednak zmianie. Spodziewamy się szybkiego powrotu kursu EUR/PLN powyżej 4,00.
Grecja zmienia taktykę

Grecja zmienia taktykę

2015-04-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowe spotkanie Eurogrupy w Rydze ostatecznie przyniosło postęp w negocjacjach, choć nie taki, jakiego wszyscy oczekiwali. Grecja dokonała zmian w zespole negocjacyjnym osłabiając pozycję ministra finansów Varoufakisa, którego twarda (i arogancka) postawa rodziła więcej kłopotów niż pożytku.
Próba rozegrania kontynuacji umocnienia PLN

Próba rozegrania kontynuacji umocnienia PLN

2015-04-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszym wyraźnym umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 3,9862 PLN za euro, 3,6674 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8375 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5849 PLN w relacji co funta szterlinga.
Już nieco niżej, już nieco wyżej

Już nieco niżej, już nieco wyżej

2015-04-28 Raport poranny GMCM
Powrót na południe: Tytuł naszego raportu odnosi się do faktu, że para EUR/USD odstąpiła już od wczorajszych maksimów, zaś np. USD/PLN – od dołków. Zajmijmy się jednak na razie pierwszym z tych walorów. Otóż na EUR/USD widzimy dziś rano, po godzinie piątej, poziom 1,0875.
Prezydent Turcji oczekuje niższych stóp procentowych

Prezydent Turcji oczekuje niższych stóp procentowych

2015-04-27 Poranny komentarz walutowy
Kalendarz publikacji ekonomicznych jest dzisiaj relatywnie pusty, najbardziej istotna będzie PMI dla usług w Stanach Zjednoczonych. Jednak ten krótszy na wielu rynkach finansowych tydzień przyniesie sporo ciekawych wydarzeń.
Kolejny spokojny poniedziałek

Kolejny spokojny poniedziałek

2015-04-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Poniedziałek zapowiada się na wyjątkowo nudny dzień na rynku finansowym na tle wydarzeń zaplanowanych na resztę tygodnia. Jedynym godnym uwagi odczytem dziś jest PMI dla usług z USA za kwiecień.
Przed nami ciekawy tydzień

Przed nami ciekawy tydzień

2015-04-27 Rynki o poranku
Kalendarium makroekonomiczne w tym tygodniu jest wypełnione po brzegi. Na pierwszy plan oczywiście wysuwa się posiedzenie FOMC, ale swoje 5 minut będzie miał także Bank Rosji i Nowej Zelandii, a dodatkowo poznamy szereg ważnych odczytów z gospodarki amerykańskiej, brytyjskiej i strefy euro.
Greckiej tragedii ciąg dalszy. Ciekawy tydzień na rynkach.

Greckiej tragedii ciąg dalszy. Ciekawy tydzień na rynkach.

2015-04-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Bez przełomu podczas rozmów w Rydze. Euro mocniejsze. Złoty jeszcze straci. Tydzień zapowiada się wyjątkowo ciekawie. W centrum uwagi środowe posiedzenie Rezerwy Federalnej. Zgodnie z przypuszczeniami, piątkowe spotkanie ministrów finansów krajów strefy euro w Rydze nie przyniosło wiążących rozstrzygnięć dotyczących wypłaty transzy pomocy dla Grecji.
Stabilizacja PLN powyżej 4,00 PLN za euro

Stabilizacja PLN powyżej 4,00 PLN za euro

2015-04-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po piątkowej lekko spadkowej sesji. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,0310 PLN za euro, 3,7156 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8880 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6339 PLN w relacji do funta szterlinga.
Pomimo Grecji jesteśmy wysoko

Pomimo Grecji jesteśmy wysoko

2015-04-27 Raport poranny FMCM
Czekamy dalej: Obecny obraz na wykresie EUR/USD mógłby sugerować, że rynek jest nadal dość optymistyczny, a nawet, że mogą czekać nas dalsze zwyżki, np. w kierunku 1,10 – 1,1050. Niewykluczone jednak, że to tylko pozory, a cała ta konstrukcja (obecnie w pobliżu 1,0850) jest bardzo chwiejna. Już teraz widać zresztą, że notowania – powoli, opieszale, ale jednak – schodzą lekko na południe.
Wszystkie waluty mają swoje grzechy

Wszystkie waluty mają swoje grzechy

2015-04-25 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kolejny tydzień nie przynosi rozstrzygnięcia na rynku EUR/USD, gdzie w przedziale 1,05-1,10 każdy poziom jest możliwy, a do przebić wsparć/oporów dochodzi w chaotycznych warunkach. Bazą dla niezdecydowanego rynku są bagaże problemów, jakie za sobą niosą i euro i dolar.
Pod koniec tygodnia główna para dość wysoko

Pod koniec tygodnia główna para dość wysoko

2015-04-25 Raport tygodniowy FMCM
Na EUR/USD sprawy mają się tak: W tym tygodniu rynek czekał w dużej mierze na piątkowe zebranie Eurogrupy w Rydze, pragnąc dowiedzieć się, czy sprawa Grecji zostanie tam rozwiązana (jakkolwiek i tak byłoby to rozwiązanie tylko tymczasowe).
Rynek optymistycznie podchodzi do rozwiązań w sprawie Grecji

Rynek optymistycznie podchodzi do rozwiązań w sprawie Grecji

2015-04-24 Rynki o poranku
Dziś jednym z ważniejszych wydarzeń jest spotkanie ministrów finansów strefy euro, czyli Eurogrupy, w Rydze z przedstawicielami rządu Grecji w sprawie negocjacji związanych ze spłatą greckiego zadłużenia.
Brak bezpiecznej propozycji

Brak bezpiecznej propozycji

2015-04-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Dwa dni USD starał się pokazać siłę, jednak ostatecznie skapitulował na całej szerokości. Słabsze dane z USA wspierały wczoraj odejście od dolara, choć presja pojawiła się jeszcze przed publikacjami. Brak silnego katalizatora, by inwestorzy mogli wskoczyć na długie pozycje w USD, ...
Rynki pełne nadziei na porozumienie ws. Grecji

Rynki pełne nadziei na porozumienie ws. Grecji

2015-04-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
W oczekiwaniu na wyniki unijnego szczytu ministrów finansów euro zyskuje na wartości. Panuje duży optymizm odnośnie do finalnych rozwiązań. Złoty mocniejszy do dolara, słabszy do euro. Spodziewamy się kontynuacji tej trajektorii kursów podczas nadchodzących kilku sesji.
Złoty stabilizuje się czekając na doniesienia ws. Grecji

Złoty stabilizuje się czekając na doniesienia ws. Grecji

2015-04-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty po wczorajszym lekkim osłabieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 3,9960 PLN za euro, 3,7001 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8660 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5667 PLN w relacji do funta szterlinga.
Odczyty makro i Ryga

Odczyty makro i Ryga

2015-04-24 Raport poranny FMCM
Na co liczy rynek? Sytuacja wygląda aktualnie tak, jakby rynek liczył na to, że w Rydze osiągnięte zostanie porozumienie pomiędzy Grecją a Zachodem. Nie jest to wcale tak bardzo oczywiste (jakkolwiek możliwe, a w razie czego zostaje jeszcze tydzień), ale w każdym razie świadczy o tym dość wysoki eurodolar, dziś rano (ok. 6:00) oscylujący przy 1,0790.
W oczekiwaniu na piątek

W oczekiwaniu na piątek

2015-04-23 Raport popołuldniowy FMCM
Główna para w kontekście Grecji: PMI dla przemysłu Francji wyniósł wstępnie 48,4 pkt (prognoza 49,2 pkt), a dla usług 50,8 pkt (prognoza 52,4 pkt). Gorsze od przewidywań były też dane niemieckie: tu w przemyśle odnotowano 51,9 pkt (prognoza 53 pkt), a w usługach 54,4 pkt (zamiast 55,5 pkt).