Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar lubi spokój

Dolar lubi spokój

2015-08-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Silny i utrzymany popyt na akcje na Wall Street w połączeniu ze wzrostem rentowności obligacji USA wlewa nowe siły w USD. Azja kontynuuje wzrosty indeksów, wróżąc powrót stabilności na rynki finansowe. Dziś mamy rewizję PKB z USA. Startuje sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole.
Polepszenie nastrojów nieznacznie jedynie wsparło PLN

Polepszenie nastrojów nieznacznie jedynie wsparło PLN

2015-08-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nieznacznie mocniejszego złotego wobec euro oraz franka szwajcarskiego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2287 PLN za euro, 3,7257 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9089 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7712 PLN w relacji do funta szterlinga.

Waluty w czwartek

Waluty w czwartek

2015-08-27 Raport poranny FMCM
Wieści z USA: Czekamy dziś w dużej mierze na informacje z USA. Zaczyna się sympozjum w Jakcson Hole, gdzie przemawiać będą przedstawiciele banków centralnych. Wydaje się, że przedstawią dość optymistyczne komunikaty (w kontekście ostatnich wydarzeń w Chinach i "czarnego poniedziałku" na giełdowym parkiecie).
Uspokojenie

Uspokojenie

2015-08-26 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po zaskakującym dla rynków europejskich zakończeniu sesji w USA, gdzie mocne zwyżki indeksów w pierwszej fazie handlu zostały w całości zredukowane w dynamicznej końcówce dnia.
Podwyżka dopiero w marcu 2016?

Podwyżka dopiero w marcu 2016?

2015-08-26 Rynki po południu
Środowe popołudnie upłynęło pod znakiem publikacji danych ze Stanów Zjednoczonych dotyczących zamówień na dobra trwałego użytku za miesiąc lipiec. Dane okazały się lepsze od oczekiwań rynku i tym samym zamówienia w lipcu w ujęciu miesięcznym wzrosły o 2% przy konsensusie równym -0,4% i poprzedniej wartości 4,1%, która została zrewidowana z poziomu 3,4%.
Dolar przy lokalnym szczycie

Dolar przy lokalnym szczycie

2015-08-26 Raport DM BOŚ z rynku walut
Publikowane dzisiaj dane nt. dynamiki zamówień na dobra trwałego użytku cechuje duża zmienność. Stąd też często stają się one pretekstem do krótkoterminowych ruchów, które później ulegają wyczerpaniu. Podobnie może być i teraz. O godz. 14:30 podano, że dane wypadły powyżej konsensusu.
Wysokie zamówienia

Wysokie zamówienia

2015-08-26 Raport walutowy FMCM
Dobre dane z USA: Spodziewano się, że lipcowa dynamika zamówień na dobra bez środków transportu wyniesie +0,4 proc. m/m, a było to +0,6 proc. Równocześnie znacznie skorygowano odczyt z czerwca – z 0,6 proc. do 1 proc. Odczyt dla dóbr trwałego użytku podwyższono z 3,4 proc. do 4,1 proc., a najnowsza publikacja to 2 proc. m/m, znacznie ponad spadkową prognozę -0,4 proc.
Ludowy Bank Chin wkracza do akcji

Ludowy Bank Chin wkracza do akcji

2015-08-26 Poranny Szkic walutowy AFS
Paniczna wyprzedaż na giełdach w Chinach i USA została opanowana, jednak spadki cen nadal dominują. Mająca ustabilizować rynki i wesprzeć gospodarkę obniżka stóp procentowych w Chinach pozytywnie odbiła się jedynie na wycenach akcji w Europie. Do końca tygodnia indeksy odbiją. W rejonie 1,15 będzie oscylował eurodolar, a złoty odrobi część strat do euro, utrzyma zyski w relacji do dolara.
Uspokojenie sytuacji w Chinach może wesprzeć PLN

Uspokojenie sytuacji w Chinach może wesprzeć PLN

2015-08-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi lekki wzrost wyceny złotego na bazie wzrostów w Chinach. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2324 PLN za euro, 3,6843 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8969 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,7827 PLN względem funta szterlinga.
Środa – czyli zamówienia w USA

Środa – czyli zamówienia w USA

2015-08-26 Raport poranny FMCM
Eurodolar jest w okolicach 1,15 – 1,1520. Oznacza to, że powrócił z północy na południe (bo przecież w poniedziałek sięgał linii 1,17) – oraz z południa na północ (bo wczoraj dochodził do 1,14). Na razie świeca dzienna rysuje się jako czarna, spadkowa, można więc wnosić, że znów będziemy się osuwać w kierunku pro-dolarowym, choć pochopne byłoby rysowanie wizji szybkiego powrotu w okolice 1,1210-30.
Chińczycy weszli do akcji

Chińczycy weszli do akcji

2015-08-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Można by się sprzeczać, czy w sytuacji gdyby Chińczycy ogłosili swą decyzję w niedzielę, to nie mielibyśmy wczoraj takiego załamania się rynków finansowych. Tak czy inaczej cięcie stopy rezerw obowiązkowych dla banków o 50 p.b. i głównych stóp o 25 p.b. potraktowano jako dobrą monetę.
Wyraźne zwyżki dolara dopiero po wrześniowym posiedzeniu FED?

Wyraźne zwyżki dolara dopiero po wrześniowym posiedzeniu FED?

2015-08-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Niemcy: Indeks nastrojów w biznesie (Ifo) wzrósł w sierpniu do 108,3 pkt. z 108,0 pkt. (oczekiwano jego spadku do 107,7 pkt.). Niemniej jest to wynik wyraźniejszego wzrostu subindeksu bieżącej kondycji (do 114,8 pkt. z 113,9 pkt.), gdyż wskaźnik przyszłych oczekiwań minimalnie spadł do 102,2 pkt. ze 102,3 pkt. po korekcie miesiąc wcześniej.
Odreagowanie na rynkach rozwiniętych

Odreagowanie na rynkach rozwiniętych

2015-08-25 Rynki o poranku
Wczorajsza sesja przypominała wydarzenia z kryzysowego 2008 roku, zresztą w przypadku wielu instrumentów finansowych obserwowaliśmy zmienność niespotykaną od tamtego okresu lub nawet od kilkudziesięciu lat. Zakres zmian na parze NZDUSD ponad 10% co oznacza ruch największy od 1985 roku, a jeszcze większe zmiany obserwowaliśmy na bardziej egzotycznych parach.
Rynkiem rządzą emocje

Rynkiem rządzą emocje

2015-08-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Strach przekroczył wczoraj granice mierzalności. Rynek opcji na S&P500 stał się przejściowo tak płytki, że obliczanie indeksu VIX cieszącego się mianem wskaźnika strachu zostało zawieszone. Z kolei małą głębokość rynku walutowego obrazują dynamiczne, skokowe tąpnięcia i wystrzały kursów. O ile nocny ruch USD/ZAR do 14,00 nie jest aż tak bardzo szokujący, to runięcie NZD/USD z 0,6570 do 0,6130 nakazuje zachować ostrożność.
Wyprzedaż za głęboka?

Wyprzedaż za głęboka?

2015-08-25 Poranny Szkic walutowy AFS
Choć spadki cen akcji na giełdzie w Chinach się pogłębiły, pojawiają się sygnały, że po Czarnym Poniedziałku na światowych rynkach finansowych nastąpi odbicie notowań aktywów. Do końca tygodnia nastroje będą się poprawiać. Kupujący przecenione akcji liczyć będą na pozytywne sygnały z sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole.
PLN i waluty CEE nie poddają się panice

PLN i waluty CEE nie poddają się panice

2015-08-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi lekki spadek wyceny polskiej waluty z uwagi na podażowe nastroje utrzymujące się wokół walut EM. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2429 PLN za euro, 3,6744 PLN wobec dolara amerykańskiego, 5,7881 PLN względem funta szterlinga oraz 3,9303 PLN w relacji do franka szwajcarskiego.
Pozdrowienia z Pekinu

Pozdrowienia z Pekinu

2015-08-25 Raport poranny FMCM
Rynki finansowe, w szczególności zaś forex, mają to do siebie, że co jakiś czas określony temat staje się nich swego rodzaju "samograjem", o którym można pisać, zdawałoby się, bez końca. Trzy lata temu była to np. Hiszpania, później Cypr czy Grecja, w międzyczasie też kwestie tego, czy Fed zakończy swoją operację QE – i czy EBC zacznie swoją. A potem znów Grecja – itd. Tym razem padło na Chiny.
Chińskie echa, chińskie cienie

Chińskie echa, chińskie cienie

2015-08-24 Raport popołudniowy FMCM
Epicentrum i fale: Nie można jeszcze mówić o całościowym, ogólnym i długotrwałym kryzysie finansowym na świecie, tym niemniej to, co dzieje się w Chinach, a także w paru innych krajach azjatyckich, jest problematyczne.
Czy FED podniesie w tym roku stopy?

Czy FED podniesie w tym roku stopy?

2015-08-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Grecja: Nie udała się misja stworzenia rządu przez lidera opozycyjnej Nowej Demokracji – co było to przewidzenia. To uwiarygodnia termin przyspieszonych wyborów parlamentarnych na 20 września, co wcześniej zapowiedział premier Tsipras, który kilka dni temu podał się do dymisji.
Czarny poniedziałek

Czarny poniedziałek

2015-08-24 Poranny komentarz walutowy
Jeśli ktokolwiek oczekiwał, iż światowa wyprzedaż rozpoczęta w poprzednich dniach zakończy się wraz z początkiem nowego tygodnia, ten srogo się pomylił. Poniedziałkowy poranek przyniósł jeszcze większy odwrót od rynku akcji, a sytuacja na światowych parkietach zaczyna przypominać paniczną wyprzedaż.