Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Perspektywa podwyżek stóp przez FED szkodzi PLN
2015-08-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie presji na walutach EM oraz złotym. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1825 PLN za euro, 3,8491 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9344 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,9808 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,978% w przypadku obligacji 10-letnich.
Gwałtowne zmiany
2015-08-05 Raport poranny FMCMDuży ruch: Rynek forex niekiedy zaskakuje gwałtownymi zmianami w sytuacjach, które pozornie nie powinny dawać ku temu podtekstów. Lub może inaczej: jakieś fundamenty są prawie zawsze, ale nie zawsze są oczywiste czy też spodziewane.
Spokojny finał dnia na EUR/USD
2015-08-04 Raport popołudniowy FMCMCo z zamówieniami w USA za czerwiec? Słychać niewiele. Oto bowiem okazało się, że poznaliśmy dziś jedynie odczyt dotyczący zamówień w przemyśle. Owszem, dynamika +1,8 proc. m/m przebiła prognozę na poziomie +1,4 proc., ale to ostatecznie tylko jeden odczyt, w szczególności nie było wiadomości o zamówieniach na dobra trwałego użytku.
Szalony skok kangura
2015-08-04 Komentarz walutowy XTBWydarzeniem poranka niewątpliwie okazały się ruchy na parach z dolarem australijskim. Umocnienie AUD nastąpiło po lepszych danych o sprzedaży detalicznej, oraz po ogłoszeniu decyzji o poziomie stóp procentowych w Australii.
dolar australijski królem poranka
2015-08-04 Rynki o porankuAustralijska waluta jest dziś wspierana zarówno przez odczyt danych dotyczących sprzedaży detalicznej, jak i przez zmianę tonu wypowiedzi odnośnie kursu tej waluty, którą poznaliśmy po decyzji w sprawie stóp procentowych.
RBA mówi dość deprecjacji AUD?
2015-08-04 Komentarz poranny TMS BrokersDolar australijski we wtorek przewodzi odbiciu walut surowcowych po tym, jak RBA zgodnie z oczekiwaniami utrzymał stopy procentowe bez zmian, ale w komentarzu pominął odniesienie do koniecznej dalszej deprecjacji waluty. Dolar amerykański zmaga się z nieprzychylnymi danymi, oczekując kluczowego raportu w piątek. Złoty jest stabilny.
Sprzyjające warunki do podwyższenia stóp w USA
2015-08-04 Poranny Szkic Walutowy AFSStabilny, wakacyjny handel na rynkach. Dane z USA wystarczająco mocne, by przekonać Fed do podwyższenia stóp procentowych, być może już we wrześniu. Sesja zapowiada się spokojnie. Wydarzenie tygodnia w piątek – publikacja raportów z rynku pracy.
Wtorek i EUR/USD
2015-08-04 Raport poranny FMCMBrak rozstrzygnięcia: Wciąż nie ma klarownego rozstrzygnięcia na EUR/USD. Z jednej strony, opcja pro-dolarowa nie ma odwagi i argumentów, by ostro potwierdzić trend spadkowy (mierzony od 18 czerwca) i sprowadzić notowania choćby do okolic 1,0890 – 1,09.
Początek miesiąca w rytmie indeksów PMI
2015-08-03 Poranny komentarz walutowyPrzed nami pierwsza sesja na światowych rynkach finansowych w nowym miesiącu. O poranku zmienność walut koszyka G10 była znikoma i po starcie sesji europejskiej stan ten się umacnia. Polska waluta ustabilizowała się i większy ruch nie jest notowany nawet po publikacji świetnego indeksu PMI.
Oczekiwania wystawiane na próbę
2015-08-03 Komentarz poranny TMS BrokersRozczarowujący rezultat indeksu kosztów zatrudnienia z USA wprowadził sporo zamieszania na rynek walutowy w piątek, choć niska wakacyjna płynność i przepływy związane z końcem miesiąca także miały niemały udział. Rynek USD wkracza w okres silnych wahań oczekiwań odnośnie terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych Fed, który przynosi reperkusje dla całego rynku.
Niskie koszty pracy w USA. Słabość chińskiego przemysłu.
2015-08-03 Poranny Szkic Walutowy AFSReakcja na publikację indeksu kosztów pracy w USA (słaby odczyt) gwałtowna, ale krótkotrwała, trąci czysto spekulacyjnym charakterem. Tydzień pod znakiem wyczekiwania na piątkowe raporty z rynku pracy. Dziś dzień publikacji indeksów PMI i ISM. Chiński bardzo słabo. Polski nie powinien negatywnie zaskoczyć, co wesprze osłabionego nieco złotego.
Początek pod znakiem PMI
2015-08-03 Raport poranny FMCMCo z eurodolarem? PMI dla przemysłu to dziś najważniejsza seria odczytów. Mamy już dane z krajów odrobinę egzotycznych z perspektywy eurodolara – np. z Australii, Japonii, Chin czy Indii. Wskaźnik chiński miał wynieść 48,2 pkt, co i tak byłoby spadkiem – a zszedł do 47,8 pkt.
Wyhamowanie spadku PLN, PMI w kalendarzu
2015-08-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi względną stabilizację kwotowań złotego przed danymi dot. indeksu PMI. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1420 PLN za euro, 3,7755 PLN wobec dolara amerykańskiego, 5,8929 PLN względem funta brytyjskiego oraz 3,9053 PLN w relacji do franka szwajcarskiego.
Co pokazał nam ten tydzień?
2015-08-01 Raport tygodniowy FMCMNa głównej parze: Jeśli chodzi o EUR/USD, to kończący się tydzień (w sensie tygodnia roboczego) pokazał nam, że mimo wszystko na wykresie wciąż gra dużą rolę trend spadkowy, zapoczątkowany 18 czerwca i znaczony dalej szczytami z 10 i 13 lipca.
Róg obfitości ryzyk makro
2015-07-31 Komentarz tygodniowy TMS BrokersPrzyszły tydzień eksploduje istotnymi wydarzeniami makro. Numerem jeden jest raport z rynku pracy z USA (pt). Po tym, jak w lipcowym komunikacie FOMC obniżył próg dla rozpoczęcia procesu normalizacji polityki monetarnej, oczekując tylko „nieznacznej” poprawy na rynku pracy, raport o zatrudnieniu stał się głównym czynnikiem mogącym zdecydować o pierwszej podwyżce we wrześniu.
Dynamika wzrostu płac w USA najniższa w historii
2015-07-31 Rynki po południuPiątek przynosi zdecydowany zwrot na parach z dolarem po opublikowanych danych odnośnie kosztów zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych. Ten z reguły pomijany przez inwestorów wskaźnik dziś znacząco wpłynął na wycenę USD, ze względu na to, że jego odczyt jest najniższy w historii.
Uczestnictwo MFW w programie pomocy dla Grecji zagrożone
2015-07-31 Rynki o porankuWydawałoby się, że w dniu wczorajszym najważniejszym wydarzeniem na rynkach wydarzeniem miała być publikacja danych dotyczących dynamiki amerykańskiego PKB, które obok informacji z rynku pracy oraz poziomu inflacji, należą do kluczowych danych branych pod uwagę przez Rezerwę Federalną w kontekście zarządzania polityką pieniężną.
Rynek dolara czeka na więcej i na lepsze
2015-07-31 Komentarz poranny TMS BrokersDane o PKB z USA ostatecznie były na swój sposób kłopotliwe w interpretacji, hamując rajd USD, który musi poczekać na kolejne dane z gospodarki. Mimo to trend pozostaje niezachwiany, ale dziś mamy koniec tygodnia i miesiąca jednocześnie, co zawsze nosi ze sobą potencjał do pobudzenia zmienności.
USA na ścieżce wzrostu. Bez MFW w bailout’cie Grecji?
2015-07-31 Poranny Szkic Walutowy AFSZłoty słabszy po niepokojących informacjach o możliwym braku udziału Międzynarodowego Funduszu Walutowego w trzecim programie pomocy dla Grecji. Eurodolar stabilny. Przeciwny wektor oddziaływania takich doniesień na kurs EUR/USD. Dane o PKB z USA pozytywne, przybliżają scenariusz podwyżki stóp we wrześniu.
Mocny dolar i FED szkodzą złotemu
2015-07-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań złotego po wczorajszym wyraźnym spadku. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1415 PLN za euro, 3,7859 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9097 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,9044 PLN względem funta szterlinga.