Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Europejskie QE, a rynek złotego
2015-09-03 Raport DM BOŚ z rynku walutWprawdzie szef Europejskiego Banku Centralnego nie doprecyzował dzisiaj, czy obecny program QE wart 60 mld EUR miesięcznie mógłby zostać zwiększony, czy też ewentualna dyskusja będzie dotyczyć tak naprawdę QE2, który rozpocznie się od września przyszłego roku i będzie kontynuacją obecnego programu z jakimiś modyfikacjami.
ECB jest gotowy na wszystko, euro wyraźnie w dół
2015-09-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutDzisiaj Europejski Bank Centralny nie dokonał wprawdzie żadnych zmian w polityce pieniężnej, ale przekaz jaki płynie z konferencji prasowej sugeruje, że taki scenariusz staje się prawdopodobny na najbliższych posiedzeniach.
Mozolna odbudowa apetytu na ryzyko
2015-09-03 Komentarz poranny TMS BrokersRynki w Chinach i Hong Kongu są zamknięte na dwa dni i reszta Azji stara się łapać oddech. Zmienność jest mniejsza, ale odbudowa apetytu na ryzyko przychodzi z ogromnym trudem. Dziś w centrum uwagi konferencja prezesa ECB, gdzie głównym pytaniem w kontekście pozycji euro jest, czy Draghi będzie wystarczająco gołębi?
EBC w centrum uwagi
2015-09-03 Rynki o porankuDecyzja w sprawie stóp procentowych oraz późniejsza konferencja prezesa Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghiego – to dwa najważniejsze wydarzenia dzisiejszego dnia, na których swoją uwagę skupiają inwestorzy. Czy możemy zatem spodziewać się jakichś zmian w polityce pieniężnej strefy euro?
Zmienność, zmienność i jeszcze raz zmienność
2015-09-03 Poranny komentarz walutowyPomimo braku sesji w Chinach, w Azji nie zabrakło zmienności. Większość azjatyckich parkietów zyskała, Nikkei wzrasta po raz pierwszy od czterech sesji. Cały czas tracą waluty z tak zwanego bloku surowcowego oraz ogólnie, gospodarki wschodzące przez niepokój co do spowolnienia gospodarczego w Chinach, które może wpłynąć na kondycję globalnej gospodarki.
RPP bez zaskoczeń. W oczekiwaniu na EBC…
2015-09-03 Poranny Szkic walutowy AFSNBP zamierza dalej utrzymywać stabilne stopy procentowe i nie widzie powodów do zmiany prognoz makro. Złoty stabilny. W oczekiwaniu na posiedzenie EBC straciło euro. Czy M. Draghi zdoła podtrzymać tę tendencję?
Czwartek czeka na piątek
2015-09-03 Raport poranny FMCMEurodolar – jednak nisko? Okolice 1,1155-60 na wykresie EUR/USD można uznać za poziom wsparcia. Był on testowany 28 sierpnia. Później notowania na kilka dni przeniosły się w wyższe rejony, a teraz znów są bardziej po stronie dolara, choć poniżej 1,12 jeszcze nie zeszliśmy.
Informacje z RPP tylko nieznacznie wsparły złotego
2015-09-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWydarzeniem dla rynku złotego była dzisiaj decyzja Rady Polityki Pieniężnej, a konkretnie konferencja prasowa, która zwyczajowo rozpoczęła się o godz. 16:00. Utrzymanie głównej stopy procentowej na poziomie 1,50 proc. nie było żadnym zaskoczeniem – wydaje się, że stopy utrzymają się na obecnym poziomie znacznie dłużej, niż to się obecnie szacuje.
W oczekiwaniu na EBC
2015-09-02 Rynki po południuPodczas dzisiejszego dnia na rynkach finansowych panowała niższa zmienność, wynikająca zarówno ze skromnej liczby ważnych publikacji w kalendarzu makroekonomicznych, jak i jutrzejszej decyzji w sprawie stóp procentowych oraz następującej później konferencji prasowej Europejskiego Banku Centralnego, na którą z niecierpliwością czekają inwestorzy.
Czwarta po południu
2015-09-02 Raport popołudniowy FMCMDwa momenty były dziś, przynajmniej w teorii, kluczowe dla eurodolara. O 14:15 poznaliśmy raport ADP ze Stanów Zjednoczonych – dotyczący sierpniowej zmiany liczby miejsc pracy poza rolnictwem, w sektorze prywatnym. Odczyt był dość słaby: 190 tys. Prognozowano 205 tys., jakkolwiek na podstawie lipcowego odczytu wynoszącego pierwotnie 185 tys.
Święty spokój w Chinach
2015-09-02 Poranny komentarz walutowyNa chińskim parkiecie giełdowym mieliśmy do czynienia z kolejną sesją spadkową, jednak jej rozmiary są nieporównywalnie mniejsze do tych z początku tygodnia. Shanghai Composite zamknął sesję z dzienną stratą wynoszącą 0,4% i w tym tygodniu niżej już się nie znajdzie.
Seria danych z USA
2015-09-02 Rynki o porankuŚrodowy handel na rynku walutowym przebiega dość spokojnie przy nieznacznie umacniającym się dolarze (indeks dolara zyskuje +0,12%), który będzie wyczekiwać na szereg danych ze Stanów Zjednoczonych.
Świat zwalnia, Europa przyspiesza. Nawrót awersji do ryzyka.
2015-09-02 Poranny Szkic walutowy AFSPonowny silny wzrost awersji do ryzyka po nie najlepszych odczytach indeksów PMI/ISM ze świata. W Polsce największy spadek wskaźnika od 10 lat. Złoty utrzymuje niską wartość. Próba testu ostatnich maksimów na EUR/PLN. Po dwóch miesiącach przerwy dziś kończy się posiedzenie RPP. Ważna ocena perspektyw rozwoju gospodarki, złotego i polityki pieniężnej.
Rynkom przyda się odpoczynek od Chin
2015-09-02 Komentarz poranny TMS BrokersInwestorzy dalej patrzą na rynek akcji, który wczoraj słabo rozpoczął miesiąc. Dziś nastroje na sesji azjatyckiej są lepsze, choć zastanawia, na ile wyciąganie giełdy w Szanghaju odbywa się z pomocą chińskich władz starających się ustawić sentyment przed długim weekendem z paradą wojskową. Dziś ADP i decyzja RPP.
EUR/PLN przy 4,25
2015-09-02 Raport poranny FMCMWciąż wysoko: Eurodolar zaczyna dzień, jeśli mierzyć to naszym czasem, dość wysoko, bo przy 1,1280. Wykres elegancko wpisuje się w swego rodzaju trend wzrostowy, jaki wczoraj sygnalizowaliśmy – mowa o linii łączącej dołki z 7, 19 i 28 sierpnia.
Australia bez zmian na stopach, USD czeka na odczyt indeksu ISM
2015-09-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutAustralia: RBA nie zmienił stóp procentowych, które pozostały na poziomie 2,0 proc. Zaznaczono, że gospodarkę charakteryzuje „umiarkowana ekspansja” – wcześniej pisano „że gospodarka kontynuuje wzrost”. RBA zwrócił uwagę na ostatnie zamieszanie w Chinach, które doprowadziło do wzrostu zmienności na rynkach finansowych, ale nie odniósł się do tego szerzej.
Chiny zbierają swoje żniwo
2015-09-01 Poranny komentarz walutowyNegatywny sentyment ponownie powrócił na rynek, ponownie za sprawą chińskiej gospodarki. Opublikowane dziś w nocy dane pokazały, iż sytuacja w tamtejszym przemyśle jest w dalszym ciągu daleka od oczekiwanej przez chińskie władze, a wzrost gospodarczy na poziomie 7,0% może być niespełnionym marzeniem rządu w Pekinie.
Powrót niepokoju
2015-09-01 Rynki o porankuDzisiejsza sesja azjatycka wskazuje na to, że to najprawdopodobniej nie koniec nerwowych reakcji na rynku. Chiny pozostają w centrum uwagi, a w nocy polskiego czasu poznaliśmy dwa istotne odczyty z gospodarki Państwa Środka. Najpierw, o 3:00 opublikowany został oficjalny odczyt indeksu PMI, ...
Trochę mniej ryzyka na początku miesiąca
2015-09-01 Komentarz poranny TMS BrokersSzaleństwa końca miesiąca wczoraj skupione zostały na rynku ropy, gdzie otrzymaliśmy trzeci dzień silnych wzrostów. Start września przynosi presję na USD przy wzroście awersji do ryzyka na azjatyckiej sesji. RBA utrzymał politykę bez zmian. Dziś dzień z PMI/ISM dla przemysłu.
Odbicie cen ropy naftowej sięgnęło 27 proc. w ciągu trzech ostatnich dni sierpnia.
Odbicie cen ropy naftowej sięgnęło 27 proc. w ciągu trzech ostatnich dni sierpnia.
PMI a kwestia walut
2015-09-01 Raport poranny FMCMOstra seria: Wczoraj w nocy (tj. w nocy z niedzieli na poniedziałek) rynki zaskoczone zostały nader mizernym odczytem o produkcji przemysłowej, który napłynął z Japonii (m.in. +0,2 proc. r/r w miejsce prognozy zakładającej, że będzie to +0,8 proc.).