Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dalsza dewaluacja juana

Dalsza dewaluacja juana

2015-08-12 Rynki o poranku
Wczorajsza sesja na rynkach światowych upłynęła pod dyktando dewaluacji juana. Jednorazowe osłabienie chińskiej waluty nie niosło za sobą jeszcze aż tak poważnych konsekwencji, ale już wczoraj na rynku dużo mówiło się o tym, że to dopiero początek działań Ludowego Banku Chin na rynku walutowym.
Krok w kierunku uwolnienia CNY, słabe nastroje na rynkach

Krok w kierunku uwolnienia CNY, słabe nastroje na rynkach

2015-08-12 Poranny Szkic walutowy AFS
Decyzją o zmianie sposobu ustalania kursu walutowego Ludowy Bank Chin zwiększa udział siły rynkowych w determinacji juana. Widać presję na jego osłabienie. Na rynkach dominują obawy o kondycję Państwa Środka, co psuje nastroje. Spadają giełdy, zyskują obligacje. W tym środowisku złoty utrzymuje stabilną wartość. Będzie z czasem zyskiwał.

W środku tygodnia eurodolar i złoty

W środku tygodnia eurodolar i złoty

2015-08-12 Raport poranny FMCM
Ku 1,11? EUR/USD dziś rano, po godzinie 8:00, jest w pobliżu 1,1080, co można postrzegać jako przebicie lokalnego oporu, a to pozwala wstępnie myśleć o okolicach 1,1120-30. Nadeszły już dane z Chin, które wskazały m.in., że produkcja przemysłowa w lipcu wzrosła tylko o 6 proc. (prognoza 6,8 proc., wynik czerwcowy 6,8 proc.).
Polski złoty (PLN), a FED i PBOC

Polski złoty (PLN), a FED i PBOC

2015-08-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi lekkie umocnienie złotego jednak skala ruchu pozostaje ograniczona. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,1959 PLN za euro, 3,7919 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8471 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,9000 PLN w relacji do funta szterlinga.
Czy Chiny wznawiają wojnę walutową

Czy Chiny wznawiają wojnę walutową

2015-08-11 Komentarz walutowy XTB
W nocy czasu polskiego Ludowy Bank Chin podjął decyzję o dewaluacji chińskiego yuana o blisko 1,9%. W związku z tym działaniem kurs USDCNY wzrósł z poziomu w okolicach 6,21 do powyżej 6,32. PBoC jako powód swojej decyzji podało chęć lepszego odzwierciedlenia notowań yuana na wydarzenia na rynkach globalnych oraz wewnątrz lokalnej gospodarki.
Dewaluacja juana

Dewaluacja juana

2015-08-11 Rynki o poranku
Chińskie władze podjęły niespodziewaną decyzję o dewaluacji własnej waluty. Seria gorszych danych makroekonomicznych z gospodarki Państwa Środka, która zaczyna wykazywać oznaki głębszego spowolnienia – tylko w lipcu chiński eksport spadł aż o 8,3% w wyniku mniejszego popytu ze strony głównych parterów handlowych - zmusiła rząd do podjęcia kolejnych działań, ...
Pozytywne doniesienia w sprawie Grecji, dewaluacja juana

Pozytywne doniesienia w sprawie Grecji, dewaluacja juana

2015-08-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nocna decyzja o skokowej 1,9-proc. dewaluacji juana na razie bez większego wpływu na rynki finansowe. Wzmaga obawy o „twarde lądowanie” chińskiej gospodarki. Coraz bliżej finalnego porozumienia w sprawie Grecji. Złoty pozostaje słaby. Powinien odzyskiwać siły.
Chiński pokaz fajerwerków

Chiński pokaz fajerwerków

2015-08-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Ludowy Bank Chin (PBoC) zaskoczył globalne rynki finansowe dewaluacją kursu juana o 1,9 proc., przynosząc falę paniki na pozostałą część azjatyckiego rynku walutowego, a w przestrzeni G10 uderzając w AUD i NZD. Według banku ma to być jednorazowe posunięcie oparte na nowej formie zarządzania kursem, jednak inwestorzy obawiają się, że prawda jest mroczniejsza.
PLN nieco słabszy, ważą FED i lokalna polityka

PLN nieco słabszy, ważą FED i lokalna polityka

2015-08-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym przynosi lekki spadek wyceny polskiej waluty w ślad za mocniejszym dolarem na szerokim rynku. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,2010 PLN za euro, 3,8310 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8887 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,9500 PLN w relacji do funta szterlinga.
Po korekcie głównej pary

Po korekcie głównej pary

2015-08-11 Raport poranny FMCM
Eurodolar poniżej 1,10: Wczorajsze wybicia w okolice 1,1030-35 zostały oczywiście skorygowane i na razie jesteśmy przy 1,0970-80 na głównej parze walutowej, tj. na EUR/USD. Taka sytuacja jest przed godziną siódmą. Najwidoczniej rynek uważa, że jeszcze nie wszystko pogrzebane, ...
Eurodolar i amerykańska inflacja

Eurodolar i amerykańska inflacja

2015-08-10 Raport wieczorny FMCM
Główna para: Dennis Lockhart, szef Fed w Atlancie, podczas swoich dzisiejszych wystąpień publicznych podsumował historię poprawy gospodarczej w ostatnich latach, przypominając m.in. o znaczącym spadku bezrobocia (z 10 proc. do 5,3 proc., co uznał za stan niewiele odbiegający od pełnego zatrudnienia).
Chiny nie przestają zaskakiwać

Chiny nie przestają zaskakiwać

2015-08-10 Rynki o poranku
Sytuacja w Chinach staje się coraz bardziej napięta. Hamowanie głównej gospodarki napędzającej światowy wzrost gospodarczy jest coraz trudniejsze do ukrycia. W weekend opublikowano dane o bilansie handlowym i były one wyjątkowo słabe.
Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2015-08-10 Poranny komentarz walutowy
Nowy tydzień na rynkach finansowych startuje w dość spokojnych nastrojach. Lekko o poranku tracą waluty krajów Australii i Nowej Zelandii, co jest efektem bardzo słabych danych z Chin na temat bilansu handlowego w lipcu. Pary NZDUSD i AUDUSD spadają o ok. 0,2%. W Chińskich danych oczywiście największy strach budzi silne tąpnięcie eksportu (ponad -8% r/r).
Rynek chce więcej dowodów

Rynek chce więcej dowodów

2015-08-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Dobre, ale nieimponujące dane z rynku pracy USA utrzymują dolara na podwyższonej zmienności, choć poprawiają perspektywy dla wrześniowej podwyżki stóp procentowych Fed. Wycena ruchu Fed skoczyła do 56 proc. z 38 proc. przed tygodniem, zatem dolar powinien znaleźć paliwo do dalszych wzrostów, ale potrzeba kolejnych przekonujących danych.
Dalsza poprawa na rynku pracy w USA

Dalsza poprawa na rynku pracy w USA

2015-08-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Skoro bardzo ważne dane z rynku pracy nie zdołały nadać jednolitej trajektorii ruchu eurodolara, pozostanie on w konsolidacji przez kolejne kilkanaście sesji. Raporty Departamentu Pracy są argumentem za podwyżką stóp we wrześniu. Nastąpiła oczekiwana, dalsza poprawa kondycji rynku potwierdzająca korzystną sytuację w największej gospodarce świata w połowie 2015 r.
Spokojny początek tygodnia na PLN

Spokojny początek tygodnia na PLN

2015-08-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego blisko odniesienia z piątku. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1859 PLN za euro, 3,8173 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8797 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,9060 PLN w relacji do funta szterlinga.
Lockhart i inne sprawy

Lockhart i inne sprawy

2015-08-10 Raport poranny FMCM
Na eurodolarze: Dziś rano kurs eurodolara jest stosunkowo wysoki, mianowicie oscyluje w okolicach 1,0960-65. Oznacza to pobyt nieco powyżej linii trendu spadkowego, przynajmniej jeśli znaczyć ją szczytami z 18 czerwca i następnie 10 oraz 13 lipca.
Jeden dobry odczyt to za mało

Jeden dobry odczyt to za mało

2015-08-08 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Postawiony przez FOMC po lipcowym posiedzeniu warunek konieczny dla startu podwyżek stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu został spełniony. Ale czy jest on wystarczający? Rynek nie jest do końca przekonany, choć trzyma długą pozycję w USD.
Dolar rozczaruje?

Dolar rozczaruje?

2015-08-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
JAPOŃSKI JEN (JPY): Na zakończonym dzisiaj posiedzeniu Bank Japonii utrzymał dotychczasową skalę zakupu aktywów na poziomie 80 bln JPY rocznie. BOJ pozostał „ostrożnym optymistą” w kwestii ożywienia w gospodarce. Podczas konferencji prasowej prezes Kuroda nie chciał komentować kwestii kursu jena.
Czas na payrolls

Czas na payrolls

2015-08-07 Rynki o poranku
Ostatnia sesja tygodnia zostanie zdominowana przez dane z rynku pracy Stanów Zjednoczonych. Do momentu publikacji odczytów (14:30) na rynku walutowym powinniśmy obserwować ograniczoną zmienność.