Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Bank Anglii łagodnie, Fed pójdzie jego tropem?
2015-08-07 Poranny Szkic Walutowy AFSWydarzeniem dnia jest dziś publikacja danych z rynku pracy w USA. Może przesądzić o wrześniowej decyzji Fed. Złoty osłabiony m.in. decyzją posłów o pomocy dla zadłużonych we frankach. Będzie stopniowo odzyskiwał siły.
Dzień z quasi-FOMC w kalendarium
2015-08-07 Komentarz poranny TMS BrokersPublikacja sierpniowych danych z rynku pracy USA w swojej istotności urosła do poziomu posiedzenia FOMC, gdyż dobre liczby będą traktowane jako zapowiedź wrześniowej podwyżki stóp procentowych. USD dalej ma potencjał do umocnienia, szczególnie jeśli rynek stopy procentowej da sygnał.
Wiadomo, na co czekamy
2015-08-07 Raport poranny FMCMIstotne publikacje: Głównym odczytem dnia dzisiejszego będzie publikacja ze Stanów Zjednoczonych, a właściwie pakiet danych, który pojawi się o 14:30. Chodzi o dane z rynku pracy, mianowicie o stopę bezrobocia i informacje o zmianie (wzroście) zatrudnienia w lipcu.
Propozycja dot. CHF nie ruszyła PLN, rynek czeka na dane z USA
2015-08-07 Komentarz do rynku zlotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1911 PLN za euro, 3,8370 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9071 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,9500 PLN w relacji do funta szterlinga.
Ateńskie klimaty na warszawskim parkiecie
2015-08-06 Popołudniowy komentarz walutowyDzisiejsza przecena na warszawskim parkiecie przypominała "tragiczne" sceny z ostatnich dni z Giełdy Papierów Wartościowych w Atenach, gdzie dzień w dzień przecena sektora bankowego sięgała 30%, po wznowieniu handlu ponad miesięcznej przerwie.
Czekamy na jutrzejsze dane Departamentu Pracy
2015-08-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutSuper-czwartek już za nami. Bank Czech niczym nie zaskoczył – dotychczasowe parametry polityki pozostały bez zmian, czyli nie doszło do wdrożenia ujemnych stóp procentowych (podczas konferencji prasowej prezes Singer powiedział, że taka opcja nie była dzisiaj poważnie rozważana, a dodatkowo bank centralny nie widzi zbytniego zagrożenia deflacją, ...
Czarny dzień dla polskich banków
2015-08-06 Rynki po południuPolitycy po raz kolejny powodują wyprzedaż akcji spółek z sektora bankowego. Przez ostatni czas, cały sektor znajdował się pod presją przedwyborczych obietnic, które dotyczyły planów opodatkowania działalności bankowej oraz przewalutowania frankowych kredytów, ze znacznym udziałem banków w kosztach.
Piątek będzie istotny dla EUR/USD?
2015-08-06 Raport popołudniowy FMCMDzisiejsze dane: Wczesnym rankiem, o 8:00, podano niemieckie odczyty nt. dynamiki zamówień w przemyśle za czerwiec. Były nadzwyczaj udane, choć trochę obniżono wyniki majowe. W każdym razie dynamika m/m to 2 proc. (zakładano +0,2 proc.), r/r to 13,5 proc., zaś r/r po dopasowaniu sezonowym to 7,2 proc. (przewidywano 5,2 proc.).
Czwartek z zaskoczeniami na koronie i funcie?
2015-08-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKORONA CZESKA (CZK): Dzisiaj o godz. 13:00 poznamy komunikat po spotkaniu Banku Czech. Rynek spodziewa się, że decydenci w banku centralnym odniosą się do ostatnich ataków spekulacyjnych na EUR/CZK, które wymusiły na banku centralnym działania zmierzające do obrony sztywnego kursu przy poziomie 27,00.
Brytyjski super czwartek
2015-08-06 Poranny komentarz walutowyJuż dziś będzie miało miejsce wydarzenie, które przez wielu uznawane jest za kluczową chwilę tego tygodnia - "Super Czwartek", w trakcie którego poznamy decyzję Banku Anglii dotyczącą stóp procentowych, a także minutes z ostatniego posiedzenia oraz raport o inflacji.
Super czwartek Banku Anglii
2015-08-06 Komentarz poranny TMS BrokersZmiana polityki komunikacji Banku Anglii z rynkiem skutkuje sporym wydarzeniem na rynku funta w czwartek. Jest kilka powodów, przez które należy spodziewać się zaostrzenia stanowiska banku. Kluczowym pytaniem jednak jest, na ile jastrzębiość BoE jest już zdyskontowana?
Wielki dzień w Wielkiej Brytanii
2015-08-06 Rynki o porankuNie ma wątpliwości jaki kraj będzie dziś w centrum uwagi inwestorów. Środa i piątek są zarezerwowane dla Stanów Zjednoczonych, ale dziś na pierwszy plan wysuwa się Wielka Brytania. To za sprawą danych gospodarczych, projekcji makroekonomicznych, oraz decyzji w sprawie stóp procentowych, które dziś poznamy.
Słabość złotego przejściowa?
2015-08-06 Poranny Szkic Walutowy AFSDziś ważny dzień dla funta, który pośrednio może także wyznaczyć kierunek zmian na parze EUR/USD. Dla tej, jak i dla pozostałych walut, kluczowy będzie piątkowy raport z rynku pracy w USA. Złoty nadal słaby, ale zakładamy, że jest to przejściowa tendencja spowodowana w dużej mierze niską płynnością.
PLN czeka na dane z USA, dług nieco słabszy
2015-08-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, czwartkowy handel na rynku walutowym przynosi próbę wzrostu na polskiej walucie bazującą na niższej wycenie dolara amerykańskiego na szerokim rynku. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1690 PLN za euro, 3,8215 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9000 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,9623 PLN w relacji do funta szterlinga.
Ważne będą dane jutrzejsze
2015-08-06 Raport poranny FMCMDziś o 8:00 poznamy odczyt dynamiki niemieckich zamówień w przemyśle (za czerwiec). W maju dynamika ta była ujemna: -0,2 proc. m/m, -1,3 proc. r/r. O 13:30 ukaże się amerykański raport Challengera na temat planowanej liczby zwolnień, a o 14:30 – jak co tydzień – informacja o liczbie nowych wniosków o zasiłek w USA.
Coraz bliżej konsensusu ws. podwyżki stóp w USA
2015-08-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutW lipcu wskaźnik cen w Szwajcarii spadł bardziej niż oczekiwano osiągając rekordowo niskie wartości. W ujęciu rocznym deflacja była najniższa od 1959 r. osiągając poziom -1,3 proc. r/r (konsensus oczekiwań wynosił -1,2 proc. r/r), a dynamika miesięczna była najniższa od 2011 r. (spadek wyniósł -0,6 proc.m/m wobec szacowanych -0,5 proc. m/m).
Dolar z nadzieją na wrzesień
2015-08-05 Komentarz walutowy XTBWczorajsza wypowiedź szefa Fed z Atlanty (Lockharta) postawiła trochę jasności nad kwestią podwyżek stóp procentowych w USA. Kwestia terminu (wrzesień czy grudzień) przez ostatni czas była główną zagowzdką inwestorów, gdyż dane makro nie odzwierciedlały naturalnych okoliczności, które powinny towarzyszyć procesowi podwyżek stóp procentowych.
Lockhart zawiesza wysoko poprzeczkę
2015-08-05 Komentarz poranny TMS BrokersDolar amerykański wrócił do gry ze wsparciem ze strony Fed. Wrześniowa podwyżka stóp procentowych stała się bardziej prawdopodobna, choć rynek nie wchodzi w USD za wszystko i czeka na dane z rynku pracy. Szybsza normalizacja Fed to zła wiadomość dla walut rynków wschodzących i złoty odczuwa obawy inwestorów.
50:50 dla podwyżki stóp w USA we wrześniu
2015-08-05 Rynki o porankuW środowy poranek amerykańska waluta kontynuuje rozpoczętą wczoraj aprecjację względem pozostałych walut z grona G10, a to wszystko za sprawą wypowiedzi Dennisa Lockharta – szefa FED z Atlanty.
Wizja podwyżki stóp w USA szkodzi walutom emerging markets
2015-08-05 Poranny Szkic Walutowy AFSZłoty nieoczekiwanie osłabił się wczoraj wyraźnie w relacji do podstawowych walut na płytkim, wakacyjnym rynku, na który nie napłynęły żadne, istotne informacje z gospodarek, ale pojawiła się ważna wypowiedź członka Fed D. Lockharta.