Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Fed gołębio, wizja podwyżki stóp oddalona
2015-08-20 Poranny Szkic walutowy AFSW minutes z lipcowego posiedzenia Fed trudno odnaleźć zapisy sugerujące podwyżkę stop procentowych we wrześniu. Publikacja danych o inflacji także nie dostarcza argumentu za podwyżką. Finalnie dolar zostaje osłabiony, a perspektywa monetarnego zacieśnienia w USA odsuwa się na końcówkę roku.
Podwyżka dalej niepewna po minutes
2015-08-20 Poranny komentarz walutowyWczorajszy wieczór zdominowany był przez światowe media poprzez publikację protokołu z ostatniego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku. Popularnie nazywane „minutes” w dalszym ciągu pozostawiają wiele pytań, co do wrześniowego posiedzenia FOMC, o którym mówi się, że mogłoby na nim dojść do pierwszej podwyżki w Stanach Zjednoczonych id wielu lat.
Czwartek po zapiskach
2015-08-20 Raport poranny FMCMNowa sytuacja: Zapiski FOMC, opublikowane wczoraj wieczorem (naszego czasu), okazały się relatywnie mało jastrzębie. Owszem, standardowo wynikało z nich, że dojdzie do podwyżek stóp, że Komitet jest gotowy na taki krok, ale wcale niekoniecznie już we wrześniu.
Zapiski FED wsparły PLN, dane znów na niekorzyść
2015-08-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi względną stabilizację kwotowań złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1735 PLN za euro, 3,7511 PLN wobec dolara amerykańskiego, 5,8783 PLN względem funta szterlinga oraz 3,8792 PLN. Rentowności krajowego długu ustabilizowały się i wynoszą obecnie 2,753% w przypadku obligacji 10-letnich.
Rynek surowcowy na skraju przepaści
2015-08-19 Rynki o porankuTo nie jest łatwy okres dla rynku surowcowego. Gdzie nie spojrzeć ostatnie miesiące przyniosły mocne spadki aktywów zgrupowanych na tym rynku. W ciągu roku cena miedzi spadła o jedną czwartą, cena ropy typu Brent spadła o ponad połowę, złoto potaniało o przeszło 13%, cukru o 30%, kawy o 27% i tak dalej, i tak dalej..
CPI ważniejszy od FOMC?
2015-08-19 Komentarz poranny TMS BrokersSpokój dominuje na rynku USD na godziny przed najważniejszymi wydarzeniami tego tygodnia. Wczoraj silne dane z rynku budowlanego USA nie zdołały zainicjować silniejszego rajdu. Dziś mamy CPI z USA i protokół FOMC.
Sygnały odradzania inflacji na Wyspach
2015-08-19 Poranny Szkic walutowy AFSWydarzeniem dnia jest dziś publikacja ultra ważnych w kontekście decyzji Fed w sprawie stóp procentowych danych o inflacji CPI z USA. Opublikowany wczoraj, podobny raport z Wielkiej Brytanii zaskoczył wyższym odczytem, szczególnie wskaźników z wyłączeniem wrażliwych kategorii. Czy w Stanach Zjednoczonych będzie podobnie? Jest to bardzo prawdopodobne.
Spokojny początek
2015-08-19 Raport poranny FMCMDo wieczora: Dopiero o 20:00 naszego czasu poznamy zapiski z lipcowego posiedzenia Rezerwy Federalnej, a właściwie FOMC (Federalnego Komitetu Otwartego Rynku). Na forexie znów zaczną się dywagacje na temat tego, czy we wrześniu (tj. podczas posiedzenia 16-17 września) dojdzie do podwyżki stóp dla dolara.
PLN stabilny, produkcja przemysłowa w kalendarzu
2015-08-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚŚrodowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,1629 PLN za euro, 3,7680 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8555 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,9004 PLN w relacji do funta szterlinga.
Funt wspierany przez dobre dane
2015-08-18 Rynki po południuFunt brytyjski jest dzisiaj zdecydowanie najsilniejszą walutą w koszyku G10 . Najmniej w stosunku do brytyjskiej waluty traci korona szwedzka – jej strata wynosi około 0,6% - a najwięcej korona norweska, która w stosunku do funta osłabia się o ponad 1,5%. Z czego wynika dzisiejsza aprecjacja brytyjskiej waluty, która trwa od godzin porannych?
W kierunku 1,10?
2015-08-18 Raport poranny FMCMOdczyty z USA: W lipcu, jak pokazały dzisiejsze odczyty, rozpoczęto 1,206 mln budów domów, co było wyższym wynikiem niż ten, który prognozowano (1,196 mln). To niemal ośmioletnie maksima tego wskaźnika. Trochę poniżej przewidywań wypadły natomiast lipcowe pozwolenia na budowę domów: tych było 1,119 mln wobec założeń na poziomie 1,237 mln.
Rynki wschodzące dołują
2015-08-18 Rynki o porankuWiększość inwestorów zwraca uwagę na giełdy w Stanach Zjednoczonych, Niemczech czy pozostałych krajach Europy. W tym przypadku sytuacja jest nierozstrzygnięta i od kilku miesięcy pozostajemy w większej konsolidacji, ale z drugiej strony cały czas utrzymujemy wysokie poziomy. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na rynkach wschodzących, które przeżywają wyjątkowo trudny rok.
Teraz albo nigdy
2015-08-18 Poranny komentarz walutowyWszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż zbliżające się posiedzenie Rezerwy Federalnej może być tym, na którym po raz pierwszy od 2008 roku podniesione zostaną stopy procentowe. Szanse na takie rozwiązanie rosną z każdym dniem, pomimo pojawiających się wątpliwości.
Zbyt bojaźliwi, by w pełni uwierzyć?
2015-08-18 Komentarz poranny TMS BrokersWakacyjny handel trwa przy większości rynków trzymających ciasne zakresy wahań. Co było uderzające w ostatnich 24 godzinach to asymetryczne podejście inwestorów do danych makro z USA, gdzie złe odczyty wprowadzają więcej zamieszania, niż dobre.
Zmiana oczekiwań co do ścieżki monetarnej w Polsce
2015-08-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta kwotowana jest przez inwestorów następująco: 4,1619 PLN za euro, 3,7660 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8400 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8627 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wtorek, dolar i złoty
2015-08-18 Raport poranny FMCMRynek nieruchomości: Indeks NY Empire State znalazł się wczoraj najniżej od kwietnia 2009 roku – i to zupełnie nieoczekiwanie. Ruch w dół z 3,86 pkt do niemal -15 pkt to jednak poważne zaskoczenie. Krótkotrwale skontrowało ono wartość dolara, podbijając wczoraj parę EUR/USD w okolice 1,1125 – aczkolwiek tam co bardziej zmyślni gracze szybko zrealizowali zyski i wkrótce byliśmy przy 1,1060.
Gra o podwyżki stóp procentowych
2015-08-17 Rynki o porankuSzczyt sezonu wakacyjnego w Europie nie oznacza, że na rynku finansowym wieje nudą. Wręcz przeciwnie. Początek lata zdominował temat Grecji, a w zeszłym tygodniu Ludowy Bank Chin zszokował rynek nieoczekiwaną dewaluacją jena.
konflikt w Turcji przybiera na sile
2015-08-17 Komentarz walutowy XTBKonflikt w Turcji pomiędzy Kurdami a władzami w ostatnim czasie nabiera na sile. W atakach dokonywanych przez Partię Pracujących Kurdystanu w ostatnim czasie poniosło śmierć lub zostało rannych wielu żołnierzy oraz policjantów.
Grecja otrzyma pieniądze. Dane z USA za szybką podwyżką stóp.
2015-08-17 Poranny Szkic walutowy AFSJest finalne porozumienie w sprawie Grecji. Ateny otrzymają wkrótce pierwszą transzę pomocy w ramach trzeciego bailout’u, lecz kontrowersyjny fundusz majątkowy będzie musiał zostać utworzony najpóźniej do końca roku (pierwotnie miał powstać na początku 2016 r.).
Odliczanie do kolejnej fali osłabienia jena rozpoczęte
2015-08-17 Komentarz poranny TMS BrokersW rozpoczynającym się tygodniu wydarzeń mogących rozbudzić zmienność nie jest za wiele. Porażkę w przerwaniu poniedziałkowego marazmu poniosły wstępne szacunki PKB z Japonii za drugi kwartał, które są słabsze niż widać na pierwszy rzut oka.