Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar wyraźnie w odwrocie

Dolar wyraźnie w odwrocie

2016-02-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Środa przynosi dalsze, wyraźniejsze osłabienie się dolara względem głównych walut, która to tendencja jest widoczna od początku tygodnia. Dzisiaj amerykańska waluta najbardziej przegrywała z surowcowymi (NZD, CAD, AUD), co czego przyczyniły się lepsze informacje z Nowej Zelandii (rynek pracy w IV kwartale, a także wystąpienie szefa RBNZ, ...
ADP, PMI – ważne skróty

ADP, PMI – ważne skróty

2016-02-03 Raport popołudniowy FMCM
Po publikacjach: W Strefie Euro grudniowa sprzedaż detaliczna wypadła w relacji m/m zgodnie z prognozą (+0,3 proc.), w stosunku rocznym zakładano 1,5 proc., było 1,4 proc. PMI dla usług w Niemczech spadł z 55,4 pkt do 55 pkt, w Strefie Euro utrzymał się na 53,6 pkt, zgodnie z prognozą.

Kiwi na fali

Kiwi na fali

2016-02-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Nowa Zelandia: Na wczorajszym przetargu cen mleka główny indeks cen spadł aż o 7,4 proc. względem aukcji sprzed 2 tygodni, a ceny mleka w proszku poszły w dół o 10,4 proc. Kolejny przetarg zaplanowano na 16 lutego.
Złoty stabilny pomimo mieszanej sytuacji

Złoty stabilny pomimo mieszanej sytuacji

2016-02-03 Komentarz walutowy XTB
Polski złoty jest w miarę stabilny o poranku po lekko pozytywnym starcie handlu w Europie. Mimo tego, że środowisko dla złotego nie wygląda ostatnio najlepiej, to zdołał on ustabilizować się poniżej poziomów po obniżeniu ratingu kredytowego dla Polski przez S&P.
Wielka Brytania bliżej Unii

Wielka Brytania bliżej Unii

2016-02-03 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty spokojnie reaguje na wznowienie przeceny na rynkach finansowych i nawrót tendencji deflacyjnych na świecie. Sesja zapowiada się ponownie pozytywnie dla polskiej waluty. Oczekujemy poprawy nastrojów w skali globalnej i dalszego odzyskiwania strat przez złotego. W piątek dane z rynku pracy w USA. Oddalą wizję kolejnej podwyżki stóp?
Powrót starych demonów

Powrót starych demonów

2016-02-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Przy podtrzymywanych spadkach ropy naftowej awersja do ryzyka ma się znowu dobrze. Lepszy PMI z Chin niewiele pomaga. Zyskują EUR i JPY. Dziś przedsmak danych z rynku pracy USA. Złoty stabilny z małym zainteresowaniem wokół decyzji RPP.
Środa – waluty i PMI dla usług

Środa – waluty i PMI dla usług

2016-02-03 Raport poranny FMCM
Seria publikacji: Wiemy już, że PMI dla usług wyniósł w Chinach 52,4 pkt, co było dobrym odczytem, jako że prognozowano 50,5 pkt. Chińska giełda (indeks Shanghai Composite, bo na nim się skupiamy) jest jednak na minusie, notowany jest poziom 2725 pkt (ok. -0,9 proc. w stosunku do zamknięcia wczorajszego).
Wyhamowanie umocnienia PLN, pogorszenie rynkowych nastrojów

Wyhamowanie umocnienia PLN, pogorszenie rynkowych nastrojów

2016-02-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, który wyhamował trend aprecjacyjny. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4063 PLN za euro, 4,0343 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9569 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8078 PLN w relacji do funta szterlinga.
RBA nie zmienia polityki pieniężnej

RBA nie zmienia polityki pieniężnej

2016-02-02 Rynki o poranku
Bank Rezerwy Australii nie podążył ścieżką zaskoczeń wyznaczoną przez Bank Japonii, który w zeszłym tygodniu niespodziewanie obniżył stopy procentowe do ujemnych wartości i polityka pieniężna w Australii pozostała w niezmienionym kształcie, zgodnie z konsensusem ekonomistów. Główna stopa procentowa została zatem utrzymana na poziomie 2%.
Złoty odrabia miesięczne straty

Złoty odrabia miesięczne straty

2016-02-02 Komentarz walutowy XTB
Wydarzeniem dnia jest dzisiejsza decyzja banku centralnego Australii o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian. Duży wpływ na rynki ma także dalsza kontynuacja spadków na rynku surowcowym. Po tym jak rewelacje z zeszłego tygodnia dotyczące możliwego obniżenia produkcji są sukcesywnie dementowane, ropa znów powróciła do spadków.
Niepokojąca słabość USD

Niepokojąca słabość USD

2016-02-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Powroty spadków cen ropy naftowej wciąż wywierają istotny wpływ na sentyment rynkowy i wtorkowy handel startuje w ponurych nastrojach. WTI straciła prawie 3 USD do 31 USD/b, podtrzymując presję na rynek akcji. Na FX mieliśmy zakrojone na szeroką skalę odejście od USD podsycane słabymi danymi makro. Za to złoty dalej odrabia straty.
Złoty pokonuje Standard&Poor’s

Złoty pokonuje Standard&Poor’s

2016-02-02 Poranny Szkic walutowy AFS
Nie zważając na słabe dane z przemysłu, ani korekty wzrostów cen akcji w Europie, złoty odzyskuje siły i jest już mocniejszy, niż w dniu decyzji agencji Standard&Poor’s o obniżce Polsce ratingu. W perspektywie końca miesiąca oczekujemy jeszcze niższych cen walut. Przejściowo dopuszczamy wystąpienie kilkugroszowego odreagowanie spadków kursów.
PLN mocniejszy, ale z ograniczonymi perspektywami

PLN mocniejszy, ale z ograniczonymi perspektywami

2016-02-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przyniósł wyhamowanie umocnienie złotego z uwagi na potencjalny powrót trendu spadkowego na ropie. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3970 PLN za euro, 4,0352 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9579 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8032 PLN w relacji do funta szterlinga.
W piątek payrollsy, a co po drodze?

W piątek payrollsy, a co po drodze?

2016-02-02 Raport poranny FMCM
Przy dziewiątce: Wczesnym rankiem, we wtorek 2 lutego, wykres EUR/USD oscyluje przy 1,09. Konsolidacja trwa więc w najlepsze. Oczywiście teoretycznie jest możliwe, że ogół inwestorów wycofał się już z wiary w marcową podwyżkę stóp w USA – i teraz eurodolar będzie podbijany stale i systematycznie, w ramach trendu wzrostowego, który przejdzie przez 1,10 i 1,1060.
W poniedziałek dolar był w odwrocie

W poniedziałek dolar był w odwrocie

2016-02-01 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wprawdzie odczyt indeksu ISM dla przemysłu, jaki poznaliśmy o godz. 16:00 mieścił się w oczekiwaniach rynku (w styczniu odbił do 48,2 pkt. z 48,0 pkt. w grudniu), to jednak odbiór subindeksów był mieszany – w dół poszedł ten dla zatrudnienia (do 45,9 pkt. z 48,0 pkt.), co teoretycznie gorzej wróży miesięcznym danym z rynku pracy, jakie poznamy w piątek.
Złoty zyskuje na potęgę

Złoty zyskuje na potęgę

2016-02-01 Komentarz rynkowy HFT Brokers
Polska waluta zaczyna nowy miesiąc w imponującym stylu. Styczeń był wyjątkowo trudny dla złotego ponieważ oprócz czynników zewnętrznych jak rynkowa panika związana z Chinami, doszły także czynniki wewnętrzne jak polityka i obniżka ratingu przez agencję S&P.
Dzień z indeksami PMI

Dzień z indeksami PMI

2016-02-01 Rynki o poranku
Handel w nowym tygodniu i w nowym miesiącu rozpoczyna się publikacji indeksów PMI dla największych gospodarek na świecie i to te odczyty w pierwszych godzinach sesji znajdują się w centrum uwagi inwestorów.
Brak paniki po chińskich danych

Brak paniki po chińskich danych

2016-02-01 Komentarz walutowy
Przez cały weekend inwestorzy z niepokojem oczekiwali publikacji danych z chińskiej gospodarki, mając w pamięci to co się działo na początku zeszłego miesiąca. Wskazania indeksów PMI okazały się być mieszane, więc nie wywołały paniki na rynkach. W dalszej części dnia w centrum uwagi inwestorów walutowych znajdą się publikacje danych z USA oraz z Wielkiej Brytanii.
Dalsze osłabienie Chin, odbicie  indeksów w USA

Dalsze osłabienie Chin, odbicie indeksów w USA

2016-02-01 Poranny Szkic walutowy AFS
Mocny spadek indeksu PMI dla przemysłu Polski w styczniu raczej nie zagrozi odbudowie pozycji złotego, ale może negatywnie wpłynąć na postawę indeksów na GPW. Ciążyć będzie także słaba sesja w Chinach. Lepsze nastroje na pozostałych rynkach w Azji i w piątek w USA są natomiast czynnikami wspierającymi globalną poprawę klimatu na rynkach finansowych.
Podtrzymując nadzieje wysoko

Podtrzymując nadzieje wysoko

2016-02-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początek lutego rynek akcji z Azji daje mieszane sygnały, FX pozostaje względnie stabilny, a ropa naftowa odpuszcza piątkowe szczyty. Ogólnie panuje nastrój wyczekiwania na serię ważnych wydarzeń zaplanowanych na ten tydzień. Przeważają pozytywne nastroje, co widać też po lepszej postawie złotego.