Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Waluty w samym schyłku roku
2015-12-28 Raport poranny FMCMGdzie się budzimy? Wczesnym rankiem 28 grudnia sytuacja na interesujących nas parach walutowych nie wygląda drastycznie czy choćby dramatycznie. Eurodolar rezyduje w okolicach 1,0960-80. Para jest więc stosunkowo wysoko, to prawda – ale ostatecznie nie można mówić jeszcze o przebiciu 1,10 czy tym bardziej rejonu 1,1050-60.
Sygnały wyczerpywania trendu aprecjacji złotego
2015-12-24 Poranny Szkic walutowy AFSPotencjał spadkowy kursu EUR/PLN jest na wyczerpaniu. Duże ryzyko osłabienia złotego o kilka groszy. Zakładamy, że będzie to jedynie ruch korygujący wcześniejszą falę aprecjacji polskiej waluty. W perspektywie 2-3 tygodni spodziewamy się, że złoty zyska na wartości.
Rynek wigilijny
2015-12-24 Raport poranny FMCMCo słychać na głównej parze? Kurs eurodolara dziś po godzinie ósmej rano to ok. 1,0930-40. Wstępnie zatem realizuje się scenariusz, w którym już linia 1,09 (a tak naprawdę 1,0870, patrząc na wczorajsze minima) zadziałała jako wsparcie. Euro zyskało, dolar trochę stracił. Co teraz?
Euro (bardziej) dolar
2015-12-23 Raport popołudniowy FMCMIdziemy w dół: Rankiem sugerowaliśmy, że być może fala wzmocnienia euro na razie wyhamowała – i w związku z tym czeka nas powrót na południe, w stronę mocniejszego dolara. W rzeczy samej, tak się właśnie dzieje. Świeca dzienna jest (jak na razie, ale zapewne nie ulegnie to zmianie) czarna, czyli spadkowa, a kurs pary schodzi poniżej poziomu 1,09.
Świąteczne błądzenie losowe
2015-12-23 Komentarz poranny TMS BrokersPłynność na rynkach finansowych dalej wysycha, a wolny dzień w Japonii bynajmniej nie pomaga w poprawie sytuacji. Wydarzenia okołorynkowe utraciły znaczenie, a zmiany cen aktywów mają więcej z błądzenia losowego niż z faktycznego dyskontowania informacji. EUR/USD odbija się tam i z powrotem, złoty zatrzymał rajd aprecjacyjny, a ropa naftowa stara się odbić.
Stabilnie, przedświątecznie…
2015-12-23 Poranny Szkic walutowy AFSKrótkoterminowo potencjał umocnienia złotego został wyczerpany. Dobre ceny do podkupienia walut w perspektywie końca roku. Od stycznia najpewniej wznowienie trendu aprecjacji. Na rynku bazowym stabilnie. EUR/USD dotarł do 1,10, ale nie spróbował przebić się na wyższe poziomu. Zakończy rok w okolicach tej ceny.
Jeszcze trochę danych i już Święta
2015-12-23 Raport poranny FMCMCo w kalendarium? O 13:00 poznamy tygodniową dynamikę liczby wniosków o kredyt hipoteczny. Ważniejsza będzie jednak publikacja na temat zamówień (na dobra liczone bez środków transportu oraz na dobra trwałego użytku). Ukaże się ona o 14:30 i będzie dotyczyć listopada, podobnie jak dane o dochodach i wydatkach mieszkańców USA, które ukażą się w tym samym momencie.
Wpływ cen ropy naftowej na rynek walutowy jest coraz większy
2015-12-22 Rynki po południuCeny ropy naftowej na światowych rynkach znajdują się na najniższych poziomach od ponad dekady. Skala spadków wynosząca około 70% od połowy ubiegłego roku w dużej mierze determinuje kursy walut tych gospodarek, które są od eksportu tego surowca silnie uzależnione.
Gdzie zatrzyma się eurodolar?
2015-12-22 Raport popołudniowy FMCMPo sesji: Podano dziś finalny odczyt dynamiki PKB Stanów Zjednoczonych za III kwartał tego roku. Wynik to +2 proc., wobec prognoz opiewających na 1,9 proc. (mówimy o ujęciu annualizowanym). Jednocześnie dobrze wypadł indeks Fed z Richmond, zaprezentowany o 16:00 – zakładano wzrost z -3 pkt do -1 pkt, a faktyczna zwyżka sięgnęła 6 pkt.
Dane z USA bez większego wpływu na rynek
2015-12-22 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutBank Turcji nie zdecydował się dzisiaj na podwyżkę tygodniowej stopy repo, co było dużym zaskoczeniem. Wprawdzie w komunikacie stwierdzono, że już od styczniowego posiedzenia może rozpocząć się proces „upraszczania” polityki monetarnej, ale to nie musi sygnalizować ruchu w górę na stopie repo, ...
Nieoczekiwana hossa na złotym
2015-12-22 Poranny komentarz walutowy XTBKoniec roku to specyficzny okres na rynku walut. Niewiele publikacji, niewiele wydarzeń, a często spore ruchy w notowaniach. Warto przypomnieć sobie choćby rok 2014, kiedy w ciągu zaledwie 2 tygodniu kurs EURPLN wzrósł z poziomu 4,17 do 4,39, tylko po to, aby na początku bieżącego roku wrócić do wyjściowych poziomów.
Optymizm na parkietach i na złotym
2015-12-22 Rynki o porankuWtorkowy poranek przynosi powrót optymizmu na parkiety giełdowe głównie za sprawą wypowiedzi chińskich oficjeli. Zasygnalizowali oni dalsze kroki w stronę wsparcia wzrostu gospodarczego w drugiej największej gospodarce świata, w tym poszerzenie deficytu fiskalnego i stymulowanie rynku mieszkaniowego.
Każdy w swoją stronę
2015-12-22 Komentarz poranny TMS BrokersUSD wciąż przeżywa momenty słabości pod realizację zysków z długich pozycji w niepoukładanym, przedświątecznym handlu. Ropa naftowa dziś nieśmiało odbija, podobnie złoto i miedź. Tymczasem na rynku akcji rajd św. Mikołaja jest tak pewny, jak śnieg w święta Bożego Narodzenia w tym roku. Pozytywnie wyróżnia się za to złoty, powracając z wygnania z portfeli inwestorów.
Złoty odzyskuje należne sobie miejsce
2015-12-22 Poranny Szkic walutowy AFSNa stabilnym rynku o obniżonej płynności złoty odrabia straty. Taka tendencja powinna się utrzymać co najmniej do końca roku. Celem na EUR/PLN jest 4,18, a na USD/PLN 3,80. Przedostatnia sesja, kiedy pracują wszystkie rynki upłynie pod dyktando publikacji danych z gospodarki USA.
PLN odrobił grudniowe spadki
2015-12-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi dalsze umocnienie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2474 PLN za euro, 3,8943 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9197 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,7900 PLN wobec funta szterlinga.
Po południu wieści z USA
2015-12-22 Raport poranny FMCMGdzie jest eurodolar? Spokojnie – eurodolar nigdzie nie zniknął, a jedynie jest nieco wyżej niż przez kilka wcześniejszych dni. Właściwie to już wczoraj po południu wykres głównej pary przebił poziom 1,09 – jakkolwiek nie posunął się przesadnie daleko na północ. Wczorajsze szczyty to niespełna 1,0940 – teraz jesteśmy trochę niżej.
Nieoczekiwanie silny złoty
2015-12-21 Raport popołudniowy FMCMGłówna para w górę: Rankiem pisaliśmy, że odbicie notowań eurodolara od poziomu 1,08 – to być może wstęp do wyższych notowań, zaś popołudnie powinno nam pokazać, czy wykres przebije 1,09. W istocie to się właśnie dzieje – dzisiejsze szczyty z ostatnich godzin to ok. 1,0925.
Mocne kiwi
2015-12-21 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutDolar nowozelandzki to jeden z liderów dzisiejszych, przedświątecznych notowań. Trzeba jednak odnotować, że kiwi na tle pozostałych walut surowcowych wypadło nieźle w zeszłym tygodniu, co było wynikiem lepszych danych nt. PKB za III kwartał.
Złoty kontynuuje swój rajd
2015-12-21 Rynki po południuPoniedziałkowa sesja nie jest zbyt ekscytująca na rynkach światowych ze względu na okres świąteczny a także wyjątkowo puste kalendarium makroekonomiczne. W związku z tym, że nie mieliśmy dzisiaj istotnych publikacji makro, kursy głównych par walutowych notują niewielkie wahania. Inaczej jest w przypadku złotego, który kontynuuje swój grudniowy marsz.
Surowce z małą domieszką polityki
2015-12-21 Komentarz poranny TMS BrokersWeź dużo surowców i dodaj szczyptę polityki – to przepis na tegoroczny, przedświąteczny handel. Ropa – a właściwie szerzej: surowce - i weekendowe wybory w Hiszpanii, to dwa tematy, które zdominują rynki na początku tygodnia.