Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
PLN bez większych zmian, dług mocniejszy
2016-02-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3946 PLN za euro, 3,9401 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9851 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,6752 PLN względem funta szterlinga.
Jak nisko zejdzie eurodolar?
2016-02-16 Raport poranny FMCMNa razie to jeszcze korekta: Gdy piszemy te słowa, eurodolar rezyduje nieco powyżej poziomu 1,1150. Wczorajsze minima wypadły niżej, przy 1,1130. W gruncie rzeczy jednak cały czas są to okolice, które można uznawać za wsparcie.
Draghi zapewnia, że nie będzie się wahać
2016-02-15 Raport popołudniowy FMCMSzef przemawia: Danych makro właściwie dziś nie było – poza tym oczywiście, które napłynęły w nocy i nad ranem. Mowa o odczytach z Chin i Japonii. W Chinach tragicznie wypadła dynamika eksportu i importu za styczeń, w Japonii dość słaby był odczyt PKB, a także dynamika grudniowej produkcji przemysłowej.
Chiny wracają do gry
2016-02-15 Poranny komentarz walutowy XTBW zeszłym tygodniu duża część inwestorów liczyła na odbicie w związku z nieobecnością chińskich inwestorów ze względu na świętowanie nowego roku. Obecny tydzień budził z kolei ogromne obawy z powodu możliwego niskiego otwarcia rynku chińskiego, który do zdyskontowania miał duże spadki na rynkach zachodnich z poprzedniego tygodnia.
Święto miłości do ryzyka
2016-02-15 Komentarz poranny TMS BrokersWydźwignięcie się rentowności dziesięcioletnich obligacji skarbowych USA w okolice 1,75 proc. to dobry omen dla rynków ryzykownych aktywów – piątkowe dane o sprzedaży w końcu przełamały serię rozczarowań z innych sfer gospodarki USA niż rynek pracy. Uczestnicy rynku nie mogli się też nie obawiać w jakich nastrojach po noworocznej, tygodniowej przerwie powrócą na rynek inwestorzy w Szanghaju.
Apetyt na ryzyko rośnie
2016-02-15 Rynki o porankuPoranek na parkietach giełdowych zaczął się w doskonałych nastrojach po tym jak świetną sesję zaliczyło Tokio. Popyt na ryzyko pojawił się już wcześniej, w piątek, kiedy cena baryłki ropy naftowej WTI urosła aż o 12%.
Spokojny początek tygodnia na PLN
2016-02-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego po relatywnie udanych, ostatnich sesjach na PLN. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3882 PLN za euro, 3,9122 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9913 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,6768 PLN w relacji do funta szterlinga.
Eurodolar – rozdanie na nowy tydzień
2016-02-15 Raport poranny FMCMGdzie jesteśmy? Główna para walutowa sytuuje się dziś rano w okolicach poziomu 1,1220. To jeszcze wciąż kurs zbyt wysoki, by mówić o czymś więcej niż korekta, a taka korekta nie dziwi po niedawnych zwyżkach (dość powiedzieć, że 11 lutego notowano 1,1375).
Zastrzyk otrzeźwienia
2016-02-12 Komentarz tygodniowy TMS BrokersBurzliwy tydzień kończy się w spokojnym tonie, gdyż lepsze dane o sprzedaży detalicznej z USA pozwoliły inwestorom oprzytomnieć i wyrwać się z objęć recesyjnych wizji. Gospodarka globalna ma się lepiej niż rynek akcji to wycenia, ale klimat inwestycyjny wciąż jest jednak kruchy i każdy odczyt makro z głównych gospodarek będzie się teraz liczył.
Powiew optymizmu na koniec tygodnia
2016-02-12 Rynki po południuPiątek przyniósł poprawę nastrojów na rynkach, w porównaniu do wydarzeń z kończącego się właśnie tygodnia. W ostatnich dniach inwestorzy dostali wystarczającą już dawkę pesymistycznych sygnałów płynących z wielu rynków.
Tydzień, w którym dolar nadal był słaby
2016-02-12 Raport tygodniowy FMCMEurodolar wysoko: Czekamy jeszcze na odczyty, które napłyną z USA o 14:30 (dynamika sprzedaży detalicznej za styczeń, zmiany cen importu i eksportu za ów miesiąc) oraz o 16:00 (indeks Uniwersytetu Michigan). Wydaje się jednak, że nie wstrząsną one rynkiem na tyle, by odmienić ogólny obraz.
Kryzys czy panika?
2016-02-12 Rynki o porankuSłowo „kryzys” jest coraz częściej widoczne na portalach ekonomicznych i słyszane podczas inwestorskich rozmów. Patrząc na sytuację rynkową faktycznie są powody ku temu by się bać: ostra faza bessy na rynku surowców, coraz mocniejsze spadki na rynkach akcyjnych, ...
Komentarz walutowy - rynek nie wierzy w podwyżki w USA
2016-02-12 Komentarz walutowy XTBNie ma wątpliwości, że J. Yellen zawiodła rynki. Jeszcze przed wczorajszym przesłuchaniem przed Komisje Bankową niektórzy liczyli, że po środowym wystąpieniu, które wywołało niepokój na rynkach, prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej będzie chciała wlać nieco optymizmu w serca inwestorów. Niestety również we czwartek tak się nie stało.
Przerwać spiralę
2016-02-12 Komentarz poranny TMS BrokersIndeksy giełdowe są niżej, rośnie złoto, silne są JPY, EUR i CHF. Tryb paniki pozostaje włączony, a płynność (a raczej jej brak) wciąż stanowi problem. Dziś dylematem dla inwestorów jest, czy zaufać danym makro (jeśli będą dobre), czy przygotowywać się na powrót chińskich kolegów po tygodniowej przerwie?
PLN stabilny wraz z koszykiem CEE, pakiet danych w kalendarzu
2016-02-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego. Polska waluta wyhamowała umocnienie wobec GBP oraz USD. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,4190 PLN za euro, 3,9107 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0123 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6522 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dzień, który przyniesie sporo publikacji
2016-02-12 Raport poranny FMCMPorcja danych: W piątek rano eurodolar generalnie nadal utrzymuje dość wysokie poziomy, mamy bowiem 1,13 na wykresie. Oczywiście wczoraj kurs podchodził znacznie wyżej, nawet w rejon 1,1365, tak więc mimo wszystko jesteśmy świadkami korekty – nie zmienia to jednak znacząco ogólnego obrazu, w którym dolar jest słaby.
Popyt na bezpieczne aktywa nie mija
2016-02-11 Rynki po południuNa rynkach finansowych wciąż panuje hossa wśród bezpiecznych aktywów, które są pożądane przy występowaniu zjawisk kryzysowych na rynkach. Kontrakt na złoto wzrasta dziś o prawie 5 proc, do poziomu 1245 USD za uncję, czyli najwyższego od roku. Popyt na kruszec jest widoczny nieprzerwanie od początku stycznia, czyli od momentu, gdy zaczęły pojawiać się pierwsze paniczne reakcje inwestorów.
Ciekawe ruchy na jenie i franku
2016-02-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWprawdzie dzisiaj Japończycy mają Święto Założenia Państwa, to nie oznacza to wcale, że w tak napiętej sytuacji na rynkach finansowych na chwilę wolnego może pozwolić sobie Bank Japonii. To, czy BOJ stał za widocznym osłabieniem JPY po godz. 13:00 najpewniej prędko się nie dowiemy – tak czy inaczej ruch ten zdaje się, ...
Złoty – lepszy czas był czy będzie?
2016-02-11 Raport popołudniowy FMCMCo na głównej? WIG, WIG20, S&P500, CAC40 i DAX idą w dół. Ropa (crude) jest po ok. 26,45 dolara za baryłkę, tanieje. Szwajcarska inflacja CPI za styczeń wpisała się w prognozy (-0,4 proc. m/m, -1,3 proc. r/r), odczy nie wywarł więc zapewne wpływu na rynek. Czekamy jeszcze na amerykańską publikację nt. wniosków o zasiłek, która pojawi się o 14:30.
Kolejny dzień strachu na rynkach
2016-02-11 Rynki po południuCzwartek rozpoczyna się od pogłębienia strachu i pesymizmu, które od początku roku zdominowały nastroje panujące na rynkach. Idealnym zobrazowaniem obecnego sentymentu inwestorów jest jen japoński, zaliczany do grupy najbezpieczniejszych aktywów, który w ciągu ostatnich 10 dni umocnił się w stosunku dolara amerykańskiego o ponad 6%.