Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Ograniczenie presji na PLN, niepewność zostanie utrzymana
2018-06-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku FX przynosi ograniczenie presji podażowej na PLN wraz z lekką poprawą nastrojów wokół bardziej ryzykownych aktywów. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3361 PLN za euro, 3,7228 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7535 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9180 PLN w relacji do funta szterlinga.
Po południu dane o zamówieniach
2018-06-27 Raport poranny FMCMRynek się budzi: W gruncie rzeczy jest tak, że zawsze coś się dzieje na forexie, przynajmniej poza weekendem - ale z punktu widzenia naszej strefy czasowej mamy teraz przebudzenie, właściwie dopiero go oczekujemy. W tle trwa oczywiście sesja azjatycka.
EUR/USD utrzymał się ponad 1,1650
2018-06-26 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutNotowania głównej pary walutowej utrzymały się dzisiaj pomimo faktu opublikowania tweeta przez Donalda Trumpa o bliskim zakończeniu prac nad wprowadzeniem wyższych ceł na import aut z Unii Europejskiej, co zdaniem szefa Białego Domu może mieć miejsce wkrótce.
Żółta kartka dla Trumpa, szansa na zmianę nastrojów
2018-06-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA / CHINY / UNIA EUROPEJSKA / WOJNY HANDLOWE: Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin dał wczoraj do zrozumienia, że restrykcje dotyczące inwestycji w firmy technologiczne w USA nie będą odnosić się wyłącznie do Chin, ale do „wszystkich krajów, które zamierzają kraść nasze technologie”.
Ameryka po południu
2018-06-26 Raport poranny FMCMWykres wysoko: Eurodolar pozycjonuje się relatywnie wysoko, bo przy 1,1690. Ale nad ranem i tak był jeszcze wyżej, nawet przy 1,1720. Tak więc od tego czasu notowania się obniżyły. Wypada to uznać raczej za korektę niźli za coś wywołanego klarownymi czynnikami fundamentalnymi.
Zwroty akcji w ostatnich minutach
2018-06-26 Komentarz poranny TMS BrokersWczoraj doniesienia o możliwym blokowaniu inwestycji Chin w USA popsuły klimat na rynkach finansowych, ale tuż przed końcem sesji na Wall Street zaprzeczenia doradcy Navarro pomogły nieco odmienić losy dnia. Rynek absorbuje sprzeczne doniesienia, ale przez staje się coraz bardziej wrażliwy na wszelkie informacje wokół sporów handlowych USA z resztą świata. Wątpliwości pozostają, krępując notowania.
Próba uspokojenia wystraszonych inwestorów
2018-06-26 Poranny Szkic walutowy AFSPoczątek tygodnia przyniósł pogorszenie nastrojów na rynkach finansowych, które zagraża scenariuszowi umocnienia złotego przed końcem miesiąca. Silne spadki cen pojawiły się na giełdach w USA i Europie w reakcji na komunikat Departamentu Skarbu o planowanych restrykcjach na chiński spółki nowych technologii.
Czerwony poniedziałek nie pomógł złotemu
2018-06-26 Poranny komentarz walutowy XTBOstatni tydzień czerwca nie rozpoczął się najlepiej dla polskiej waluty. Obawy o eskalację napięć handlowych znów wysunęły się na pierwszy plan, powodując sporą przecenę na rynkach akcji i rykoszetem uderzając w złotego. Wydaje się, że nasza waluta ma potencjał do odrobienia strat, ale trudno powiedzieć, kiedy przestaną jej ciążyć poczynania administracji Trumpa.
EUR/PLN najwyżej od marca 2017
2018-06-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie lekkiej presji podażowej na PLN wraz z podbiciem awersji do ryzyka wśród inwestorów. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3460 PLN za euro, 3,7094 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7601 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9282 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,218% w przypadku obligacji 10-letnich.
Tylko zdementowane informacje
2018-06-25 Raport wieczorny FMCMTrump, Europa i Chiny: Pan Navarro, doradca Trumpa do spraw handlowych, zapewnia iż co prawda USA będą bronić się przed zagrożeniami dla swych technologii, ale zarazem wiadomości o tym, iż administracja prezydenta szuka sposobów na ograniczenie inwestycji Chin w ten sektor amerykańskiej gospodarki - są fałszywe.
Stan podwyższonego ryzyka
2018-06-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutUSA / CHINY / UNIA EUROPEJSKA / WOJNY HANDLOWE: Donald Trump zapowiedział w piątek wdrożenie 20 proc. cła na import aut z Unii Europejskiej, jeżeli ta nie zrezygnuje z ceł odwetowych wprowadzonych po tym, jak USA nałożyły wyższe stawki na stal i aluminium. Tymczasem dzisiejszy Wall Street Journal podgrzewa plotki nt. planów Białego Dom związanych z blokowaniem chińskich inwestycji w obszarze technologii w USA, ...
Po co było się łudzić
2018-06-25 Komentarz poranny TMS BrokersBrzydka gra była tydzień temu i po weekendzie nie jest lepiej. Prezydent Trump kontynuuje nieczyste zagrywki na polu wymiany handlowej, grożąc sankcjami Chinom i UE. Inwestorzy ponownie są pełni obaw, w efekcie czego piątkowy powiew optymizmu szybko wyparowuje. Spore rozczarowanie przeżywają teraz Ci, którzy liczyli, że temat napięć w globalnym handlu przycichnie na dłużej.
Aprecjacja dolara przyhamowała, co teraz?
2018-06-25 Raport poranny FMCMSytuacja na głównej parze: Co teraz? Tego oczywiście na sto procent nikt nie wie, w szczególności analitycy. Można jednak opisać bieżącą sytuację i rozpoznać pewne trendy tudzież wyznaczyć punkty w niedalekiej przyszłości, które najprawdopodobniej będą ważne.
Lira zyskuje po wyborach w Turcji
2018-06-25 Poranny komentarz walutowy XTBPoniedziałek na rynkach zaczyna się od znaczącego umocnienia tureckiej liry po wyborach, które wczoraj odbyły się w tym kraju. To może być dobry omen dla złotego, który ostatnio nie radził sobie najlepiej. Jednak do umocnienia naszej waluty potrzeba większej ilości sprzyjających czynników.
PLN bez większych zmian, napięcia handlowe w centrum uwagi
2018-06-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia handlu nie przynosi jak dotąd większych zmian na wycenie PLN, pomimo lekkiego układu risk-off związanego z napięciami handlowymi wokół USA. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3213 PLN za euro, 3,7076 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7558 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9164 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,17% w przypadku obligacji 10-letnich.
Wzmocnienie euro pod koniec tygodnia
2018-06-24 Raport poranny FMCMKurs głównej pary walutowej, czyli eurodolara, wędrował od 15 do 22 czerwca mniej więcej w zakresie 1,1530 - 1,1640. Dolar był, ogólnie rzecz biorąc, wyraźnie umocniony w porównaniu z dniami wcześniejszymi. Ta jego aprecjacja została wygenerowana dzięki przyjęciu i potwierdzeniu przez Fed polityki czterech podwyżek stóp przy równoczesnej oględności EBC.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia
2018-06-22 Komentarz tygodniowy TMS BrokersOstatni tydzień czerwca nie obfituje w kluczowe wydarzenia makro. Napięcia w globalnym handlu powinny pozostać na pierwszym planie, a ich wpływ na biznes może zostać potwierdzony w danych z USA, Niemiec i Kanady.
Walutowe wieści
2018-06-22 Raport poranny FMCMWalutowe wieści: Wielki świat: Główna para walutowa, która wiąże euro z dolarem, jest dziś rano na poziomie 1,1630. W porównaniu z wczorajszymi minimami, zakreślonymi w pobliżu 1,1510-15, to oczywiście przejaw umocnienia euro i dość poważne odbicie - ale mimo wszystko ruch ma charakter korekcyjny. Wykres od 15 czerwca biegnie w konsolidacji i na razie mamy testowanie jej oporu, nie po raz pierwszy.
Dolar znów powyżej 3,70 zł
2018-06-20 Poranny komentarz walutowy XTBNastroje na rynkach nieco uspokoiły się po wtorkowym trzęsieniu ziemi. Być może wynika to z faktu, iż chwilowo Trump odpuścił temat ceł i zajął się imigrantami. Złotemu jednak nie udało się odrobić strat i dolar kosztuje nadal ponad 3,70. Dziś jednym z ciekawych wydarzeń jest panel szefów najważniejszych banków centralnych w Portugalii.
Wędrowanie na niskich poziomach
2018-06-20 Raport poranny FMCMParę ostatnich dni: Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu Rezerwa Federalna i Europejski Bank Centralny zadziałały tak, że rynek osunął eurodolara z rejonu 1,18 - 1,1845 do poziomu 1,16, co później poskutkowało zejściem jeszcze niżej. Kreślono nawet 1,1530.