Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Tryb risk-off na rynkach uderza w złotego

Tryb risk-off na rynkach uderza w złotego

2018-06-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Tryb risk-off na rynkach uderza w złotego, decyzja Fitch będzie mieć niewielki wpływ na notowania
W piątek rano widać, że polska waluta traci, podobnie jak inne rynki wschodzące. W szerokim ujęciu widzimy próby nieznacznego umocnienia dolara.
Kolejne podwyżki stóp. Fitch ws. Polski. Straszy Vollgeld.

Kolejne podwyżki stóp. Fitch ws. Polski. Straszy Vollgeld.

2018-06-08 Poranny Szkic walutowy AFS
Banki centralne w krajach EM zmuszone są bronić walut podwyżkami stóp. Złoty w tym kontekście stabilny. Dziś Fitch może zdecydować o ratingu Polski. W niedzielę referendum w Szwajcarii (spodziewane odrzucenie propozycji nowego systemu monetarnego). Na rynkach zakończenie odreagowania. Ponowny wzrost awersji do ryzyka. Dolar w górę. Waluty EM słabną.

Niemiecki przemysł i silniejszy USD

Niemiecki przemysł i silniejszy USD

2018-06-08 Raport poranny FMCM
Dane poranne i popołudniowe: Jak wiadomo, niektóre – a nawet liczne, choć z pewnością nie wszystkie – odczyty makro z Niemiec są w ostatnich miesiącach trochę słabe, niekiedy nawet bardzo mizerne. Dziś rano mieliśmy dynamikę produkcji przemysłowej za kwiecień. Oczekiwano +0,2 proc. m/m, wygenerowano faktycznie spadek o 1 proc. W skali rocznej po uwzględnieniu sezonowości było +2 proc.
Jedni napotkali wsparcia, inni opory

Jedni napotkali wsparcia, inni opory

2018-06-07 Raport wieczorny FMCM
Zgodnie z prognozą...Tak powinien się zaczynać każdy komentarz walutowy, czyż nie? Cóż, można było zakładać, że maksima, jakie osiągano dziś krótko przed południem i po południu, to wstęp do lekkiej korekty i przyhamowania aprecjacji euro.
G-7 może ciążyć dolarowi?

G-7 może ciążyć dolarowi?

2018-06-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / CHINY / UMOWY HANDLOWE / G7: Chiński resort handlu potwierdził, że prowadzi rozmowy z USA w sprawie zakupu dóbr rolnych i energii. Przyznano, że poczyniono „specyficzne” postępy w negocjacjach, szczegóły wymagają „dogrania”, a piłka leży teraz po stronie USA.
Wzmocnienie waluty Eurolandu

Wzmocnienie waluty Eurolandu

2018-06-07 Raport poranny FMCM
Rynkowe przetasowania: Euro rośnie w siłę. To m.in. skutek wczorajszych komentarzy panów Praeta, Weidmanna i Hanssona z zarządu EBC. Z ich słów wynikało, że dość pozytywnie oceniają obecną sytuację gospodarczą Eurolandu, a jeszcze istotniejsze były sugestie, iż w tym roku faktycznie zakończona zostanie operacja QE, czyli nadzwyczajny skup obligacji, mający napędzić inflację i akcję kredytową.
Europa ostrzega Trumpa

Europa ostrzega Trumpa

2018-06-07 Poranny komentarz walutowy XTB
Już jutro rozpocznie się szczyt G7 w Kanadzie i może być to bardzo napięte spotkanie wobec ostatnich poczynań Donalda Trumpa. Niemcy i Francja grożą niepodpisaniem komunikatu, ale na nastroje rynkowe to nie wpływa. Na Wall Street znów mamy rekordy, a złoty odrabia straty pomimo bierności RPP.
EBC jastrzębio. Cła odwetowe UE.

EBC jastrzębio. Cła odwetowe UE.

2018-06-07 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty najszybciej ze wszystkich walut odrabia straty po przecenie. Spodziewana kontynuacja tej tendencji do połowy przyszłego tygodnia. Euro wsparte przez komentarze przedstawicieli EBC sugerujące zakończenie QE w tym roku. Stoicki spokój RPP ws. stóp. Podwyżka w Indiach.
PLN w górę, pomimo RPP

PLN w górę, pomimo RPP

2018-06-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi kontynuację zwyżki eurodolara, co wspiera notowania walut EM, w tym PLN. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,2679 PLN za euro, 3,6176 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6720 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8601 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,285% w przypadku obligacji 10-letnich.
EBC przypomina o sobie

EBC przypomina o sobie

2018-06-06 Komentarz poranny TMS Brokers
EUR/USD zaczyna wspinać się wyżej, ale nie bez pomocy EBC, który rozpoczął skrupulatne budowanie oczekiwań przed przyszłotygodniowym posiedzeniem. Wiele wskazuje na to, że EBC ma ukrytą agendę w odniesieniu do ostatnich wydarzeń we Włoszech. Poza tym klimat inwestycyjny na rynkach pozostaje dobry, co powinno pomagać m.in. złotemu, choć dziś przyjdzie się zmierzyć z kolejnym gołębim przekazem RPP.
Decyzja Rady nie zaszkodzi złotemu

Decyzja Rady nie zaszkodzi złotemu

2018-06-06 Poranny komentarz walutowy XTB
Środa przynosi sporo ciekawych ruchów na rynku walutowym, po części związanych ze zbliżającym się szczytem G7 oraz posiedzeniem EBC. Wracające do gry euro pomaga też notowaniom złotego i wydaje się, że dzisiejsza decyzja RPP nie powinna źle wpłynąć na kurs naszej waluty.
Mocne odbicie złotego po przecenie

Mocne odbicie złotego po przecenie

2018-06-06 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty i waluty regionu nadal zachowują się relatywnie dobrze (na przestrzeni ostatniego tygodnia zyskały najbardziej na świecie), pomimo wciąż nie najlepszej postawy ogółem walut emerging markets (EM). Widać, że wybicie kursu EURPLN powyżej poziomu 4,30 z jednoczesnym wzrostem USDPLN ponad 3,70 (>4,00 na indeksie złożonym z tych dwóch walut – PLN_B50) była przesadzona.
Podbijanie wartości euro

Podbijanie wartości euro

2018-06-06 Raport poranny FMCM
Próba ataku: Rynek się zamachnął – na poziom 1,1750, jeśli mowa o eurodolarze. Ta właśnie okolica jest testowana w ostatnich chwilach, jakkolwiek wstępnie wydaje się, że nie ma tu jakiegoś wielkiego impulsu fundamentalnego.
PLN czeka na dalsze impulsy z rynku bazowego

PLN czeka na dalsze impulsy z rynku bazowego

2018-06-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi próby dalszego podbicia EUR/USD, co pośrednio wspiera notowania PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2782 PLN za euro, 3,6517 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7036 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8908 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,221% w przypadku obligacji 10-letnich.
Australijski dolar stabilny po decyzji RBA

Australijski dolar stabilny po decyzji RBA

2018-06-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Stany Zjednoczone: Zamówienia na towary wyprodukowane w USA sezonowo wyrównane w kwietniu br. spadły o 0,8% m/m. Na rynku oczekiwano spadku wynoszącego 0,5% m/m. Australia: Indeks PSI dla usług w Australii w maju wyniósł 59 pkt. Oznacza to wzrost względem poprzedniego miesiąca, kiedy to znalazł się on na poziomie 55,2 pkt.
Powrót do normalności

Powrót do normalności

2018-06-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Za nami doba bez ciekawych wydarzeń, co pozwoliło rynkom podtrzymać pozytywny klimat, kontynuować wzrosty cen akcji i rentowności obligacji, a dla FX oznaczało to konsolidację na głównych parach i trochę więcej miłości dla walut ryzykownych.
Złoty zyskuje na uspokojeniu w Europie

Złoty zyskuje na uspokojeniu w Europie

2018-06-05 Poranny komentarz walutowy XTB
Bieżący tydzień zgodnie z naszymi oczekiwaniami przynosi uspokojenie sytuacji na europejskim rynku. Sprzyja to złotemu, który odrabia straty przede wszystkim do franka. Testem dla takiego stanu rzeczy będzie dzisiejsze głosowanie nad wotum zaufania dla Giuseppe Conte.
Powrót apetytu na ryzyko

Powrót apetytu na ryzyko

2018-06-05 Poranny Szkic walutowy AFS
Wyraźna poprawa nastawienia do ryzyka z odbiciem walut rynków wschodzących. Amerykański Nasdaq blisko historycznych rekordów. W centrum uwagi nadal relacje handlowe. Do połowy miesiąca na rynkach stabilizacja.
Prodolarowe potwierdzenie?

Prodolarowe potwierdzenie?

2018-06-05 Raport poranny FMCM
Znak zapytania: Owszem, dajemy na wszelki wypadek znak zapytania. To, że wczoraj w maksimach notowano 1,1745, a teraz widzimy 1,1685, to oczywiście jest sygnał umocnienia dolara, ale można mieć wątpliwości co do tego, czy jest to konsekwentne i trwałe potwierdzenie siły waluty amerykańskiej.
Odbicie na PLN w ślad za eurodolarem

Odbicie na PLN w ślad za eurodolarem

2018-06-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego złotego oraz słabszego USD na zestawieniu EUR/USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2721 PLN za euro, 3,6564 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6970 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8592 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,217% w przypadku obligacji 10-letnich.