Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Szterling i jego odsetki
2018-08-02 Raport wieczorny FMCMWyżej w GB: Zgodnie z przewidywaniami Bank Anglii podwyższył stopę procentową z 0,50 proc. do 0,75 proc. Co więcej, "za" głosowali wszyscy członkowie 9-osobowego gremium - podczas gdy wielu sądziło, że takich głosów będzie tylko 7.
Czwartek zły dla funta
2018-08-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutBank Anglii zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami zdecydował się dzisiaj na podwyżkę głównej stopy procentowej o 25 p.b. do 0,75 proc., ale dał do zrozumienia, że kolejne ruchy nie nastąpią szybko ze względu na niepewność związaną z Brexitem. Dzisiejsza decyzja była jednomyślna (9-0), co akurat pozytywnie zaskoczyło.
Spokój w ostrożnym wydaniu
2018-08-02 Komentarz poranny TMS BrokersNapięcia handlowe zdają się być tematem przewodnim handlu po tym, jak komunikat Fed nie przyniósł nic nowego. Potwierdza się jednak teza, że wrażliwość inwestorów na kolejne rewelacje w sprawie sporu USA-Chiny jest coraz mniejsza. Dziś w centrum uwagi decyzja Banku Anglii z pewną podwyżką stopy procentowej, ale liczyć się będzie też jej „opakowanie”.
Fed daje zielone światło na wrzesień
2018-08-02 Poranny komentarz walutowy XTBPozostawienie ustawień polityki monetarnej przez Rezerwę Federalną bez zmian na sierpniowym posiedzeniu nie było dla nikogo zaskoczeniem. Amerykański bank centralny dał jednocześnie do zrozumienia, że podwyżka w kolejnym miesiącu jest bardzo prawdopodobna. Z Polski poznaliśmy słaby odczyt indeksu PMI.
FED bez zaskoczeń. Złagodzenie sporu USA-Chiny?
2018-08-02 Poranny Szkic walutowy AFSFED podtrzymuje zamiar dalszego podnoszenia stóp. Spokojna reakcja rynków. Rozmowy handlowe USA i Chin dają nadzieję na przejściowe złagodzenie konfliktu. Złoty bez kierunku, lekko straci w najbliższych dniach. Dziś decyzje ws. stóp procentowych w Wielkiej Brytanii i Czechach. W obu krajach spodziewane podwyżki.
Odsetki czeskie, odsetki brytyjskie
2018-08-02 Raport poranny FMCMW kalendarium: A moglibyśmy jeszcze wspomnieć o odsetkach amerykańskich i indyjskich, bo była o nich mowa zupełnie niedawno, mianowicie wczoraj. W Indiach, zgodnie zresztą z oczekiwaniami, podwyższono główną stopę z 6,25 proc. do 6,50 proc. W USA, również w zgodzie z rynkowymi założeniami, utrzymano zakres 1,75 - 2,00 proc.
Słabszy PMI bez wpływu na PLN, CNB i BoE w kalendarzu
2018-08-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, pomimo kontynuacji wzrostów USD po wczorajszym FED'ie. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2610 PLN za euro, 3,6583 PLN wobec dolara, 3,6827 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7919 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,183% w przypadku obligacji 10-letnich.
Uwaga znów koncentruje się na Chinach
2018-08-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA/ CHINY / WOJNY HANDLOWE: Chiński indeks PMI dla przemysłu liczony przez Caixin spadł w lipcu do 50,8 pkt. z 51,0 pkt. Tymczasem prasa spekuluje, że administracja Trumpa rozważa podwyższenie ceł na szereg chińskich produktów o wartości 200 mld USD rocznego importu – nowa stawka miałaby wynieść 25 proc., a nie 10 proc.
Nowy miesiąc, reszta bez zmian
2018-08-01 Komentarz poranny TMS BrokersStartujemy z nowym miesiącem, ale źródłem ekscytacji pozostaną wojny handlowe, jeśli w ogóle będzie o czym mówić. Dziś lekko gorzki klimat ustawiają przecieki z Białego Domu o nowych cłach szykowanych na towary z Chin w połączeniu z nienajlepszymi wskazaniami z gospodarki Państwa Środka. W ciągu dnia mamy tradycyjny wysyp PMI/ISM z Europy i USA, a na koniec decyzję FOMC, gdzie szanse na niespodzianki są marginalne.
Trump podwaja stawkę w wojnie handlowej z Chinami
2018-08-01 Komentarz walutowy XTBW trakcie ostatnich godzin poznaliśmy wiele, bardzo istotnych raportów makroekonomicznych. Najważniejsze z nich nadeszły ze strefy euro oraz Stanów Zjednoczonych. Niemniej jednak główną informacją jest potencjalna dalsza eskalacji wojny handlowej między USA a Chinami.
Chińskie miliardy w tle
2018-08-01 Raport poranny FMCMNa wykresach, na świecie: Eurodolar o poranku jest na 1,1675. Wczoraj zakreślono maksima na 1,1745, po czym przyszło przesilenie, wykres zawrócił na południe. To w sumie normalne - tak czy inaczej, niezależnie od fundamentów, w każdym razie w kontekście tego, że bądź co bądź nie było naprawdę przełomowych wydarzeń politycznych lub innych.
PLN bez większych zmian, PMI oraz FED w kalendarzu
2018-08-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN, pomimo sukcesywnego wzrostu dolara w ostatnich godzinach. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2709 PLN za euro, 3,6591 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6843 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7942 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,18% w przypadku obligacji 10-letnich.
Jeden jen problem mniej
2018-07-31 Komentarz poranny TMS BrokersAgresywna polityka luzowania od lat prowadzona przez Bank Japonii nie daje zadowalających rezultatów pod postacią powrotu inflacji na wyższe pułapy i trwałego ożywienia koniunktury. Generuje ona jednocześnie coraz większe koszty i wypaczenia w funkcjonowaniu systemu finansowego. Dlatego też BoJ zdecydował się nieco uelastycznić zasady prowadzenia polityki.
Świetny lipiec dla złotego
2018-07-31 Poranny komentarz walutowy XTBTo był fantastyczny miesiąc dla złotego. Polska waluta istotnie zyskała zarówno wobec dolara, jak i euro. Dane z polskiej gospodarki są solidne, ale to globalne tendencje sprawiły, że nad Wisłę wrócił kapitał. Jednak utrzymanie tego tempa w sierpniu będzie bardzo trudne.
W kalendarium całkiem sporo
2018-07-31 Raport poranny FMCMCodzienne pytanie brzmi: co nas dzisiaj czeka? Wczoraj mieliśmy niewiele w kalendarium makroekonomicznym, dziś całkiem sporo. Związek między liczbą przewidzianych publikacji i wydarzeń a dynamiką wykresów forexowych jest niejasny i nieoczywisty, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Zdarza się, że brak odczytów skutkuje marazem, ale równie dobrze może zostać on wykorzystany do gwałownych przetasowań.
PLN nieznacznie mocniejszy, inflacja za lipiec w kalendarzu
2018-07-31 Komentarz poranny TMS BrokersPoranny, wtorkowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN na bazie kontynuacji odbicia eurodolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2674 PLN za euro, 3,6448 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6887 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7824 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,214% w przypadku obligacji 10-letnich.
Tydzień obfitujący w informacje z banków centralnych
2018-07-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: Japonia: Dynamika sprzedaży detalicznej w Japonii w czerwcu wyniosła 1,8% rdr w porównaniu do prognozowanych 1,6% rdr. Szwajcaria: Indeks instytutu KOF wyniósł 101,1 pkt. w lipcu wobec oczekiwań zakładających 101,5 pkt.
Coś dla każdego
2018-07-30 Komentarz poranny TMS BrokersTo możemy być interesujący tydzień, który przynajmniej na chwilę wyrwie rynki z wakacyjnego marazmu. Swoje posiedzenia odbywają Bank Japonii, Fed i Bank Anglii, po drodze kilka ważnych odczytów dotyczących inflacji i aktywności biznesu (w obliczu sporów handlowych), a tydzień zamyka raport NFP. A do tego przetasowania na koniec miesiąca. To wszystko przed nami, choć dziś pewnie zanosi się na powolny start.
Znów czekamy na non-farm payrolls
2018-07-30 Raport poranny FMCMPięć dni: Eurodolar wita nas w nowym tygodniu kursem 1,1660. Nie ma zatem żadnej przełomowej zmiany, stara konsolidacja trwa, ostatnio zawężona do zakresu 1,1575 - 1,1750. Zadajmy zatem sakramentalne pytanie: co nas dzisiaj czeka? - i udzielmy na nie odpowiedzi.
Wyboisty tydzień na rynkach
2018-07-30 Poranny komentarz walutowy XTBLipiec niemal na pewno zakończy się wyśmienicie z punktu widzenia polskiego rynku. Potężne odbicie na GPW i duże odreagowanie złotego to efekt spadku obaw o konflikty handlowe, który spowodował powrót kapitału na mocno przecenione rynki wschodzące. Czy sierpień może być tak samo dobry?