Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
PLN bez większych zmian, rynek czeka na FED
2018-06-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku FX przynosi mocniejszego dolara w oczekiwaniu na dzisiejszy FED. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2810 PLN za euro, 3,6467 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6886 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8709 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,297% w przypadku obligacji 10-letnich.
Koniec ery niskich stóp
2018-06-13 Poranny komentarz walutowy XTBPo szczycie w Singapurze opada już kurz, mundial jeszcze się nie rozpoczął, ale dla rynków wydarzenie miesiąca nastąpi właśnie dziś. Być może podniesienie stóp przez Fed po raz drugi w tym roku zostało wycenione przez rynki, ale mimo wszystko nie można nie docenić wagi tego procesu.
Z jednego oczekiwania w drugie
2018-06-13 Raport poranny FMCMCzekając na Fed: W poniedziałek czekaliśmy na wtorek, a konkretniej na spotkanie Kim Dzong Una z Trumpem. Powszechnie uznano je za owocne: za redukujące napięcie na Półwyspie i prowadzące do nowych rozwiązań.
Kim za nami, FED przed nami
2018-06-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA / KOREA PÓŁNOCNA: W podpisanym przez Trumpa i Kim Dzong Una oświadczeniu po spotkaniu na szczycie KRLD zobowiązała się do podjęcia działań zmierzających do całkowitej demilitaryzacji Półwyspu Koreańskiego.
„Bardzo silna więź”, która unieruchamia rynki
2018-06-12 Komentarz poranny TMS BrokersPierwsze doniesienia ze szczytu prezydenta USA Trumpa z przywódcą Korei Płn. Kimem są krzepiące i pomagają podtrzymać spokój na rynkach finansowych. Na rynku FX ruch jakby zamarł w oczekiwaniu na istotne wydarzenia w dalszej części tygodnia. Euro czeka na EBC, USD dziś ma test w postaci danych o inflacji, a losy GBP rozstrzygną dane z rynku pracy oraz brexitowa batalia w parlamencie. PLN pływa po dobrze mu znanych wodach.
Pozdrowienia z Singapuru
2018-06-12 Raport poranny FMCMJak na razie wygląda to dobrze. To znaczy: spotkanie Kim Dzong Una z Donaldem Trumpem, trwające trzy kwadranse, już się odbyło, rankiem naszego czasu - i podobno obie strony są zadowolone. Donald Trump mówił o "historycznej" rozmowie, o pozostawieniu przeszłości w przeszłości (jeśli możemy sobie pozwolić na takie określenie własnymi słowami), ...
Pozdrowienia z Singapuru
2018-06-12 Raport poranny FMCMJak na razie wygląda to dobrze. To znaczy: spotkanie Kim Dzong Una z Donaldem Trumpem, trwające trzy kwadranse, już się odbyło, rankiem naszego czasu - i podobno obie strony są zadowolone. Donald Trump mówił o "historycznej" rozmowie, o pozostawieniu przeszłości w przeszłości (jeśli możemy sobie pozwolić na takie określenie własnymi słowami), ...
Spotkanie z Unem bez wpływu na rynki
2018-06-12 Poranny komentarz walutowy XTBWe wtorek światowe media, również ekonomiczne, skoncentrowane są na Singapurze. Spotkanie Donalda Trumpa z Kim Jong Unem już się odbyło, jednak treść podpisanego dokumentu pozostaje nieznana. Rynki nie podzielają euforii prezydenta USA i szybko zaczną żyć innymi tematami, przede wszystkim decyzjami banków centralnych.
Złoty bez większych zmian, inwestorzy czekają na FED/EBC
2018-06-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, wtorkowy handel przynosi podtrzymanie nieco mocniejszego PLN w oczekiwaniu na kolejne istotne wydarzenia z rynku bazowego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2638 PLN za euro, 3,6243 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6700 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8415 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,3% w przypadku obligacji 10-letnich.
Nie tak prosta historia
2018-06-11 Raport poranny FMCMKosmiczne marionetki: Jest taka powieść Philipa K. Dicka (o tytule takim jak tytuł tej sekcji raportu), może nie z tych najbardziej znanych, w której osią fabuły jest - albo z czasem okazuje się być - epicki, starożytny konflikt Arymana z Ahura Mazdą, a więc Złego z Dobrym, toczący się w dodatku nad głowami mieszkańców małego miasteczka zagubionego na równinach Ameryki.
Nie tak prosta historia
2018-06-11 Raport poranny FMCMKosmiczne marionetki: Jest taka powieść Philipa K. Dicka (o tytule takim jak tytuł tej sekcji raportu), może nie z tych najbardziej znanych, w której osią fabuły jest - albo z czasem okazuje się być - epicki, starożytny konflikt Arymana z Ahura Mazdą, a więc Złego z Dobrym, toczący się w dodatku nad głowami mieszkańców małego miasteczka zagubionego na równinach Ameryki.
G-7 za nami, ale Kim przed nami
2018-06-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutO wpływie posiedzenia G-7 na rynki pisałem już sporo rano, niemniej myślę, że warto rozwinąć jeszcze jedną myśl z nim związaną. Weekendowe spotkanie w Quebecu mogło pokazać fiasko dotychczasowej strategii Trumpa, który miał nadzieję, ...
Obawy o eskalację wojen handlowych i posiedzenie FED
2018-06-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA / G7 / KANADA / FRANCJA / NIEMCY: Trump wycofał poparcie USA dla ostatecznego komunikatu po spotkaniu G-7, w którym opowiedziano się za dalszym znoszeniem barier w handlu i sybsydiów eksportowych, oraz zapowiedziano walkę z protekcjonizmem, wsparcie dla reformy WTO, oraz zapowiedź możliwości rozszerzenia sankcji na Rosję.
Eurodolarowy pat
2018-06-11 Raport poranny FMCMRóżne kwestie: Na razie eurodolar jest przy 1,18 – chwilami nieco wyżej, chwilami nieco niżej, ale wahania są skromne. To znaczy: nie wykraczają one poza maksima z czwartku, które wykreowano przy 1,1840, ani poza minima z piątku, przy 1,1730. Zresztą – cóż tu mówić o wykraczaniu, skoro nawet nie zbliżamy się do tych wartości.
Trump szaleje na Twitterze
2018-06-11 Poranny komentarz walutowy XTBWygląda na to, że napięć w globalnym handlu nie uda się szybko rozwiązać. Szczyt G7 w Kanadzie, który miał być okazją dla światowych przywódców do wywarcia nacisku na prezydenta USA jedynie doprowadził do eskalacji konfliktu. Jednak rynki finansowe powoli stają się znużone takimi zagrywkami i reagują coraz słabiej. W tym tygodniu ich uwaga z pewnością przesunie się na banki centralne.
Złoty w lokalnych konsolidacjach
2018-06-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia handlu na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenie PLN, którego notowania znajdują się w lokalnej konsolidacji. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2769 PLN za euro, 3,6266 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6785 PLN wobec franka szwajcarskiego, 4,8620 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,301% w przypadku papierów 10-letnich.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia
2018-06-08 Komentarz tygodniowy TMS BrokersKlimat risk-off, jaki powrócił pod koniec mijającego tygodnia, dowodzi o niepewności, jaka panuje wśród inwestorów w obliczu wydarzeń zbliżających się dni. Poza weekendowym szczyt G7 rynkom przyjdzie się zmierzyć z ważnymi decyzjami Fed, EBC i BoJ, głosowaniami ws. Brexitu oraz śledzić spotkanie Trump-Kim. A to wszystko zanim inwestorzy zaczną śledzić Mundial.
Złoty ograniczył przecenę pod koniec dnia
2018-06-08 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutObserwowana rano słabość złotego, będąca wynikiem rosnącej awersji do ryzyka na globalnych rynkach, została po południu nieco skorygowana. Nałożyły się na to dwie kwestie – nieznaczne podbicie EUR/USD po tym, jak ta para zeszła w okolice 1,1726 (mocne, lokalne wsparcie to już poziom 1,1715) – wykres prezentuję poniżej – ale ważniejsze mogły być oczekiwania związane z dzisiejszą, ...
Chiński handel znowu straszy
2018-06-08 Poranny komentarz walutowy XTBW ostatnich godzinach uwaga rynku skupiona była przede wszystkim na gospodarkach wschodzących w tym Turcji, Argentynie, Brazylii oraz Chinach skąd poznaliśmy (z pozoru) pokrzepiające dane odnośnie do bilansu handlowego za maj. W kraju żyliśmy danymi o bezrobociu oraz głosowaniem projektów ustaw dotyczących podatku VAT.
Za dużo tematów do uchwycenia
2018-06-08 Komentarz poranny TMS BrokersAwersja do ryzyka powraca na rynki, choć bez konkretnego zapalnika, za to z garścią potencjalnych powodów do obaw, które teraz na szybko są podciągane pod zmiany cen aktywów. Osobiście odbieram to jako dalsze zagubienie rynków, które potwierdza moje obawy z początku tygodnia, że sielankowemu rajdowi ryzykownych aktywów brakowało przekonania, a za to łatwo będzie go złamać.