Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Odbicie dolara wyhamuje ostatnie wzrosty PLN

Odbicie dolara wyhamuje ostatnie wzrosty PLN

2018-07-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi większych zmian na parach związanych z PLN, pomimo wyraźnego umocnienia dolara w ostatnich godzinach. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2948 PLN za euro, 3,6898 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6834 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8340 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,141% w przypadku obligacji 10-letnich.
Osłabienie USD przed wystąpieniem szefa Fed w Kongresie

Osłabienie USD przed wystąpieniem szefa Fed w Kongresie

2018-07-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Stany Zjednoczone: Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo, bez uwzględnienia zmian cen) w USA wzrosła o 0,5% mdm w czerwcu br. W ujęciu rocznym odnotowano wzrost o 6,6%. Stany Zjednoczone: Indeks NY Empire State w lipcu przyjął wartość 22,6 pkt. wobec oczekiwań na poziomie 22 pkt.

Chcemy po prostu słońca

Chcemy po prostu słońca

2018-07-17 Komentarz poranny TMS Brokers
USD traci (w ślimaczym tempie) czwartą sesję z rzędu, gdyż kolejny dzień bez wspominania o konfliktach handlowych zabrały z rynków poczucie kierunku. Być może klimat ulegnie zmianie po wystąpieniu prezesa Fed w Kongresie USA, choć oczekiwania nie są za wysokie; dostaniemy też czerwcowy odczyt produkcji przemysłowej. Funt obserwuje raport z rynku pracy, gdzie dynamika płac będzie wskazówką dla Banku Anglii.
Wiele hałasu o nic w Helsinkach

Wiele hałasu o nic w Helsinkach

2018-07-17 Komentarz walutowy XTB
Poniedziałkowe spotkanie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem nie wniosło zbyt wiele nowego w relacje między obydwoma mocarstwami, a już na pewno niezbyt wiele z punktu widzenia rynków finansowych. Z kraju poznaliśmy dane odnośnie do bilansu płatniczego za maj, zaś agencja ratingowa S&P postanowiła wyraźnie dostosować ścieżkę inflacyjną.
Strefy wpływów i rozczarowani obserwatorzy

Strefy wpływów i rozczarowani obserwatorzy

2018-07-17 Raport poranny FMCM
Po prostu: Nie milkną echa spotkania Trumpa z Putinem w Helsinkach. Zachodni komentatorzy (w tym polscy) są bardzo rozczarowani postawą prezydenta USA, a nawet zirytowani nią i oburzeni. W ich oczach wygląda to tak: Trump przegrał, został potraktowany jak mały chłopiec, jak prosty kowboj, dobry w małomiasteczkowym rodeo, ale słaby w międzynarodowych rozgrywkach.
EUR/PLN poniżej 4,30 PLN, globalny rynek bez większych zmian

EUR/PLN poniżej 4,30 PLN, globalny rynek bez większych zmian

2018-07-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku FX nie przynosi większych zmian na kluczowych zestawieniach oraz PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3011 PLN za euro, 3,6718 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6827 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8611 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,166% w przypadku obligacji 10-letnich.
Pozdrowienia z Helsinek

Pozdrowienia z Helsinek

2018-07-16 Raport wieczorny FMCM
Tak było: Koncyliacyjna atmosfera na spotkaniu prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem powinna być w zasadzie uważana za czynnik studzący nastroje i pozytywny. Faktem jest jednak, że w oczach przeciwników Trumpa i przeciwników Putina spotkanie wypadło źle dla USA.
Deutsche Bank szokuje wynikami finansowymi

Deutsche Bank szokuje wynikami finansowymi

2018-07-16 Komentarz giełdowy XTB
Poniedziałkowe wiadomości zostały zasypane różnymi doniesieniami na temat pierwszego spotkania prezydentów dwóch najpotężniejszych mocarstw atomowych. Oczekiwaniom sprzyjały różnego rodzaju domysły i przewidywania. Świat w ostatnich dniach zmagał się z wieloma problemami, a wręcz punktami zapalnymi.
Letni czas

Letni czas

2018-07-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Wakacyjny marazm toczy się przez rynki, a inwestorzy korzystają z okazji, że prezydent Trump podróżuje po Europie i nie ma czasu atakować Chin agresywnymi tweetami. Dolar lekko oddaje pola walutom ryzykownym, zyskuje też złoty. Ale giełdy w Chinach nie miały udanej sesji, więc ryzyka pozostają.
Rynki wschodzące w centrum zainteresowania

Rynki wschodzące w centrum zainteresowania

2018-07-16 Poranny komentarz walutowy XTB
Nadejście nowego tygodnia sugeruje, że rynki wschodzące powinny skupiać w dalszym ciągu sporą uwagę. Mowa tutaj przede wszystkim o Turcji i Chinach, skąd w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin poznaliśmy kilka kluczowych informacji. Seria danych makroekonomicznych z Państwa Środka wraz z utrzymującymi się napięcia handlowymi ciąży o poranku azjatyckim indeksom giełdowym, mimo wszystko polska waluta minimalnie umacnia się.
PLN bez większych zmian, inwestorzy śledzą dane z gospodarek

PLN bez większych zmian, inwestorzy śledzą dane z gospodarek

2018-07-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na globalnym rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na kluczowych walutach. Dolar pozostaje blisko 6-miesięcznych szczytów. Polski złoty kwotowany jest następująco: 4,3094 PLN za euro, 3,6877 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6814 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8821 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu 3,179% w przypadku obligacji 10-letnich.
Ten tydzień nie pokonał trendu bocznego

Ten tydzień nie pokonał trendu bocznego

2018-07-14 Raport tygodniowy FMCM
Czas jest najprostszą rzeczą: Fantazyjny tytuł fantastycznej powieści Clifforda Simaka trudno zinterpretować w jednoznaczny sposób, zwłaszcza komuś, kto książki nie czytał. Na nasz użytek można jednak powiedzieć, że na rynku forex i na giełdzie czas okazuje się niekiedy najprostszym modyfikatorem sytuacji. Znamy te powiedzonka: "co wzrosło, w końcu spadnie" tudzież "spadło tak nisko, że teraz odbije".
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2018-07-13 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Jeśli USA i Chiny nie zamierzają wzniecać obaw o wojny handlowe, w przyszłym tygodniu o zmienności rynkowej będzie głównie decydować bogaty kalendarz publikacji danych makro. W USA oprócz sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej mamy sprawozdanie prezesa Powella w Senacie z działalności Fed.
Pomiędzy dwoma trybami

Pomiędzy dwoma trybami

2018-07-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki albo reagują na eskalację konfliktów handlowych USA z resztą świata, albo cieszą się, że ostatnia doba nie przyniosła przykrych niespodzianek. USD pozostaje mocny, czy to jako bezpieczna przystań, czy przy wsparciu fundamentów. Rynek FX przespał azjatycką część sesji i prawdopodobnie w spokoju dobrnie do weekendu.
Rekordowa nadwyżka handlowa Chin

Rekordowa nadwyżka handlowa Chin

2018-07-13 Komentarz walutowy XTB
Wczorajsza sesja przyniosła pewną ulgę dla złotego, co podyktowane było rzecz jasna poprawą nastrojów na światowych parkietach i wzrostem apetytu na ryzyko. Piątkowy poranek nie przynosi większych zmian w notowaniach polskiej waluty, aczkolwiek dane handlowe opublikowane w nocy przez chińską gospodarkę wskazują, ...
CPI w górę, USD stabilny

CPI w górę, USD stabilny

2018-07-13 Poranny Szkic walutowy AFS
Inflacja w USA stabilnie pnie się w górę, ale nie jest to proces, który wymagałby przyspieszenia tempa podwyżek stóp procentowych FED. Nadal uważamy, że czwartej podwyżki w tym roku nie będzie. Zbyt silne może okazać się oddziaływanie polityki zmniejszania sumy bilansowej. Od października odwrotne QE wchodzi w docelową fazę redukcji – 30 mld USD i 15 mld EUR miesięcznie mniej płynności od banków centralnych.
Konsolidacji przy 4,3150 EUR/PLN

Konsolidacji przy 4,3150 EUR/PLN

2018-07-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi większych emocji. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3210 PLN za euro, 3,7075 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,6974 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 4,8805 PLN wobec funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,195% w przypadku obligacji 10-letnich.
Euro i dolar wczesnym rankiem

Euro i dolar wczesnym rankiem

2018-07-13 Raport poranny FMCM
Gdzie się budzimy? Otóż budzimy się, przynajmniej jeżeli chodzi o wykres eurodolara, na poziomie 1,1685. Wczorajsze minima były niżej od tej wartości, mniej więcej przy 1,1650 - a maksima nieco wyżej. Co nas czeka? O 14:30 mamy w programie dane o cenach importu i eksportu w USA, o 16:00 poznamy raport Uniwersytetu Michigan za lipiec.
Bez podwyżki do końca 2020?

Bez podwyżki do końca 2020?

2018-07-12 Poranny komentarz walutowy XTB
Zdaniem prezesa Narodowego Banku Polskiego jakakolwiek podwyżka stóp procentowych może nie być konieczna aż do końca 2020 roku. Taką opinią prezes Glapiński podzielił się podczas wczorajszej konferencji prasowej po posiedzeniu RPP. Stanowi ona poniekąd zmianę, gdyż wcześniej wykluczał on taki ruch tylko w 2019 roku, pozostawiając otwartą furtkę na rok kolejny.
Spokojne przebudzenie

Spokojne przebudzenie

2018-07-12 Raport poranny FMCM
Na rynkach świata: Cóż, o wszystkich rynkach mówić rzecz jasna nie będziemy. Wspomnijmy np. o eurodolarze, który wczoraj zaliczył najpierw wspinaczkę na poziom 1,1755, a potem zejście do 1,1670. Teraz mamy wartości niewiele wyższe od wczorajszych minimów.