Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Draghi oddala podwyżkę stóp

Draghi oddala podwyżkę stóp

2018-06-20 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynek powoli wychodzi z szoku wywołanego ogłoszeniem przez D. Trumpa planów nałożenia kolejnych ceł na Chiny. Indeksy giełd odbiły. Dolar pozostaje mocny, ale nie powiększa zysków. Pogłębienie słabości euro w krótkim terminie jest mało prawdopodobne. Wspólnej walucie nie zaszkodziły wczorajsze gołębie wypowiedzi prezesa EBC M. Draghiego. Waluty krajów wschodzących, złoty odreagują spadki.
Presja  na PLN podtrzymana, krajowe dane bez znaczenia

Presja na PLN podtrzymana, krajowe dane bez znaczenia

2018-06-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie lekkiej presji podażowej na PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3124 PLN za euro, 3,7284 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7421 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9018 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,197% w przypadku obligacji 10-letnich.

Podbicie awersji do ryzyka negatywne dla PLN

Podbicie awersji do ryzyka negatywne dla PLN

2018-06-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny,wtorkowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie lekkich układów typu risk off, co negatywnie rzutuje na waluty EM, w tym PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3072 PLN za euro, 3,7054 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7315 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9073 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,202% w przypadku obligacji 10-letnich.
Czy złoty straci na wojnach handlowych?

Czy złoty straci na wojnach handlowych?

2018-06-18 Poranny komentarz walutowy XTB
W ubiegłym tygodniu notowaniami walut trzęsły najważniejsze banki centralne, zaś w tym choć tego rodzaju wydarzeń brak, inwestorzy nie będą narzekać na nudę. Tematem numer jeden jest eskalacja napięć handlowych, w Europie powraca kryzys imigracyjny, zaś koniec tygodnia to szczyt OPEC oraz wybory w Turcji.
Kluczowe posiedzenia na razie za nami

Kluczowe posiedzenia na razie za nami

2018-06-18 Raport poranny FMCM
Na głównej parze: Zawsze oczywiście są jakieś posiedzenia przed nami - i niektóre z nich pewnie będą kluczowe, stąd owo "na razie" w tytule naszego raportu. Tak czy inaczej, sytuacja trochę się wyklarowała czy też uspokoiła. Jak pamiętamy, w ubiegłym tygodniu najpierw mieliśmy dość jastrzębie posiedzenie Fed (w którym zasugerowano, a to poprzez medianę oczekiwań członków FOMC, ...
Blisko wojny handlowej

Blisko wojny handlowej

2018-06-18 Poranny Szkic walutowy AFS
Dolar pozostaje mocny po decyzji D. Trumpa o nałożeniu ceł na towary sprowadzane z Chin i analogicznej odpowiedzi Pekinu. Juan w dół. Po ciosie zadanym w czwartek przez EBC wciąż nie otrząsnęło się euro, a na horyzoncie kolejny niesprzyjający czynnik – wzrost ryzyka politycznego w Niemczech. Aktywa emerging markets w odwrocie.
Złoty bez większych zmian, inwestorzy śledzą sytuację na rynkach bazowych

Złoty bez większych zmian, inwestorzy śledzą sytuację na rynkach bazowych

2018-06-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenie PLN, niemniej z uwagi na 7-miesięczne maksima na USD widoczna jest lekka presja podażowa. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2844 PLN za euro, 3,6966 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,7084 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8992 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,266% w przypadku obligacji 10-letnich.
Gra do jednej bramki

Gra do jednej bramki

2018-06-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Mario Draghi ograł inwestorów optymistycznie nastawionych do perspektyw EUR. Ogłoszenie końca QE kompletnie traci na znaczeniu, jeśli przy tym zmiażdżone są wszelkie nadzieje na przybliżenie terminu podwyżki stóp procentowych. Kombinacja jastrzębi Fed-gołębi EBC zamieszała na rynku walutowym, ale to mógł być ostatni zryw zmienności przed letnim uspokojeniem.
Słodko-gorzki smak po EBC

Słodko-gorzki smak po EBC

2018-06-15 Poranny komentarz walutowy XTB
Wczorajsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego przyniosło coś zarówno dla jastrzębi jak i gołębi, niemniej jednak wynik netto okazał się zdecydowanie nieprzychylny wpsólnej walucie. Na całej sytuacji stracił polski złoty, który nie otrzymał również porzekpiających danych odnośnie do inflacji za maj. Szczegóły zeszłomiesięcznego raportu wskazały, iż inflacja bazowa mogła zwolnić do 0,5%.
Prodolarowy postęp

Prodolarowy postęp

2018-06-15 Raport poranny FMCM
Jeszcze dalej: 1,1565 - taki kurs eurodolara obowiązuje w chwili, gdy piszemy te słowa. To znaczy, że rynek naprawdę pozwolił dolarowi na rozgrywanie tematu. O euro zapomniano zaraz po posiedzeniu EBC, które zostało odebrano jako jastrzębie.
Gołębie zamknięcie QE. EUR zanurkowało.

Gołębie zamknięcie QE. EUR zanurkowało.

2018-06-15 Poranny Szkic walutowy AFS
Pełen wydarzeń tydzień może zakończyć się prawdziwą bombą w postaci decyzji D. Trumpa ws. ceł na Chiny. A na horyzoncie kryzys polityczny w Niemczech. Euro silnie przecenione po tym, jak Europejski Bank Centralny choć ogłosił zakończenie programu QE z końcem 2018 r., zapowiedział, że nie zamierza ruszać stóp co najmniej do lata przyszłego roku. Kiepskie nastroje na rynkach wschodzących. Złoty znowu w odwrocie.
EBC pogrążył euro, PLN pod presją

EBC pogrążył euro, PLN pod presją

2018-06-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na rynku FX przynosi nieco słabszego PLN na bazie wyraźnych spadków na eurodolara po EBC. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2806 PLN za euro, 3,7003 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7081 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9029 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,255% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dolar słabszy po FED, ale i euro straci po ECB?

Dolar słabszy po FED, ale i euro straci po ECB?

2018-06-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / FED: Zgodnie z oczekiwaniami Rezerwa Federalna po raz drugi w tym roku podniosła stopy procentowe o 25 p.b. do 1,75-2,00 proc. Jednocześnie mediana oczekiwań członków FED, co do możliwych ruchów w przyszłości przesunęła się w stronę jeszcze dwóch podwyżek stóp w tym roku (razem cztery), ...
Konsekwencje natłoku wydarzeń

Konsekwencje natłoku wydarzeń

2018-06-14 Komentarz poranny TMS Brokers

Dolar próbował skorzystać na jastrzębim wydźwięku decyzji Fed, ale poniósł porażkę bez wsparcia rentowności obligacji skarbowych i przy natłoku innych spraw w tym tygodniu. Dzisiejsza decyzja EBC jest jedną z tych spraw, gdzie może nie brakować niespodzianek. A w odwodzie wciąż mamy napięcia handlowe.
Ostatni zakręt przed mundialem

Ostatni zakręt przed mundialem

2018-06-14 Poranny komentarz walutowy XTB
Dla wielu inwestorów wydarzenie dnia rozpocznie się o godzinie 17:00. Wcześniej jednak warto zwrócić uwagę na konferencję po posiedzeniu EBC, bo od tego zależeć będą dziś notowania walut. Na razie złoty zniósł dzielnie drugą w tym roku podwyżkę stóp procentowych w USA.
FED jastrzębio. Jak odpowiedź EBC?

FED jastrzębio. Jak odpowiedź EBC?

2018-06-14 Poranny Szkic walutowy AFS
FED podnosi stopy procentowe i widzi potrzebę kolejnych dwóch podwyżek w tym roku. Pozytywna ocena stanu gospodarki. Zmiany w komunikacji. Bez większej reakcji rynków. Dziś posiedzenie EBC. Jutro być może decyzja D. Trupma ws. ceł na Chiny. Oczekujemy wzrostu zmienności kursów i cen aktywów.
PLN bez zmian, pomimo jastrzębiego FED'u

PLN bez zmian, pomimo jastrzębiego FED'u

2018-06-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, pomimo wczorajszego podbicia zmienności na EUR/USD pod FED. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2743 PLN za euro, 3,6203 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6774 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8490 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,286% w przypadku obligacji 10-letnich.
FED, czy ECB - który bardziej zaskoczy?

FED, czy ECB - który bardziej zaskoczy?

2018-06-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / DANE: Opublikowane wczoraj po południu dane nt. inflacji CPI za maj wypadły zgodnie z szacunkami rynkowymi, tj. 0,2 proc. m/m dla szerokiej miary, oraz bazowej, a w ujęciu rocznym odpowiednio 2,8 proc. r/r i 2,2 proc. r/r.
Fed może podnieść dolara, jeśli rynek da się przekonać

Fed może podnieść dolara, jeśli rynek da się przekonać

2018-06-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś środa z FOMC, gdzie podwyżka wydaje się pewna, ale diabeł będzie tkwił w szczegółach, a bilans ryzyk większe szanse daje jastrzębim zmianom. USD z wyprzedzeniem pokazuje optymistyczne budowanie pozycji, choć odliczanie do wieczora może w najbliższych godzinach przynieść wyraźne ograniczenie zmienności.
Pewna podwyżka stóp FED

Pewna podwyżka stóp FED

2018-06-13 Poranny Szkic walutowy AFS
FED nie może dziś zaskoczyć, jeśli chodzi o stopy procentowe (podwyżka o 25 pb). Podtrzyma także najpewniej projekcje wskaźników gospodarczych i wysokości oprocentowania w kolejnych kwartałach. Większy potencjał cenotwórczy na rynkach finansowych niosą jutrzejsze posiedzenie EBC i piątkowa decyzja D. Trumpa w sprawie ceł na towary z Chin.