Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Seria publikacji od wtorku

Seria publikacji od wtorku

2019-02-18 Raport poranny FMCM
Co na rynku? Eurodolar jest obecnie na poziomie 1,1315 albo też w rejonie 1,1310-25. To znaczy, że euro trochę zyskało, biorąc pod uwagę, iż w piątek notowano minima przy 1,1235. Innymi słowy, testowano dolne granice konsolidacji wszczętej jesienią.
Podtrzymanie podaży na PLN

Podtrzymanie podaży na PLN

2019-02-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN, pomimo lekkiego podbicia eurodolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3310 PLN za euro, 3,8309 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,8163 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,9461 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,69% w przypadku obligacji 10-letnich, czyli pozostajemy w rejonie najniższych poziomów od 2016r.

Czekamy na ustalenia amerykańsko-chińskie

Czekamy na ustalenia amerykańsko-chińskie

2019-02-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / GOVERMENT SHUTDOWN: Kongres zaakceptował wczoraj ustawę umożliwiającą dalsze finansowanie instytucji państwowych po 15 lutego i skierował ją do podpisu prezydenta. Jest ona wynikiem kompromisu osiągniętego przez polityków w poniedziałek i zakłada, że na budowę muru z Meksykiem przeznaczone zostanie zaledwie 1,375 mld USD wobec 5,7 mld USD pierwotnie oczekiwanych przez Trumpa.
Zbyt brzydkie, by były prawdziwe

Zbyt brzydkie, by były prawdziwe

2019-02-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Fatalne dane o sprzedaży detalicznej z USA wywołały popłoch na rynkach finansowych, gdyż poddają w wątpliwość odporność gospodarki USA na globalne spowolnienie. Był to większy szok dla aktywów ryzykownych niż dolara, a przy braku wyraźnych postępów w negocjacjach USA-Chiny, na koniec tygodnia inwestorzy są zostawieni z bagażem niepewności.
Suma wszystkich strachów

Suma wszystkich strachów

2019-02-15 Poranny komentarz walutowy XTB
Stany Zjednoczone, Chiny oraz Wielka Brytania - te kraje w ciągu ostatnich godzin przyciągnęły największą uwagę uczestników rynku. Niestety, informacje stamtąd płynące nie należały do optymistycznych, co może odgrywać rolę podczas ostatniej sesji w tym tygodniu, ale i również w kolejnych dniach.
Podtrzymanie presji podażowej na PLN

Podtrzymanie presji podażowej na PLN

2019-02-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi próbę lekkiego odbicia na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3293 PLN za euro, 3,8361 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,81413 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9094 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,709% w przypadku obligacji 10-letnich.
Zatrzymany marsz USDPLN

Zatrzymany marsz USDPLN

2019-02-14 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W ciągu dnia dolar nie zdołał pobić maksimum przy 3,8584, jakie zostało ustanowione przed godz. 10:00 rano. Kolejne godziny przynoszą cofnięcie w dół. Patrząc czysto technicznie zejście poniżej strefy 3,8325-3,8400 może dać szanse na zejście w okolice wczorajszego dołka przy 3,8114. Niemniej fundamentalnie potrzebna będzie globalna zmiana wobec dolara wyrażona chociażby w zachowaniu się EURUSD.
Bez miłości do euro i złotego

Bez miłości do euro i złotego

2019-02-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki dalej chcą wierzyć w postęp w rozmowach handlowych między USA i Chinami, ale znaleźliśmy się w punkcie, gdzie już potrzeba konkretów, aby wzmocnić apetyt na ryzyko. Azja pokazała pierwsze oznaki ostrożnej stabilizacji, podczas gdy Europa raczej skupi się na danych makro. Euro i złoty pozostają pod presją.
Mocarstwa grają na czas

Mocarstwa grają na czas

2019-02-14 Poranny komentarz walutowy XTB
Dopiero dziś w Pekinie rozpoczynają się negocjacje na wysokim szczeblu, ale już wiadomo, że porozumienia handlowego na razie nie będzie. Nie będzie jednak też nowych ceł, więc rynki przyjmują tę informację z zadowoleniem. Czeka nas gra na czas.
PKB Polski, PKB Eurolandu

PKB Polski, PKB Eurolandu

2019-02-14 Raport poranny FMCM
W programie makroekonomicznym na dziś mamy dość sporo odczytów, a w tym parę takich, które mogą mieć pewien wpływ na eurodolara. I tak np. o 7:30 mamy bezrobocie we Francji, zaś o 8:00 PKB Niemiec (za IV kw. 2018). O godzinie 11:00 pojawi się publikacja nt. dynamiki PKB Strefy Euro, natomiast o 14:30 napłyną dane z USA o inflacji PPI, sprzedaży detalicznej i wnioskach o zasiłek.
Słabo z przemysłem Strefy Euro

Słabo z przemysłem Strefy Euro

2019-02-13 Raport wieczorny FMCM
Wzmocnienie dolara kosztem euro: Tak właśnie się stało: eurodolar poszedł dziś w dół. Nad ranem rozgrywano poziomy rzędu ok. 1,1340, a wieczorem mamy 1,1280-85. Czy w takim razie nasze założenie, że dojdzie do odbicia w głąb starego, dobrego trendu bocznego - było błędne? Niezupełnie.
Przerwanie ciągu wzrostów wartości USD

Przerwanie ciągu wzrostów wartości USD

2019-02-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Stany Zjednoczone/Chiny: Prezydent USA, Donald Trump, zasugerował, że osiągnięcie porozumienia handlowego z Chinami jest możliwe już niebawem. Jednocześnie zaznaczył on, że obie strony nie przywiązują się zbytnio do deadlinu ustalonego na 1 marca i dopuszczają przesunięcie tego terminu, jeśli będzie taka konieczność w celu osiągnięcia ostatecznego, pełnego porozumienia w sprawach handlowych.
Ważna lekcja

Ważna lekcja

2019-02-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Sentyment rynkowy jest ratowany strzępkami nadziei na przełom w rozmowach handlowych USA-Chiny, co pozwala zastopować rajd USD. EUR/USD wraca powyżej 1,13 i kolejny raz pokazuje niemoc uczestników przy próbach wyrwania się z męczącej konsolidacji. Poza tym kiwi pokazuje niedowiarkom, że nieloty potrafią czasem polecieć wysoko.
Coraz więcej optymizmu na rynkach

Coraz więcej optymizmu na rynkach

2019-02-13 Poranny komentarz walutowy XTB
Po bardzo burzliwym czwartym kwartale minionego roku od początku stycznia na rynku zauważalny jest rosnący optymizm. Amerykańskie akcje są najdroższe od początku grudnia, a indeksy w Chinach są najwyżej od czerwca ubiegłego roku. Jak długo inwestorzy pozostaną w tak dobrych humorach?
Euro i przemysł Eurolandu

Euro i przemysł Eurolandu

2019-02-13 Raport poranny FMCM
Co w programie? W kalendarium makroekonomicznym na dziś mamy m.in. publikację na temat produkcji przemysłowej w Eurolandzie za grudzień. Przewiduje się, że średnio w krajach objętych wspólną walutą spadła o 3,1 proc. r/r oraz o 0,3 proc. m/m. W razie czego trzeba być przygotowanym na takie właśnie lub jeszcze słabsze wyniki, biorąc pod uwagę np. fakt, że mamy ostatnio do czynienia z cokolwiek mizernymi publikacjami z głównego kraju tego regionu, tj. z Niemiec.
Oczekiwany wzrost eurodolara

Oczekiwany wzrost eurodolara

2019-02-12 Raport wieczorny FMCM
Trend boczny: Wczoraj i dziś eurodolar zaliczył dość poważne minima, w okolicy 1,1260. Był to dobry moment na wykonanie odbicia korekcyjnego, co zresztą sugerowaliśmy wczoraj wieczorem. I rzeczywiście, tak właśnie się stało.
Być może właśnie tworzy się szczyt na dolarze

Być może właśnie tworzy się szczyt na dolarze

2019-02-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / GOVERMENT SHUTDOWN: Jest szansa na uniknięcie kolejnego paraliżu instytucji państwowych po 15 lutego. W poniedziałek negocjatorzy z ramienia Republikanów i Demokratów w Kongresie osiągnęli kompromis zakładający, że na budowę muru zostanie przeznaczona kwota 1,375 mld USD, co pozwoli na jego postawienie na długości 90 km w stanie Teksas.
Dolar w silnym nurcie

Dolar w silnym nurcie

2019-02-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar ponownie jest niezniszczalny i niezależnie jakie panują nastroje na rynkach, on pozostaje mocny. Gnębienie waluty pod presją gołębiego zwrotu Fed okazało się przejściowe, a dywergencja w postawie gospodarek daje wystarczającą tarczę ochronną. Pozytywne wibracje w tematach wojen handlowych i government shutdown zdają się bardziej wspierać dolara niż apetyt na ryzyko. Cierpią euro, funt i jen, rykoszetem obrywa złoty.
Dolar najdroższy od trzech miesięcy

Dolar najdroższy od trzech miesięcy

2019-02-12 Poranny komentarz walutowy XTB
Poniedziałek przyniósł dalsze umocnienie amerykańskiej waluty, która zyskiwała cały poprzedni tydzień. W efekcie kurs względem złotego znalazł się najwyżej od ponad trzech miesięcy, zauważalnie przekraczając poziom 3,80. Czy czeka nas zatem rok drogiego dolara?
USD/PLN blisko szczytów

USD/PLN blisko szczytów

2019-02-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie presji podażowej wokół PLN wraz z dalszymi spadkami na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3263 PLN za euro, 3,8356 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8175 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9331 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,745% w przypadku obligacji 10-letnich.