Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rok temu czytalibyśmy te dane inaczej

Rok temu czytalibyśmy te dane inaczej

2019-02-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowe odczyty z USA pokazały, że gospodarka pozytywnie wyróżnia się na tle reszty świata, ale póki Fed powstrzymuje się od działania, dobre dane dla USA są dobre dla wszystkich. Nowy tydzień zaczynamy ospale bez przekonujących wskazówek z handlu na sesji w Azji, gdzie obchody Nowego Roku Księżycowego przygasiły aktywność.
Kolejne solidne dane z rynku pracy USA

Kolejne solidne dane z rynku pracy USA

2019-02-04 Poranny komentarz walutowy XTB
Amerykański rynek pracy nie przestaje zaskakiwać. Piątkowa publikacja pokazała kolejne, bardzo solidne wielkości i to pomimo obaw w związku z zamknięciem rządu federalnego. Poza tym, przemysłowy indeks ISM pokazał solidne odbicie komponentu nowych zamówień. To wszystko zdaje się spajać w jedną całość, wpasowując się w ostatni komunikat Rezerwy Federalnej.

Trend boczny i chiński Nowy Rok

Trend boczny i chiński Nowy Rok

2019-02-04 Raport poranny FMCM
Sytuacja na wykresie: Na wykresie eurodolara, to mamy na myśli. Obecnie mamy ok. 1,1450 - tak więc tkwimy i wędrujemy w tym samym trendzie bocznym, który zapoczątkowany został jeszcze jesienią, powiedzmy że pod koniec października.
Trudne środowisko

Trudne środowisko

2019-02-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Luty zaczyna się przypomnieniem defektów globalnej gospodarki, gasząc optymizm, jaki jeszcze wczoraj dominował na fali zadowolenia ze zmiany retoryki Fed. Dolar wciąż utrzymuje status bezpiecznej przystani i dziś korzysta na zwrocie sentymentu rynkowego. Po południu uwaga przerzuci się na raport z rynku pracy USA, który dziś może jednak znaczyć mniej dla rynków niż dotychczas.
Nie padły deklaracje o wydłużeniu rozejmu w wojnie handlowej

Nie padły deklaracje o wydłużeniu rozejmu w wojnie handlowej

2019-02-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / CHINY / ROZMOWY HANDLOWE / DANE PMI: Po zakończonych w nocy rozmowach handlowych stwierdzono, że osiągnięto znaczące postępy i konieczne są dalsze spotkania – konkretów jednak nie poznaliśmy. Prezydent Trump zapowiedział, że szef USTR (Robert Lighthizer), oraz Sekretarz Skarbu Mnuchin udadzą się wkrótce z delegacją do Chin.
Niepokojące sygnały z polskiej gospodarki

Niepokojące sygnały z polskiej gospodarki

2019-02-01 Poranny komentarz walutowy XTB
Według wstępnych danych GUS polska gospodarka urosła w 2018 roku 5,1%. Choć na pierwszy rzut oka wielkość ta z pewnością jest i powinna być imponująca, to jednak nie można pominąć innych, mniej korzystnych aspektów, które zaczynają wskazywać na zdecydowane hamowanie wzrostu w pierwszym kwartale bieżącego roku.
EUR/PLN poniżej 4,26, przemysłowy PMI w kalendarzu

EUR/PLN poniżej 4,26, przemysłowy PMI w kalendarzu

2019-02-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN, pomimo korekty ostatnich ruchów na eurodolarze (mocniejszy dolar). Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2635 PLN za euro, 3,7280 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,7443 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8865 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,734% w przypadku obligacji 10-letnich.
Kapitulacja Powella?

Kapitulacja Powella?

2019-01-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii stwierdził dzisiaj w wywiadzie dla radia BBC, że rząd przedstawi Unii Europejskiej w najbliższych dniach nowe propozycje dotyczące rozwiązania problemu „twardej” granicy z Irlandią po Brexicie. Tymczasem wczorajsze rozmowy telefoniczne premier May z unijnymi oficjelami nie wniosły wiele, UE nadal sprzeciwia się możliwości renegocjacji porozumienia z listopada.
Dla dobra rynków

Dla dobra rynków

2019-01-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Fed ugiął się pod presją rynków i przyjął gołębie stanowisko, będąc gotowym porzucić chęci dalszego zacieśniania polityki na rzecz podtrzymania hossy na Wall Street. USD traci, gdyż rynek do kosza wyrzuca szanse na dwie podwyżki do końca 2019 r., a jako kolejny ruch banku widzi obniżkę. I na razie nic tego nie zmieni.
Dolar traci po posiedzeniu Fed

Dolar traci po posiedzeniu Fed

2019-01-31 Poranny komentarz walutowy XTB
W zaledwie kilka tygodni po podwyżce stóp procentowych amerykański bank centralny łagodzi swoje stanowisko, wycofując się oficjalnie z zapowiedzi kolejnych podwyżek na ten rok. Mimo iż taki ruch był oczekiwany, powoduje to osłabienie dolara oraz przekłada się na wzrosty na giełdach. Dla złotego jest to szansa na zakończenie długotrwałej konsolidacji kursu na dość słabym poziomie.
FED osłabił dolara, złoty zyskuje

FED osłabił dolara, złoty zyskuje

2019-01-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi umocnienie złotego na bazie spadków dolara po wczorajszym FED. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2845 PLN za euro, 3,7239 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7599 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9049 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,784% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dolar nieco zyskał w ostatnich godzinach, ale czekamy na FED

Dolar nieco zyskał w ostatnich godzinach, ale czekamy na FED

2019-01-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane o godz. 14:15 dane ADP za styczeń wypadły nieźle (213 tys. wobec 263 tys. w grudniu korekcie z 271 tys. – konsensus był ustawiony na poziomie 181 tys. Raport ADP pokazuje niezależne wyliczenia dotyczące zmian w dynamice etatów w sektorze prywatnym i publikowany zazwyczaj na dwa dni przed oficjalnymi danymi Departamentu Pracy, stanowi dla rynku pewną wskazówkę, chociaż korelacja pomiędzy publikacjami nie zawsze bywa zachowana.
Fed w tle politycznej burzy

Fed w tle politycznej burzy

2019-01-30 Poranny komentarz walutowy XTB
Dzisiejszy dzień przynosi posiedzenie i decyzję Fed, która w normalnych okolicznościach przykuwałaby uwagę inwestorów. Jednak w tym tygodniu jest ono w cieniu polityki. Po pierwsze dlatego, że zapewne niewiele zmieni, po drugie, ponieważ to w geopolityce mamy teraz kluczowe rozdania.
Ograniczona zmienność na PLN, rynek wyczekuje FED

Ograniczona zmienność na PLN, rynek wyczekuje FED

2019-01-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi widoczne ruchy na funcie oraz dolarze. Sam PLN pozostaje, tradycyjnie, stabilny. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2937 PLN za euro, 3,7537 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7813 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9406 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,78% w przypadku obligacji 10-letnich.
Za nami mało co, przed nami FOMC

Za nami mało co, przed nami FOMC

2019-01-29 Raport poranny FMCM
Jutro FOMC: Ano tak: jutro o 20:00 zacznie się konferencja prasowa po posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, który steruje polityką monetarną USA - czy ściślej, Fed. Generalnie na rynku prognozuje się brak zmian i utrzymanie obecnych stóp.
Wtorek – dzień funta

Wtorek – dzień funta

2019-01-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Dzisiaj rozpoczęła się debata w Izbie Gmin dotycząca scenariuszy na Brexit. Wczoraj premier May zaproponowała, aby głosowanie nad całościowym planem rządu (tak jak miało to miejsce 15 stycznia) odbyło się dopiero po tym jak przegłosowane zostaną zgłoszone poprawki, po czym przedłożone Brukseli i zaakceptowane przez unijnych negocjatorów.
Alternatywne ustalenia

Alternatywne ustalenia

2019-01-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś wieczorem będą się ważyć losy brexitu i przyszłej ścieżki, gdyż brytyjski parlament będzie głosował nad szeregiem poprawek mających na celu przerwać impas i doprowadzić do zgody wśród skłóconych polityków. Funt zyskiwał w ostatnich dniach, gdyż wzrosło przeświadczenie, że nieuzgodniony brexit przestaje być zagrożeniem.
Brytyjski bałagan

Brytyjski bałagan

2019-01-29 Poranny komentarz walutowy XTB
Dziś kolejny dzień głosowań w brytyjskim parlamencie w kwestii brexitu, jednak podobnie jak wcześniej wiadomo już, że nie przyniosą one niczego konkretnego. Na dwa miesiące przed planowaną datą opuszczenia Unii przez Wielką Brytanię wrażenie bałaganu jest większe niż kiedykolwiek.
PLN ciągle bez większych zmian, globalni inwestorzy czekają na FED

PLN ciągle bez większych zmian, globalni inwestorzy czekają na FED

2019-01-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym przynosi dalsze wzrosty eurodolara oraz relatywnie niewielkie zmiany wokół PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2905 PLN za euro, 3,7540 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7877 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9360 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,799% w przypadku obligacji 10-letnich.
Plan B z Londynu

Plan B z Londynu

2019-01-29 Raport poranny FMCM
Dziś w parlamencie brytyjskim mamy kolejne głosowanie na temat Brexitu - tym razem na temat porozumienia w wariancie z poprawkami, o których wczoraj premier May dyskutowała z politykami Partii Konserwatywnej. O tym, jaki wariant zostanie ostatecznie przyjęty, dowiemy się wieczorem, po 20:00 naszego czasu - być może grubo po tej godzinie, bo wtedy dopiero mamy start głosowań.