Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Ifo zaskoczył wzrostem

Ifo zaskoczył wzrostem

2007-11-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks klimatu gospodarczego monachijskiego instytutu Ifo, który obrazujący nastroje wśród niemiecki przedsiębiorców, niespodziewanie wzrósł w listopadzie do 104,2 pkt. z 103,9 pkt. w październiku. Rynkowe prognozy zakładały natomiast jego spadek do 103,3 pkt.
Niepokój powraca

Niepokój powraca

2007-11-27 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Pierwszy dzień handlu po świątecznym, przedłużonym weekendzie w USA, a także brak impulsu w postaci danych makroekonomicznych, nie sprzyjał większej zmienności na rynku. Kursy pozostawały przez większość dnia bardzo stabilne. Dopiero dwie ostatnie godziny sesji amerykańskiej były ciekawsze.

Złoty oddał nieco pola

Złoty oddał nieco pola

2007-11-27 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień na rynku eurodolara nie przyniósł wybicia się z tendencji bocznej, w którą rynek ten wpadł po gwałtownym wycofaniu się tego kursu z poziomu historycznego szczytu w okolicy 1,4965. Niemniej jednak dwa nieudane ataki na poziom wsparcia z okolic 1,4830 zmniejszają prawdopodobieństwo znacznego pogłębienia spadków.
Indeksy DJIA oraz S&P500 zanotowały spadki

Indeksy DJIA oraz S&P500 zanotowały spadki

2007-11-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Amerykańskie giełdy tracą – indeksy DJIA oraz S&P500 zanotowały spadki o odpowiednio 1,83% oraz 2,32%, jednak dobry nastrój zapanował na giełdzie w Japonii, gdzie indeks Nikkei – mimo niezbyt optymistycznego nastawienia inwestorów w pozostałej części Azji – odnotował wzrost o 0,58%, pozwalając na nieznaczne umocnienie dolara australijskiego oraz nowozelandzkiego wobec jena.
Byki uległy naporowi niedźwiedzi

Byki uległy naporowi niedźwiedzi

2007-11-26 Raport popołudniowy FMCM
Zgodnie z oczekiwaniami brak danych z szerokiego rynku w pierwszym dniu nowego tygodnia przełożył się na brak zdecydowania inwestorów. Najlepszym przykładem takiego stanu rzeczy jest przebieg europejskiej części sesji na rynku EURUSD.
Podsumowanie złotego

Podsumowanie złotego

2007-11-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wydarzeniem poniedziałku na krajowym rynku walutowym były publikacja październikowych danych o sprzedaży detalicznej i stopie bezrobocia. Dane z rynku pracy nie zaskoczyły. Bezrobocie spadło do 11,3 proc. z 11,6 proc. we wrześniu, co było wynikiem oczekiwanym.
Złoty nie stracił mimo spadkowej sesji na GPW

Złoty nie stracił mimo spadkowej sesji na GPW

2007-11-26 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Złoty nie stracił mimo spadkowej sesji na GPW: WIG20 stracił dziś 1,6% (wyjątkowa sytuacja: mWIG40 stracił znacznie mnie, bo 0,33%), mimo że sytuacja na rynkach światowych nie wskazywała na to, aby rynki wschodzące miały ponosić dziś straty.
Spokojny dzień na rynku walutowym

Spokojny dzień na rynku walutowym

2007-11-26 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja zgodnie z naszymi porannymi prognozami charakteryzowała się niską zmiennością. Kurs EUR/USD przebywał w konsolidacji w przedziale 1,48 – 1,4850. Taki przebieg notowań spowodowany był brakiem publikacji ważnych danych makroekonomicznych z rynków zagranicznych.
Spadająca gwiazda bez potwierdzenia

Spadająca gwiazda bez potwierdzenia

2007-11-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Początek tygodnia na rynku eurodolara przynosi wzrost kursu do poziomu 1,4883 z 1,4830 w piątek pod koniec dnia. Ten ruch wskazuje, że silna piątkowa wyprzedaż tej pary, która sprowadziła kurs z rekordu wszech czasów na poziomie 1,4964 dolara do dziennego minimum na 1,4784 dolara, była tylko gwałtowną realizacją zysków sprowokowaną bliskością poziomu 1,50 dolara, a nie początkiem korekty mającej swe źródła w zmianie spojrzenia na uwarunkowania makroekonomiczne gospodarki strefy euro.
Przedłuża się konsolidacja na rynku krajowym

Przedłuża się konsolidacja na rynku krajowym

2007-11-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Ostatnia sesja minionego tygodnia na rynku krajowym nie zmieniła atmosfery panującej już od kilku dni. Kurs EUR/PLN i USD/PLN wciąż przebywa w konsolidacji i dopóki nie zobaczymy rozstrzygnięcia na rynku zagranicznym stan taki może się utrzymywać. Przyczyną braku większej zmienności jest spora niepewność, która w ostatnich dniach utrudnia decyzje inwestorom.
Złoty mocniejszy po danych opublikowanych przez GUS

Złoty mocniejszy po danych opublikowanych przez GUS

2007-11-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w październiku sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła aż o 19,4 proc., wobec prognozowanego przez rynek wzrostu o 15,5 proc. i wobec 14,2 proc. dynamiki zanotowanej we wrześniu.
Dolar chwilowo odrabia straty

Dolar chwilowo odrabia straty

2007-11-26 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Ruchy w piątek rano trudno uznać za w pełni uzasadnione, gdyż płynność była tak małą iż nawet niewielkie kwoty istotnie zmieniały kurs. Przykładem tego jest wybicie na USD na nowe maksima i powrót.
Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej

Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej

2007-11-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej to najważniejsze dla rynku lokalnego wydarzenie tygodnia (o tym co ważne dla świata – niżej), jednak nie należy się spodziewać silnego przełożenia decyzji (a oczekujemy podwyżki stopy referencyjnej do 5%) na kurs złotego.
Rynek w oczekiwaniu na dane makro

Rynek w oczekiwaniu na dane makro

2007-11-26 Raport poranny FMCM
Rozpoczyna się nowy tydzień w trakcie, którego poznamy sporo istotnych danych, które wywołają zapewne spore ruchy dostosowawcze na rynku walutowym. Poniedziałek z fundamentalnego punktu widzenia zapowiada się raczej spokojnie, gdyż jedynymi pozycjami w kalendarzu wydarzeń są informacje z Polski na temat stopy bezrobocia i sprzedaży detalicznej.
Dolar bezwartościowy?

Dolar bezwartościowy?

2007-11-24 Analiza weekendowa FMCM
Permanentna deprecjacja dolara: W tym tygodniu byliśmy świadkami bardzo dużej zmienności na rynku EURUSD. Dolar deprecjonował z poziomu ok. 1,462 do okolic prawie 1,497. Jeżeli sytuacja na amerykańskim rynku nie poprawi się, wówczas już nawet w przyszłym tygodniu można spodziewać się wzrostu do rekordowego poziomu 1,5.
Kurs EUR/USD bliski 1,5000

Kurs EUR/USD bliski 1,5000

2007-11-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Ostatnie pięć sesji na rynku krajowym przebiegało w spokojnej atmosferze. Kurs USD/PLN już od kilkunastu sesji porusza się w przedziale 2,46 – 2,50. Więcej zmian obserwowaliśmy na parze EUR/PLN. W tym przypadku kurs euro wzrósł w okolice poziomu 3,70, ale jak dotychczas nie ma siły aby go pokonać. Tym samym zwiększa się istota tego oporu.
Silna korekta spadkowa EUR/USD

Silna korekta spadkowa EUR/USD

2007-11-23 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Podczas dzisiejszej sesji obserwowaliśmy znaczną zmienność kursu EUR/USD, do której przyczyniła się dość niska płynność na rynku. Po silnym wzroście wartości euro w godzinach nocnych, w ciągu dnia nastąpiło jeszcze silniejsze odreagowanie, które zatrzymał dopiero poziom EUR/USD 1,4800.
Wyprzedaż dolara i gwałtowny zwrot

Wyprzedaż dolara i gwałtowny zwrot

2007-11-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W nocy na rynku walutowym doszło do kolejnej fali wyprzedaży dolara. Kurs EUR/USD wzrósł do nowego rekordu wszech czasów na poziomie 1,4965 z poziomu 1,4850 notowanego wczoraj wieczorem. Kurs USD/CHF spadł z 1,1020 wczoraj do rekordowego poziomu 1,0889.
Kolejny dzień słabości dolara

Kolejny dzień słabości dolara

2007-11-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji notowania złotego, podobnie jak i innych walut, były stabilne. Przyczyniła się ku temu m.in. absencja amerykańskich inwestorów w obrocie rynkowych. Kurs USD/PLN stabilizował się w zakresie 2,48-2,49, a EUR/PLN nie przekraczał granic przedziału 3,68-3,6950.
Rynki nadal pod presją awersji do ryzyka

Rynki nadal pod presją awersji do ryzyka

2007-11-23 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień był relatywnie spokojny gdyż inwestorzy w USA uczcili Święto Dziękczynienia, natomiast inwestorzy w Europie i Azji woleli pozostawać na boku. Dzisiaj aktywność będzie zdecydowanie większa, lecz ruchy mogą być bardziej nerwowe, gdyż wielu inwestorów mogło przedłużyć sobie urlop.