Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Świąteczna stabilizacja eurodolara

Świąteczna stabilizacja eurodolara

2007-09-03 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Nowy tydzień i nowy miesiąc na rynku eurodolara rozpoczął się od stabilizacji. Kurs tej pary oscyluje dziś w wąskim przedziale 1,3630-1,3653 dolara. Spadek zmienności jest pochodną dzisiejszego święta w USA i Kanadzie (Święto Pracy), co wykluczyło z rynku istotną grupę graczy.
Publikacja indeksów PMI nie stanowi impulsów

Publikacja indeksów PMI nie stanowi impulsów

2007-09-03 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks Menedżerów Logistyki (PMI), który obrazuje sytuację w sektorze produkcyjnym strefy euro, spadł w sierpniu do 54,3 pkt. z 54,9 pkt. w lipcu. Jest to spadek nieznacznie mniejszy od średniej prognoz analityków oraz od opublikowanych ponad tygodniem wstępnych szacunków tego indeksów, które w obu przypadkach zakładały odczyt na poziomie 54,2 pkt.

Tydzień banków centralnych

Tydzień banków centralnych

2007-09-03 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Ostatni dzień sierpnia przyniósł wzrosty na giełdzie, po tym jak wystąpienia szefa Fed i prezydenta USA skutecznie uspokoiły rynek. W piątkowym przemówieniu Bernanke powiedział, że Fed jest gotów podjąć działania konieczne do tego, by ograniczyć wpływ zawirowań na rynku finansowym na gospodarkę, ale jednocześnie dodał, że nie zamierza wyciągać z kłopotów inwestorów, którzy podjęli złe decyzje.
Dzień, który powinien być spokojny

Dzień, który powinien być spokojny

2007-09-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Trzydziesty szósty tydzień roku rozpoczyna się od dnia, który powinien być spokojny – dziś jedyne istotne informacje to odczyty indeksów PMI w sektorze produkcyjnym dla krajów Unii Europejskiej oraz dla całej strefy euro (prognoza 54,2 pkt.). Co więcej, z powodu święta pracy nie działają amerykańskie oraz kanadyjskie rynki finansowe, brak będzie więc najprawdopodobniej impulsów do znacznej zmienności na rynku.
Co powie Bernanke?

Co powie Bernanke?

2007-09-03 Raport poranny FMCM
Najważniejszym wydarzeniem ubiegłego tygodnia okazało się piątkowe wystąpienie Bena Bernanke na temat sytuacji na rynku nieruchomości oraz polityki monetarnej. Inwestorzy wiązali z nim spore nadzieje, gdyż odnosiło ono się do palących ostatnio kwestii, jakimi są rynek kredytów hipotecznych oraz szansa na obcięcie stóp procentowych w USA.
Konferencja Bena Bernanke (szefa Fed)

Konferencja Bena Bernanke (szefa Fed)

2007-08-31 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Maraton danych makroekonomicznych kończy się mocnym akordem: konferencją Bena Bernanke, szefa Fed, na której poruszył on szereg tematów związanych z rynkiem kredytów hipotecznych oraz konsekwencjami bankructw dla sektora finansowego.
Dolar niezdecydowany

Dolar niezdecydowany

2007-08-31 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ostatnia sesja tygodnia zarówno na rynku kapitałowym jak i walutowym była znacznie spokojniejsza niż poprzednie sesje mijającego tygodnia. Pomimo dużej ilości publikowanych dziś danych większość okazała się zgodna z prognozami i nie wpłynęła znacząco na zachowanie kursów.
Dane ze strefy euro bez wpływu na EUR/USD

Dane ze strefy euro bez wpływu na EUR/USD

2007-08-31 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Opublikowane dane ze strefy euro nie mają wpływu na notowania EUR/USD. Para ta o godzinie 11:05 testowała poziom 1,3658 dolara. Ten brak reakcji nie zaskakuje. Dane nie tylko w sposób szczególny nie odbiegały od oczekiwań, ale również ich historyczny wpływ na rynek walutowy jest praktycznie zerowy. W tej sytuacji pozostaje oczekiwać na kolejne impulsy. Te najwcześniej napłyną o godzinie 14:30, przy okazji publikacji raportów z USA.
Rynek czeka na wystąpienie B. Bernanke

Rynek czeka na wystąpienie B. Bernanke

2007-08-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Na pierwszym planie wydarzeń w Polsce wciąż utrzymują się przepychanki polityczne. Do tej pory nie miały one znacznego wpływu na zachowanie rynków finansowych. Jednak wczorajsza informacja o poleceniu zatrzymania Ryszarda Krauzego, które zostało wydane przez prokuraturę, przyczyniła się do znacznych spadków cen akcji z portfela tego biznesmena.
Wydarzenie dnia - przemówienie Bernanke w Wyoming

Wydarzenie dnia - przemówienie Bernanke w Wyoming

2007-08-31 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Nastroje na giełdzie pozostają mieszane. Amerykańskie indeksy akcji otworzyły się na lekkim minusie, a sesje zakończyły blisko lokalnych maksimów. Bardziej optymistyczne niż w I kwartale dane na temat wzrostu gospodarczego pokazały, że tempo wzrostu PKB w II kwartale wyniosło 4%.
Co powie Bernanke?

Co powie Bernanke?

2007-08-31 Raport poranny FMCM
Wreszcie doczekaliśmy końca tygodnia, który być może przyniesie odpowiedź na pytanie co dalej z koniunkturą na światowych rynkach finansowych. Czy ostatnie perturbacje to początek końca 5-letniej hossy na rynkach akcyjnych, czy też byłą to zwykła korekta i wzrosty będą kontynuowane jeszcze przez jakiś czas.
Na rynku walutowym bez kierunku

Na rynku walutowym bez kierunku

2007-08-30 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ostatnie dni na światowych rynkach to prawdziwa huśtawka nastrojów. Po dużych spadkach na giełdach przychodzą duże wzrosty, inwestorzy masowo sprzedają, a zaraz po tym kupują ryzykowne aktywa. Trudno jest stwierdzić w którym kierunku zmierzają właściwe tendencje.
Złoty zachowuje się spokojnie

Złoty zachowuje się spokojnie

2007-08-30 Komentarz walutowy Money Expert
GUS opublikował informacje o poziomie PKB, który w II kwartale wyniósł 6,7% i znacznie przewyższył oczekiwania. Dane te nie wywołały jednak znaczących zmian na rynku polskiej waluty. Kurs PLN/EUR wynosił po publikacji 3,8236 zł wobec 3,8251 zł z sesji porannej. Kurs PLN/USD po publikacji był na poziomie 2,8038 zł wobec porannych notowań (2,8000 zł). Kolejne godziny nie przyniosły gwałtownych zmian. Euro zakończyło dzień na poziomie 3,8225 zł, a dolar – 2.8060 zł.
Dzień ze zwrotami akcji

Dzień ze zwrotami akcji

2007-08-30 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzisiejszy dzień upłynął umiarkowanie spokojnie, jednak z dwoma dość istotnymi zwrotami akcji: przedpołudniowe osłabianie złotego do dolara i euro zatrzymane zostało po publikacji danych o PKB oraz inflacji w USA – wzrost gospodarczy w II kwartale szacowany jest obecnie na 4% r/r, zaś wzrost deflatora PKB – na 2,7% w skali roku.
Dane o PKB nie dały odpowiedzi

Dane o PKB nie dały odpowiedzi

2007-08-30 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Weryfikacja w górę szacunków Produktu Krajowego Brutto Stanów Zjednoczonych w II kwartale br. nie wpłynęła w sposób istotny na rynek walutowy. Jak poinformował Departament Handlu USA wstępne szacunki mówiące o wzroście na poziomie 3,4 proc. zostały zrewidowane do 4 proc.
Rollercoaster

Rollercoaster

2007-08-30 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ostatnie dni na rynku eurodolara to istny rollercoaster, który w dużej mierze napędzany jest sytuacją na rynkach akcji. W historii podobna nerwowość z reguły cechowała kluczowe momenty dla tych rynków. Nie jest wykluczone, że teraz będzie podobnie.
Złoty uzależniony od EUR/USD i giełd

Złoty uzależniony od EUR/USD i giełd

2007-08-30 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowy poranek przynosi osłabienie złotego do dolara o 0,8 grosza, będące następstwem obserwowanego obecnie cofnięcia kursu EUR/USD z 1,3670 wczoraj pod koniec dnia w okolice 1,3635 dolara. Polska waluta natomiast pozostaje stabilna do euro i szwajcarskiego franka. O godzinie 9:55 kurs USD/PLN testował poziom 2,8041 zł, EUR/PLN 3,8241, a CHF/PLN 2,3306 zł.
Dane z USA w centrum uwagi

Dane z USA w centrum uwagi

2007-08-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj centralnym wydarzeniem dla rynku finansowego w Polsce była decyzja Rady Polityki Pieniężnej o podwyżce stóp procentowych o 25 pkt. bazowych oraz komunikat po posiedzeniu Rady. Poinformowano w nim, że przy utrzymującej się wysokiej dynamice wynagrodzeń oraz głębszym niż się spodziewano pogorszeniu relacji między wzrostem płac i wydajności pracy możliwe jest dalsze narastanie presji płacowej, a w konsekwencji presji inflacyjnej.
Rynek pod wpływem niepewności

Rynek pod wpływem niepewności

2007-08-30 Raport poranny FMCM
Nerwowość zwiększa zmienność rynku: Początek tygodnia potwierdził, że inwestorzy w ostatnim czasie kierują się emocjami przy podejmowaniu decyzji, co gorsza ulegając pewnej huśtawce nastrojów. Przez pierwsze dwa dni tygodnia rynek poddał się obawom i choć może nie doprowadziło to do panicznej ucieczki od ryzyka, ale zdecydowaną przewagę na rynku mieli w tym czasie pesymiści.
Rozpoczyna się ruch inwestorów

Rozpoczyna się ruch inwestorów

2007-08-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Jeszcze przez kilka tygodni nie uciekniemy od reperkusji wydarzeń związanych z amerykańskim rynkiem kredytów hipotecznych i papierami wartościowymi, które były na tych kredytach oparte. Banki w USA oraz w Eurolandzie wciąż odczuwają braki płynności, wzmacniane niekorzystnymi informacjami: wczoraj Merrill Lynch obniżył rekomendacje dla akcji banków oraz instytucji kredytowych, szacuje się również, że spółki sektora hipotecznego odnotują dwucyfrowe (procentowo) spadki zysków.