Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynek widzi tylko dobre dane z USA

Rynek widzi tylko dobre dane z USA

2008-01-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W grudniu liczba wydanych zezwoleń na budowy domów spadła w USA o 8,1 proc., natomiast liczba rozpoczętych budów była niższa aż o 14,2 proc. Rynek szacował spadek o odpowiednio o 3 proc. i 2 proc., wobec odnotowanego w listopadzie spadku o odpowiednio o 0,7 proc. i o 7,9 proc. (w obu przypadkach po korekcie).
Yves Mersch umacnia euro

Yves Mersch umacnia euro

2008-01-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD gwałtownie wzrósł z poziomu 1,4615 dolara do 1,4670, w reakcji na wypowiedź Yves Mersch’a, członka rady Europejskiego Banku Centralnego. Dziś, odpowiadając na pytanie dotychczące obniżki stóp procentowych w strefie euro, powiedział, że bank rozważał tylko dwie opcje, a nie trzy. W domyśle, ECB rozważał podwyżkę stóp procentowych lub brak zmian, a nie jej obniżkę.

Eurodolar dalej spada

Eurodolar dalej spada

2008-01-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W czwartek kurs EUR/USD kontynuuje wczorajsze gwałtowne spadki, które sprowadziły kurs tej pary z poziomu 1,48 dolara do 1,4652 dolara na koniec dnia. Rynki przestraszył Yves Mersch, członek rady Europejskiego Banku Centralnego. Ostrzegł on w środę, że zwiększa się ryzyko spowolnienia gospodarczego w Europie.
Ucieczka inwestorów

Ucieczka inwestorów

2008-01-17 Komentarz walutowy Money Expert
Z przebiegu kilku ostatnich dni można niestety wysnuć wniosek o zmniejszaniu się skłonności do inwestowania w naszym kraju. Wydaje się, że jesteśmy już na tym etapie, gdy inwestorzy zaczynają w ogóle wycofywać swój kapitał z Polski. Tylko w ten sposób można racjonalnie wytłumaczyć tak znaczne osłabienie złotego.
Dynamiczna korekta wartości złotego

Dynamiczna korekta wartości złotego

2008-01-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja pokazała jak dynamiczne korekty mogą wystąpić na krajowym rynku walutowym. Jeszcze we wtorkowe popołudnie wydawało się, że złoty powinien kontynuować proces umacniania i nic nie sugerowało wydarzeń, które obserwowaliśmy wczoraj. Wzrost kursu USD/PLN o ponad 6 groszy w ciągu jednej sesji nie jest częstym zjawiskiem.
Sytuacja złotego nie jest tak zła

Sytuacja złotego nie jest tak zła

2008-01-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wbrew pozorom, sytuacja złotego nie jest tak zła, jakby się to mogło wydawać – przy spadkach naszej giełdy o około 5% w ciągu jednego dnia obserwowaliśmy wzrost eurozłotego o 2,5 grosza podczas gdy średnia rozpiętość zmienności tej pary walutowej w ciągu dnia przekracza 3 grosze.
Być może nie jest tak źle

Być może nie jest tak źle

2008-01-17 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień okazał się dość nieoczekiwany jeśli chodzi o zachowanie dolara. Sesja amerykańska przyniosła gwałtowne umocnienie się USD. Nie miało to zbyt dużego związku z opublikowanymi wczoraj danymi z gospodarki amerykańskiej, a bardziej z wypowiedzią członka ECB Yves Mersch’a.
Ruchy korekcyjne na rynkach walutowych

Ruchy korekcyjne na rynkach walutowych

2008-01-17 Raport poranny FMCM
Końcówka dnia okazała się wczoraj bardzo ekscytująca. W przeciągu dwóch godzin dolar umocnił się względem euro ponad dwie figury. Amerykańskiej walucie sprzyjały przede wszystkim słowa Mersch’a, członka Europejskiego Banku Centralnego, którego zdaniem wzrost gospodarczy w Strefie Euro spowalnia.
Rollercoaster na rynkach

Rollercoaster na rynkach

2008-01-16 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Złotówka uległa dziś osłabieniu do wszystkich głównych walut. Biorąc pod uwagę bardzo niskie otwarcie warszawskiej giełdy osłabienie naszej waluty nie powinno dziwić. W ciągu ostatnich kilku tygodni, gdy indeksy GPW spadały, złoty się umacniał.
Dzień pełen niepewności na rynkach finansowych

Dzień pełen niepewności na rynkach finansowych

2008-01-16 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Kolejny dzień pełen publikacji danych makro dobiega końca. Dzień pełen niepewności na rynkach finansowych. Złoty rozpoczął go od osłabienia zarówno wobec euro jak i dolara amerykańskiego. W godzinach popołudniowych kurs wzrósł do poziomów EURPLN 3,60 i USDPLN 2,4350.
Warszawski parkiet w łapach niedźwiedzi

Warszawski parkiet w łapach niedźwiedzi

2008-01-16 Raport popołudniowy FMCM
Z nami kolejny spadkowy dzień na warszawskim parkiecie. Dzisiejszą sesję można uznać za kontynuację rozpoczętej wczoraj gwałtownej wyprzedaży akcji, gdyż po spadkach głównych indeksów rzędu 3,5%-4,5% w dniu wczorajszym rynek otworzył się dziś z dużą 4-5% luką bessy.
Inflacja w USA prawie zgodna z oczekiwaniami

Inflacja w USA prawie zgodna z oczekiwaniami

2008-01-16 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Inflacja CPI wzrosła w grudniu w USA o 0,3 proc. w relacji miesięcznej i 4,1 proc. w relacji rocznej. Natomiast inflacja bazowa CPI (CPI core) była wyższa o odpowiednio 0,2 proc. i 2,4 proc. Rynek szacował, że wskaźnik CPI wzrośnie o 0,2 proc. w relacji miesięcznej i 4,1 proc. w relacji rocznej, natomiast wskaźnik CPI core o 0,2 proc. i 2,4 proc.
Złoty w końcu zaczął tracić

Złoty w końcu zaczął tracić

2008-01-16 Puls Walutowy FIT DM
Trzeba przyznać, że na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni inwestorzy operujący na krajowym rynku walutowym wykazywali się dość dużą odpornością na informacje, jakie napływały z rynków akcji. Bo przecież spadki na giełdzie nie zaczęły się wczoraj, ani przedwczoraj, a ponad miesiąc temu.
Zatrzymanie spadków dolara

Zatrzymanie spadków dolara

2008-01-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Fatalny wtorek na giełdach znalazł swoje odzwierciedlanie na rynku walutowym w gwałtownym umocnieniu waluty japońskiej. Jen zyskał znacząco do wszystkich walut, co sygnalizuje narastającą niepewność na rynkach finansowych. Dane z USA zdają się potwierdzać opinię Alana Greenspana i analityków Merrill Lynch o wejściu gospodarki amerykańskiej w recesję.
Nastały ciężkie czasy dla gospodarki amerykańskiej

Nastały ciężkie czasy dla gospodarki amerykańskiej

2008-01-16 Codzienny Puls Rynku IDM SA
W dniu wczorajszym zapoznaliśmy się z pierwszą serią istotnych danych makroekonomicznych publikowanych w tym tygodniu. Zgodnie z oczekiwaniami analityków dane były złe i obudziły najgorsze obawy o sytuację gospodarki amerykańskiej. Sprzedaż detaliczna spadła o 0, 4% w grudniu, co potwierdziło że sektor konsumpcji prywatnej spowalnia.
Wysoka inflacja pognębi gospodarkę USA?

Wysoka inflacja pognębi gospodarkę USA?

2008-01-16 Raport poranny FMCM
Najważniejszym wydarzeniem dnia dzisiejszego jest publikacja danych z USA na temat grudniowej inflacji, gdyż zagrożona recesją gospodarka USA potrzebuje kolejnych cięć stóp procentowych, wysoka presja cenowa jest w stanie uniemożliwić, lub chociażby spowolnić ten proces.
Głębokie spadki na giełdach nie chcą się zatrzymać

Głębokie spadki na giełdach nie chcą się zatrzymać

2008-01-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
Głębokie spadki na giełdach nie chcą się zatrzymać, dolar staje się coraz słabszy, zaś perspektywy dla gospodarki amerykańskiej i brytyjskiej wyglądają coraz gorzej – obraz światowych rynków nie napawa inwestorów optymizmem.
Spadki indeksów umacniają jena

Spadki indeksów umacniają jena

2008-01-15 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja przebiegała pod dyktando danych makroekonomicznych. Pierwszą poznaliśmy inflację konsumentów w Wielkiej Brytanii, która w skali roku wyniosła 2,1 proc., pozostając powyżej celu inflacyjnego (prognoza mówiła o 2 proc.).
Dolar znowu słabszy

Dolar znowu słabszy

2008-01-15 Raport popołudniowy FMCM
Publikacje makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych przyczyniły się do spadku wartości waluty amerykańskiej. Kurs EURUSD poszybował w górę z poziomu 1,487 do okolic 1,492. Głównym sprawcą tego wzrostu była niższa niż oczekiwano dynamika sprzedaży detalicznej (wyniosła ona -0,4% m/m, prognozowano 0,0% m/m).
W Polsce czekaliśmy dzisiaj na dane o inflacji CPI

W Polsce czekaliśmy dzisiaj na dane o inflacji CPI

2008-01-15 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
W dniu dzisiejszym poznaliśmy wiele informacji zarówno z Europy jak i Stanów Zjednoczonych. Pierwsze dane napłynęły z Wielkiej Brytanii, gdzie inflacja CPI wynosi 0,6% m/m i 2,1% w relacji rocznej wobec prognozowanego 0,5% m/m.