Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rollercoaster na rynkach

Rollercoaster na rynkach

2008-01-16 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Złotówka uległa dziś osłabieniu do wszystkich głównych walut. Biorąc pod uwagę bardzo niskie otwarcie warszawskiej giełdy osłabienie naszej waluty nie powinno dziwić. W ciągu ostatnich kilku tygodni, gdy indeksy GPW spadały, złoty się umacniał.
Dzień pełen niepewności na rynkach finansowych

Dzień pełen niepewności na rynkach finansowych

2008-01-16 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Kolejny dzień pełen publikacji danych makro dobiega końca. Dzień pełen niepewności na rynkach finansowych. Złoty rozpoczął go od osłabienia zarówno wobec euro jak i dolara amerykańskiego. W godzinach popołudniowych kurs wzrósł do poziomów EURPLN 3,60 i USDPLN 2,4350.

Warszawski parkiet w łapach niedźwiedzi

Warszawski parkiet w łapach niedźwiedzi

2008-01-16 Raport popołudniowy FMCM
Z nami kolejny spadkowy dzień na warszawskim parkiecie. Dzisiejszą sesję można uznać za kontynuację rozpoczętej wczoraj gwałtownej wyprzedaży akcji, gdyż po spadkach głównych indeksów rzędu 3,5%-4,5% w dniu wczorajszym rynek otworzył się dziś z dużą 4-5% luką bessy.
Inflacja w USA prawie zgodna z oczekiwaniami

Inflacja w USA prawie zgodna z oczekiwaniami

2008-01-16 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Inflacja CPI wzrosła w grudniu w USA o 0,3 proc. w relacji miesięcznej i 4,1 proc. w relacji rocznej. Natomiast inflacja bazowa CPI (CPI core) była wyższa o odpowiednio 0,2 proc. i 2,4 proc. Rynek szacował, że wskaźnik CPI wzrośnie o 0,2 proc. w relacji miesięcznej i 4,1 proc. w relacji rocznej, natomiast wskaźnik CPI core o 0,2 proc. i 2,4 proc.
Złoty w końcu zaczął tracić

Złoty w końcu zaczął tracić

2008-01-16 Puls Walutowy FIT DM
Trzeba przyznać, że na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni inwestorzy operujący na krajowym rynku walutowym wykazywali się dość dużą odpornością na informacje, jakie napływały z rynków akcji. Bo przecież spadki na giełdzie nie zaczęły się wczoraj, ani przedwczoraj, a ponad miesiąc temu.
Zatrzymanie spadków dolara

Zatrzymanie spadków dolara

2008-01-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Fatalny wtorek na giełdach znalazł swoje odzwierciedlanie na rynku walutowym w gwałtownym umocnieniu waluty japońskiej. Jen zyskał znacząco do wszystkich walut, co sygnalizuje narastającą niepewność na rynkach finansowych. Dane z USA zdają się potwierdzać opinię Alana Greenspana i analityków Merrill Lynch o wejściu gospodarki amerykańskiej w recesję.
Nastały ciężkie czasy dla gospodarki amerykańskiej

Nastały ciężkie czasy dla gospodarki amerykańskiej

2008-01-16 Codzienny Puls Rynku IDM SA
W dniu wczorajszym zapoznaliśmy się z pierwszą serią istotnych danych makroekonomicznych publikowanych w tym tygodniu. Zgodnie z oczekiwaniami analityków dane były złe i obudziły najgorsze obawy o sytuację gospodarki amerykańskiej. Sprzedaż detaliczna spadła o 0, 4% w grudniu, co potwierdziło że sektor konsumpcji prywatnej spowalnia.
Wysoka inflacja pognębi gospodarkę USA?

Wysoka inflacja pognębi gospodarkę USA?

2008-01-16 Raport poranny FMCM
Najważniejszym wydarzeniem dnia dzisiejszego jest publikacja danych z USA na temat grudniowej inflacji, gdyż zagrożona recesją gospodarka USA potrzebuje kolejnych cięć stóp procentowych, wysoka presja cenowa jest w stanie uniemożliwić, lub chociażby spowolnić ten proces.
Głębokie spadki na giełdach nie chcą się zatrzymać

Głębokie spadki na giełdach nie chcą się zatrzymać

2008-01-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
Głębokie spadki na giełdach nie chcą się zatrzymać, dolar staje się coraz słabszy, zaś perspektywy dla gospodarki amerykańskiej i brytyjskiej wyglądają coraz gorzej – obraz światowych rynków nie napawa inwestorów optymizmem.
Spadki indeksów umacniają jena

Spadki indeksów umacniają jena

2008-01-15 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja przebiegała pod dyktando danych makroekonomicznych. Pierwszą poznaliśmy inflację konsumentów w Wielkiej Brytanii, która w skali roku wyniosła 2,1 proc., pozostając powyżej celu inflacyjnego (prognoza mówiła o 2 proc.).
Dolar znowu słabszy

Dolar znowu słabszy

2008-01-15 Raport popołudniowy FMCM
Publikacje makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych przyczyniły się do spadku wartości waluty amerykańskiej. Kurs EURUSD poszybował w górę z poziomu 1,487 do okolic 1,492. Głównym sprawcą tego wzrostu była niższa niż oczekiwano dynamika sprzedaży detalicznej (wyniosła ona -0,4% m/m, prognozowano 0,0% m/m).
W Polsce czekaliśmy dzisiaj na dane o inflacji CPI

W Polsce czekaliśmy dzisiaj na dane o inflacji CPI

2008-01-15 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
W dniu dzisiejszym poznaliśmy wiele informacji zarówno z Europy jak i Stanów Zjednoczonych. Pierwsze dane napłynęły z Wielkiej Brytanii, gdzie inflacja CPI wynosi 0,6% m/m i 2,1% w relacji rocznej wobec prognozowanego 0,5% m/m.
Niekorzystne dla dolara dane

Niekorzystne dla dolara dane

2008-01-15 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD zareagował wzrostem z poziomu 1,4887 do 1,4910 dolara na publikację grupy danych z USA, dotyczących cen producentów (PPI), sprzedaży detalicznej oraz kondycji gospodarczej w rejonie Nowego Jorku.
W oczekiwaniu na dane…

W oczekiwaniu na dane…

2008-01-15 Puls Walutowy FIT DM
Pozytywne zamknięcie notowań na Wall Street w poniedziałek, będące wynikiem lepszych informacji ze spółki IBM, dało nieznaczny pozytywny impuls amerykańskiej walucie. Według stanu notowań z godz. 11:30 dolar zyskał jednak głównie względem euro (spadek do 1,4860), ale stracił względem funta (1,9640) i japońskiego jena (107,50).
Indeks ZEW najniżej od 15 lat

Indeks ZEW najniżej od 15 lat

2008-01-15 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Styczeń przyniósł pogorszenie nastrojów wśród niemieckich analityków i inwestorów instytucjonalnych. Obrazujący je indeks koniunktury instytutu ZEW spadł w tym miesiącu do -41,6 pkt. z -37,2 pkt. w grudniu. To najniższy odczyt tego indeksu od stycznia 1993 roku, gdy miał wartość -49,7 pkt.
Dane z UK przełamią niemoc funta?

Dane z UK przełamią niemoc funta?

2008-01-15 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs GBP/USD od 9 listopada 2007 roku systematycznie traci na wartości. Źródłem tej przeceny, która sprowadziła tę parę z poziomu 2,1164 do 1,9482 dolara w ostatni piątek, są obawy o spowolnienie brytyjskiej gospodarki i oczekiwania na przyszłe obniżki stóp procentowych przez Bank Anglii (obecnie 5,5 proc.).
Konsolidacja przed danymi

Konsolidacja przed danymi

2008-01-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Poniedziałkowa sesja na rynku krajowym była kontynuacją dynamicznego procesu aprecjacji polskiej waluty. Sytuacja ta wynika w głównej mierze ze wzrostów pary EUR/USD na rynku zagranicznym. Kurs tej pary wzrósł wczoraj ponad poziom 1,49 i pokonanie ostatnich szczytów wydaje się być tylko kwestią dni.
Gospodarkę USA czeka znaczne spowolnienie

Gospodarkę USA czeka znaczne spowolnienie

2008-01-15 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Początek tygodnia przyniósł kontynuacje piątkowych trendów obserwowanych na rynku walutowym. Euro kontynuowało wzrosty pomimo nieco słabszych danych na temat produkcji przemysłowej. Istnieje wiele potencjalnych źródeł słabości strefy euro, jednak obecnie wspólną walutę wspierała głównie jastrzębie stanowisko ECB i jego polityka monetarna nie zakładająca cięć stóp procentowych w 2008r.
Gdzie podąża rynek?

Gdzie podąża rynek?

2008-01-15 Raport poranny FMCM
Prognozowany poziom indeksu cen dóbr i usług konsumpcyjnych za miesiąc grudzień wynosi 4,0%, czyli znacznie powyżej celu inflacyjnego. Tak wysoka dynamika zmian wynika przede wszystkim z gwałtownego wzrostu cen żywności i towarów (głównie paliwa).
Dolar pod presją od początku tygodnia

Dolar pod presją od początku tygodnia

2008-01-14 Raport popołudniowy FMCM
Dzień dzisiejszy rozpoczął się od wyprzedaży dolara, która w zasadzie nie straciła na sile przez resztę czasu. Poranny wzrost kursu EURUSD w rejon 1,4880 był tylko zapowiedzią dalszych wzrostów i próby ataku na historyczny szczyt z poziomu 1,4967.