Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Oczy inwestorów zwrócone ku warszawskiej giełdzie

Oczy inwestorów zwrócone ku warszawskiej giełdzie

2007-10-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Oczy inwestorów zwrócone dziś będą z pewnością ku warszawskiej giełdzie, gdzie wczoraj WIG20 na otwarciu zanotował nowy rekord – 3938 pkt. Nastroje na europejskich parkietach nie zapowiadają jednak dziś dalszych wzrostów: w handlu kontraktami futures na indeksy CAC40 (giełda paryska) oraz DAX (Frankfurt) odnotowywane są na razie niewielkie spadki.
Eurodolar zmierza w stronę 1,45

Eurodolar zmierza w stronę 1,45

2007-10-29 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Inwestorzy na rynku lokalnym zadają sobie jedno pytanie – czy to zaczyna się korekta? Nie można zaprzeczyć, ale na potwierdzenia też jeszcze za wcześnie. Wzrost EURPLN obserwowaliśmy również w zeszły wtorek i wtedy wiązało się to głównie z realizacją zysków.

Umocnienie złotego chwilowo powstrzymane

Umocnienie złotego chwilowo powstrzymane

2007-10-29 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD, po ustanowieniu w pierwszej połowie dzisiejszej sesji nowego historycznego szczytu na poziomie 1,4438, skorygował się nieco i o godz. 15.45 wynosił 1,44. Do czasu podjęcia przez amerykański Komitet Otwartego Rynku decyzji w sprawie wysokości stóp procentowych, tj. do środy 31 października, dolar będzie pozostawał słaby a wartość euro wyrażana w tej walucie może w dalszym ciągu wzrastać.
Dolar słabnie przed środową decyzją FED

Dolar słabnie przed środową decyzją FED

2007-10-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek krajowy: Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia była kontynuacją procesu umacniania się rodzimej waluty. Kurs USD/PLN spadł do 2,5050 natomiast EUR/PLN do 3,6080. Jeszcze niedawno takie ceny walut wydawały się mało realne.
EURUSD ustanawia kolejne rekordy

EURUSD ustanawia kolejne rekordy

2007-10-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Przed środowym posiedzeniem Fed EURUSD ustanawia kolejne rekordy, na dobre przełamując poziom 1,44. Wszystko kręci się wokół oczekiwań na następną obniżkę stóp. Z praktycznego punktu widzenia nikt nie widzi tak dobrze kondycji amerykańskiej gospodarki jak tamtejszy bank centralny.
Spadek dolara zaczyna przyśpieszać

Spadek dolara zaczyna przyśpieszać

2007-10-29 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Piątkowe dane makro potwierdziły nienajlepsze nastroje wśród konsumentów i dostarczyły kolejny argument, aby Fed obniżył w tym tygodniu stopy procentowe – przynajmniej tak sądzi większość inwestorów. Ceny akcji zareagowały na te wydarzenia pozytywnie.
Nowy rekord ponad 1,44

Nowy rekord ponad 1,44

2007-10-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W poniedziałek rano kurs euro w relacji do amerykańskiego dolara pokonał psychologiczną barierę 1,44 i wzrósł do poziomu 1,4424. Był to najwyższy kurs EUR/USD w historii. Umocnienie wspólnej waluty wobec dolara napędzają w ostatnim czasie przede wszystkim oczekiwania obniżek stóp procentowych w USA, przy jednoczesnym braku zmian w poziomie stóp procentowych w strefie euro.
FOMC: Decyzja już w najbliższą środę

FOMC: Decyzja już w najbliższą środę

2007-10-26 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Poziomy zamknięcia: 3,6150 EURPLN oraz 2,5130 USDPLN wynikają głównie z oczekiwań dotyczących następnego posunięcia FOMC: decyzja w sprawie stóp procentowych już w najbliższą środę, a publikowane dzień po dniu dane makroekonomiczne nakazują spodziewać się kolejnej obniżki stóp procentowych – i najprawdopodobniej kolejnej w ciągu następnych 6 miesięcy.
Dolar najtańszy od stycznia 1996 roku

Dolar najtańszy od stycznia 1996 roku

2007-10-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Obserwowane w dniu dzisiejszym osłabienie dolara na świecie, w tym zwłaszcza w relacji do euro, które "wypchnęło" kurs EUR/USD do nowego rekordu wszech czasów na poziomie 1,4387 dolara (poprzedni rekord 1,4347 dolara został ustanowiony w poniedziałek), przekłada się na kontynuację trendu spadkowego pary USD/PLN.
Wyprzedaż dolara wciąż trwa

Wyprzedaż dolara wciąż trwa

2007-10-26 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Piątkowa sesja nie przyniosła kluczowych zmian na rynkach walutowych. Panowały i wzmocniły się dotychczasowe tendencje. Silna presja podażowa na dolara wywindowała notowania EUR/USD na nowe historyczne maksima.
Rośnie kurs AUD/USD

Rośnie kurs AUD/USD

2007-10-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs AUD/USD wzrósł w piątek do poziomu 0,9142 dolara, osiągając 23-letni szczyt. To czwarty kolejny dzień wzrostu tej pary. Australijską walutę w relacji do dolara wzmacniają oczekiwania na podwyżkę stóp procentowych przez Bank Centralny Australii (RBA), przy jednocześnie oczekiwanej obniżce stóp procentowych w USA.
Złoty przybiera na sile

Złoty przybiera na sile

2007-10-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na rynku krajowym przyniosła dosyć niespodziewane bardzo dynamiczne umocnienie rodzimej waluty. Było to tym bardziej nieoczekiwane, że nie zostały podane żadne nowe dane makroekonomiczne, ani wypowiedzi, które mogłyby spowodować zmianę nastrojów wśród inwestorów.
Dolar po raz kolejny ukazuje swoją słabość

Dolar po raz kolejny ukazuje swoją słabość

2007-10-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dzisiaj rano za jedno euro należy zapłacić 1,4362 dolara co daje kolejny rekord na tej parze. Oczekiwana silniejsza korekta na EURUSD nie ma w chwili obecnej żadnych podstaw fundamentalnych co potwierdziły wczorajsze odczyty danych makroekonomicznych.
Powrót do trendu

Powrót do trendu

2007-10-26 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Po środowej konsolidacji większość rynków powróciła wczoraj do trendu. Dolar kontynuował osłabianie się, a słabsze niż oczekiwano dane na temat zamówień na dobra trwałe dolały oliwy do ognia. Złoto i ropa znalazły się na rekordowych poziomach cenowych.
Nowy rekord EUR/USD

Nowy rekord EUR/USD

2007-10-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W piątek rano kurs EUR/USD wspiął się do 1,4373 dolara. Tym samym euro, które w transakcjach bezgotówkowych funkcjonuje od 1999 roku, a w obiegu gotówkowym od 2002 roku, było w relacji do dolara najdroższe w historii. Poprzedni rekord znajdował się na poziomie 1,4347 dolara. Został on ustanowiony w nocy z niedzieli na poniedziałek.
Złoty pnie się w górę

Złoty pnie się w górę

2007-10-25 Komentarz walutowy Money Expert
Osłabienie dolara na świecie oraz wzrosty na giełdach skłaniające inwestorów do podejmowania większego ryzyka przełożyły się w czwartek na znaczne umocnienie złotego. Inne waluty w naszym regionie również zyskują.
Dalsza przecena amerykańskiej waluty

Dalsza przecena amerykańskiej waluty

2007-10-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD w ostatnich godzinach zbliżył się do swoich historycznych szczytów, osiągając maksymalnie poziom 1,4344. Do dalszej wyprzedaży amerykańskiego dolara przyczyniły się kolejne pesymistyczne dane ze Stanów Zjednoczonych. Zamówienia na dobra trwałe we wrześniu spadły tam o 1,7% m/m, podczas gdy oczekiwano wzrostu o 1,5%.
Nowe rekordy złotego

Nowe rekordy złotego

2007-10-25 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Osłabienie dolara na świecie, zapewniające większy apetyt na ryzyko wzrosty na giełdach oraz naturalna siła polskiej waluty przekładają się w czwartek na silne umocnienie złotego. Pod tym względem nie wyróżnia się ona szczególnie na tle innych walut regionu, które również zyskują na wartości.
Euro może drożeć w relacji do dolara

Euro może drożeć w relacji do dolara

2007-10-25 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks klimatu gospodarczego monachijskiego instytutu Ifo, który obrazujący nastroje wśród niemiecki przedsiębiorców, spadł w październiku do 103,9 pkt. i miał najniższą wartość od lutego 2006 roku. Analitycy prognozowali, że indeks ów spadnie do 103,8 pkt. z 104,2 pkt. we wrześniu.
Inwestorzy oczekują na kolejne dane z USA

Inwestorzy oczekują na kolejne dane z USA

2007-10-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja nie przyniosła istotnych zmian w notowaniach złotego. Kurs EUR/PLN przez niemal cały dzień wahał się w wąskim przedziale 3,65-3,66. Kurs USD/PLN obniżył się o ok 1,5 gr. do 2,5550, przede wszystkim na skutek nienajlepszych danych z amerykańskiego rynku nieruchomości, które nieco osłabiły dolara. Polska waluta w dalszych ciągu wykazuje tendencje aprecjacyjne.