Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rewizja PKB i przetarg bonów

Rewizja PKB i przetarg bonów

2007-10-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Główny Urząd Statystyczny opublikował w poniedziałek zrewidowane dane o wzroście gospodarczym w I i II kwartale 2007 roku. W I kwartale wzrost PKB został zrewidowany do 7,2 proc. z wcześniej szacowanych 7,4 proc., natomiast w II kwartale do 6,4 proc. z 6,7 proc. W roku 2006 polska gospodarka rozwijała się w tempie 6,2 proc.
Kolejne rekordy słabości dolara amerykańskiego

Kolejne rekordy słabości dolara amerykańskiego

2007-10-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek tygodnia na rynku krajowym zaczynamy w okolicach poziomów z piątkowego zamknięcia. Wynik weekendowych wyborów parlamentarnych w Polsce okazał się zgodny z oczekiwaniami wielu inwestorów. Znaczną przewagę głosów zdobyła postrzegana za pro rynkową Platforma Obywatelska.

Reszta świata także spowolni

Reszta świata także spowolni

2007-10-22 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Komunikat G7 opublikowany późno w piątek wpłynął negatywnie na wartość USD, przyczyną był brak wzmianki na temat słabości tej waluty, który inwestorzy odczytali jako sygnał, że władze finansowe tych państw nie zamierzają powstrzymywać spadku jej wartości.
Wybory bez istotnego wpływu na złotego

Wybory bez istotnego wpływu na złotego

2007-10-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowy poranek przynosi umocnienie złotego w relacji do głównych walut. O godzinie 8:42 kurs USD/PLN testował poziom 2,5743 zł, natomiast EUR/PLN 3,6872 zł, wobec odpowiednio 2,5890 zł i 3,69 zł w piątek o godzinie 17:30 i odpowiednio 2,5770 zł i 3,6870 zł w piątek pod koniec dnia (w piątek wieczorem złoty zyskał w ślad za wzrostem EUR/USD).
Stabilna inflacja w USA oraz ofiara załamania rynku długu

Stabilna inflacja w USA oraz ofiara załamania rynku długu

2007-10-20 Analiza weekendowa FMCM
Kolejny tydzień za nami. Tym razem jednak to nie kalendarz wydarzeń przysporzył nam największej ilości emocji, nawet pomimo zaplanowanych publikacji na temat inflacji w Strefie Euro i USA. Według mnie najistotniejszym czynnikiem fundamentalnym, który może zaciążyć rynkom w najbliższym czasie było sprawozdanie finansowe z III kwartał Bank of America.
Dolar bije kolejne rekordy słabości

Dolar bije kolejne rekordy słabości

2007-10-19 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Rynek krajowy w kończącym się dziś tygodniu obfitował w bardzo istotne publikacje. Waga danych makroekonomicznych była spora ze względu na ich potencjalny duży wpływ na przyszłą decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych.
Wynik wyborów a wartość złotego

Wynik wyborów a wartość złotego

2007-10-19 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Zbliżające się przedterminowe wybory parlamentarne w Polsce elektryzują całą opinię publiczną. Jednak rynki finansowe wydają się być poza całym tym zamieszaniem. Doniesienia na temat kolejnych sondaży, debat, czy wyciąganych przy tej okazji na światło dzienne afer jedynie w niewielkim stopniu odbijają się na notowaniach polskich spółek czy też rodzimej waluty.
Dzień rekordów

Dzień rekordów

2007-10-19 Komentarz walutowy Money Expert
Na rynkach walutowych czwartek był dniem rekordów. Po otwarciu notowań za euro płacono nawet 1,4310 dolara. Z kolei złoty w południe osiągnął względem amerykańskiej waluty wartość 2,5720 – nienotowaną od 10 lat.
Ataki na wsparcia kursów złotego nieudane

Ataki na wsparcia kursów złotego nieudane

2007-10-19 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Ataki na wsparcia kursów złotego „wreszcie” nieudane – poziomy 2,57 USDPLN i 3,68 EURPLN obroniły się dziś, na dwa dni przed wyborami. Siła naszej waluty wynika z wysokiego prawdopodobieństwa zwycięstwa Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych.
Realizacja zysków przed G7

Realizacja zysków przed G7

2007-10-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Piątkowa sesja na rynku EUR/USD upływa pod znakiem wahań tej pary wokół poziomu wczorajszego zamknięcia (1,4286). Wyhamowanie wzrostów eurodolara, które wczoraj mocno przyśpieszyły, jest wynikiem realizacji zysków przed rozpoczynającym się dziś spotkaniem ministrów finansów i szefów banków centralnych państw grupy G7.
Co przyniesie spotkanie grupy państw G7?

Co przyniesie spotkanie grupy państw G7?

2007-10-19 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Zgodnie z naszą prognozą rynek walutowy charakteryzował się dziś spokojną atmosferą. Po wczorajszym ustanowieniu nowego rekordu na parze EUR/USD dziś inwestorzy wstrzymali się z dalszymi decyzjami. Wpływ na to ma także zaczynające się dziś spotkanie państw G7.
Złoty bije rekordy umocnienia

Złoty bije rekordy umocnienia

2007-10-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Opublikowane na wczorajszej sesji dane były zgodne z naszymi przypuszczeniami, o których pisaliśmy w kilku ostatnich komentarzach. Najważniejszą rzeczą był wzrost inflacji PPI we wrześniu o 2% (r/r). Prognozy rynkowe zakładały wzrost o 1,9% dlatego też wynik powyżej oczekiwań jest argumentem za podwyżką stopy procentowej.
Umacniania złotego wobec większości walut

Umacniania złotego wobec większości walut

2007-10-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Otwarcie na poziomach 3,69 EURPLN i 2,58 USDPLN na dwa dni przed wyborami z pewnością jest zaskoczeniem, nawet dla tych, którzy już od dłuższego czasu wierzyli, że złoty uodpornił się na polityczną niepewność: obecnie wydaje się, że rynek wiąże duże nadzieje ze zwycięstwem partii, która zajęłaby się reformą finansów publicznych i innymi ustawami progospodarczymi.
Ameryka spowalnia, reszta świata nie?

Ameryka spowalnia, reszta świata nie?

2007-10-19 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Na giełdach ciągle niespokojnie, jednak tym razem dolar już nie korzysta na awersji do ryzyka. W ostatnich miesiącach dość wyraźnie widoczna była odwrotna korelacja pomiędzy wartością dolara i cenami akcji. Gdy ceny akcji spadały i rosła awersja do ryzyka dolar umacniał się a rynki wschodzące znajdowały się pod presją. Od pewnego czasu ta korelacja jednak znacznie osłabła.
Obniżki stóp w USA coraz bliżej?

Obniżki stóp w USA coraz bliżej?

2007-10-19 Raport poranny FMCM
Wydarzenia dzisiejszego dnia zdominuje szczyt G7, na którym mają być poruszone m.in. tematy kursów walutowych oraz konsekwencji „zacieśniania się” rynku kredytów dla światowej gospodarki. Możemy spodziewać się więc nawoływań do Chińskich władz o urealnienie kursu yuana, a także artykulacji obaw o skalę ryzyka wiszącego nad tempem światowego wzrostu.
Ogromne straty Bank of America

Ogromne straty Bank of America

2007-10-18 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar potwierdził w dniu dzisiejszym silną wzrostową tendencję, która pozwoliła na ustanowienie kolejnego historycznego szczytu, tym razem powyżej 1,43. Pokonanie dotychczasowego rekordu, który znajdował się na poziomie 1,4281 jest sygnałem kupna tej pary walutowej i zapowiada dalsze wzrosty jej kursu w nadchodzącym czasie.
Euro najdroższe w historii

Euro najdroższe w historii

2007-10-18 Komentarz walutowy Money Expert
Kurs USD/EUR wzrósł w czwartek do poziomu 1,4303. Tym samym euro stało się najdroższe w stosunku do USD w całej historii. Dzisiejszy wzrost notowań eurodolara wpisuje się w ogólnorynkową tendencję wyprzedaży amerykańskiej waluty.
Złoty umocnił się do euro i dolara

Złoty umocnił się do euro i dolara

2007-10-18 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Mamy za sobą dzień bardzo dziwnych notowań. Giełda przez większą część dnia była na około 2-procentowym minusie, podczas gdy złoty umocnił się do euro i dolara w próbie przebicia wsparć na 3,70 i 2,70.
Nowy rekord wszech czasów EUR/USD

Nowy rekord wszech czasów EUR/USD

2007-10-18 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD wzrósł w czwartek do poziomu 1,4303. Tym samym euro, które w transakcjach bezgotówkowych funkcjonuje od 1999 roku, a w obiegu gotówkowym od 2002 roku, było w relacji do dolara najdroższe w historii.
Funt ponad oporem, możliwy silny sygnał kupna

Funt ponad oporem, możliwy silny sygnał kupna

2007-10-18 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Sprzedaż detaliczna we wrześniu wzrosła w Wielkiej Brytanii o 0,6 proc. w relacji miesięcznej i 6,3 proc. w relacji rocznej. W tym drugim przypadku jest to największy wzrost od dwóch lat. Dane były wyraźnie lepsze od oczekiwań kształtujących się na poziomie odpowiednio 0,1 proc. i 5,5 proc.