Strefa euro cały czas ma problemy

Strefa euro cały czas ma problemy
Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Data dodania: 2013-12-17 (10:19)

Indeksy PMI i rosnące rynkowe stopy procentowe w EMU: Wczorajsze dane z gospodarki strefy euro pokazują, że wzrost gospodarczy w dwóch największych gospodarkach strefy zaczyna się rozjeżdżać. Indeksy PMI dla gospodarki Francji pokazują, że kraj ten nie może ...

... poradzić sobie z problemami (trudno się dziwić patrząc na rolę związków zawodowych i elastyczność rynku pracy) i zaczyna coraz mocniej ciążyć i tak słabemu ożywieniu w strefie euro. Indeksy dla gospodarki Niemiec pokazały kolejny raz, że największa gospodarka strefy prezentuje się całkiem nieźle.

Jednakże w kontekście sytuacji w strefie euro coraz większe znaczenia powinny mieć rosnące krótkoterminowe rynkowe stopy procentowe. Patrząc na nie oraz na słabe dane z Francji nie można wykluczyć, że EBC będzie chciał dalej mocniej wspierać gospodarkę, poprzez kolejne stymulacje monetarne. Naszym zdaniem EBC podczas ostatniego posiedzenia był za mało gołębi. Stąd też nie można wykluczyć, że na kolejnym posiedzeniu EBC uderzy ze zdwojoną siłą. Jeśli tak, to przy ograniczającym FED QE3 kierunek dla EURUSD w dłuższym okresie wydaje się dość jasny.

Mario Draghi przed PE – nihil novi

W wystąpieniu przed komisjami w Parlamencie Europejskim szef EBC nie powiedział w zasadzie nic nowego. Ograniczył się do ogólnych stwierdzeń o gotowości EBC do działania, o dużym opóźnienu w czasie wpływu niskich stóp na realną gospodarkę oraz o braku szans na powtórkę scenariusza japońskiego.

Minutes RBA bez większego znaczenia

W protokole z ostatniego posiedzenia brakuje konkretów. Bank Australii kolejny raz sugeruje, że AUDUSD jest za wysoko, że nie wyklucza obniżek, że widzi ożywienie oraz że poprawia się sytuacja na rynku nieruchomości. Jednakże informacje te ukazują się w protokołach RBA od dłuższego czasu. Zmienność na dolarze australijskim lekko wzrosła w efekcie publikacji protokołu, lecz dziś o poranku para AUDUSD jest cały czas na poziomach obserwowanych wczoraj.

Na wykresach:

WIG20 (fut.), D1 - Kontrakty na główny indeks giełdy w Warszawie znajdują się blisko dolnego ograniczenia kanału spadkowego oraz istotnych miejsc wsparcia. Przy założeniu 5-falowej struktury, na rynku może pojawić się teraz korekcyjna fala 4 z celem w okolicach górnego ograniczenia kanału (2470-80 pkt.) . Dopiero w tych okolicach można pokusić się o shorta pod potencjalną falę 5.

AUDUSD, D1 - Para AUDUSD jest bliska zakończenia spadków w ramach zakończenia 5-falowej struktury. Rynek jest blisko dolnego ograniczenia kanału spadkowego, minimów z sierpnia oraz ekspansji 61,8% fali 3. Tym samym nie można wykluczyć silnej realizacji zysków na tej parze, szczególnie jeśli pojawiłby się sprzyjający takiemu wydarzeniu czynnik fundamentalny (np. słowa szefa RBA, że ostatni spadek kursu bardzo go cieszy czy też np. brak ograniczenia QE3 w środę).

Źródło: Dział Analiz X-Trade Brokers SA
Dom Maklerski X-Trade Brokers
Komentarz dostarczył:
Dom Maklerski X-Trade Brokers
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Rynek kapitałowy - Najnowsze wiadomości i komentarze

InPost Pay - Twój przycisk do wygodnych zakupów online

InPost Pay - Twój przycisk do wygodnych zakupów online

2024-06-24 Poradnik konsumenta
Era zakupów online przynosi ze sobą wiele udogodnień. Oglądasz, porównujesz i kupujesz produkty, nie ruszając się z miejsca, o dowolnej porze dnia czy nocy. Ale co gdybyśmy powiedzieli, że zakupy w sieci mogą być jeszcze bardziej przyjazne dla klienta? Witaj w świecie InPost Pay - usługi, która zmieni Twoje postrzeganie e-commerce.
Jakie są 10 najbardziej poszukiwanych zawodów w 2024 roku?

Jakie są 10 najbardziej poszukiwanych zawodów w 2024 roku?

2024-06-06 Poradnik pracownika
Nadszedł czas, aby po latach nauki wybrać odpowiedni dla siebie zawód. Jak jednak zrozumieć, która droga jest właściwa? Istnieje wiele ścieżek kariery, które możesz podążać, opierając swój wybór na wynagrodzeniu i zapotrzebowaniu na daną pozycję w firmach. W tym artykule dowiesz się, jakie są 10 najbardziej poszukiwanych zawodów w bieżącym roku, i zobaczysz, że wiele trendów przesunęło się w kierunku sektora medycznego i inżynieryjnego.
EBITDA - kluczowy wskaźnik analizy finansowej firm

EBITDA - kluczowy wskaźnik analizy finansowej firm

2024-05-22 Poradnik inwestora
EBITDA (ang. Earnings Before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization) to kluczowy wskaźnik finansowy używany w analizie wyników firm. Reprezentuje zysk operacyjny przedsiębiorstwa przed odliczeniem odsetek, podatków, amortyzacji i deprecjacji. Wskaźnik ten dostarcza informacji na temat zdolności firmy do generowania zysków z podstawowej działalności operacyjnej.
Praca za granicą - korzyści i wyzwania

Praca za granicą - korzyści i wyzwania

2024-05-06 Poradnik pracownika
Dlaczego coraz więcej Polaków szuka pracy za granicą? W ostatnich latach coraz więcej Polaków decyduje się na poszukiwanie lepszych możliwości zawodowych poza granicami kraju, zwłaszcza w krajach sąsiednich Unii Europejskiej, takich jak Niemcy. Ta tendencja nie jest przypadkowa – wynika zarówno z różnic ekonomicznych, jak i z szerszych perspektyw, które otwierają się dzięki pracy za granicą. W niniejszym artykule przyjrzymy się głównym przyczynom tej migracji zarobkowej oraz korzyściom, jakie płyną z pracy w innym kraju UE, zarówno pod względem finansowym, jak i osobistym.
Jakie sejfy powinny znaleźć się w hotelu?

Jakie sejfy powinny znaleźć się w hotelu?

2024-04-09 Artykuł sponsorowany
Bezpieczeństwo gości hotelowych to jeden z najważniejszych czynników, o który musi zadbać każdy właściciel hotelu wraz ze swoim personelem. Niestety nawet najlepsza obsługa hotelowa nie jest w stanie zagwarantować, że nie dojdzie do kradzieży kosztowności osób, które zdecydowały się na pobyt w pokoju hotelowym. Aby uniknąć nieprzyjemności, warto zainwestować w sejfy hotelowe umieszczone w każdym pokoju. Jak wybrać skrytkę pancerną do pokoju lub recepcji hotelowej? Zobacz poradnik i dowiedz się więcej.
Jak wykorzystać kody rabatowe i oszczędzić więcej pieniędzy?

Jak wykorzystać kody rabatowe i oszczędzić więcej pieniędzy?

2024-02-19 Poradnik konsumenta
W dzisiejszych czasach, w dobie dynamicznego rozwoju e-commerce, sklepy online oferują coraz więcej sposobów na oszczędzanie podczas zakupów. Jednym z najpopularniejszych narzędzi są kody rabatowe, które stanowią świetny sposób na obniżenie kosztów zakupów i zwiększenie wartości pieniędzy wydanych online. W tym artykule eksperckim omówimy, jak wykorzystać kody rabatowe do sklepów online i maksymalizować oszczędności.
Jak sprawdzają się opony zimowe?

Jak sprawdzają się opony zimowe?

2023-11-13 Artykuł sponsorowany
Jak wszyscy możemy sobie wyobrazić, opony zimowe to bezpieczeństwo dla wszystkich, którzy chcą poruszać się zimą, zwłaszcza jeśli mieszkają w obszarach, gdzie prawdopodobne jest występowanie śniegu lub lodu. W każdym razie we Włoszech od 15 listopada do 15 kwietnia obowiązuje obowiązek posiadania na pokładzie opon zimowych lub łańcuchów. Dzieje się tak dlatego, że zima we Włoszech, choć zależy od regionu, potrafi być bardzo sroga.
Oszczędzanie na rachunkach - Jak to zrobić?

Oszczędzanie na rachunkach - Jak to zrobić?

2023-08-03 Poradnik konsumenta
Reperowanie domowego budżetu, to normalna sprawa, która może nas czasami przerastać. Są jednak kwestie, na których jesteście w stanie zaoszczędzić dużo bardziej, niż mogłoby się wydawać. Jednym ze świetnych tego przykładów jest oczywiście zmniejszenie opłat, które płacimy za rachunki. Warto wiedzieć, że istnieją na to sprawdzone sposoby, które sprawią, że liczby na rachunkach znacząco się skurczą. Jak to osiągnąć?
Polacy zjedzą pączki warte tyle co 381 mieszkań

Polacy zjedzą pączki warte tyle co 381 mieszkań

2023-02-16 Analizy HRE INvestments
Pączki jeszcze nigdy nie były tak drogie jak dziś. Wysokiej jakości drożdżowy przysmak wyceniony został przez HRE Investments na 4,63 złote za sztukę. To aż o 31% więcej niż przed rokiem. Niemniej na finiszu karnawału mało kto odmówi sobie tego przysmaku. W efekcie w ciągu zaledwie jednego dnia możemy wydać na ten cel 176 milionów złotych. Tłusty czwartek to święto, które wywołuje szczególnie ciepłe uczucia. Jest to dzień, w którym tradycyjnie możemy trochę sobie pofolgować.
Polowanie na promocje - gdzie znaleźć zniżki?

Polowanie na promocje - gdzie znaleźć zniżki?

2022-12-16 Artykuł sponsorowany
Końcówka roku to dla wielu osób czas wzmożonych zakupów. To właśnie wtedy pojawiają się liczne atrakcyjne oferty, a także kupuje się prezenty dla rodziny i przyjaciół. I choć polowanie na promocje trwa w najlepsze, to jednak niskie ceny można uzyskać znacznie łatwiej, czyli korzystając z portalu Rabatio.com. Portal gromadzi w jednym miejscu aktualne zniżki z tysięcy sklepów internetowych. Możesz z nich skorzystać za darmo, a w koszyku w Twoim ulubionym sklepie naliczy się zniżka.