Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Kto pierwszy naciśnie ctrl-print

Kto pierwszy naciśnie ctrl-print

2012-09-04 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątkowe zakupy, których nie przerwało nawet rozczarowanie ze strony Bena Bernanke, były radośnie kontynuowane w poniedziałek. Na parkietach akcji panował kolor zielony. DAX wzrósł o +0.63%, CAC40 +1.19%, a FTSE100 o +0.82%. EURUSD skorygował delikatnie swój piątkowy wzrost schodząc do poziomów 1.2560.
Amerykanie wracają do gry

Amerykanie wracają do gry

2012-09-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Amerykańscy inwestorzy po długim weekendzie, spowodowanym wczorajszym dniem wolnym (Święto Pracy w USA), wracają do gry. Nie powinno być niespodzianki i piątkowa pozytywna reakcja Wall Street na wystąpienie Bena Bernanke w Jackson Hole (pomimo że nie powiedział nic nowego) będzie podtrzymana.

Siłą decydującą na GPW są zagraniczni inwestorzy

Siłą decydującą na GPW są zagraniczni inwestorzy

2012-09-03 Raport Home Broker
Blisko 75% udziału w obrotach akcjami spółek z WIG20 miały w minionym tygodniu największe zlecenia, czyli te przekraczające 10 tys. euro. Średnia wartość transakcji podniosła się do 34,5 tys. zł. W obu przypadkach tak wysokich poziomów nie mieliśmy od miesięcy. To kolejne argumenty za tym, że siłą decydującą o kierunku notowań na warszawskim parkiecie są inwestorzy zagraniczni.
Bernanke nic nie powiedział, ale rynek wie swoje

Bernanke nic nie powiedział, ale rynek wie swoje

2012-09-03 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wyczekiwane od tygodni wystąpienie Bena Bernanke w Jackson Hole okazała się burzą w szklance wody. Prezes Rezerwy Federalnej mówiąc, że bezrobocie w USA w dalszym ciągu spada zbyt wolno i bank centralny jest gotów podjąć dalsze działania, jeżeli tylko to okaże się konieczne, powiedział dokładnie to, co powtarza od miesięcy.
Jackson Hole i kilka minut rozczarowania

Jackson Hole i kilka minut rozczarowania

2012-09-03 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Cały ostatni tydzień rynki finansowe czekały na wystąpienie Bena Bernanke podczas sympozjum naukowego w Jackson Hole. W piątek emocje sięgały zenitu i około południa inwestorzy zaczęli szturmować giełdy, zasypując maklerów zleceniami kupna.
Kolejna porcja słabych danych gospodarczych

Kolejna porcja słabych danych gospodarczych

2012-08-31 Raport Home Broker
Ostatni dzień sierpnia na rynkach finansowych rozpoczął się od publikacji serii niekorzystnych danych gospodarczych z Azji i Europy. Szczególnie uwagę zwracał nieoczekiwany spadek lipcowej sprzedaży detalicznej w Niemczech, który w skali roku wyniósł 1%.
Kolejna odsłona maksymalnej interwencji

Kolejna odsłona maksymalnej interwencji

2012-08-31 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
W tym tygodniu głównym tematem był Fed i rozważania, w jaki sposób Bernanke rozegra swoje karty podczas corocznej konferencji w Jackson Hole organizowanej przez Bank Rezerwy Federalnej w Kansas City. EBC schodzi na dalszy plan do czasu orzeczenia Niemieckiego Federalnego Trybunału Konstytucyjnego, które zostanie ogłoszone 12 września.
Jackson Hole… kluczowe wydarzenie gospodarcze kwartału

Jackson Hole… kluczowe wydarzenie gospodarcze kwartału

2012-08-31 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Ostatni dzień oczekiwania na Jackson Hole i inwestorom wyraźnie puszczają już nerwy. Europa zalana była wczoraj czerwienią indeksów. DAX spadł o 1.64%, CAC40 o 1.02%, a FTSE 100 o 0.42%. Poważne spadki odnotowały również parkiety w Stanach: S&P spadł o 0.76% a DOW o 0.8%.
Polska gospodarka hamuje

Polska gospodarka hamuje

2012-08-31 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W piątek w Jackson Hole rozpoczyna się doroczne sympozjum ekonomiczne. Spotkanie to budzi duże emocje z uwagi na publiczne wystąpienie szefa Fed, Bena Bernanke. Część rynek oczekuje, że podobnie jak w 2010 roku, może on zasugerować uruchomienie kolejnej rundy ilościowego luzowania polityki pieniężnej.
Kolejny dzień niepewności przed Jackson Hole…

Kolejny dzień niepewności przed Jackson Hole…

2012-08-30 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Bardzo niskie obroty, delikatna przecena w Europie i nieznaczne wzrosty w Stanach. Z punktu widzenia rynków międzynarodowych środa była kolejnym nudnym dniem oczekiwania na wypowiedzi szefa FED w Jackson Hole. Trochę więcej się działo na rynku walutowym, gdzie EURUSD spadł z poziomów 1.2570 do 1.2520.
Beżowa Księga zmniejsza nadzieje na QE3

Beżowa Księga zmniejsza nadzieje na QE3

2012-08-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W miarę zbliżania się wystąpienia Bena Bernanke podczas sympozjum ekonomicznym w Jackson Hole nadzieje na to, że szef Rezerwy Federalnej (Fed) zasygnalizuje trzecią rundę ilościowego luzowania polityki pieniężnej (QE3) maleją. Ta degradacja oczekiwań oczywiście tworzy dużą przestrzeń do pozytywnej niespodzianki.
Oczekiwanie na Jackson Hole… dzień drugi

Oczekiwanie na Jackson Hole… dzień drugi

2012-08-29 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wtorek to kolejny dzień oczekiwania na rewelacje z Jackson Hole. Niestety im bliżej do imprezy, tym skraca się lista gości. Ze względu na duże ilości obowiązków, z wizyty na sympozjum zrezygnował Mario Draghi, szef EBC. Niezrażeni tym inwestorzy nadal spodziewają się, że podczas piątkowego wystąpienia Bena Bernanke, usłyszą chociaż cień wskazówki, co do planów monetarnego luzowania w USA.
Draghi zostaje w domu, Belka zapowiada cięcie stóp

Draghi zostaje w domu, Belka zapowiada cięcie stóp

2012-08-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Mario Draghi nie jedzie do Jackson Hole, gdyż ma dużo pracy, oświadczył we wtorek rzecznik Europejskiego Banku Centralnego (ECB). To oznacza, że okres niepewności co do tego, jakie decyzje podejmie bank centralny na wrześniowym posiedzeniu przedłuży się aż do tego posiedzenia. Oczywiście tym samym przedłuży się okres nadziei związanych z tym posiedzeniem.
Londyn 2012 był złą inwestycją!

Londyn 2012 był złą inwestycją!

2012-08-28 Komentarz Saxo Bank
Gdy poszczególne państwa organizują zawody tej skali, koszty są zazwyczaj niedoszacowane, a korzyści często się przecenia. Wynika to z agresywnego marketingu i szumu medialnego, inspirowanego przez polityków, aby zdobyć poparcie mieszkańców miasta, które ma być gospodarzem igrzysk.
I wiecie co? Londyn nie był wyjątkiem.
Jackson Hole na horyzoncie

Jackson Hole na horyzoncie

2012-08-28 Raport Home Broker
Wrześniowy odczyt indeksu nastrojów niemieckich konsumentów, opracowywany przez Gfk, nie przyniósł zmian w porównaniu z sierpniowym odczytem. Z jednej strony została więc przerwana 3-miesięczna poprawa, z drugiej - indeks pozostawał blisko tegorocznego szczytu, jaki na poziomie 6 pkt został ukształtowany w marcu.
Jackson Hole… banki centralne zdominowały rynki

Jackson Hole… banki centralne zdominowały rynki

2012-08-28 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Początek tygodnia na rynkach przebiegał w niezwykle sennej atmosferze. Pod nieobecność traderów z londyńskiego City, którzy wypoczywali podczas corocznego letniego święta bankowego, główne indeksy europejskie zakończyły sesje na wzrostach: DAX +1.10%, CAC40 + 0.86%.
Pokrętna logika obowiązuje

Pokrętna logika obowiązuje

2012-08-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczorajszy dzień pokazał, że rynki teraz czekają przede wszystkim na to, co w Jackson Hole powiedzą prezesi Rezerwy Federalnej i Europejskiego Banku Centralnego. Na to czy zasygnalizują oni jakie decyzje podejmą oba banki centralne na swoich wrześniowych posiedzeniach? Przez pryzmat tych posiedzeń interpretują więc napływające dane.
Uwaga rynku skupiona na wieściach zza oceanu

Uwaga rynku skupiona na wieściach zza oceanu

2012-08-27 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątkowe notowania na wszystkich klasach aktywów przebiegały w bardzo spokojnej atmosferze. Większości europejskich parkietów akcji udało się zamknąć na minimalnych plusach, natomiast indeksy amerykańskie odrobiły większą część strat po czwartkowych spadkach.
Sprawozdanie ze spotkania FOMC było trochę nieświeże

Sprawozdanie ze spotkania FOMC było trochę nieświeże

2012-08-24 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Pozytywne nastroje inwestorów po publikacji minutek FOMC nie trwały wczoraj zbyt długo. „Sprawozdanie ze spotkania FOMC było trochę nieświeże”, jak powiedział szef FED z Saint Louis, Bullard. Trudno nie zgodzić się z tą tezą, biorąc pod uwagę, że dokument wskazuje, iż FED jest gotów na kolejną rundę stymulacji gospodarki o ile nie dojdzie do znacznej poprawy gospodarczej w USA.
QE pomogło na chwilę, giełdy korygują

QE pomogło na chwilę, giełdy korygują

2012-08-24 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Gołębia wymowa protokołu z sierpniowego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), który został odebrany jako krok w kierunku uruchomienia w przyszłości trzeciej rundy ilościowego luzowania polityki pieniężnej w USA (QE3), jedynie na krótko wsparł rynki akcji. W czwartek zarówno w Europie, jak i USA, miała miejsce silna korekta wcześniejszych wzrostów.