Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czas uspokojenia po szaleństwie zakupów…

Czas uspokojenia po szaleństwie zakupów…

2012-09-17 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Europejski piątek był kolejnym dniem zmasowanych zakupów wywołanych przez Bena Bernanke. Inwestorzy w Paryżu, Frankfurcie i Londynie nadrabiali zaległości po komunikacie FED dotyczącym QE3. W rezultacie indeksy zakończyły dzień na zielono: FTSE 100 +1,64%, CAC40 +2,27%. Kolejna fala zakupów przetoczyła się również przez rynki za oceanem: S&P wzrósł o 0,4%, a DOW o 0,4%.
Życie po QE3

Życie po QE3

2012-09-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Za nami dwa tygodnie rynkowej euforii, sponsorowanej przez banki centralne. Mamy OMT, mamy QE3, mamy… kulejący wzrost gospodarczy na świecie. Trzymiesięczna zwyżka cen akcji pominęła fakt, iż sytuacja ekonomiczna nie wygląda lepiej niż w czerwcu. Silne osłabienie dolara sugeruje przekonanie rynku, iż kryzysowe sytuacje są już za nami.

Bernanke mówi QE3, rynek mówi kupujemy

Bernanke mówi QE3, rynek mówi kupujemy

2012-09-14 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Niecierpliwe oczekiwanie inwestorów na komunikat po wczorajszym posiedzeniu FOMC opłaciło się i żądni ryzyka gracze dostali dokładnie to, czego chcieli. Prezes FED ogłosił rozpoczęcie 3-ego etapu luzowania ilościowego w amerykańskiej gospodarce, czyli comiesięcznego skupu z rynku obligacji o wartości 40 mld USD.
Studenci przyspieszyli proces sprzedaży mieszkań

Studenci przyspieszyli proces sprzedaży mieszkań

2012-09-14 Raport Home Broker
Nabywcami co piątego mieszkania, które w sierpniu zmieniło właściciela w mieście akademickim, byli student i jego rodzice – wynika z szacunków Home Broker. „Studenckie” zakupy znacznie skróciły czas potrzebny do sprzedaży mieszkania.
QE3, czyli barek już pusty

QE3, czyli barek już pusty

2012-09-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
We wczorajszym komentarzu pisaliśmy, iż Fed nie miał podstaw aby spieszyć się z decyzją o kolejnym luzowaniu. Nawet zakładając przewrotnie, że głównym celem banku jest podtrzymanie nastrojów rynkowych (a przez to również konsumpcji poprzez efekt majątkowy), lepszy efekt mogło dać zasygnalizowanie luzowania i faktyczne wprowadzenie QE3 pod koniec października.
Fed pod ścianą oczekiwań

Fed pod ścianą oczekiwań

2012-09-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Sąd nie pokrzyżował szyków ani europejskim politykom, ani też optymistycznym rynkom. W tej sytuacji z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń pozostało już tylko posiedzenie Fed. Wiele wskazuje na to, iż będzie to najgorętsze posiedzenie w tym roku. Wcześniej poznamy też komunikat Banku Szwajcarii.
Znów rośnie inflacja na świecie

Znów rośnie inflacja na świecie

2012-09-12 Raport Home Broker
W tle dzisiejszej decyzji niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego stwierdzającej zgodność paktu fiskalnego i funduszu ESM z niemieckim prawem mamy publikacje sierpniowej inflacji w największych europejskich gospodarkach. We Francji podniosła się z 1,9% w lipcu do 2,1%, a w Niemczech z 1,7% do 2,1%.
Sądny dzień dla funduszu ratunkowego euro?

Sądny dzień dla funduszu ratunkowego euro?

2012-09-12 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wygląda na to, że cierpliwość nie jest cechą większości inwestorów. Mimo zamieszek w Atenach i problemów rządu Samarasa w dopięciu programu oszczędnościowego inwestorzy znów uruchomili funkcję zakupów pod nazwą „risk on”.
Sąd zignorowany, dolar dalej traci

Sąd zignorowany, dolar dalej traci

2012-09-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wydarzeniem dnia dzisiejszego jest decyzja niemieckiego sądu ws. ESM. Gdyby sąd nie zgodził się na udział Niemiec w tym funduszu na rynku zrobiłoby się bardzo nerwowo. Inwestorzy zakładają jednak, iż tak się nie stanie i już sprzedają dolara „pod” jutrzejsze posiedzenie Fed. Nie zraziło ich nawet ostrzeżenie agencji Moody’s.
Byle przetrwać do środy…

Byle przetrwać do środy…

2012-09-11 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Początek tygodnia nie był zbyt optymistyczny. Na parkietach zapanowała delikatna czerwień. DAX spadł wczoraj o -0,01%, CAC40 -0,37%, FTSE100 -0.03%, S&P -0.61%, a DOW o -0,39%. Spadki nie są może imponujące, ale biorąc pod uwagę, ...
Rynki złapały oddech

Rynki złapały oddech

2012-09-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po kilku bardzo emocjonujących dniach z bankami centralnymi w centrum rynkowych spekulacji, spokojny kalendarz z początku tygodnia sprzyjał uspokojeniu nastrojów. Ceny akcji nieznacznie cofnęły się, zaś dolar odrobił niewielką część strat z piątku. Dziś dane sporo publikacji o handlu zagranicznym: w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i w Polsce.
Draghi nie blefował, teraz czekamy na FED…

Draghi nie blefował, teraz czekamy na FED…

2012-09-10 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątkowy poranek rozpoczął się od informacji na temat wizyty Trojki w Atenach. Kolejna odsłona dramatu greckiego w połączeniu z publikacją czerwcowego bezrobocia na poziomie 24,4% nie napawała inwestorów optymizmem.
Ucieczka od dolara

Ucieczka od dolara

2012-09-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Tydzień na rynkach finansowych rozpoczynamy od publikacji słabych danych z chińskiej gospodarki. Rynki jednak nie bardzo się tym przejmują – w czwartek odbędzie się posiedzenie Fed, które jest kolejnym (po EBC) pretekstem do ignorowania innych sygnałów. Nastroje pozostają dobre, a dolar traci w szybkim tempie względem innych walut.
Euforia zamiast realizacji zysków

Euforia zamiast realizacji zysków

2012-09-07 Raport Home Broker
Choć wczorajszy komunikat po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego nie zawierał elementów, które wcześniej nie byłyby znane, to ostatecznie dzień zakończył się wręcz w euforycznych nastrojach. Dziś utrzymują się one na rynkach.
Mario strzela z OMT… a na rynku euforia zakupów

Mario strzela z OMT… a na rynku euforia zakupów

2012-09-07 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Nareszcie nie musimy spekulować, co zrobi EBC. Mario Draghi odpalił swój długo wyczekiwany plan skupu obligacji: OMT, ang. „outright monetary transactions”, czyli w naszej ojczystej mowie bezpośrednie transakcje monetarne. Tym razem poznaliśmy konkretne założenia, z których najważniejsze to:
Rynki kupiły program skupu obligacji

Rynki kupiły program skupu obligacji

2012-09-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Od sierpniowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego (ECB) trwało wyczekiwanie na ogłoszenie nowego programu skupu obligacji krajów strefy euro, mającego przede wszystkim umożliwić sprowadzenie w dół rentowności długu Hiszpanii i Włoch.
Wszystkie oczy zwrócone na EBC

Wszystkie oczy zwrócone na EBC

2012-09-06 Raport Home Broker
Dzisiejsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego budzi duże emocje, a nasiliły je jeszcze przecieki dotyczące kształtu programu przeciwdziałania kryzysowi zadłużeniowemu na Starym Kontynencie.
Kompromisowe interwencje EBC

Kompromisowe interwencje EBC

2012-09-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na ten dzień wielu inwestorów czekało od pięciu tygodni. Po niejasnym komunikacie ze strony szefa EBC w sierpniu, rynek założył sobie, iż Bank wykorzysta czas do wrześniowego posiedzenia na sprecyzowanie detali związanych z programem skupu obligacji.
Było Ben, teraz ruch Mario…

Było Ben, teraz ruch Mario…

2012-09-06 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Kolejny, ostatni dzień oczekiwania na posiedzenie EBC zdominowały nieoficjalne informacje na temat szczegółów planu EBC. Według medialnych plotek dziś ogłoszony zostanie nielimitowany program skupu obligacji rządowych z zapadalnością do 3 lat. Program ma być rozwiązaniem uruchamianym przez EBC w zależności od potrzeb.
Brak istotnych danych

Brak istotnych danych

2012-09-05 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Poniedziałkowe zakupy zakończyły się wyprzedażą we wtorek. Na rynek nie wpływały żadne rewolucyjne informacje, a mainstreamowe media prześcigały się w komentarzach, co w czwartek przygotuje nam Mario Draghi. Indeksy w Europie spadły dosyć istotnie: DAX o -1,17%, CAC40 -1,58%, a FTSE100 o -1,50%.