Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Brak istotnych danych

Brak istotnych danych

2012-09-05 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Poniedziałkowe zakupy zakończyły się wyprzedażą we wtorek. Na rynek nie wpływały żadne rewolucyjne informacje, a mainstreamowe media prześcigały się w komentarzach, co w czwartek przygotuje nam Mario Draghi. Indeksy w Europie spadły dosyć istotnie: DAX o -1,17%, CAC40 -1,58%, a FTSE100 o -1,50%.
Oczekiwanie na decyzje władz monetarnych

Oczekiwanie na decyzje władz monetarnych

2012-09-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar ponownie zniżkował w okolice 1,25. Obecnie notowania testują linię trendu wzrostowego poprowadzoną przez dołki z drugiej połowy sierpnia. Dziś jednak w oczekiwaniu na działania ECB możemy spodziewać się wzrostu wartości wspólnej waluty.

EBC musi skupować, inaczej nie wypełni mandatu

EBC musi skupować, inaczej nie wypełni mandatu

2012-09-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Skupując obligacje zadłużonych państw strefy euro Europejski Bank Centralny nie przekroczy swoich uprawnień pod warunkiem, że transakcje będzie wykonywał na papierach z krótkiego końca krzywej rentowności (z zapadalnością do trzech lat). Taką opinię wyraził wczoraj prezes EBC M. Draghi na sesji za zamkniętymi drzwiami w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
Nerwowe wyczekiwanie

Nerwowe wyczekiwanie

2012-09-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W ostatnim czasie z globalnej gospodarki nie napływają najlepsze dane. Wczoraj okazało się, iż amerykański indeks ISM po raz trzeci pozostawał poniżej bariery 50 pkt., słabe były też dane z Australii. Pozytywnie zaskoczyły figury z Wielkiej Brytanii, choć można mieć obawy czy to nie aby jednorazowy fenomen.
Dziś decyzja RPP

Dziś decyzja RPP

2012-09-05 Raport poranny FMCM
Rośnie niepewność wokół EBC: Środowy poranek eurodolar rozpoczął w okolicy poziomu 1,2530. Wczorajsza próba odbicia po opublikowaniu słabszego odczytu indeksu ISM dla amerykańskiego sektora przemysłowego zakończyła się niepowodzeniem i notowania skonsolidowały się przy tygodniowym minimum na 1,2560.
Złoty pozostaje stabilny przed decyzją RPP

Złoty pozostaje stabilny przed decyzją RPP

2012-09-05 Komentarz poranny DM BOŚ
Podczas porannego handlu polska waluta pozostaje stabilna względem euro (0,06%) oraz nieznacznie traci wobec amerykańskiego dolara (-0,23%). Rentowności polskiego długu po osiągnieciu historycznych minimów rentowności na krótkiej krzywej nieznacznie wzrosły. W przypadku obligacji 2-letnich sesja zakończyła się powyżej 4,0% (minimum intra-sesyjne 3,978%).
Złoty utrzymuje się poniżej 4,20 EUR/PLN

Złoty utrzymuje się poniżej 4,20 EUR/PLN

2012-09-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
We wtorek popołudniu polska waluta nieznacznie traci wobec zagranicznych dewiz (-0,07% wobec euro oraz -0,28% względem dolara amerykańskiego) przy jednoczesnym stabilnym rynku pozostałych walut wchodzących w skład koszyka Europy Środkowo – Wschodniej (CZK, HUF).
Przemysł słabnie za oceanem

Przemysł słabnie za oceanem

2012-09-04 Raport popołudniowy FMCM
Bez rozstrzygnięć: Od początku dzisiejszej sesji londyńskiej wspólna waluta traciła na wartości względem dolara. Początkowo skala deprecjacji była niewielka, bowiem do południa nie było czynników, które mogły w znaczącym stopniu wpłynąć na większe zaangażowanie strony podażowej.
Agencja Moody widzi ryzyko dla największych krajów UE

Agencja Moody widzi ryzyko dla największych krajów UE

2012-09-04 Raport Home Broker
Obniżka perspektywy ratingu Unii Europejskiej do negatywnej przez agencję Moody's jest dowodem na to, że kryzys w strefie euro wciąż jest daleki od przezwyciężenia. Powodem takiej decyzji agencji jest obawa o stan największych gospodarek, wnoszących największy wkład do wspólnego budżetu UE.
Mocne argumenty szefa ECB?

Mocne argumenty szefa ECB?

2012-09-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Podczas wczorajszego wystąpienia przed Komisją ds. gospodarczych i polityki monetarnej Parlamentu Europejskiego, szef ECB miał powiedzieć, iż zakupy obligacji o zapadalności do trzech lat, nie byłyby naruszeniem mandatu banku centralnego (spotkanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami).
Złoty czeka na RPP i ECB

Złoty czeka na RPP i ECB

2012-09-04 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wtorkowe przedpołudnie przynosi lekkie osłabienie złotego w relacji do wspólnej waluty i niewielkie zmiany do dolara, po tym jak wczoraj stracił on na wartości do obu tych walut. O godzinie 11:01 kurs EUR/PLN testował poziom 4,1910 zł, a USD/PLN 3,3245 zł.
Plan Draghiego nabiera kształtu

Plan Draghiego nabiera kształtu

2012-09-04 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Początek tego tygodnia charakteryzował się stabilną sytuacją na rynku walutowym. Ze względu na Święto Pracy w USA pary walutowe pozostawały w bardzo wąskich zakresach wahań. Słabsze niż oczekiwano dane z Chin i Europy na temat indeksów aktywności w sektorze przemysłowym nie przełożyły się na pogorszenie nastrojów rynkowych.
Na początku 2013 r. przemysł nadał w dekoniunkturze

Na początku 2013 r. przemysł nadał w dekoniunkturze

2012-09-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
W poniedziałek uwaga inwestorów skupiła się na bardzo ważnych danych o aktywności sektora przemysłowego, czyli indeksach PMI. Omawiany wskaźnik dla Polski spadł w sierpniu do 48,3 pkt. wobec 49,7 pkt. miesiąc wcześniej. Spodziewano się, że indeks się obniży, ale jedynie do 48,9 pkt.
Niższe obroty pomogły euro

Niższe obroty pomogły euro

2012-09-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar osłabił się wczoraj w stosunku do wszystkich walut krajów G10 z wyjątkiem jena japońskiego. Najmocniej w stosunku do dolara amerykańskiego zyskały: dolar australijski (0,28 proc.), korona norweska (0,21 proc.) i dolar nowozelandzki (0,16 proc.).
Kto pierwszy naciśnie ctrl-print

Kto pierwszy naciśnie ctrl-print

2012-09-04 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątkowe zakupy, których nie przerwało nawet rozczarowanie ze strony Bena Bernanke, były radośnie kontynuowane w poniedziałek. Na parkietach akcji panował kolor zielony. DAX wzrósł o +0.63%, CAC40 +1.19%, a FTSE100 o +0.82%. EURUSD skorygował delikatnie swój piątkowy wzrost schodząc do poziomów 1.2560.
Nastroje nadal dobre

Nastroje nadal dobre

2012-09-04 Raport poranny FMCM
Perspektywa skupu obligacji pomaga euro: Wczorajsza sesja popołudniowa przyniosła wzrost kursu eurodolara, mimo braku inwestorów zza oceanu. Notowania podeszły po poziom 1,26 i byki podjęły próbę naruszenia tej wartości. Udało się to jednak dopiero po dołączaniu do handlu inwestorów azjatyckich.
Amerykanie wracają do gry

Amerykanie wracają do gry

2012-09-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Amerykańscy inwestorzy po długim weekendzie, spowodowanym wczorajszym dniem wolnym (Święto Pracy w USA), wracają do gry. Nie powinno być niespodzianki i piątkowa pozytywna reakcja Wall Street na wystąpienie Bena Bernanke w Jackson Hole (pomimo że nie powiedział nic nowego) będzie podtrzymana.
Posiedzenia RPP i EBC wstrzymują dalszą wyprzedaż złotego

Posiedzenia RPP i EBC wstrzymują dalszą wyprzedaż złotego

2012-09-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas porannego handlu polska waluta nieznacznie zyskuje korzystając z umiarkowanych wzrostów na rynku eurodolara. Złoty wyceniany jest następująco: 4,184 PLN wobec euro, 3,320 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,486 PLN za franka szwajcarskiego.
Spokojny początek nowego miesiąca

Spokojny początek nowego miesiąca

2012-09-03 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Teoretycznie dzisiejsza sesja mogła być ciekawą. Początek nowego miesiąca często zachęca nowy kapitał do wejścia na rynek, co teraz mogło być zwielokrotnione zakończeniem wakacji i powrotem inwestorów z dalekich wojaży.
Czy rynki uwierzą w zapewnienia rządu?

Czy rynki uwierzą w zapewnienia rządu?

2012-09-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Jednym z kluczowych elementów wpływających na wycenę waluty, jest kwestia zaufania do polityki fiskalno-gospodarczej prowadzonej przez rząd. Jeżeli na horyzoncie pojawiają się zagrożenia dla wzrostu gospodarczego, to rynki finansowe automatycznie zadają sobie pytanie w jaki sposób wpłynie to na utrzymanie dotychczasowej dyscypliny budżetowej.