Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Kolejny dzień słabości złotego
2012-09-20 Raport popołudniowy FMCMRyzykowne aktywa w odwrocie: W ciągu dzisiejszej sesji europejskiej na rynkach finansowych dominowała strona podażowa. Główne indeksy giełdowe od otwarcia notowań przybrały kolor czerwony. Wspólna waluta również traciła na wartości względem dolara.
Reakcja na chińskie dane jest nieco nadmierna…
2012-09-20 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut… oczywiście w krótkim okresie. W dłuższym horyzoncie chiński problem będzie jednak narastał. Dzisiaj, poza wydarzeniami w Europie, warto będzie spojrzeć na publikacje danych makroekonomicznych z USA – zwłaszcza indeksu aktywności sektora przetwórczego w Filadelfii.
Gospodarka strefy Euro najsłabsza od ponad 3 lat
2012-09-20 Raport Home BrokerKoniunktura w gospodarce strefy euro we wrześniu pogorszyła się w porównaniu z sierpniem i była najsłabsza od 39 miesięcy. Wstępny odczyt wrześniowego wskaźnika aktywności gospodarki Eurolandu ukształtował się na poziomie 45,9 pkt wobec 46,3 pkt miesiąc wcześniej.
Po odczycie wstępnych danych PMI
2012-09-20 Codzienny Puls Rynku IDMSANiewątpliwe gro uwagi inwestorów na początku czwartkowej sesji był poświęcone wstępnym odczytom indeksów aktywności w sektorze przemysłowym i usług w Chinach i w Europie. Dane te pozostają kluczowe jeśli chodzi o ocenę koniunktury gospodarczej na świecie oraz nastroje rynkowe, bowiem czynnikiem ryzyka oprócz problemów zadłużeniowych takich krajów jak Grecja, ...
Dzień indeksów PMI
2012-09-20 Komentarz ekonomiczny Saxo BankNastroje inwestorów w dniu wczorajszym nie odbiegały znacząco od wtorkowych i obserwowaliśmy niewielką zmienność zarówno na europejskich jak i amerykańskich indeksach akcji, jednak tym razem udało się większości z nich zamknąć nieznacznie nad kreską.
Obawy o globalny wzrost szkodzą złotemu
2012-09-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚW trakcie czwartkowego, porannego handlu obserwuje dynamicznie słabniecie polskiej waluty na rynku. Złoty wyceniany jest następująco: 4,173 PLN za euro, 3,222 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,451 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu dynamicznie wzrosły w kierunku 5,00% ( aktualnie obligacje 10-letnie 4,988%).
Korekta wyhamuje, ale jeszcze się nie kończy
2012-09-20 Komentarz poranny TMS BrokersKorekta w notowaniach eurodolara jest kontynuowana. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,2950. Uważamy jednak, że spadki zostaną pogłębione. Korekta może zakończyć się przy na 1,2830, gdzie obecnie przebiega 200 – dzienna średnia krocząca.
Zielone światło dla RPP
2012-09-20 Poranny Szkic Walutowy AFSSłaby odczyt produkcji przemysłowej za sierpień daje wystarczające podwody by RPP zaczęła obniżać stopy procentowe. Spodziewam się, że dojdzie to tego już w październiku. Otwartym pozostaje pytanie o skalę cięcia. Na fali wzmożonych oczekiwań na obniżki mocno traci złoty.
Nastroje coraz słabsze
2012-09-20 Raport poranny FMCM1,30 przełamane: Wczorajsze dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA zaskoczyły pozytywnie uczestników rynku. Wzrost o 7,8% m/m stał się czynnikiem pobudzającym i przełożył się na poprawę nastrojów na szerokim rynku.
PMI pomogą ocenić koniunkturę
2012-09-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersPierwsze ważne odczyty w tym tygodniu sugerują, iż rzeczywistość gospodarcza nie nadąża za oczekiwaniami rynku. Dziś poznamy kolejne dane, które pomogą ocenić tendencje w globalnej gospodarce. Dalej spadają ceny ropy, tym razem sprzedającym pomogły dane o zapasach w USA.
Słabe dane, słaby złoty
2012-09-19 Raport popołudniowy FMCMWalka na 1,30: W ciągu dzisiejszej sesji londyńskiej wspólna waluta traciła na wartości. Lepsze otwarcie dzięki doniesieniom z Japonii, gdzie tamtejszy bank centralny zdecydował się na rozszerzenie programu skupu aktywów, szybko przemieniło się w powolne osuwanie się na niższe poziomy.
Publikacja słabych danych dot. produkcji przemysłowej
2012-09-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚW trakcie dzisiejszej sesji złoty nieznacznie osłabiał się w kierunku oporu na 4,125 EUR/PLN, jednak krajowa publikacja o godz. 14:00 dotycząca dynamiki produkcji przemysłowej w Polsce, skutecznie doprowadziła do wyprzedaży polskiej waluty na rynku i naruszenia poziomu 4,14 EUR/PLN.
Akcje mniejszych spółek mogą nadal pozostawać w tyle
2012-09-19 Raport Home BrokerUtrzymuje się stagnacja na rynku pracy w Polsce. W sierpniu zatrudnienie kolejny miesiąc nie rosło, a płace zwiększały się w tempie mniejszym od inflacji. W efekcie realny fundusz płac, będący wypadkową zmian wynagrodzeń, zatrudnienia i inflacji, kolejny miesiąc spadł.
Wyhamowanie korekty na złotym
2012-09-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi nieznaczne umocnienie polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,112 PLN za euro, 3,148 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,393 PLN wobec franka szwajcarskiego. Wyraźnie spadły rentowności polskiego długu, które wynoszą aktualnie 4,926% w przypadku instrumentów 10-letnich.
Kolejne dowody ożywienia na rynku nieruchomości
2012-09-19 Komentarz poranny TMS BrokersEurodolar odreagowuje silne wzrosty z końca ubiegłego tygodnia. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,3060. Najbliższe wsparcie wyznaczają dołki z lutego, marca oraz kwietnia bieżącego roku i znajduje się na poziomie 1,30.
Czerwony wtorek…
2012-09-19 Komentarz ekonomiczny Saxo BankPoniedziałkowe uspokojenie przerodziło się we wtorkową wyprzedaż części aktywów i delikatny powrót awersji do ryzyka. Indeksy europejskie zakończyły dzień na minusach: CAC40 spadł o -1.15%, FTSE100 o -0.43%, a DAX o -0.76%.
Dane o produkcji zadecydują o obniżce stóp w październiku
2012-09-19 Poranny Szkic Walutowy AFSPrzed nami kluczowe dane o produkcji przemysłowej, które mogą zadecydować o obniżce stóp procentowych 3 października. Jeśli okażą się dużo słabsze od oczekiwań wzrosną oczekiwania na bardziej zdecydowane cięcia. Tym samym wzrośnie presja na osłabienie złotego.
BoJ też drukuje
2012-09-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersBank Japonii przyłączył się do karawany banków centralnych aktywnie wspierających wzrost gospodarczy i powiększył program skupu aktywów. Rynki zareagowały pozytywnie na tę decyzję, ale decyzje BoJ zwykle mają krótkotrwały wpływ na notowania. Znacznie ważniejszą informacją z Azji będzie indeks aktywności z Chin, który poznamy w trakcie czwartkowej sesji azjatyckiej.
Na eurodolarze bez zmian
2012-09-19 Raport poranny FMCMRuch boczny: Marazm na rynku eurodolara, który panował w czasie wczorajszej sesji europejskiej udzielił się również inwestorom zza oceanu. Notowania głównej pary zmierzały powoli na południe, jednak brak istotnych impulsów nie pozwalał na rozbudowanie ruchu.
Będzie QE po czesku?
2012-09-18 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutTego w każdym razie nie wykluczył w dzisiejszym wywiadzie dla dziennika Mlada fronta Dnes, szef CNB. Miroslav Singer stwierdził, iż w sytuacji, kiedy gospodarka pozostaje od końca 2011 r. w recesji, a popyt krajowy pozostaje słaby, podczas gdy rząd wprowadza kolejne oszczędności, bank centralny nie może unikać rozmów nt. perspektyw kolejnych działań.