Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Akcje mniejszych spółek mogą nadal pozostawać w tyle

Akcje mniejszych spółek mogą nadal pozostawać w tyle

2012-09-19 Raport Home Broker
Utrzymuje się stagnacja na rynku pracy w Polsce. W sierpniu zatrudnienie kolejny miesiąc nie rosło, a płace zwiększały się w tempie mniejszym od inflacji. W efekcie realny fundusz płac, będący wypadkową zmian wynagrodzeń, zatrudnienia i inflacji, kolejny miesiąc spadł.
Wyhamowanie korekty na złotym

Wyhamowanie korekty na złotym

2012-09-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi nieznaczne umocnienie polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,112 PLN za euro, 3,148 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,393 PLN wobec franka szwajcarskiego. Wyraźnie spadły rentowności polskiego długu, które wynoszą aktualnie 4,926% w przypadku instrumentów 10-letnich.

Kolejne dowody ożywienia na rynku nieruchomości

Kolejne dowody ożywienia na rynku nieruchomości

2012-09-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar odreagowuje silne wzrosty z końca ubiegłego tygodnia. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,3060. Najbliższe wsparcie wyznaczają dołki z lutego, marca oraz kwietnia bieżącego roku i znajduje się na poziomie 1,30.
Czerwony wtorek…

Czerwony wtorek…

2012-09-19 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Poniedziałkowe uspokojenie przerodziło się we wtorkową wyprzedaż części aktywów i delikatny powrót awersji do ryzyka. Indeksy europejskie zakończyły dzień na minusach: CAC40 spadł o -1.15%, FTSE100 o -0.43%, a DAX o -0.76%.
Dane o produkcji zadecydują o obniżce stóp w październiku

Dane o produkcji zadecydują o obniżce stóp w październiku

2012-09-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Przed nami kluczowe dane o produkcji przemysłowej, które mogą zadecydować o obniżce stóp procentowych 3 października. Jeśli okażą się dużo słabsze od oczekiwań wzrosną oczekiwania na bardziej zdecydowane cięcia. Tym samym wzrośnie presja na osłabienie złotego.
BoJ też drukuje

BoJ też drukuje

2012-09-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Bank Japonii przyłączył się do karawany banków centralnych aktywnie wspierających wzrost gospodarczy i powiększył program skupu aktywów. Rynki zareagowały pozytywnie na tę decyzję, ale decyzje BoJ zwykle mają krótkotrwały wpływ na notowania. Znacznie ważniejszą informacją z Azji będzie indeks aktywności z Chin, który poznamy w trakcie czwartkowej sesji azjatyckiej.
Na eurodolarze bez zmian

Na eurodolarze bez zmian

2012-09-19 Raport poranny FMCM
Ruch boczny: Marazm na rynku eurodolara, który panował w czasie wczorajszej sesji europejskiej udzielił się również inwestorom zza oceanu. Notowania głównej pary zmierzały powoli na południe, jednak brak istotnych impulsów nie pozwalał na rozbudowanie ruchu.
Będzie QE po czesku?

Będzie QE po czesku?

2012-09-18 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Tego w każdym razie nie wykluczył w dzisiejszym wywiadzie dla dziennika Mlada fronta Dnes, szef CNB. Miroslav Singer stwierdził, iż w sytuacji, kiedy gospodarka pozostaje od końca 2011 r. w recesji, a popyt krajowy pozostaje słaby, podczas gdy rząd wprowadza kolejne oszczędności, bank centralny nie może unikać rozmów nt. perspektyw kolejnych działań.
Rynkowy marazm, z realizacją zysków w tle

Rynkowy marazm, z realizacją zysków w tle

2012-09-18 Raport popołudniowy FMCM
Realizacji zysków ciąg dalszy: Wtorkowa sesja na eurodolarze przebiegała pod dyktando niedźwiedzi. Od otwarcia rynków europejskich notowania systematycznie zmierzały na południe. Przełamanie poziomu 1,31 pozwoliło na zejście do wsparcia na 1,3070.
Rynki boją się starych problemów?

Rynki boją się starych problemów?

2012-09-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W jednym z ostatnich komentarzy napisałem, iż byłoby dużą naiwnością sądzić, że działania FED, oraz potencjalna gotowość ECB, będą w stanie zgasić wszystkie potencjalne ogniska ryzyka, jakie pojawią się w najbliższym czasie.
Realizacja zysków na walutach emerging markets

Realizacja zysków na walutach emerging markets

2012-09-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel przynosi kontynuacje realizacji zysków na parach związanych ze złotym. Polska waluta aktualnie wyceniana jest przez rynek następująco: 4,113 PLN za euro, 3,139 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,388 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie oddaliły się od poziomu 5,00% (obligacje 10-letnie) i wynoszą aktualnie 4,971%.
Podwójny szczyt zapowiada spadki eurodolara

Podwójny szczyt zapowiada spadki eurodolara

2012-09-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD porusza się w wąskim przedziale wahań 1,3080 – 1,3170. Niepowodzeniem zakończyło się testowanie bardzo ważnego oporu wyznaczanego przez zgrupowanie poziomów Fibonacciego, o którym pisaliśmy wczoraj. Dodatkowo spadające wartości oscylatorów stochastycznych obrazują słabnący popyt. Przebicie wczorajszych minimów otwiera drogę do dalszych spadków.
Oczekiwania na obniżki stóp ważniejsze niż QE3?

Oczekiwania na obniżki stóp ważniejsze niż QE3?

2012-09-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Gdy opadły emocje związane z uruchomieniem QE3 inwestorzy przypomnieli sobie o lokalnych czynnikach istotnych dla wyceny złotego. A te nie są dla polskiej waluty specjalnie korzystne, stąd wczorajsza przecena.
Powolne osuwanie

Powolne osuwanie

2012-09-18 Raport poranny FMCM
Eurodolar w lekkiej korekcie: Początek wczorajszej sesji amerykańskiej przyniósł ustanowienie intra-sesyjnego maksimum na parze EUR/USD. Notowania dotarły do poziomu 1,3170 po czym jednak ruszyły w kierunku południowym. Czynnikiem, który mógł wesprzeć stronę popytową był słabszy odczyt indeksu NY Empire State, obrazującego koniunkturę gospodarczą w regionie Nowego Yorku.
QE3 a dane z USA

QE3 a dane z USA

2012-09-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczorajsza publikacja indeksu aktywności w rejonie Nowego Jorku nasunęła ciekawe spostrzeżenie: ceny amerykańskich akcji mierzone indeksem S&P500 są najwyżej od początku 2008 roku, podczas gdy dane okazały się najgorsze od kwietnia 2009 roku!
Jen traci w oczekiwaniu na posiedzenie Banku Japonii w środę

Jen traci w oczekiwaniu na posiedzenie Banku Japonii w środę

2012-09-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Ale nie tylko, chociaż komunikat BOJ i późniejsza konferencja prasowa Masaaki Shirikawy mogą mieć znaczenie. Zwłaszcza, że rynek plotkuje, że bank centralny zdecyduje się zwiększyć warto obecnie 70 mld JPY program skupu aktywów o przynajmniej 5-10 mld JPY, ...
Korekta na parach złotowych

Korekta na parach złotowych

2012-09-17 Raport popołudniowy FMCM
Działo się niewiele: Magia QE3 i obietnic Mario Draghiego najwidocznie wciąż jeszcze działa: wykres pary EUR/USD notował dziś jedynie niewielkie wahania pomiędzy 1,3082 a 1,3135 (wczesnym rankiem). Poranne lekkie osłabienie euro nie przerodziło się jak na razie w poważniejszą korektę, a po południu widzimy nawet wzrost i próbę przebijania linii 1,3165 (piątkowe szczyty).
Z hiszpańskich banków w jednym miesiącu odpłynęło 26 mld Euro

Z hiszpańskich banków w jednym miesiącu odpłynęło 26 mld Euro

2012-09-17 Raport Home Broker
Po kolejnym tygodniu pomyślnej koniunktury na rynkach ryzykownych aktywów zrozumiałe jest dzisiejsze uspokojenie nastrojów. Poniedziałkowe przedpołudnie przebiega pod znakiem łagodnej realizacji zysków na rynkach akcji, surowców, czy też w przypadku euro.
W oczekiwaniu na nowe impulsy

W oczekiwaniu na nowe impulsy

2012-09-17 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na rynkach finansowych utrzymują się pozytywne nastroje po zainicjowaniu nowego programu skupu aktywów OMT przez Europejski Bank Centralny i trzeciej rundy ilościowego luzowania polityki monetarnej przez Fed.
Nowe elementy ryzyka na horyzoncie

Nowe elementy ryzyka na horyzoncie

2012-09-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Rentowności hiszpańskich obligacji poszły dzisiaj w górę po tym, jak hiszpański minister finansów powiedział swoim kolegom podczas obrad Eurogrupy, iż oczekiwania dotyczące dalszych cięć wydatków i szukania oszczędności w tamtejszym budżecie mogą być mało realne.