Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

QE3 jeszcze nie teraz

QE3 jeszcze nie teraz

2012-08-01 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś o 20.15 Fed rozpocznie serię trzech decyzji banków centralnych, na które rynki tak bardzo czekają. Tym razem w centrum zainteresowania jest EBC, ale z amerykańskim bankiem centralnym również wiązane są pewne nadzieje. W tle kolejne dane z USA: raport ADP i indeks ISM.
Inwestorzy na złotym czekają na posiedzenia banków centralnych

Inwestorzy na złotym czekają na posiedzenia banków centralnych

2012-08-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek środowego handlu przynosi stabilizacje notowań złotego blisko poziomów ustanowionych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,10 PLN za euro, 3,33 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,42 PLN względem franka szwajcarskiego.

Przed nami kluczowe dane z Chin

Przed nami kluczowe dane z Chin

2012-07-31 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Za nami dość dobre odczyty danych makroekonomicznych z USA – indeks cen nieruchomości w największych metropoliach CaseShiller20 nieoczekiwanie wzrósł w maju o 0,9 proc. m/m, a spadek w ujęciu rocznym wyniósł „tylko” 0,7 proc. Kluczowe okazały się jednak odczyty indeksu Chicago PMI, który wzrósł do 53,7 pkt. w lipcu wobec 52,9 pkt. w czerwcu.
Oczekiwań ciąg dalszy

Oczekiwań ciąg dalszy

2012-07-31 Raport popołudniowy FMCM
Niemcy przeciw nowym pomysłom: Pierwsze kwadranse dzisiejszej sesji europejskiej przebiegały pod znakiem niewielkich spadków na eurodolarze. Brak impulsów pro-wzrostowych dawało podaży szansę na zepchnięcie notowań na niższe poziomy.
Wyczekiwanie na kluczowe decyzje

Wyczekiwanie na kluczowe decyzje

2012-07-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Rynek pozycjonuje się przed kluczowymi wydarzeniami drugiej połowy tygodnia (decyzjami FED, Banku Anglii i ECB, oraz danymi Departamentu Pracy USA).
Słabe dane z Europy bez wpływu na eurodolara

Słabe dane z Europy bez wpływu na eurodolara

2012-07-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj kurs EUR/USD lekko spadł z 1,2303 do 1,2258. Notowania eurodolara ustabilizowały się po ostatnich zwyżkach spowodowanych przez wypowiedzi prominentnych decydentów Ewalda Nowotnego z Rady Prezesów i Mario Draghiego stojącego na czele tej instytucji.
Złoty ma jeszcze niewielką przestrzeń do wzrostu

Złoty ma jeszcze niewielką przestrzeń do wzrostu

2012-07-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejszy handel na złotym upłynie pod znakiem oczekiwań na jutrzejszy komunikat FED - dzisiejszy New York Times próbuje budować kolejne oczekiwania, powołując się na słowa byłego szefa FED, Alana Greenspana, którego zdaniem bank centralny powinien zawczasu reagować na potencjalne ryzyka w gospodarce i podejmować dodatkowe działania stymulujące.
Banki centralne nadal w centrum

Banki centralne nadal w centrum

2012-07-31 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Sesja poniedziałkowa to kolejny odcinek sagi „o mocnym złotym”. Na fali fascynacji polskim długiem inwestorzy zagraniczni pompują ceny zarówno obligacji skarbowych jak również windują polskiego złotego na rekordowe w ostatnich kilku miesiącach poziomy.
Atmosfera wyczekiwania

Atmosfera wyczekiwania

2012-07-31 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zgodnie z przewidywaniami, początek tego tygodnia okazał się dosyć spokojny. Rynek długu hiszpańskiego i włoskiego prezentował się stabilnie, a udana aukcja włoskich obligacji 3-, 5- i 10-letnich (w stosunku do poprzedniej istotnie spadły rentowności) mogła być jedną z przyczyn.
Rynek liczy na powrót programu skupu obligacji

Rynek liczy na powrót programu skupu obligacji

2012-07-31 Raport poranny FMCM
Eurodolar stabilnie: Poniedziałkowe popołudnie i wieczór przyniosło ustabilizowanie się notowań eurodolara. Kurs po systematycznym osuwaniu się w czasie sesji europejskiej wyhamował i zaczął się konsolidować wokół wartości 1,2260.
Dane w cieniu banków centralnych

Dane w cieniu banków centralnych

2012-07-31 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Poniedziałek nie zmienił wiele w obrazie rynków finansowych. Euro traciło nieco względem dolara, ale akcje i złoty nadal zyskiwały. Rynek żyje zbliżającymi się posiedzeniami banków centralnych, choć jak pisaliśmy w poprzednich komentarzach, obiecuje sobie po nich zbyt dużo. W cieniu banków centralnych poznamy dziś indeksy Chicago PMI oraz Conference Board w USA, w nocy zaś indeksy PMI z Chin.
EBC wciąż rozdaje karty

EBC wciąż rozdaje karty

2012-07-30 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po ważnych słowach wypowiedzianych w minionym tygodniu przez prezesa EBC, inwestorzy wciąż pozostają pod pozytywnym wpływem możliwych działań jakie Europejski Bank Centralny zaimplementuje by obniżyć oprocentowanie włoskich i hiszpańskich obligacji.
Dolar może się osłabić przed komunikatem FED w środę

Dolar może się osłabić przed komunikatem FED w środę

2012-07-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Ankieta przeprowadzona przez agencję Reuters, a opublikowana dzisiaj przynosi ciekawe wnioski – 19 z 24 ankietowanych traderów spodziewa się, iż Europejski Bank Centralny wznowi zamrożony od 20 tygodni program skupu obligacji w ramach programu SMP, a aż 10 z nich oczekuje, ...
Spokojne osuwanie

Spokojne osuwanie

2012-07-30 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar testuje wsparcie: Dzisiejsza sesja europejska na eurodolarze przebiegała względnie spokojnie. Pierwsze kwadranse handlu obrazowały ograniczoną aktywność inwestorów. Puste kalendarium makroekonomiczne nie sprzyjało podejmowaniu większych transakcji, podobnie zresztą jak oczekiwanie na wydarzenia z następnych dni, czyli m.in. posiedzenie FOMC i EBC.
Draghi stosuje fortel Montiego?

Draghi stosuje fortel Montiego?

2012-07-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Na czerwcowym szczycie Unii Europejskiej tandemowi Monti-Rajoy przy wsparciu francuskiego prezydenta Francois Hollande’a udało się wymusić na Angeli Merkel zgodę na wykorzystanie funduszy ratunkowych EFSF/ESM do stabilizowania własnego rynku długu, ale i też bezpośredniego wsparcia banków w przyszłości.
Ciekawy tydzień z bankami centralnymi w roli głównej

Ciekawy tydzień z bankami centralnymi w roli głównej

2012-07-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Inwestorzy odetchnęli z ulgą – tak można skomentować reakcję na dane o dynamice amerykańskiego PKB w II kw. bieżącego roku. W piątek Departament Handlu podał, że wzrost PKB w II kw. wyniósł 1,5 proc. w ujęciu annualizowanym, wobec wzrostu o 2 proc. w poprzednich trzech miesiącach (rewizja w górę z 1,9 proc.).
Tydzień głosu dla banków centralnych

Tydzień głosu dla banków centralnych

2012-07-30 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątkowe notowania, podobnie jak czwartkowe, przebiegały w bardzo optymistycznej atmosferze. Indeksy giełdowe szybowały w górę w całej Europie. Niemiecki DAX wzrósł o 1.62%, francuski CAC 40 o 2.28% a FTSE 100 o 0.97%.
Posiedzenia władz monetarnych w centrum uwagi

Posiedzenia władz monetarnych w centrum uwagi

2012-07-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Przez weekend eurodolara osiągnął maksimum na 1,2390 - najwyższym od trzech tygodni. Od rana notowania stabilizują się jednak nieco poniżej 1,23. Pod wpływem oczekiwań na działania władz monetarnych po dwóch stronach Atlantyku w tym tygodniu euro ma szanse na umocnienie.
Inwestorzy czekają na EBC i FOMC

Inwestorzy czekają na EBC i FOMC

2012-07-30 Raport poranny FMCM
Tydzień ważnych danych: Końcówka piątkowej sesji na eurodolarze charakteryzowała się sporą aktywnością. Inwestorzy zza oceanu, którzy dołączyli do gry bardzo dobrze zareagowali na składane deklaracje europejskich oficjeli ws. obrony euro jak i spekulacje odnośnie kupowania obligacji Włoch i Hiszpanii przez Europejski Bank Centralny.
Czas na spełnienie obietnic

Czas na spełnienie obietnic

2012-07-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ubiegły tydzień na rynkach finansowych to prawdziwy roller-coaster. Zaczął się paniką związaną z hiszpańskimi problemami, skończył się euforią po wypowiedziach prezesa EBC. W efekcie rynek przymknął oko na całą masę innych ważnych informacji, takich jak choćby fatalne dane z Europy.