Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

RBA obserwuje koniunkturę w Chinach

RBA obserwuje koniunkturę w Chinach

2012-08-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Poniedziałek na rynkach globalnych był relatywnie spokojny. Rynki akcji kontynuowały zwyżkę z ubiegłego tygodnia, choć euro nie zyskiwało już wobec dolara. Wyraźnie zyskiwał natomiast złoty, co jest konsekwencją przełamania wsparć na parach USDPLN i EURPLN w piątek. Nadal bardzo drogi jest dolar australijski po tym, jak RBA zdecydował się nie obniżać stóp procentowych.
Wtorek - szwajcarskie rezerwy walutowe

Wtorek - szwajcarskie rezerwy walutowe

2012-08-07 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Poniedziałek okazał się faktycznie dniem delikatnej kontynuacji zakupów z piątku. Giełdy europejskie opanował kolor zielony. DAX wzrósł o 0.77%, CAC 40 o 0.81%, FTSE 100 o 0.37%. Gwiazdą wzrostów była jednak giełda w Madrycie – IBEX 35 wzrósł o 4.41% . Hiszpańskim wzrostom towarzyszyły plotki, że Hiszpania uzgadnia ostateczne szczegóły uzyskania oficjalnej pomocy dla kraju.

Udane dwie godziny handlu

Udane dwie godziny handlu

2012-08-06 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Cechą charakterystyczną właśnie rozpoczętego drugiego tygodnia miesiąca jest bardzo skąpe kalendarium publikacji makroekonomicznych. Dzisiaj nie poznaliśmy żadnych istotnych informacji, więc inwestorzy skazani byli powielać wcześniej zainicjowane zmiany.
Złoty poszedł na rekordy, ale EUR/USD pozostał w miejscu

Złoty poszedł na rekordy, ale EUR/USD pozostał w miejscu

2012-08-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dobra passa wokół naszej waluty trwa nadal – euro potaniało w pewnym momencie poniżej 4,03 zł, a dolar spadł do 3,25 zł - co ma związek z utrzymującymi się dobrymi nastrojami na rynku długu. Elżbieta Chojna-Duch z Rady Polityki Pieniężnej „przypomniała” dzisiaj inwestorom, ...
Wyciszenie po ostatnich zawirowaniach

Wyciszenie po ostatnich zawirowaniach

2012-08-06 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar niemal bez zmian: Nowy tydzień na eurodolarze rozpoczął się od szybkiego testu poziomu oporu na 1,2440. Azjatyckie byki próbowały kontynuować wzrosty zapoczątkowane w piątek, jednak brak istotnych impulsów szybko sprowadził notowania poniżej poziomu 1,24.
Kluczowy tydzień dla dolara australijskiego

Kluczowy tydzień dla dolara australijskiego

2012-08-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Jutro o godz. 6:30 naszego czasu Bank Australii opublikuje comiesięczny komunikat ws. stóp procentowych (posiedzenie RBA ma miejsce zawsze w pierwszy wtorek miesiąca). Oczekuje się utrzymania głównej stopy procentowej na poziomie 3,50 proc. (podobnie było w czerwcu i lipcu, chociaż wcześniej RBA konsekwentnie luzował politykę monetarną).
Na GPW kolejna udana sesja

Na GPW kolejna udana sesja

2012-08-06 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
W poniedziałek przez warszawski parkiet przelewa się kolejna wyraźna fala wzrostów. Ruch w górę obserwowany jest także na zachodnich rynkach, choć jego dynamika jest już mniejsza niż na GPW.
W ubiegłym tygodniu ceny akcji na szerokim rynku GPW aprecjonowały o 1,65%, ...
Rynek musi nieco ochłonąć…

Rynek musi nieco ochłonąć…

2012-08-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
… po piątkowych rewelacjach, zbliżających nas do potencjalnych interwencji na rynku długu przy wykorzystaniu Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej. Plotki, jakoby EFSF szukał możliwości zlewarowania się w bankach zostały później potwierdzone, prowadząc do przełamania poziomu 1,24 przez EUR/USD.
Zmienność powraca do średniej

Zmienność powraca do średniej

2012-08-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD dynamicznie zwyżkował do 1,2440 jednocześnie wymazując całość gwałtownych, czwartkowych spadków. Obecnie eurodolar kwotowany jest na poziomie 1,2370 i testuje poziom 76,4 proc. zniesienia Fibonacciego piątkowego ruchu na północ.
Kalejdoskop nastrojów

Kalejdoskop nastrojów

2012-08-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
W minionych dwóch dniach sesyjnych nagłe odwrócenie sytuacji na rynkach finansowych jest sytuacją normalną. W czwartek przed konferencją prezesa EBC eurodolar zbliżał się do poziomu 1,24. Kiedy jednak stało się jasne, że nie padną deklaracje natychmiastowych konkretnych działań, euro zaczęło szybko tracić względem dolara – z poziomu 1,2386 zniżkowało do 1,2133.
Poniedziałek …kontynuacja zakupów?

Poniedziałek …kontynuacja zakupów?

2012-08-06 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątkowe notowania były bardzo optymistycznym akcentem zeszłego tygodnia. Cały tydzień można podsumować dwoma słowami: oczekiwanie i rozczarowanie. Ani FED, ani EBC nie wykonał żadnych ruchów tak bardzo oczekiwanych przez inwestorów. Stąd piątkowe wzrosty indeksów: DAX o 3.93%, CAC 40 o 4.38% czy FTSE 100 o 2.21% były raczej zaskoczeniem.
Czy byki wybronią się przed głębszą korektą?

Czy byki wybronią się przed głębszą korektą?

2012-08-06 Raport poranny FMCM
Otwarcie z cofnięciem: Początek tygodnia na eurodolarze przebiega pod znakiem lekkiego cofnięcia. Kurs po otwarciu rynku osunął się z okolic istotnego oporu na 1,2440 i przed otwarciem sesji europejskiej oscyluje na poziomie 1,2380.
Rynki zignorowały europejskie problemy

Rynki zignorowały europejskie problemy

2012-08-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pomimo bierności Europejskiego Banku Centralnego tydzień na rynkach zakończył się w wybornych nastrojach. Inwestorzy zdecydowali się zignorować europejskie problemy, a lepsze dane z amerykańskiego rynku pracy posłużyły za pretekst do kupowania ryzykownych aktywów.
Dobry finał trudnego tygodnia

Dobry finał trudnego tygodnia

2012-08-03 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych skończyła się dynamiczną zwyżką indeksu WIG20, który w największym stopniu zyskał na fali dobrych notowań na rynkach otoczenia. W istocie nie byłoby dziś wzrostu WIG20 o 2,38 procent, ...
Hiszpańskie spekulacje, amerykańskie dane i co jeszcze?

Hiszpańskie spekulacje, amerykańskie dane i co jeszcze?

2012-08-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Widać, że nastroje na rynkach, zwłaszcza, jeżeli chodzi o europejskie kwestie, zmieniają się jak w kalejdoskopie. O tym, że wczoraj dość popularna była krytyka posunięć szefa ECB, szybko zapomniano. Zwłaszcza, ...
Kluczowa rola ECB i Fed

Kluczowa rola ECB i Fed

2012-08-03 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W tygodniu obfitującym w posiedzenia władz monetarnych, na rynku walutowym panowała podwyższona zmienność. Kurs EUR/USD osiągnął minimum na 1,2140. Dolara umocniły kolejno: komunikat po posiedzeniu FOMC oraz konferencja prasowa z udziałem prezesa ECB Mario Draghi.
Rozbudzone nadzieje inwestorów nie znalazły pokrycia w decyzji ECB.
Tydzień w cieniu EBC i FOMC

Tydzień w cieniu EBC i FOMC

2012-08-03 Raport tygodniowy FMCM
Spokojny początek: Poniedziałkowa sesja na eurodolarze przebiegała bardzo spokojnie. Po zeszłotygodniowej euforii wywołanej deklaracjami europejskich oficjeli ws. obrony euro czy spekulacjami odnośnie kupowania obligacji Włoch i Hiszpanii przez Europejski Bank Centralny niemal nic nie zostało.
EUR/PLN najniżej od roku, będzie 4 zł?

EUR/PLN najniżej od roku, będzie 4 zł?

2012-08-03 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Zaniepokojenie pasywną postawą ECB w walce z kryzysem długu było chwilowe. W piątek na rynek wrócił optymizm. Pozytywne nastroje wspierają złotego, który w relacji do euro był najsilniejszy od roku, a wobec szwajcarskiego franka od marca br.
Czekamy na payrolle

Czekamy na payrolle

2012-08-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Eurodolar nie reagował dzisiaj rano na dalsze zwyżki rentowności hiszpańskich i włoskich obligacji, które były echem wczorajszych słów szefa Europejskiego Banku Centralnego. To po części pokazuje, iż nadmierna krytyka Mario Draghiego nie jest do końca uzasadniona.
 Nadzieja, oczekiwanie….i wielkie rozczarowanie…

Nadzieja, oczekiwanie….i wielkie rozczarowanie…

2012-08-03 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Nadzieja, oczekiwanie, strach, chciwość i na koniec wielkie rozczarowanie… tak można w skrócie opisać czwartkowe wydarzenia rynkowe. W zeszłym tygodniu Mario Draghi w świetle reflektorów i błysku fleszy zapowiadał, że to, co zrobi EBC dla ratowania strefy euro będzie „wystarczające”… Do zespołu interwencji słownych dołączyła nawet Pani Merkel i Pan Hollande.