Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Bernanke nie musi rozczarować inwestorów

Bernanke nie musi rozczarować inwestorów

2012-08-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Szef FED podczas dzisiejszego wystąpienia w Jackson Hole może szerzej omówić dostępny wachlarz instrumentów, które bank centralny może użyć w walce z kryzysem. Czy przedstawi więcej szczegółów, jak mógłby wyglądać program QE3? Trudno powiedzieć.
Kolejna odsłona maksymalnej interwencji

Kolejna odsłona maksymalnej interwencji

2012-08-31 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
W tym tygodniu głównym tematem był Fed i rozważania, w jaki sposób Bernanke rozegra swoje karty podczas corocznej konferencji w Jackson Hole organizowanej przez Bank Rezerwy Federalnej w Kansas City. EBC schodzi na dalszy plan do czasu orzeczenia Niemieckiego Federalnego Trybunału Konstytucyjnego, które zostanie ogłoszone 12 września.

Jackson Hole… kluczowe wydarzenie gospodarcze kwartału

Jackson Hole… kluczowe wydarzenie gospodarcze kwartału

2012-08-31 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Ostatni dzień oczekiwania na Jackson Hole i inwestorom wyraźnie puszczają już nerwy. Europa zalana była wczoraj czerwienią indeksów. DAX spadł o 1.64%, CAC40 o 1.02%, a FTSE 100 o 0.42%. Poważne spadki odnotowały również parkiety w Stanach: S&P spadł o 0.76% a DOW o 0.8%.
Polska gospodarka hamuje

Polska gospodarka hamuje

2012-08-31 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W piątek w Jackson Hole rozpoczyna się doroczne sympozjum ekonomiczne. Spotkanie to budzi duże emocje z uwagi na publiczne wystąpienie szefa Fed, Bena Bernanke. Część rynek oczekuje, że podobnie jak w 2010 roku, może on zasugerować uruchomienie kolejnej rundy ilościowego luzowania polityki pieniężnej.
Jackson Hole już dziś

Jackson Hole już dziś

2012-08-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar testuje dolne ograniczenie formacji trójkąta. Kurs EUR/USD stabilizuje się tuż nad 1,25. Zakładamy, że wsparcie to zostanie przebite i notowania podążą w kierunku 1,2420 - 1,1440, gdzie przebiega linia krótkoterminowego trendu wzrostowego. W obszarze tym znajdują się również szczyty z początku sierpnia oraz minimum z ubiegłego tygodnia.
PKB zaskoczył, ale mocno już nie spadnie

PKB zaskoczył, ale mocno już nie spadnie

2012-08-31 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczorajsze dane o dynamice Produktu Krajowego Brutto Polski zaskoczyły chyba nawet największych pesymistów. W II kw. PKB zwiększył się o 2,4 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego wobec oczekiwań wzrostu o 2,9 proc. (r/r) i 3,5 proc. osiągniętych w okresie styczeń-marzec.
Czekając do godziny 16:00

Czekając do godziny 16:00

2012-08-31 Raport poranny FMCM
Wysoko, ale niżej: O ósmej rano kurs pary EUR/USD wynosi około 1,25, choć wczoraj przez prawie całą sesję oscylował w okolicach 1,2550. Wykres osunął się po godzinie 15:00. W nocy podjęta została próba powrotu, która jednak wyprowadziła notowania jedynie do poziomu 1,2520.
Szereg czynników uderza w polską walutę

Szereg czynników uderza w polską walutę

2012-08-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas porannego, piątkowego handlu złoty pozostaje stabilny oscylując blisko minimów ustalonych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,196 PLN za euro, 3,356 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,495 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Strach przed globalnym spowolnieniem jest coraz bardziej widoczny

Strach przed globalnym spowolnieniem jest coraz bardziej widoczny

2012-08-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Trudno znaleźć jednoznaczny powód obserwowanego po południu umocnienia się dolara względem głównych walut. Dane z USA (dochody i wydatki konsumentów, oraz cotygodniowe bezrobocie), które poznaliśmy o godz. 14:30 nie dały ku temu argumentów.
Nerwowe wyczekiwanie

Nerwowe wyczekiwanie

2012-08-30 Komentarz giełdowy DM BOŚ
W wigilię przemówienia Bena Bernanke w Jackson Hole miało być spokojnie. Inwestorzy z zapartym tchem mieli wstrzymywać się z decyzjami do czasu rozpoczęcia o godz. 16 polskiego czasu już niemal sławnej przemowy na sympozjum bankierów centralnych.
Złoty na sprzedaż

Złoty na sprzedaż

2012-08-30 Raport popołudniowy FMCM
Skromne ruchy: Na EUR/USD zmienność była dziś niewielka. Wykres oscylował pomiędzy 1,2535 a 1,2562. Czy to cisza przed burzą? Może po prostu dezorientacja, wywołana sprzecznymi doniesieniami na temat ewentualnej trzeciej rundy operacji QE.
Kolejny dzień niepewności przed Jackson Hole…

Kolejny dzień niepewności przed Jackson Hole…

2012-08-30 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Bardzo niskie obroty, delikatna przecena w Europie i nieznaczne wzrosty w Stanach. Z punktu widzenia rynków międzynarodowych środa była kolejnym nudnym dniem oczekiwania na wypowiedzi szefa FED w Jackson Hole. Trochę więcej się działo na rynku walutowym, gdzie EURUSD spadł z poziomów 1.2570 do 1.2520.
Niska zmienność na eurodolarze

Niska zmienność na eurodolarze

2012-08-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar wciąż porusza się w wąskim przedziale wahań. Notowania stabilizują się w okolicach 1,2540. Przed jutrzejszym wystąpieniem Bena Bernanke w Jackson Hole nie spodziewamy się silnych ruchów. Uważamy jednak, że z sympozjum bankierów centralnych wiązane są zbyt duże nadzieje, stąd bardzo łatwo o rozczarowanie uczestników rynku.
Pierwsza obniżka stóp procentowych w listopadzie?

Pierwsza obniżka stóp procentowych w listopadzie?

2012-08-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty osłabił się wczoraj wyraźnie wobec najważniejszych walut do najniższego poziomu od 5 tygodni. Kurs EURPLN osiągnął poziom 4,1600, zaś USDPLN dotarł w rejony 3,3200. Tak zdecydowana wyprzedaż polskiej waluty to w dalszym ciągu efekt wcześniejszych komentarzy M. Belki (złoty nie jest niedowartościowany, RPP zmieniła nastawienie na łagodne) oraz ...
Beżowa Księga zmniejsza nadzieje na QE3

Beżowa Księga zmniejsza nadzieje na QE3

2012-08-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W miarę zbliżania się wystąpienia Bena Bernanke podczas sympozjum ekonomicznym w Jackson Hole nadzieje na to, że szef Rezerwy Federalnej (Fed) zasygnalizuje trzecią rundę ilościowego luzowania polityki pieniężnej (QE3) maleją. Ta degradacja oczekiwań oczywiście tworzy dużą przestrzeń do pozytywnej niespodzianki.
Orzeł pikuje

Orzeł pikuje

2012-08-30 Raport poranny FMCM
W górę i w dół: Zgodnie z tym, co sugerowaliśmy kilka dni temu, ten tydzień okazuje się być tygodniem nieco chaotycznych wahań na eurodolarze. Chaotycznych dlatego, że niekoniecznie mających wyraźne podstawy fundamentalne.
Zniżka złotego chwilowo zatrzymana, PKB za II kw. w kalendarzu

Zniżka złotego chwilowo zatrzymana, PKB za II kw. w kalendarzu

2012-08-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie porannego handlu polska waluta stabilizuje się po ponad 1,5% przecenie w trakcie wczorajszej sesji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,167 PLN za euro, 3,322 PLN wobec amerykańskiego dolara oraz 3,475 PLN za franka szwajcarskiego.
Wyczekiwanie

Wyczekiwanie

2012-08-29 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Główne średnie giełdowe z Wall Street tj. DJIA, S&P500 oraz NASDAQ Composite zaprezentowały dzisiaj po otwarciu dokładnie taki handel i tendencje, do których zdążyliśmy się już od kilku dni przyzwyczaić. Tuż przed fixingiem na GPW nowojorskie indeksy zmierzały w stronę wczorajszych minimów i można mentalnie odczuć, że był to ruch na wzór wahań indeksów z Eurolandu.
Jackson Hole nic nie wniesie?

Jackson Hole nic nie wniesie?

2012-08-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane dzisiaj dane makroekonomiczne z USA nie dają mocnych podstaw, aby sądzić, iż piątkowe wystąpienie Bena Bernanke wniesie coś nowego ponad i tak dość gołębie zapiski z ostatniego posiedzenia FED z 1 sierpnia.
Słabość złotego ma nie tylko regionalny charakter

Słabość złotego ma nie tylko regionalny charakter

2012-08-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Obserwowana dzisiaj wyprzedaż złotego ma nie tylko związek z sytuacją w regionie. To pochodna wzrostu globalnej awersji do ryzyka, która sprawia, że inwestorzy wycofują sie z takich walut, jak chociażby meksykańskie peso, brazylijski real, czy też turecka lira.