Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Niepokojący wzrost rentowności hiszpańskich i włoskich obligacji

Niepokojący wzrost rentowności hiszpańskich i włoskich obligacji

2012-06-27 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Podczas dzisiejszego wystąpienia w Bundestagu kanclerz Angela Merkel w zasadzie rozwiała oczekiwania tych, którzy liczyli na to, iż uda im się przeforsować europejską drogę na skróty. Szefowa niemieckiego rządu otwarcie przyznała, iż nie ma szybkich i łatwych rozwiązań, a kluczem pozostają reformy strukturalne.
Handel bez wyrazu

Handel bez wyrazu

2012-06-27 Raport popołudniowy FMCM
Problemy z nakreśleniem kierunku: Od początku dzisiejszej sesji europejskiej główna para walutowa nie wykazywała się większą aktywnością. Kurs z niewielkimi odchyleniami poruszał się wokół poziomu 1,25. Puste do południa kalendarium makroekonomiczne w połączeniu z wyczekiwaniem na rozpoczynający się ...

Zapowiedź spokojnego lata, czy cisza przed burzą?

Zapowiedź spokojnego lata, czy cisza przed burzą?

2012-06-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Już tylko jeden dzień pozostał do rozpoczęcia szczytu przywódców państw UE, a oczekiwania z nim związane nie ulegają zmianie. To będzie już dwudzieste spotkanie liderów od momentu wybuchu kryzysu zadłużenia w strefie euro w maju 2010 r. i już sama ta liczba pokazuje, jak bezowocne potrafią być te rozmowy.
Euro znów się osłabi

Euro znów się osłabi

2012-06-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Od początku tygodnia eurodolar stabilizuje się między 50- a 61,8 procentowym zniesieniem Fibonacciego trendu wzrostowego z pierwszej połowy miesiąca. Zakres wahań nie przekracza 90 pipsów. Obecnie notowania oscylują wokół 1,25. Cały czas utrzymujemy naszą prognozę na spadki wartości wspólnej waluty.
Niewygodne fakty na koniec kwartału

Niewygodne fakty na koniec kwartału

2012-06-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Mimo wzrostu awersji do ryzyka czerwiec jest miesiącem nadziei i miesiącem odreagowania. Z pewnością wielu inwestorów tak chciałoby go zamknąć, ratując w pewnym stopniu nieudany drugi kwartał. Jednak informacje, które docierają na rynek nie budują optymizmu – ostatnio jest to nie tylko Europa, ale także coraz gorsze dane z USA.
W oczekiwaniu na szczyt

W oczekiwaniu na szczyt

2012-06-27 Raport poranny FMCM
Na eurodolarze bez zmian: Wczorajsza sesja amerykańska przyniosła próbę powrotu notowań eurodolara ponad poziom 1,25. Sprzyjający optymizm inwestorów zza oceanu pomógł wspólnej walucie, choć niewielka jego ilość nie starczyła na tyle by skutecznie przebić się na wyższe poziomy.
Inwestorzy czekają już na unijny szczyt

Inwestorzy czekają już na unijny szczyt

2012-06-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie porannego handlu złoty oscyluje blisko poziomów wyznaczonych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2455 PLN za euro, 3,395 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,532 PLN względem franka szwajcarskiego.
Wtorkowa moda na Polskę

Wtorkowa moda na Polskę

2012-06-26 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po wczorajszych solidnych spadkach w USA, Europa zaczęła dziś płasko. Nie było widać chęci do odreagowania – doszło raczej do testowania wczorajszych minimów. Tymczasem w Warszawie zanotowaliśmy pokaźne, wtorkowe wzrosty! WIG20 otworzył się na lekkim plusie, a po 15:00 notował już ponad 2 proc! W tym samym czasie Europa oscylowała wokół zera.
Bez większych zmian

Bez większych zmian

2012-06-26 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolara oscyluje wokół poziomu 1,25: Początek dzisiejszej sesji na rynku eurodolara przebiegał spokojnie. Notowania utrzymywały się powyżej poziomu 1,25, jednak stronie popytowej nie udawało się rozbudować większego ruchu na północ.
Mieszane dane, mieszane nastroje

Mieszane dane, mieszane nastroje

2012-06-26 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Rejon 1,2440-65 na EUR/USD, który był wyznaczany dzisiaj rano, ładnie się wybronił. Minimum to 1,2454 po czym odnotowaliśmy ruch w górę. Pretekstem stał się nieco lepszy odczyt wskaźnika cen nieruchomości CaseShiller20 w kwietniu, chociaż to nie musi być sygnał kończących się problemów tego rynku.
Szare perspektywy

Szare perspektywy

2012-06-26 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Od początku tego tygodnia na rynki napływają negatywne informacje. Szanse na to, że szczyt UE okaże się przełomowy są nikłe. Dzisiaj po raz kolejny spotkają się ministrowie finansów Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii.
Lista pożyczkodawców w strefie euro skrócona o dwie pozycje

Lista pożyczkodawców w strefie euro skrócona o dwie pozycje

2012-06-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
W poniedziałek kolejne dwa kraje Eurolandu zmieniły swój status z ratujących na ratowanych. Hiszpańskie Ministerstwo Gospodarki wysłało formalną prośbę do Eurogrupy o wsparcie finansowe dla krajowego sektora bankowego, który zmaga się z problemami płynnościowymi w związku ze stratami wynikającymi z pęknięcia bańki na rynku nieruchomości.
Kolejna słaba aukcja długu Hiszpanii na horyzoncie

Kolejna słaba aukcja długu Hiszpanii na horyzoncie

2012-06-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD oscyluje wokół okrągłej bariery 1,25. Uważamy jednak, że niebawem powróci do zniżek. Najbliższe wsparcie to wczorajsze minima w okolicy 1,2470, a kolejne to 1,2440. W ostatnim czasie wyraźnie przybiera na sile korelacja dziennych procentowych stóp zwrotu eurodolara i indeksu S&P 500.
Nie najlepsza perspektywa

Nie najlepsza perspektywa

2012-06-26 Raport poranny FMCM
Grecja bez przedstawicieli na szczycie: Po poniedziałkowych spadkach na rynku eurodolara wtorek otwiera się dość stabilnie. Już wczorajsza amerykańska sesja skłoniła obóz byków do podjęcia próby powrotu powyżej poziomu 1,25, co udało się dopiero w końcówce handlu za oceanem.
Szczyt bez perspektyw

Szczyt bez perspektyw

2012-06-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Tak jakby przed rozpoczynającym się w czwartek szczytem panowała przesadna euforia, niemiecka kanclerz pozbawiła inwestorów resztek nadziei dając do zrozumienia, iż spotkanie czwórki przywódców w Rzymie było bezproduktywne.
Negatywne nastroje nie wpłynęły znacząco na złotego

Negatywne nastroje nie wpłynęły znacząco na złotego

2012-06-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku złotego przynosi kontynuacje stabilizacji notowań. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,261 PLN za euro, 3,410 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,548 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Inwestorzy już nie liczą na polityczny przełom

Inwestorzy już nie liczą na polityczny przełom

2012-06-25 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja z góry zapowiadała się na spokojną i bez polotu. Na krajowym parkiecie notowania rzeczywiście przebiegały według tego schematu. W innych krajach nastroje były zgoła odmienne i dominowała minorowa atmosfera przed nadchodzącym szczytem UE, który konsekwentnie sprowadzał europejskie indeksy na południe.
Dwa oblicza sesji

Dwa oblicza sesji

2012-06-25 Raport popołudniowy FMCM
Ostatnia europejska sesja czerwca miała dwa oblicza. To pierwsze - dosyć burzliwe oraz drugie, o wiele bardziej spokojne i niestety mniej ciekawe. Początek handlu w Stanach Zjednoczonych tylko nieznacznie poprawił sytuację.
Złoty relatywnie mocny pomimo słabych nastrojów

Złoty relatywnie mocny pomimo słabych nastrojów

2012-06-25 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Utrzymujące się obawy o sytuację hiszpańskiego sektora bankowego, pomimo dzisiejszej oficjalnej prośby Madrytu o pomoc finansową dla niego, a przede wszystkim strach przed coraz większą skalą spowolnienia gospodarczego na świecie powoduje, że ostatni tydzień czerwca inwestorzy rozpoczęli w minorowych nastrojach.
Kolejny szczyt, kolejne deklaracje, zero działań?

Kolejny szczyt, kolejne deklaracje, zero działań?

2012-06-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wielkimi krokami zbliża się szczyt przywódców państw Unii Europejskiej, ale im bliżej jego jesteśmy, tym mniejsze są co do niego oczekiwania. Według dokumentów przygotowywanych na spotkanie 28 i 29 czerwca, europejscy liderzy mają zająć się omówieniem działań w kierunku utworzenia unii bankowej, zwiększenia integracji fiskalnej oraz możliwego utworzenia funduszu gwarantowania długu.