Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty oddala się od 3,5 – miesięcznych maksimów

Złoty oddala się od 3,5 – miesięcznych maksimów

2012-07-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia przynosi neutralne otwarcie na rynku złotego. Nocna próba nieznacznego umocnienia polskiej waluty została wstępnie zanegowana, a inwestorzy czekają już na rozpoczęcie sesji w Londynie i w Warszawie.
Złoty zyskał na… hiszpańskich problemach

Złoty zyskał na… hiszpańskich problemach

2012-07-27 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Po bankach przyszedł czas na samorządy. W mijającym tygodniu hiszpański rząd przeżywał ciężkie chwile – rentowność długu zbliżała się do bariery 8%. Ostatecznie przedstawiciele EBC ugasili pożar, ale problem pozostał. Paradoksalnie, hiszpańskie problemy pomogły złotemu zyskać wobec głównych walut.

Rynek nadal ciągnie europejski wątek

Rynek nadal ciągnie europejski wątek

2012-07-27 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Widać, że inwestorzy nie zastanawiają się zbytnio na ile realna jest bezpośrednia, lub pośrednia interwencja Europejskiego Banku Centralnego w krótkiej perspektywie. Liczy się tylko gra na plotki, a w zasadzie wyimaginowane oczekiwania. Dzisiaj spekulacje francuskiego dziennika „Le Monde”, który powołując się na własne źródła stały się ważniejsze od informacji, jakie napłynęły chociażby z Niemiec.
EBC rozbudza nadzieje

EBC rozbudza nadzieje

2012-07-27 Raport tygodniowy FMCM
Południe przypomina o sobie: Początek tygodnia upłynął na rynku eurodolara pod znakiem silnych spadków i zbliżenia się do istotnego poziomu wsparcia na 1,20. Czynnikiem, który mocno zaciążył na mniej pewnych aktywach, były doniesienia z krajów południa, w szczególności z Hiszpanii i Grecji.
Interwencje słowne wspierają nastroje

Interwencje słowne wspierają nastroje

2012-07-27 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W reakcji na słowa przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego eurodolar odnotował największą tygodniową zwyżkę od lutego bieżącego roku. Po ustanowieniu nowego dwuletniego minimum (1,2040), kurs EUR/USD zdołał wspiąć się powyżej 1,23. O trwałości umocnienia wspólnej waluty zdecydują decyzje podjęte na nadchodzących posiedzeniach FOMC i ECB.
Mocne zwyżki na GPW

Mocne zwyżki na GPW

2012-07-27 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Po wczorajszej dość dziwacznej końcówce handlu na warszawskim parkiecie, w której to główne jego indeksy w oka mgnieniu zamieniły swoje znaczne plusy na lekkie minusy, w piątek już na dobry początek dnia bezsprzeczną i solidną przewagę na GPW zdobył obóz byków.
Czy ujemna stopa depozytowa w strefie euro jest możliwa?

Czy ujemna stopa depozytowa w strefie euro jest możliwa?

2012-07-27 Raport Specjalny TMS Brokers
Gospodarki państw strefy euro wkraczają w kolejną fazę recesji. Dodatkowo, obecny kryzys zadłużeniowy w Europie ma nietypowy przebieg, dlatego nawet niestandardowe środki polityki pieniężnej nie są w stanie długookresowo rozwiązać problemów strefy euro.
Kluczem na dziś będą popołudniowe dane o PKB z USA

Kluczem na dziś będą popołudniowe dane o PKB z USA

2012-07-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Rynkowa euforia wywołana wczorajszymi słowami szefa ECB pomału się kończy. Teraz czas na „głębsze rozważania” nad tym, jakie ruchy rzeczywiście może podjąć Europejski Bank Centralny w krótkim okresie.
Mario Draghi umocnił złotego do 3,5 miesięcznego maksimum

Mario Draghi umocnił złotego do 3,5 miesięcznego maksimum

2012-07-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas piątkowego, porannego handlu złoty nieznacznie umacnia się kontynuując wyraźną tendencje z dnia wczorajszego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,13 PLN za euro, 3,36 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,44 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu ponownie spadły i wynoszą aktualnie 4,90% w przypadku obligacji 10-letnich.
Rynek liczy na działania ze strony władz monetarnych

Rynek liczy na działania ze strony władz monetarnych

2012-07-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Na fali wypowiedzi prezesa ECB wspólna waluta umocniła się w stosunku do dolara o 200 pipsów. Kurs EUR/USD osiągnął maksimum na 1,2330 – najwyższym poziomie od ponad miesiąca. Na wartości zyskiwały również aktywa uważane za bardziej ryzykowne – dynamicznie spadały rentowności obligacji peryferyjnych krajów strefy euro; ...
Słowne interwencje działają, tylko pytanie: jak długo?

Słowne interwencje działają, tylko pytanie: jak długo?

2012-07-27 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czwartkowy poranek rozpoczął się bardzo leniwie, europejskie indeksy nawet delikatnie spadały, a rentowności obligacji rządowych delikatnie rosły. Nic nie zapowiadało jakichkolwiek emocji, rynek postanowił czekać na informacje z amerykańskiego rynku pracy oraz sprzedaży domów. Około 13.00 stało się.
EBC ponownie w centrum uwagi

EBC ponownie w centrum uwagi

2012-07-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Przedstawiciele EBC są w tym tygodniu bardzo aktywni. Po środowym stwierdzeniu członka Rady Zarządzającej EBC Ewalda Nowotnego, że licencja bankowa dla ESM jest dobrym pomysłem, wczoraj do akcji wkroczył także prezes Mario Draghi.
Draghi i rynkowa ekstaza

Draghi i rynkowa ekstaza

2012-07-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Nawet gdyby rzeczywiście EBC zdecydował się na zakup obligacji na większą skalę, trudno byłoby uznać, iż całokształt sytuacji w Europie jest optymistyczny. Takie rozwiązanie zadziałałoby jedynie jako gaśnica bieżących problemów. Trudno zatem uzasadnić tak nieposkromioną euforię inwestorów, ...
Dziś ważne dane zza oceanu

Dziś ważne dane zza oceanu

2012-07-27 Raport poranny FMCM
Rynek nadal w dobry nastroju: Wczorajsze wystąpienie szefa EBC wywołało na rynku dużą falę euforii. Inwestorzy, którzy doszukali się w słowach Mario Draghiego zapowiedzi interwencji ze strony banku ruszyli do kupowania bardziej ryzykownych aktywów.
Rewolucja w wydaniu Mario Draghiego

Rewolucja w wydaniu Mario Draghiego

2012-07-26 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Co tak naprawdę powiedział dzisiaj szef Europejskiego Banku Centralnego? Po pierwsze zapewnił, iż nie ma odwrotu od euro (to nic nowego), po drugie zapewnił iż strefa euro jest obecnie znacznie silniejsza, niż się wydaje (oparł to dodając, iż ostatni szczyt Unii Europejskiej był dużym sukcesem, a w ciągu ostatnich miesięcy poczyniono znaczne postępy – trudno sądzić, ...
Nic nowego, nic pewnego

Nic nowego, nic pewnego

2012-07-26 Raport popołudniowy FMCM
200 pipsów w 3 godziny: Początek czwartkowej sesji na eurodolarze przebiegał dość spokojnie. Część inwestorów, która wczoraj emocjonowała się wypowiedzią Ewalda Nowotnego z EBC dziś bardziej realistycznie podchodziła do tematu. Silny opór Berlina oraz toczące się postępowanie przez niemieckim ...
Nadzieje w Bankach Centralnych

Nadzieje w Bankach Centralnych

2012-07-26 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczorajsza wypowiedź Czonka Rady Prezesów ECB Ewalda Nowotnego mówiąca o tym, że istnieją
argumenty za nadaniem europejskiemu funduszowi pomocowemu licencji bankowej pomogła w odreagowaniu na głównej parze walutowej.
Europa nadal w centrum uwagi

Europa nadal w centrum uwagi

2012-07-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Na rynku nadal utrzymują się echa wczorajszych słów Ewalda Nowotnego z ECB, chociaż wkrótce mogą być one przykryte przez inne ważniejsze kwestie. Kluczem będzie teraz obserwacja zachowania się rentowności hiszpańskich i włoskich papierów – zwłaszcza w kontekście dzisiejszej aukcji zero kuponowych obligacji w Rzymie, ...
Mylące wzrosty

Mylące wzrosty

2012-07-26 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
W dniu wczorajszym mogliśmy obserwować powrót optymizmu na rynkach. Wystąpienie członka ECB, Nowotnego, okazało się znacznie ważniejsze, niż odczyt indeksu Ifo, który był najgorszy od 28 miesięcy.
Rozbudzone nadzieje ze strony EBC

Rozbudzone nadzieje ze strony EBC

2012-07-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Teza mówiąca, iż dla stabilizacji sytuacji na rynkach finansowych konieczna jest luźniejsza polityka monetarna banków centralnych, została potwierdzona wczoraj poprzez reakcję na słowa Ewalda Nowotnego, członka Rady Zarządzającej Europejskiego Banku Centralnego.