Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dodatkowe odcinki serialu greckiego przez kolejne 2 lata?

Dodatkowe odcinki serialu greckiego przez kolejne 2 lata?

2012-08-16 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wtorek to przede wszystkim poranna publikacja danych dotyczących wzrostu Francji i Niemiec w II kwartale. Ponieważ dane te były lepsze od oczekiwań wprowadziły na giełdach pozytywny nastrój. Entuzjazm szybko został ostudzony przez wskaźnik ZEW oraz informację, że PKB całej strefy euro w II kwartale spadło o 0.2%.
Marazmu ciąg dalszy

Marazmu ciąg dalszy

2012-08-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
Brak nowych wieści z Europy oraz ograniczona aktywność inwestorów przynoszą kolejny spokojny dzień na rynkach finansowych. Stabilizacja nieprzerwanie trwa pod szyldem wyczekiwania na nowe działania stymulacyjne EBC, które powinniśmy poznać na początku września.

Ceny ropy znów rosną

Ceny ropy znów rosną

2012-08-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Mimo iż wzrost gospodarczy na świecie wyraźnie zwolnił, a to oznaczać będzie mniejszy popyt na surowce, ceny ropy ponownie rosną. Baryłka ropy gatunku brent jest już o 25 USD droższa niż przed dwoma miesiącami – rynek spekuluje o ataku na Iran.
Nieoczekiwany spadek eurodolara

Nieoczekiwany spadek eurodolara

2012-08-16 Raport poranny FMCM
Eurodolar w dół: Środa 15 sierpnia była w Polsce dniem wolnym, ale oczywiście na międzynarodowym rynku handel toczył się przez cały czas. Uwagę z pewnością przyciąga to, co wydarzyło się wczoraj po godzinie 10:00. Oto wykres EUR/USD, oscylujący od dobrych kilkunastu godzin w okolicach linii 1,2325, a nawet wyżej, nagle osunął się aż do 1,2275.
Spadek zmienności na złotym, trwa obrona 4,10 EUR/PLN

Spadek zmienności na złotym, trwa obrona 4,10 EUR/PLN

2012-08-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel przynosi stabilizację notowań polskiej waluty, która oscyluje blisko poziomów wyznaczonych podczas wcześniejszych godzin sesji amerykańskiej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,076 PLN za euro, 3,320 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,393 PLN względem franka szwajcarskiego.
Złoty i dług nie zareagowały znacząco na spadek inflacji w lipcu

Złoty i dług nie zareagowały znacząco na spadek inflacji w lipcu

2012-08-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Inflacja w ujęciu konsumenckim w Polsce, zgodnie z naszymi oczekiwaniami wyniosła 4,00% r/r. Ponadto zgodnie z porannym komentarzem dot. rynku złotego zmiana inflacji odbyła się na poziomie trzech składowych: nośników energii, żywności oraz transportu i paliwa.
Dzień danych z gospodarki

Dzień danych z gospodarki

2012-08-14 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Przedstawione dziś z samego rana dane dotyczące PKB za II kw. dwóch największych gospodarek Eurolandu tj. niemieckiej i francuskiej okazały się być ciut lepszymi od oczekiwanych i zadecydowały o pozytywnym otwarciu wtorkowego handlu na GPW (WIG +0,52%, WIG20 +0,58%).
Spór o ESM mało znaczący?

Spór o ESM mało znaczący?

2012-08-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj wieczorem agencje podały, iż grupa niemieckich prawników pod przewodnictwem prof. Markusa Kerbera oczekuje, iż Trybunał Konstytucyjny w Karsluhe opóźni werdykt dotyczący zgodności ustaw o ESM, gdyż analogiczny wniosek został złożony 10 dni temu przez grupę irlandzkich prawników do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu.
Czy amerykańscy konsumenci zakończyli strajk?

Czy amerykańscy konsumenci zakończyli strajk?

2012-08-14 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja była niemal lustrzanym odbiciem notowań piątkowych i kontynuacją konsolidacji po wzrostach w pierwszej części ubiegłego tygodnia. Nad rynkiem ciążyło widmo słabych danych dotyczących GDP Japonii.
Dane makro ożywią rynki?

Dane makro ożywią rynki?

2012-08-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po przespanej sesji poniedziałkowej, dzisiejsze notowania z pewnością będą bardziej żywe. Natłok danych makroekonomicznych gwarantuje podwyższoną aktywność inwestorów będący dobrym podłożem dla nowych spekulacji.
Spowolnienie w Eurolandzie na horyzoncie

Spowolnienie w Eurolandzie na horyzoncie

2012-08-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Aktualnie kurs eurodolara wynosi ponad 1,23. Na wykresie godzinowym świece znajdują się powyżej zarówno 10 i 20-okresowej średniej kroczącej. RSI wzrasta przez cały dzisiejszy dzień i zbliża się do 70. Interwał dzienny pokazuje, że kurs EUR/USD przełamał linię oporu, która wyznaczała trend spadkowy od ok. połowy czerwca.
Słabe Niemcy

Słabe Niemcy

2012-08-14 Raport poranny FMCM
Niemcy rozczarowały: O godzinie 8:00 zaprezentowany został odczyt dotyczący PKB Niemiec w drugim kwartale 2012 roku. Wyniki rozczarowały: w stosunku do poprzedniego kwartału odnotowaliśmy wzrost o 0,3% (poprzednio był to wzrost o 0,5%). W relacji rocznej nastąpił wzrost o 0,5%, choć spodziewano się 1% (poprzedni rezultat to 1,7%). Dzień nie rozpoczął się więc nazbyt optymistycznie.
Kolejna porcja danych

Kolejna porcja danych

2012-08-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Rynek w ostatnim czasie niespecjalnie przejmował się publikowanymi danymi, które ogólnie nie były najlepsze. Dlatego też nie ma gwarancji, iż tym razem będzie inaczej. Mimo to warto zwrócić uwagę na serię publikacji zaplanowanych na trzy najbliższe dni.
Złoty broni 4,10 EUR/PLN, inflacja CPI w kalendarzu

Złoty broni 4,10 EUR/PLN, inflacja CPI w kalendarzu

2012-08-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas porannego, wtorkowego handlu złoty pozostaje stabilny oscylując blisko poziomów wyznaczonych podczas godzin wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,084 PLN za euro, 3,305 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,397 PLN względem franka szwajcarskiego.
Spokojny początek świątecznego tygodnia

Spokojny początek świątecznego tygodnia

2012-08-13 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Na rynku finansowym już od pewnego czasu panuje iście wakacyjna atmosfera i dzisiejsze notowania nie były tutaj wyjątkiem. Puste kalendarium oraz urlopy najważniejszych polityków ciężko nazwać mieszanką wybuchową. Na rynku krajowym zapewne widoczny będzie również wpływ wolnej środy oraz związanej z tym możliwości dłuższego weekendu.
Stosunkowo wielki skok eurodolara

Stosunkowo wielki skok eurodolara

2012-08-13 Raport popołudniowy FMCM
Kwadrans po godzinie 15:00 kurs eurodolara wynosi około 1,2340, a w szczycie zdarzyło mu się otrzeć nawet o 1,2358. Przypomnijmy, że o ósmej rano za jedno euro płaciło się 1,2280 dolara. Mamy więc do czynienia z całkiem sporym skokiem, jak na osiem godzin sesji. Robi to wrażenie szczególnie, jeśli wziąć pod uwagę, że kalendarz makroekonomiczny był pusty.
Na GPW dalsze wzrosty i nowe maksima od marca

Na GPW dalsze wzrosty i nowe maksima od marca

2012-08-13 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Choć otwarcie poniedziałkowej sesji na GPW nie było udane (WIG -0,29%, a WIG20 -0,38%), to w kolejnych godzinach handlu nastroje na warszawskim parkiecie uległy wyraźnej poprawie, a wskaźniki szerokiego rynku i blue-chipów ustaliły swoje nowe maksima od marca br.
Wyczekiwanie na mocniejszy impuls

Wyczekiwanie na mocniejszy impuls

2012-08-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Słowa wygłoszone w piątek wieczorem przez szefa oddziału FED z San Francisco mogą powrócić w najbliższych dniach jak echo, jeżeli odczyty zaplanowanych danych makroekonomicznych okażą się rozczarowujące. Poniedziałek nie zapowiada się jednak szczególnie interesująco.
Patowy rynek

Patowy rynek

2012-08-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po względnie stabilnym tygodniu notowań na rynkach finansowych bardzo prawdopodobne jest, iż kolejne pięć dni nie będzie zbytnio odbiegać od nakreślonego scenariusza. Na nastawienie inwestorów oddziałują obecnie dwie siły, które wzajemnie się neutralizują.
dane o PKB zmuszą BoJ do działania?

dane o PKB zmuszą BoJ do działania?

2012-08-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W nocy z niedzieli na poniedziałek zostały opublikowane ws. dane nt. japońskiego Produktu Krajowego Brutto (PKB). W ujęciu zannualizowanym wzrósł on w II kwartale 2012 roku o 1,4%, po tym jak w pierwszych trzech miesiącach roku wzrost ten sięgnął 5,5%.