Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

FED nie dał jasnej wskazówki, co do możliwości zwiększenia QE3

FED nie dał jasnej wskazówki, co do możliwości zwiększenia QE3

2012-10-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W opublikowanych wczoraj wieczorem zapiskach z wrześniowego posiedzenia FOMC, które zadecydowało o wprowadzeniu nielimitowanego czasowo, trzeciego już programu skupu aktywów, trudno jest jednoznacznie znaleźć zapowiedź zwiększenia jego skali w najbliższych miesiącach.
Draghi – my jesteśmy gotowi, a wy?

Draghi – my jesteśmy gotowi, a wy?

2012-10-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W tym krótkim zdaniu można streścić to, co znalazło się na dzisiejszej konferencji prasowej szefa Europejskiego Banku Centralnego po zakończonym dzisiaj posiedzeniu. Mario Draghi stwierdził wprost, iż „ECB jest gotowy podjąć operację OMT, gdy wszystkie warunki zostaną spełnione”.

Byki korzystają z poprawy nastrojów

Byki korzystają z poprawy nastrojów

2012-10-04 Raport popołudniowy FMCM
Opór 1,30 jeszcze za silny: Pierwsza część dzisiejszego handlu na eurodolarze przebiegała pod znakiem testowania poziomu oporu na 1,2955. Pierwsze poranne podejście zakończyło się niepowodzeniem. Byki jednak nie rezygnowały z przesunięcia notowań na wyższe wartości mimo, że brakowało na rynku zarówno istotnych publikacji makroekonomicznych jak i ważnych bieżących doniesień.
Dzisiaj rządzi trójka – BOE, ECB i FED

Dzisiaj rządzi trójka – BOE, ECB i FED

2012-10-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wydarzeniem dnia będą niewątpliwie posiedzenia Banku Anglii (decyzja o godz. 13:00), Europejskiego Banku Centralnego (decyzja o godz. 13:45, ale zwyczajowo już największą uwagę przyciągnie konferencja prasowa Mario Draghiego o godz. 14:30).
Dzień banków centralnych

Dzień banków centralnych

2012-10-04 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na rynki znów powrócił optymizm w czym pomogły lepsze dane z amerykańskiej gospodarki opublikowane w dniu wczorajszym, a także oczekiwania na podtrzymanie dość gołębiej retoryki przez banki centralne i dalsze działania stymulujące gospodarkę.
RPP zaskoczyła rynek, EBC i BoE nie powinny…

RPP zaskoczyła rynek, EBC i BoE nie powinny…

2012-10-04 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza decyzja RPP o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian zaskoczyła inwestorów Polsce. Zwiększa to prawdopodobieństwa cięcia w listopadzie, a krótkoterminowe konsekwencje tego ruchu to umocnienie polskiej waluty. EURPLN zakończył dzień na poziomie 4.08 a USDPLN 3.16.
RPP umocniła złotego, inwestorzy czekają na decyzję EBC

RPP umocniła złotego, inwestorzy czekają na decyzję EBC

2012-10-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie porannego, czwartkowego handlu złoty nieznacznie zyskuje na rynku walutowym. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,08 PLN za euro, 3,15 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,36 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu pozostają stabilne wynosząc 4,71% w przypadku obligacji 10-letnich.
RPP zaskakuje in minus, ISM in plus

RPP zaskakuje in minus, ISM in plus

2012-10-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Nikt tak nie potrafi zaskoczyć jak Rada Polityki Pieniężnej (RPP). Wczoraj inwestorzy mogli kolejny raz się o tym przekonać. Najpierw w maju Rada, pomimo widocznych gołym okiem sygnałów spowolnienia wzrostu gospodarczego, podwyższył stopy procentowe.
RPP umacnia złotego

RPP umacnia złotego

2012-10-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po decyzji RPP dysparytet stóp procentowych między złotym a pozostałymi walutami regionu oraz euro przesuwa się na korzyść polskiej waluty. Krótkoterminowo jest to zachęta do lokowania inwestycji w naszym kraju. Złoty urasta również obecnie do jednej z najlepszych walut do kupowania w operacjach carry trade.
Dzień banków centralnych

Dzień banków centralnych

2012-10-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Na sesji azjatyckiej większość indeksów giełdowych zwyżkowała, a dolar traci dziś umiarkowanie na wartości w relacji do wszystkich walut G-10 poza japońskim jenem i do najważniejszych walut emerging markets. Kurs EUR/USD testuje poziom 1,2940, czyli 76,4 proc. zniesienia Fibonacciego spadków z tego tygodnia.
Złoty na nowych minimach

Złoty na nowych minimach

2012-10-04 Raport poranny FMCM
Bez rozstrzygnięcia na eurodolarze: Przełom wczorajszej sesji europejskiej i amerykańskiej charakteryzował się sporą zmiennością. Notowania eurodolara oscylowały wokół poziomu 1,29 ze znacznymi odchyleniami. Z jednej strony popytowi pomagał lepszy odczyt indeksu ISM dla usług w Stanach Zjednoczonych.
Spadek bez przesilenia

Spadek bez przesilenia

2012-10-03 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję, która skończyła się spadkami dwóch głównych indeksów. Średnia WIG i WIG20 oddały od 0,31 do 0,44 procent, ale z perspektywy końca dnia notowania jawią się, jako godziny uspokojenia.
Dolar czeka na wieczorne zapiski FED

Dolar czeka na wieczorne zapiski FED

2012-10-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Przebieg notowań koszykowego BOSSA USD z ostatnich godzin pokazuje, że bez wyraźnego bodźca w postaci dość „gołębich” zapisków z wrześniowego posiedzenia FED, które poznamy dzisiaj o godz. 20:00 oczekiwanie na wyraźniejsze osłabienie się notowań dolara względem głównych walut może być dość trudne.
Jastrzębie nadal w przewadze

Jastrzębie nadal w przewadze

2012-10-03 Raport popołudniowy FMCM
W ruchu bocznym: Pierwsze takty dzisiejszej sesji na rynku głównej pary przebiegały pod znakiem słabości euro. W tym czasie wspólna waluta była jeszcze pod wpływem wczorajszej popołudniowo – wieczornej realizacji zysków, która była pochodną słów premiera Hiszpanii.
Rada z innego świata

Rada z innego świata

2012-10-03 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Na rynkach globalnych jest dziś względnie spokojnie. W takiej sytuacji w notowaniach złotego nie działoby się dużo. Jednak za sprawą kolejnej zaskakującej w tym roku decyzji RPP złoty zyskał wobec dolara i euro. To umocnienie należy jednak traktować jako przejściowe.
W oczekiwaniu na RPP

W oczekiwaniu na RPP

2012-10-03 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Wtorkowa sesja na warszawskim parkiecie, podobnie zresztą jak i ta na całym światowym rynku akcji zakończyła się mniej więcej na zero. Indeks WIG urósł o 0,11%, indeks WIG20 stracił na wartości 0,02%, a obroty na GPW były zbliżone do 765 mln zł.
Wieczorne zapiski z wrześniowego posiedzenia FED

Wieczorne zapiski z wrześniowego posiedzenia FED

2012-10-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
… jeżeli zakładamy utrzymanie dobrych nastrojów na rynkach. Wydaje się dość prawdopodobne, iż FED zostawił sobie możliwość modyfikacji programu QE3 w zależności od sytuacji w gospodarce, skoro założył, iż program ten ma nie być ograniczony ramami czasowymi.
O skali obniżek stóp procentowych dopiero po projekcji inflacji

O skali obniżek stóp procentowych dopiero po projekcji inflacji

2012-10-03 Raport Home Broker
Rozbudzone nadzieje inwestorów na cięcia stóp procentowych stawiają Radę Polityki Pieniężnej w jeszcze trudniejszym położeniu niż była miesiąc, czy 2 miesiące temu. Wtedy tłem dla podejmowanych decyzji było ryzyko utraty wiarygodności, gdyby władze monetarne chciały tak szybko wycofywać się z ostatniej decyzji o podwyżce stóp procentowych.
Inwestorów niepokoi przyszłość Hiszpanii

Inwestorów niepokoi przyszłość Hiszpanii

2012-10-03 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Hiszpania pozostaje w centrum uwagi inwestorów. We wtorek Mario Rajoy powiedział, że w najbliższym czasie jego kraj nie zwróci się do strefy euro o pomoc finansową i ogłosił, że porozumiał się on z władzami regionalnymi w sprawie ścieżki konsolidacji fiskalnej w przyszłym roku. Czynnikiem ryzyka pozostaje decyzja Moody’s w sprawie ratingu Hiszpanii, jaką agencja ma podjąć jeszcze w października.
Hiszpania jeszcze samowystarczalna

Hiszpania jeszcze samowystarczalna

2012-10-03 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsze spadki na giełdach nie były zbyt imponujące, szczególnie po poniedziałkowych wzrostach. DAX spadł o 0.28%, CAC40 o 0.60%, a FTSE100 o 0.19%. Za oceanem również panował pesymizm, jednak pod koniec dnia inwestorzy wyciągnęli indeksy w górę: S&P wzrósł o 0.09%, a DOW spadł o 0.24%.