Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Upadek niemieckiego muru

Upadek niemieckiego muru

2012-08-21 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Czy Niemcy mogą zmienić dotychczasowy front w kwestii działań Europejskiego Banku Centralnego, który jednoznacznie kojarzył się z konsekwentnym uporem szefa niemieckiego banku centralnego, Jensa Weidmanna?
Spokój kontynuowany

Spokój kontynuowany

2012-08-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
Poniedziałkowy handel na rynku walutowym w niczym nie odbiegał od tendencji, jakie utrzymują się do ponad dwóch tygodni. Początkowe zrywy popytu lub podaży mają ograniczony zasięg, by po kilku godzinach oddać wypracowane poziomy.

Spadki rentowności obligacji Hiszpanii

Spadki rentowności obligacji Hiszpanii

2012-08-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD porusza się w krótkoterminowym kanale wzrostowym o bardzo umiarkowanym nachyleniu. Wczoraj eurodolar obronił ważne wsparcie w okolicach 1,23. Wyznacza je dolne ograniczenie kanału wzrostowego oraz dołki z ubiegłego tygodnia. Dziś na początku sesji europejskiej kurs wybił ważny oporu (1,2370), co otwiera drogę do wzrostu w kierunku 1,2440.
Wakacyjny marazm

Wakacyjny marazm

2012-08-21 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Sezon wakacyjny w pełni, brak publikacji istotnych danych, a jednak nasi europejscy politycy nie odpuszczają. W ciągu najbliższych dni odbędzie się kilka spotkań, które mogą wywołać wzrost zmienności na rynku. 23 sierpnia spotyka się Merkel i Hollande, 24 sierpnia Merkel i Samaras, a 25 sierpnia Samaras i Hollande.
Niemiecki sprzeciw

Niemiecki sprzeciw

2012-08-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Poniedziałek nie przyniósł zasadniczych zmian w sytuacji na rynku, choć w pewnym momencie mogło się wydawać, iż tak będzie. Inwestorzy ostatecznie zignorowali biuletyn niemieckiego banku centralnego, który stawia pod znakiem zapytania temat przewodni, którym rynek żyje od tygodni. Wtorek nie przynosi istotnych publikacji danych makro, ale coraz więcej powinno dziać się w temacie Grecji.
Czas skoków

Czas skoków

2012-08-21 Raport poranny FMCM
W drugą stronę: Wbrew temu, co mogło się wydawać wczesnym popołudniem, nie doszło wczoraj do testowania linii trendu wzrostowego na EUR/USD, istniejącego od 24 lipca. Tym bardziej nie doszło więc do jej przebicia, co mogłoby poskutkować trwałą zmianą tendencji i rozpoczęciem przez wykres wędrówki na południe.
Kontynuacja konsolidacji na złotym, inflacja bazowa w kalendarzu

Kontynuacja konsolidacji na złotym, inflacja bazowa w kalendarzu

2012-08-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel nie przynosi znaczącej zmiany sytuacji na rynku złotego. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,06 PLN za euro, 3,29 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,38 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego 10-letniego długu pozostają poniżej 5,00%.
Korekcyjny początek tygodnia

Korekcyjny początek tygodnia

2012-08-20 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Poniedziałkowy handel na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniósł sesję przedłużającą korekcyjne nastroje, jakie pojawiły się na sesji piątkowej. Już o poranku indeks największych spółek został przesunięty na południe dzięki przeliczeniu kursu PGE o wartości dywidendy, ale i bez sztucznego zabiegu należało oczekiwać raczej przeceny niż próby powrotu w rejon 2350 pkt.
Zamieszanie na EURUSD nie zaszkodziło złotemu

Zamieszanie na EURUSD nie zaszkodziło złotemu

2012-08-20 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Festiwal plotek i domysłów trwa w najlepsze – gorsze, że będzie na to popyt aż do momentu, kiedy szef ECB nie ujawni, co rzeczywiście ma w swojej „bazooce”, którą chce „rozprawić” się z rynkami. Po weekendowych doniesieniach tygodnika Der Spiegel, ...
Ku testowaniu linii trendu?

Ku testowaniu linii trendu?

2012-08-20 Raport popołudniowy FMCM
Spadamy, ale jak długo to potrwa? Ostatnie, częste skoki w górę i w dół na eurodolarze mogą się wydawać dość zagadkowe, przynajmniej przy próbie dopasowywania do nich czynników fundamentalnych. Dzisiejszy dzień nie przyniósł żadnych istotnych odczytów makroekonomicznych, które mogłyby ucieszyć lub rozczarować.
GPW delikatnie w dół, przy niskich obrotach

GPW delikatnie w dół, przy niskich obrotach

2012-08-20 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Nowy tydzień handlu rozpoczął się na GPW od spadków, które to jak dotąd na szerokim rynku nie przekroczyły jednak nawet 0,5% i następują przy bardzo niskich, iście wakacyjnych obrotach. W poniedziałek mocniejszy ruch w dół obserwowany jest tylko na indeksie blue-chipów, ale ma on sztuczny charakter, związany z faktem odcięcia od akcji PGE prawa do dywidendy.
W europie wciąż panują dobre nastroje

W europie wciąż panują dobre nastroje

2012-08-20 Raport Home Broker
Po długiej serii zwyżek na europejskich rynkach akcji inwestorzy coraz bardziej stają przed dylematem, jak podejść do coraz bardziej realnej korekty notowań. Czy zupełnie się nią nie przejmować, a wręcz traktować jako okazję do powiększenia zaangażowania, czy jednak widzieć w tym wstęp do trwalszego pogorszenia koniunktury.
Uwaga w tym tygodniu skupi się na Grecji

Uwaga w tym tygodniu skupi się na Grecji

2012-08-20 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na rynkach finansowych nadal utrzymują się dobre nastroje. Zagraniczne indeksy akcji zwyżkują, a popyt na bardziej ryzykowne aktywa utrzymuje się. W podtrzymaniu lepszego klimatu inwestycyjnego na rynku pomogły piątkowe dane z USA.
Czekając na dane o produkcji

Czekając na dane o produkcji

2012-08-20 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W poniedziałek złoty pozostaje stabilny w relacji do dolara oraz lekko traci do wspólnej waluty, reagując na równie umiarkowany wzrost notowań EUR/USD. O godzinie 11:28 kurs USD/PLN testował poziom 3,2918 zł, natomiast EUR/PLN 4,0691 zł.
Kolejne spekulacje na temat interwencji EBC

Kolejne spekulacje na temat interwencji EBC

2012-08-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia przynosi umiarkowane wzrosty na notowaniach eurodolara, mieszczące się jednak w ramach 3-sesyjnej konsolidacji powyżej wsparcia na 1,2320 USD. Ruch ten odbywa się pomimo weekendowych doniesień, ...
Grecka ofensywa na Europę

Grecka ofensywa na Europę

2012-08-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Im bliżej końca wakacji europejskich polityków, tym większa aktywność serwisów informacyjnych wokół problemów gospodarczych Starego Kontynentu. W już osławionym oczekiwaniu na wrześniowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (i związane z tym możliwe rozpoczęcie interwencji na rynku długu) inwestorzy mogą zrobić sobie ...
Czy zeszłotygodniowy optymizm będzie zaraźliwy?

Czy zeszłotygodniowy optymizm będzie zaraźliwy?

2012-08-20 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czwartkowy optymizm na rynkach przeniósł się również na piątek. Brak publikacji istotnych danych ekonomicznych, jak również rewolucyjnych lub ewolucyjnych wystąpień po stronie polityków zaowocował relatywnie niewielką zmiennością. Indeksy giełdowe zakończyły tydzień na niewielkich wzrostach: DAX +0.64%, CAC 40 +0.23%, IBEX 35 +1.09%, DOW oraz S&P +0.19%.
Stabilizacja na rynku długu

Stabilizacja na rynku długu

2012-08-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Weekend nie przyniósł rozstrzygnięć, które okazałyby się przełomem w notowaniach eurodolara. Kurs nadal oscyluje w ramach przedziału wahań z piątku, czyli pomiędzy 1,2260 – 1,2370, a na rynku utrzymuje się niska zmienności. Rynek czeka na ważny sygnał, a dostarczyć go mogą spotkania europejskich polityków, w tym seria wizyt zagranicznych premiera Grecji, Anatonisa Samarasa.
Konfrontacja z Europą

Konfrontacja z Europą

2012-08-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W ostatnim czasie rynek nieco zapomniał o europejskich problemach. Nikomu nie trzeba było wypłacać pieniędzy, kluczowych danych nie publikowano i ogólnie panowało przeświadczenie, iż w razie czego prezes Draghi (cyt.) „zrobi co będzie konieczne”.
Złoty stabilny przed danymi dot. produkcji w Polsce

Złoty stabilny przed danymi dot. produkcji w Polsce

2012-08-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia przynosi neutralne otwarcie na rynku złotego. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,07 PLN za euro, 3,30 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,39 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu pozostają blisko bariery 5% w przypadku instrumentów 10-letnich (4,987%).