Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2015-03-23 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Początek tygodnia to mieszanka nastrojów na rynku walutowym. Niejednoznaczny sentyment widać najlepiej na rynku dolara, który naprzemiennie lekko traci lub zyskuje w stosunku do walut G10. W tym niejasnym poranku najwyraźniej zachowuje się nowozelandzki dolar, który zyskuje do większości walut.
Szukając nowych szczytów

Szukając nowych szczytów

2015-03-23 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Po zeszłotygodniowej decyzji FOMC o usunięciu słowa patient z opublikowanego komunikatu, będziemy bacznie śledzić publikacje danych, które będą istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, kiedy zacząć cykl podwyżek stóp procentowych.

Korekta na początek tygodnia

Korekta na początek tygodnia

2015-03-23 Rynki o poranku
Europejskie indeksy rozpoczynają tydzień od spadków. Na otwarciu większość głównych parkietów traci w okolicy 0,5%, a liderem przeceny jest niemiecki DAX, który traci już niemal 1%. Powodów do niepokoju jednak nie ma ponieważ podczas weekendu nie wydarzyło się nic co mogło popsuć nastroje inwestorów w dłuższym terminie.
Dolar w fazie dłuższego odreagowania wzrostów

Dolar w fazie dłuższego odreagowania wzrostów

2015-03-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
Kolejne sygnały ustępowania aprecjacyjnej presji na dolarze. W najbliższym czasie nie będzie już zyskiwał wobec najważniejszych walut. Na EUR/USD wzrosty będą kontynuowane, na USD/PLN pogłębią się spadki. Tydzień pod wpływem wydarzeń dotyczących Grecji. Jutro wstępne odczyty indeksów PMI i dane o inflacji w USA.
Kiedy zaczynamy od nowa?

Kiedy zaczynamy od nowa?

2015-03-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Dostosowanie pozycji na rynku USD po szoku wywołanym FOMC w dalszym ciągu trwa i przyćmiewa fundamenty, które argumentują za silnym dolarem w średnim i długim terminie. Ponieważ Fed teraz mocniej uzależnia swoją politykę od napływających danych makro z USA, tak samo będą postępować inwestorzy. Tymczasem dla EUR problemem może być temat Grecji.
Stabilny początek tygodnia na PLN

Stabilny początek tygodnia na PLN

2015-03-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym nie przynosi większych zmian w wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1313 PLN za euro, 3,8207 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9041 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,7073 PLN za funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,278% w przypadku obligacji 10-letnich.
Eurodolar jednak pnie się na północ?

Eurodolar jednak pnie się na północ?

2015-03-23 Raport poranny FMCM
Czas zmian: Na głównej parze walutowej faktycznie rysuje się dość poważna korekta. Poważna przynajmniej w kontekście faktu, że od prawie roku wszelkie powroty na północ miały na tym wykresie bardzo skromny charakter.
Sukces popytu

Sukces popytu

2015-03-20 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po udanej sesji czwartkowej i w kontekście oczekiwania na finałową godzinę sesji, w trakcie której przez parkiet miała przelać się fala zleceń związanych z rozliczaniem kontraktów terminowych.
Tydzień pod znakiem FOMC

Tydzień pod znakiem FOMC

2015-03-20 Raport tygodniowy FMCM
Czyżby korekta na głównej parze? W tym tygodniu wszyscy tak naprawdę czekali na środowe doniesienia z FOMC, czyli Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. I w końcu się doczekali. Po drodze eurodolar powoli rósł, albowiem tydzień zaczął się jeszcze dość nisko, chwilami nawet poniżej 1,05.
Dolar powraca do spadków

Dolar powraca do spadków

2015-03-20 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Koniec tygodnia pod względem kierunków przynosi zmiany na rynkach jakie obserwowaliśmy tuż po komunikacie FED w środę wieczorem. Na szerokim rynku inwestorzy wyprzedają amerykańskiego dolara i powracają do dużo bardziej ryzykownych walut i aktywów.
Gorączka zakupów

Gorączka zakupów

2015-03-20 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Piątek upłynął pod znakiem powrotu optymizmu na parkietach krajów strefy euro. Główne indeksy giełdowe, tj. DAX, CAC, czy EuroStoxx, rosły znacząco o ponad 1%. Hossa na oparach luzowania ilościowego ze strony EBC skutecznie winduje ceny akcji do góry.
Odbicie na ropie wsparło CAD

Odbicie na ropie wsparło CAD

2015-03-20 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj po południu rynek otrzymał dwie istotne publikacje makro z Kanady. To inflacja CPI za luty, wraz z danymi bazowymi, oraz sprzedaż detaliczna za styczeń, wraz z wyliczeniami bez uwzględnienia wolumenu samochodów. W pierwszym przypadku ceny wzrosły bardziej, chociaż w ujęciach m/m (odpowiednio o 0,9 proc. m/m i 0,6 proc. m/m dla inflacji bazowej).
Fed porzuca cierpliwość, dolarowe byki muszą się w nią uzbroić

Fed porzuca cierpliwość, dolarowe byki muszą się w nią uzbroić

2015-03-20 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W walutowym konkursie piękności po środowym FOMC dolar nie jest już tak piękny, jak wcześniej, jednak na tle konkurencji w dalszym ciągu ma największe szanse na koronę miss. Fed zabrzmiał gołębio w każdym aspekcie, w którym mógł, jednak perspektywy na resztę 2015 roku ma wciąż najbardziej jastrzębie ze wszystkich banków centralnych G10, co będzie przekładać się na silę USD.
Czas na ocenę sytuacji

Czas na ocenę sytuacji

2015-03-20 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Po burzliwym tygodniu, w którym wszyscy oczekiwali na aktualizację komunikatu FOMC, co miało dać wskazówki, kiedy zobaczymy cykl podwyżek w Stanach Zjednoczonych, dzisiejszy dzień będzie przebiegał relatywnie spokojnie.
Wzrosty na początek dnia

Wzrosty na początek dnia

2015-03-20 Rynki o poranku
Ostatnia sesja tego tygodnia rozpoczyna się od wzrostów. Wczorajsza sesja na Wall Street przebiegała pod znakiem korekty środowego optymizmu, ale już sesja w Azji przyniosła solidne wzrosty. Shanghai Composite zyskiwał około 1%, natomiast japoński Nikkei225 zwiększył swoją wartość o około 0,5%.
Dolar mocny. W oczekiwaniu na efekty szczytu Unii.

Dolar mocny. W oczekiwaniu na efekty szczytu Unii.

2015-03-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dolar odzyskał większość strat po środowej wyprzedaży. Pozostaje jednak słabszy niż przed posiedzeniem Fed. Korekcyjne osłabienie będzie kontynuowane. Złoty mocniejszy do USD i stabilny do EUR. Dziś kończy się dwudniowy szczyt unijnych przywódców. W centrum uwagi rynków finansowych decyzje dotyczące Grecji.
Niby tak samo, a jednak inaczej

Niby tak samo, a jednak inaczej

2015-03-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar amerykański odrobił niemal całe straty, jakie poniósł po rozczarowaniu rezultatem FOMC, pokazując, że na tle innych walut z G10 wciąż prezentuje się najsolidniej. Płynność na rynku walutowym pozostaje niepełna, choć ostatnie godziny upłynęły na nudnej stabilizacji. Nim dobrniemy do weekendu czekają nas wystąpienia członków Fed i dane z Kanady.
Stabilizacja złotego pod koniec tygodnia

Stabilizacja złotego pod koniec tygodnia

2015-03-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego wobec większości dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1276 PLN za euro, 3,8617 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9043 PLN wobec franka szwajcarskiego i 5,7095 PLN za funta szterlinga.
Eurodolar utrzymuje się ponad wsparciem

Eurodolar utrzymuje się ponad wsparciem

2015-03-20 Raport poranny FMCM
Główna para walutowa utrzymuje się poniżej 1,07, co pokazuje, że środowe wyskoki w kierunku 1,08 czy tym bardziej 1,10 były przedwczesne. Z drugiej strony, przetestowano już okolice 1,0640 (w przybliżeniu), czyli obecny obszar wsparcia – i wykres o interwale godzinowym pokazuje od wczorajszego wieczora powolne parcie na północ.
Najważniejszy jest Fed

Najważniejszy jest Fed

2015-03-19 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
W ostatnim czasie jest co najmniej jedno słowo, którym inwestorzy mogą być co najmniej zmęczeni. Tym słowem jest „cierpliwy” – z angielskiego patient. Wokół tego elementu komunikatu Rezerwy Federalnej przygotowywano analizy, tworzono oczekiwania i dokonywano transakcje.