Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynek trochę rozchwiany

Rynek trochę rozchwiany

2015-04-02 Raport popołudniowy FMCM
Co mamy na myśli? Pisząc o rozchwianym rynku, mamy na myśli fakt, że gracze nie do końca określili to, czy przeć na północ, ku mocniejszemu euro, czy też na południę, w stronę zwycięskiego dolara. Faktem jest oczywiście to, że dziś generalnie EUR/USD poszedł w górę, ocierając się chwilami nawet o 1,09 (po 16:45 mamy 1,0870), ale z drugiej strony ważne będą jeszcze dane jutrzejsze – z rynku pracy USA.
Chińska dywergencja

Chińska dywergencja

2015-04-02 Popołudniowy komentarz giełdowy
Dziś po raz kolejny mamy do czynienia z tzw. „beztrendziem”. Niepewność i kiepskie nastroje do giełdowych zakupów zagościły na parkietach Europy i Ameryki wobec braku powodów do kontynuacji zwyżek.

Grecja bez rozstrzygnięć

Grecja bez rozstrzygnięć

2015-04-02 Poranny raport walutowy DM BOŚ
Grecki rząd przedstawił wczoraj kolejny, rozszerzony pakiet reform (potencjalne przychody mają wynieść już 4,7-6,1 mld EUR), ale mimo tego rozmowy z przedstawicielami Eurogrupy posuwają się dość wolno. Trudno ocenić, czy uda się znaleźć porozumienie przed 9 kwietnia, kiedy to przypada płatność na rzecz Międzynarodowego Funduszu Walutowego w wysokości 430 mln EUR.
Czekamy na dane z USA, na Wall Street niepewność

Czekamy na dane z USA, na Wall Street niepewność

2015-04-02 Rynki o poranku
Wczorajszy, gorszy od oczekiwań raport ADP doprowadził do korekty dolara na szerokim rynku. Kurs EURUSD ponownie wrócił powyżej 1,08, co przełożyło się także na spadek kursu USDPLN, gdzie wróciliśmy do poziomu 3,75. Raport ADP powoduje, że piątkowy odczyt miesięcznych danych z rynku pracy Stanów Zjednoczonych będzie budził jeszcze więcej emocji niż zwykle.
Termin mija, a negocjacje wciąż trwają

Termin mija, a negocjacje wciąż trwają

2015-04-02 Poranny komentarz walutowy
Negocjacje w Lozannie w sprawie ograniczenia irańskiego programu nuklearnego oraz ograniczenia sankcji nałożonych na kraj nie mają końca. Wcześniej dyplomaci donosili, że porozumienie miało zostać osiągnięte do zeszłej niedzieli, później jako ostateczny termin podano 31 marca, które wyjątkowo został przesunięty na 1 kwietnia.
Słabość euro, siła złotego

Słabość euro, siła złotego

2015-04-02 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty najmocniejszy do euro od 27 miesięcy. Widać wewnętrzną siłę polskiej waluty, który po ustąpieniu politycznych i gospodarczych czynników ryzyka jest wykorzystywany w transakcjach typu carry trades. Taka sytuacja może się utrzymywać miesiącami. W krótkim terminie oczekujemy korekcyjnego wzmocnienia euro, również do złotego.
Zielono w Azji, rynek czeka na dane z USA

Zielono w Azji, rynek czeka na dane z USA

2015-04-02 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dziś ostatni dzień funkcjonowania najważniejszych giełd w krajach Zachodu przed Świętami Wielkanocnymi. Z jednej strony nastroje świąteczne sprzyjają spokojowi i kontrakty na giełdach w Europie sugerują bardzo płaskie otwarcie.
Kolejny bezowocny dzień

Kolejny bezowocny dzień

2015-04-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Pomimo napływu szeregu danych makroekonomicznych pary walutowe w grupie USD/EUR/JPY/GBP pozostawały w ruchu bocznym. Dziś kalendarium uboższe i kontynuacja wygasania aktywności przed okresem świątecznym.
Złoty lekko w górę, pomimo niższego PMI

Złoty lekko w górę, pomimo niższego PMI

2015-04-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań PLN po wczorajszym lekkim umocnieniu. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,0580 PLN za euro, 3,7657 PLN wobec dolara amerykańskiego, ...
Dziś raport Challengera i dane o wnioskach

Dziś raport Challengera i dane o wnioskach

2015-04-02 Raport poranny FMCM
Kolejne wiadomości z rynku pracy USA: Dziś rynek walutowy i ogólnie finansowy będzie patrzył na amerykańskie dane z rynku pracy, acz istotna będzie też rewizja informacji o zamówieniach (czyli odczyty finalne). O godzinie 13:30 poznamy raport Challengera za marzec na temat planowanej liczby zwolnień, ...
W równowadze

W równowadze

2015-04-01 Komentarz DM BOŚ po sesji
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych dobrze wpisały się w klimat ostatnich sesji. Spółki średnie szukały kontynuacji korekty tegorocznego umocnienia, a koszyk spółek największych przedłużył konsolidację, jaka miała miejsce na sesji wczorajszej.
Dane zaszkodziły dolarowi

Dane zaszkodziły dolarowi

2015-04-01 Popołudniowy raport walutowy DM BOŚ
Gorsze szacunki ADP, oraz słabszy odczyt ISM dla przemysłu – to główne tematy, które mają dzisiaj wpływ na notowania dolara. W pierwszym przypadku szacunek nowych etatów na poziomie 189 tys. w marcu może być ostrzeżeniem przed słabszym odczytem danych Departamentu Pracy w piątek.
Europa nieznacznie rośnie po odczytach PMI

Europa nieznacznie rośnie po odczytach PMI

2015-04-01 Popołudniowy komentarz giełdowy
Dzisiejszy dzień na giełdach przebiega pod dyktando publikacji danych makroekonomicznych. Od godziny porannych poznaliśmy odczyty indeksów PMI z sektora przemysłowego dla największych gospodarek z Europy.
Najnowsze dane przyspieszą akcję USD

Najnowsze dane przyspieszą akcję USD

2015-04-01 Komentarz walutowy Saxo Bank
Z bliżej nieokreślonego powodu rynek nadal ekscytuje się każdym śladowych rozmiarów zaskoczeniem w odniesieniu do mało wiarygodnych chińskich badań aktywności gospodarczej. W nocy pary z JPY zareagowały na oficjalne odczyty z Chin zdecydowanie mocniej, niż na wyniki kwartalnego badania Tankan.
Słabszy raport ADP

Słabszy raport ADP

2015-04-01 Rynki po południu
Środowe popołudnie przynosi spadek wartości dolara na szerokim rynku, a jego indeks traci obecnie -0,17% i jest na poziomie 98,18 (indeks notowany przy Bloomberga – DXY). Najwięcej względem amerykańskiej waluty zyskuje frank szwajcarski (+0,52%), a kurs USDCHF jest na poziomie 0,9677.
Lepsze PMI okazją do sprzedaży euro

Lepsze PMI okazją do sprzedaży euro

2015-04-01 Raport poranny DM BOŚ
Ostateczne odczyty indeksów PMI ze strefy euro okazały się lepsze od wstępnych szacunków publikowanych ponad tydzień temu. I tak zbiorczy PMI dla przemysłu dla strefy euro wzrósł w marcu do 52,2 pkt. z 51 pkt., oraz 51,9 pkt. szacowanych wcześniej.
Dzień z PMI

Dzień z PMI

2015-04-01 Rynki o poranku
Dzisiejsza sesja przebiega pod znakiem odczytów PMI dla gospodarek europejskich i amerykańskiej, a dodatkowo zostanie opublikowany raport ADP, czyli przedsmak piątkowych danych z rynku pracy Stanów Zjednoczonych. Wczorajsza sesja na Wall Street pokazała, że inwestorzy zza Oceanu mają coraz więcej problemów z utrzymaniem hossy.
Waluty pod wpływem PMI

Waluty pod wpływem PMI

2015-04-01 Poranny komentarz walutowy
Inwestorzy opcyjni z pewnością nie będą mogli narzekać na brak zmienności, gdyż środa upłynie pod znakiem wielu publikacji indeksów PMI dla krajów UE i Stanów Zjednoczonych. W nocy poznaliśmy odczyty tychże indeksów dla państw azjatyckich, w tym Australii, Japonii i Chin.
Gorsze nastroje na rynkach bez negatywnego wpływu na PLN

Gorsze nastroje na rynkach bez negatywnego wpływu na PLN

2015-04-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Sytuacja w polskim przemyśle poprawia się w dość szybkim tempie (6. kolejny miesiąc z indeksem PMI powyżej 50 pkt). Koniunktura utrzymuje się na stabilnym, wyższym niż w strefie euro poziomie. Sprzyja to aprecjacji złotego, który zyskuje do wspólnej waluty bez względny na kierunek zmian na parze EUR/USD.
Prima aprilis w japońskim wydaniu

Prima aprilis w japońskim wydaniu

2015-04-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Choć w Japonii nie obchodzi się prima aprilis, doradca premiera Abe chyba chciał nawiązać do zachodniej tradycji nawołując do zwiększenia stymulacji monetarnej przez Bank Japonii jeszcze w tym miesiącu.