Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Ostatni dzień tygodnia

Ostatni dzień tygodnia

2015-03-27 Raport poranny FMCM
Poniżej 1,09: Mamy ostatni dzień tygodnia roboczego, rzecz jasna. Ale to nas właśnie interesuje. Piątkowy poranek sugeruje, że korekta na EUR/USD dobiega końca – nawet jeśli powoli i nie bez walki ze strony graczy nastawionych na mocne euro. Pokazywały to ostatnie dni, znaczone wyjściami na północ nawet do 1,1050. A mimo tego dziś rano notujemy relatywnie skromną wartość 1,0880.
Ryzyka dla naftowych walut

Ryzyka dla naftowych walut

2015-03-26 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Obserwowany dzisiaj rano mocny wyskok cen ropy w odpowiedzi na interwencję militarną w Jemenie, został w kolejnych godzinach skorygowany – taki scenariusz sugerowaliśmy w raporcie surowcowym. Dla ropy WTI, która za chwilę będzie zmagać się z barierą 50 USD/brk mocne wsparcie to okolice 48,70 USD/brk.

Niezłe dane z USA i napięcia na Bliskim Wschodzie

Niezłe dane z USA i napięcia na Bliskim Wschodzie

2015-03-26 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Poranne ruchy na wielu parach i rynkach zostały jednak mocno zredukowane w kolejnych godzinach. Inwestorzy ochłonęli po informacjach z Bliskiego Wschodu i po tygodniowy danych z rynku pracy w USA powrócili do kupowania amerykańskiego dolara.
Zmagania o linię 1,10

Zmagania o linię 1,10

2015-03-26 Raport popołudniowy FMCM
Wokół ważnej linii: Widać było dzisiaj na EUR/USD wychodzenie wysoko ponad charakterystyczny poziom 1,10 – chwilami nawet do 1,1050 i wyżej. To oznacza testowanie szczytów wyższych niż wczorajsze i przedwczorajsze. Z drugiej strony, schodzenie do 1,0960 w godzinach popołudniowych pokazuje, że nie jest tak łatwo wybić się naprawdę wysoko.
Bezpiecznie(j) jak w banku?

Bezpiecznie(j) jak w banku?

2015-03-26 Informacja prasowa
Czy systemy płatności online są równie bezpieczne jak systemy bankowe? Okazuje się, że nie tylko mogą być bezpieczniejsze, ale również poprawiać poziom zabezpieczeń transakcji bankowych! Poznajcie przypadek pani Agnieszki.
Co pokażą Grecy?

Co pokażą Grecy?

2015-03-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Według zapewnień przedstawicieli greckiego rządu rozszerzony pakiet reform względem propozycji z końca lutego, powinien zostać przedstawiony najpóźniej na początku przyszłego tygodnia. Grecy liczą, że zostanie on szybko zaakceptowany przez Komisję Europejską, tak aby mógł stać się elementem do wypracowania ostatecznego porozumienia w kwietniu.
Giełdowa masakra po arabsku

Giełdowa masakra po arabsku

2015-03-26 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
W ostatnich dniach na rynkach akcji widoczne było zawahanie, które zatrzymało dynamikę wzrostów. Zarówno parkiety azjatyckie, amerykańskie jak i europejskie doświadczyły korekty utrzymującego się od dłuższego czasu trendu wzrostowego.
Eskalacja konfliktu w Jemenie

Eskalacja konfliktu w Jemenie

2015-03-26 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Na początku tygodnia szef MSZ Jemenu zaapelował do państw Zatoki Perskiej o interwencję wojskową. Szyiccy rebelianci z plemienia Huti od dłuższego czasu prowadzą walki w rządem w kraju. Arabia Saudyjska wraz z koalicją państw z Zatoki Perskiej ogłosiła rozpoczęcie operacji przeciw bojownikom, które mają na celu obronę rządu Prezydenta Abdu-Rabbu Mansura Hadiego.
Problemy Wall Street

Problemy Wall Street

2015-03-26 Rynki o poranku
Wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła bardzo mocne spadki. S&P 500 i DJIA traciły w okolicy 1,5%, zaś technologiczny Nasdaq stracił niemal 2,4% notując najgorszą sesję od 12 miesięcy. Przyczyny należy upatrywać w rosnącej awersji do ryzyka i słabych danych ze Stanów Zjednoczonych.
Grecja otrzyma kolejną pożyczkę

Grecja otrzyma kolejną pożyczkę

2015-03-26 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Jednym z najważniejszych czynników, w istotny sposób wpływających na sytuację panującą na rynku walutowym, pozostają w ostatnim czasie rozmowy prowadzone pomiędzy Grecją a krajami Unii Europejskiej w sprawie przedłużenia programu pomocy finansowej dla Aten.
Konflikt w Jemenie wstrząsa rynkiem FX

Konflikt w Jemenie wstrząsa rynkiem FX

2015-03-26 Komentarz poranny TMS Brokers
W czwartek geopolityka wysuwa się na pierwszy plan wraz z rozpoczęciem nalotów przez Arabię Saudyjską i koalicjantów na cele w Jemenie. Ropa naftowa jest wyżej, wspierając NOK i CAD. Tracą indeksy giełdowe; USD/JPY spada, EUR/USD wraca ponad 1,10.
Ryzykowne aktywa wracają do łask

Ryzykowne aktywa wracają do łask

2015-03-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Brak czynników niepewności sprzyja powrotowi pieniędzy na bardziej ryzykowne aktywa. Zyskują waluty krajów wschodzących, odradza się popyt na surowce, zyskują słabsze giełdy. Nie ma wydarzeń, na które czekałby rynek. Ofiara mocnego dolara i przeceny na rynku surowców wciąż czeka na ujawnienie.
1,10 – ważny poziom

1,10 – ważny poziom

2015-03-26 Raport poranny FMCM
Gdzie jesteśmy? Poranne wartości eurodolara, kwadrans po 8:00, to 1,0990, czyli prawie 1,10. Widać parcie na północ, bo nad ranem poziomy były niższe. Tak naprawdę bowiem ani przedwczoraj, ani wczoraj nie udało się wybić notowań twardo ponad 1,10.
Złoty coraz mocniejszy, ponad 2-letnie maksima wobec EUR

Złoty coraz mocniejszy, ponad 2-letnie maksima wobec EUR

2015-03-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi lekkie wyhamowanie trendu wzrostowego na złotym. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,0835 PLN za euro, 3,7202 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,8719 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,5296 PLN w zestawieniu z funtem szterlingiem.
Kolejne rozczarowujące dane z USA

Kolejne rozczarowujące dane z USA

2015-03-25 Rynki po południu
Dziś w kalendarzu makroekonomicznym nie znajdowało się dużo publikacji danych. Niemniej jednak na te, które zostały opublikowane warto zwrócić uwagę. Mowa tu zwłaszcza o spadku dynamiki w zamówieniach na dobra trwałego użytku w Stanach Zjednoczonych.
Węgierski BUX opiera się europejskim spadkom

Węgierski BUX opiera się europejskim spadkom

2015-03-25 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Podczas dzisiejszej sesji mamy kontynuację trendu wyprzedaży na globalnych parkietach. Trend ten nie ominął dzisiaj silnej ostatni Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Niespodziankę sprawiła za to dzisiaj giełda w Budapeszcie, a jej indeks BUX jako nieliczny świecił się dzisiaj w Europie na zielono.
Zima znów zaskoczyła ekonomistów

Zima znów zaskoczyła ekonomistów

2015-03-25 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Wśród wielu wydarzeń na rynku finansowym warto zwrócić uwagę na dzisiejszą publikację danych o zamówieniach na środki trwałe w Stanach Zjednoczonych. Odczyt okazał się gorszy od rynkowych oczekiwań, a także zrewidowano w dół dane za styczeń.
Kłopoty z kontynuacją

Kłopoty z kontynuacją

2015-03-25 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po dwóch sesjach zawieszenia nad pokonanym wcześniej poziomem 2400 pkt. Czytelne zawahanie strony popytowej po doskonałym tygodniu, w którym WIG20 rósł na pięciu sesjach i zyskał 4,5 procent, było ostrzeżeniem, iż na rynku pojawia się zawahanie.
Funt próbuje łapać dno

Funt próbuje łapać dno

2015-03-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Ostatnie dni nie są najlepsze dla funta. W zeszłym tygodniu tracił za sprawą rozczarowania danymi nt. dynamiki płac, ale i też wypowiedziami członków Banku Anglii – zwłaszcza dość „gołębimi” słowami Andy Haldane, który zaczął sugerować, że cięcie stóp procentowych jest równie prawdopodobne jak ich podwyższenie.
Nastroje w Niemczech

Nastroje w Niemczech

2015-03-25 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Wczorajsza publikacja danych PMI przyniosła powiew nadziei dla gospodarek ze Strefy Euro. Wstępne szacunków niemieckiego indeksu z sektora przemysłu, tak jak i dla całej Strefy Euro, utrzymały się w rejonie ekspansji, zaskakując rynek pozytywnie.