Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Stabilny początek tygodnia na PLN
2015-03-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia na rynku walutowym nie przynosi większych zmian w wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1313 PLN za euro, 3,8207 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9041 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,7073 PLN za funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,278% w przypadku obligacji 10-letnich.
Eurodolar jednak pnie się na północ?
2015-03-23 Raport poranny FMCMCzas zmian: Na głównej parze walutowej faktycznie rysuje się dość poważna korekta. Poważna przynajmniej w kontekście faktu, że od prawie roku wszelkie powroty na północ miały na tym wykresie bardzo skromny charakter.
Sukces popytu
2015-03-20 Komentarz giełdowy DM BOŚPiątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po udanej sesji czwartkowej i w kontekście oczekiwania na finałową godzinę sesji, w trakcie której przez parkiet miała przelać się fala zleceń związanych z rozliczaniem kontraktów terminowych.
Tydzień pod znakiem FOMC
2015-03-20 Raport tygodniowy FMCMCzyżby korekta na głównej parze? W tym tygodniu wszyscy tak naprawdę czekali na środowe doniesienia z FOMC, czyli Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. I w końcu się doczekali. Po drodze eurodolar powoli rósł, albowiem tydzień zaczął się jeszcze dość nisko, chwilami nawet poniżej 1,05.
Dolar powraca do spadków
2015-03-20 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersKoniec tygodnia pod względem kierunków przynosi zmiany na rynkach jakie obserwowaliśmy tuż po komunikacie FED w środę wieczorem. Na szerokim rynku inwestorzy wyprzedają amerykańskiego dolara i powracają do dużo bardziej ryzykownych walut i aktywów.
Gorączka zakupów
2015-03-20 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade BrokersPiątek upłynął pod znakiem powrotu optymizmu na parkietach krajów strefy euro. Główne indeksy giełdowe, tj. DAX, CAC, czy EuroStoxx, rosły znacząco o ponad 1%. Hossa na oparach luzowania ilościowego ze strony EBC skutecznie winduje ceny akcji do góry.
Odbicie na ropie wsparło CAD
2015-03-20 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutDzisiaj po południu rynek otrzymał dwie istotne publikacje makro z Kanady. To inflacja CPI za luty, wraz z danymi bazowymi, oraz sprzedaż detaliczna za styczeń, wraz z wyliczeniami bez uwzględnienia wolumenu samochodów. W pierwszym przypadku ceny wzrosły bardziej, chociaż w ujęciach m/m (odpowiednio o 0,9 proc. m/m i 0,6 proc. m/m dla inflacji bazowej).
Fed porzuca cierpliwość, dolarowe byki muszą się w nią uzbroić
2015-03-20 Komentarz tygodniowy TMS BrokersW walutowym konkursie piękności po środowym FOMC dolar nie jest już tak piękny, jak wcześniej, jednak na tle konkurencji w dalszym ciągu ma największe szanse na koronę miss. Fed zabrzmiał gołębio w każdym aspekcie, w którym mógł, jednak perspektywy na resztę 2015 roku ma wciąż najbardziej jastrzębie ze wszystkich banków centralnych G10, co będzie przekładać się na silę USD.
Czas na ocenę sytuacji
2015-03-20 Poranny komentarz walutowy X-Trade BrokersPo burzliwym tygodniu, w którym wszyscy oczekiwali na aktualizację komunikatu FOMC, co miało dać wskazówki, kiedy zobaczymy cykl podwyżek w Stanach Zjednoczonych, dzisiejszy dzień będzie przebiegał relatywnie spokojnie.
Wzrosty na początek dnia
2015-03-20 Rynki o porankuOstatnia sesja tego tygodnia rozpoczyna się od wzrostów. Wczorajsza sesja na Wall Street przebiegała pod znakiem korekty środowego optymizmu, ale już sesja w Azji przyniosła solidne wzrosty. Shanghai Composite zyskiwał około 1%, natomiast japoński Nikkei225 zwiększył swoją wartość o około 0,5%.
Dolar mocny. W oczekiwaniu na efekty szczytu Unii.
2015-03-20 Poranny Szkic Walutowy AFSDolar odzyskał większość strat po środowej wyprzedaży. Pozostaje jednak słabszy niż przed posiedzeniem Fed. Korekcyjne osłabienie będzie kontynuowane. Złoty mocniejszy do USD i stabilny do EUR. Dziś kończy się dwudniowy szczyt unijnych przywódców. W centrum uwagi rynków finansowych decyzje dotyczące Grecji.
Niby tak samo, a jednak inaczej
2015-03-20 Komentarz poranny TMS BrokersDolar amerykański odrobił niemal całe straty, jakie poniósł po rozczarowaniu rezultatem FOMC, pokazując, że na tle innych walut z G10 wciąż prezentuje się najsolidniej. Płynność na rynku walutowym pozostaje niepełna, choć ostatnie godziny upłynęły na nudnej stabilizacji. Nim dobrniemy do weekendu czekają nas wystąpienia członków Fed i dane z Kanady.
Stabilizacja złotego pod koniec tygodnia
2015-03-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego wobec większości dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1276 PLN za euro, 3,8617 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9043 PLN wobec franka szwajcarskiego i 5,7095 PLN za funta szterlinga.
Eurodolar utrzymuje się ponad wsparciem
2015-03-20 Raport poranny FMCMGłówna para walutowa utrzymuje się poniżej 1,07, co pokazuje, że środowe wyskoki w kierunku 1,08 czy tym bardziej 1,10 były przedwczesne. Z drugiej strony, przetestowano już okolice 1,0640 (w przybliżeniu), czyli obecny obszar wsparcia – i wykres o interwale godzinowym pokazuje od wczorajszego wieczora powolne parcie na północ.
Najważniejszy jest Fed
2015-03-19 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersW ostatnim czasie jest co najmniej jedno słowo, którym inwestorzy mogą być co najmniej zmęczeni. Tym słowem jest „cierpliwy” – z angielskiego patient. Wokół tego elementu komunikatu Rezerwy Federalnej przygotowywano analizy, tworzono oczekiwania i dokonywano transakcje.
Krajobraz czwartkowego popołudnia
2015-03-19 Raport poranny FMCMGłówna para – euforia minęła: Na obecną sytuację EUR/USD można spojrzeć dwojako. Z jednej strony faktem jest, że po wczorajszym chwilowym testowaniu rekordowo wysokiego (jak na ostatnie tygodnie) poziomu 1,10, zeszliśmy potem dużo niżej.
Reakcja na FOMC: umiarkowana, czy jednak nastąpi kontynuacja?
2015-03-19 Komentarz walutowy Saxo BankZ pozoru posiedzenie i publikacje Federalnego Komitetu Otwartego Rynku mogą się wydawać dość umiarkowane i ukierunkowane na spadek kursu dolara. Przede wszystkim, wydaje się, że rynek z zainteresowaniem śledzić będzie kolejne publikacje dotyczące inflacji (od odczytu CPI w najbliższy wtorek), ...
Krajobraz po decyzjach FED, SNB i Norges Banku
2015-03-19 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWczorajszy komunikat FED wpisał się w nasz scenariusz, czego efektem było gwałtowne osłabienie się dolara. Z kolei frank zyskał po decyzji Narodowego Banku Szwajcarii, który zmienił tylko swoje prognozy makroekonomiczne.
Życie po FED-zie
2015-03-19 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersWczorajsze posiedzenie FOMC było najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia. Opublikowany komunikat miał nam dać odpowiedź, kiedy możemy oczekiwać rozpoczęcia cyklu podnoszenia stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.
To nie koniec dolara
2015-03-19 Rynki o porankuWczorajszy komunikat FED, nowe projekcje makroekonomiczne i wystąpienie Janet Yellen wywołało niespotykaną zmienność na rynku walutowym. Tylko podczas jednej sesji kurs USDPLN zmienił się od szczytu do dołka aż o ponad 18 groszy!