Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dobry dzień dla złotego i GPW

Dobry dzień dla złotego i GPW

2015-04-07 Rynki po południu
Dzisiejszy dzień był udany przede wszystkim dla europejskich indeksów giełdowych. Najważniejsze z nich kończą dzisiejsze notowania na wyraźnych plusach. Brytyjski FTSE100 może pochwalić się stopą zwrotu na poziomie 1,80%. Inwestorzy na francuskim parkiecie również mogą być zadowoleni, bo CAC40 rósł dzisiaj o 1,67%.
Jen przed posiedzeniem Banku Japonii

Jen przed posiedzeniem Banku Japonii

2015-04-07 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Komunikat po posiedzeniu Banku Japonii pojawi się wcześnie rano przy końcu sesji azjatyckiej –nie później, niż o godz. 6:30. Zwyczajowo też będzie mu towarzyszyć konferencja prasowa prezesa Kurody – ta rozpocznie się o godz. 8:30. To posiedzenie będzie pewną formą przygotowania do tego, co zobaczymy na kolejnym spotkaniu 30 kwietnia.

Grecka gra, europejskie pieniądze

Grecka gra, europejskie pieniądze

2015-04-07 Raport popoudniowz FMCM
EUR/USD poniżej 1,09: Rankiem eurodolar był jeszcze dość wysoko, nawet w okolicach 1,0955. Tym niemniej już samo to pokazywało, że rynek odstąpił od przebijania linii 1,10 i wędrówki dalej na północ. Mało tego, przed południem zbito notowania głównej pary do okolic 1,0840 i niższych, ...
Niezdecydowanie na Wall Street

Niezdecydowanie na Wall Street

2015-04-07 Popołudniowy komentarz giełdowy
W ostatnim czasie amerykański parkiet jest pod wpływem przeciwnych impulsów przez które nie potrafi wyrwać się z konsolidacji w jaką wpadł w połowie lutego. Ten zbiór sygnałów na jakie nerwowo reagują inwestorzy to mieszane dane makro z największej gospodarki świata oraz perspektywa podnoszenia stóp przez Rezerwę Federalną.
Giełdy na plusie po payrollach

Giełdy na plusie po payrollach

2015-04-07 Poranny komentarz giełdowy
Dzisiejszy poranek jest pierwszy dniem kiedy możliwe jest dokonywane transakcji na giełdach europejskich po publikacji danych z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Negatywne zaskoczonie, jakim był odczyt o zmianie zatrudnienia o 126 tys. osób w sektorze pozarolniczym, wobec konsensusu 245 tys. został przyjęty przez rynek negatywnie.
Atak popytu po świętach

Atak popytu po świętach

2015-04-07 Rynki o poranku
Inwestorzy wracają na parkiet w bardzo dobrych nastrojach i od razu przystąpili do zakupu akcji. WIG20 zyskuje na otwarciu prawie 1%, a pozostałe indeksy GPW znajdują się około 0,5% na plusie. Bardzo podobnie wyglądają parkiety europejskie, a liderem wzrostów jest brytyjski FTSE 100, który zyskuje 1,2%.
Krajobraz po payrolls

Krajobraz po payrolls

2015-04-07 Poranny komentarz walutowy
Umarł król, niech żyje król – dokładnie taki wniosek nasuwa się na myśl po piątkowym odczycie z amerykańskiego rynku pracy. Nie ma co powtarzać, iż dane były słabe, bo jest to oczywiste. Niemniej jednak rynek zdaje się powoli otrząsać po wydarzeniach z końcówki poprzedniego, a dolar wydaje się ponownie wracać do łask inwestorów.
Kolejne słabsze dane z USA oddalają podwyżkę stóp

Kolejne słabsze dane z USA oddalają podwyżkę stóp

2015-04-07 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty powrócił do poziomów sprzed publikacji słabych danych z rynku pracy w USA. Eurodolar wyżej. Pierwsza podwyżka stóp w USA na pewno nie w czerwcu. Przed nami ubogi pod względem publikacji tydzień. Handel powinien przebiegać spokojnie z kontynuacją tendencji zarysowanych przed Świętami.
RBA odracza nieuniknione

RBA odracza nieuniknione

2015-04-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Pod nieobecność europejskich inwestorów w poniedziałek niewiele sie działo na rynku walutowym. Prawdziwe rozruszanie handlu nastąpiło dopiero dziś rano wraz z ”zaskakującą” decyzją Banku Rezerwy Australii.
Inwestorzy wracają na rynek PLN

Inwestorzy wracają na rynek PLN

2015-04-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego, skróconego tygodnia handlu na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,0740 PLN za euro, 3,7326 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8794 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5177 PLN w relacji do funta szterlinga.
Gdzie jesteśmy po Świętach?

Gdzie jesteśmy po Świętach?

2015-04-07 Raport poranny FMCM
Za nami Wielkanoc i poniedziałek, który w większości krajów zachodnich (i nie tylko) też był dniem wolnym od pracy. Wracamy na rynek, a tam sytuacja nie jest aż tak niesamowita, jak można by się spodziewać pod koniec ubiegłego tygodnia.
Sytuacja po danych z USA

Sytuacja po danych z USA

2015-04-03 Popołudniowy raport DM BOŚ
Odczyt Departamentu Pracy USA zaskakuje. Wzrost liczby etatów poza rolnictwem o 126 tys. a w sektorze prywatnym o 129 tys. jest niższy nawet od wyraźnie pesymistycznych szacunków. Do tego mamy rewizję danych za poprzednie okresy.
Piłka jednak po stronie euro?

Piłka jednak po stronie euro?

2015-04-03 Raport tygodniowy FMCM
Doczekaliśmy się payrollsów: Ten tydzień zaczął się jeszcze w marcu, mianowicie 30 marca. Miał to być – i bardzo możliwe, że faktycznie był, o czym za moment – tydzień rozstrzygnięcia na eurodolarze. Zapewne nie będzie to rozstrzygnięcie na wiele miesięcy czy nawet tygodni, ale możliwe, że na kilka czy kilkanaście dni.
Czekając na „payrolle”

Czekając na „payrolle”

2015-04-03 Poranny raport walutowy DM BOŚ
Po słabszych odczytach ISM dla przemysłu (51,5 pkt. w marcu) i szacunkach ADP (189 tys. etatów w ubiegłym miesiącu) rynek nastawił się na to, że dzisiejsze dane Departamentu Pracy USA mogą być słabsze od konsensusu. Mediana wynosi 244 tys. nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym (NFP) i 235 tys. w prywatnym.
Pierwsza podwyżka stóp w USA coraz później

Pierwsza podwyżka stóp w USA coraz później

2015-04-03 Rynki o poranku
Pomimo już odczuwalnych na rynku świątecznych nastrojów inwestorzy ze zniecierpliwieniem będą oczekiwać dzisiejszych publikacji makroekonomicznych. Zwłaszcza, że dane z amerykańskiego rynku pracy są jedyną istotną dziś publikacją.
Grecja bankrutuje? Sesja ważnych danych przy niskiej płynności

Grecja bankrutuje? Sesja ważnych danych przy niskiej płynności

2015-04-03 Poranny Szkic walutowy AFS
Grecja grozi, że nie spłaci raty kredytu do MFW. Rynek na tę informację reaguje umocnieniem euro. Wreszcie oczekiwana zmiana kierunku wahań na EUR/PLN i USD/PLN – wzrost pierwszej, spadek lub stabilizacja na drugiej parze. Oczekujemy utrzymania tych tendencji. Również na EUR/USD (wzrost do 1,10).
Wielki Piątek

Wielki Piątek

2015-04-03 Poranny komentarz walutowy
Dzisiaj na rynkach panuje cisza i spokój, z okazji Wielkiego Piątku handel na wielu giełdach, czy to akcji czy surowców jest dzisiaj zamknięty. Jednakże, nie oznacza to iż przed Świętami Wielkanocnymi nie dostaniemy żadnej istotnej informacji z rynku.
Mała zmienności na świątecznym rynku PLN

Mała zmienności na świątecznym rynku PLN

2015-04-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy poranek przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty podczas mało płynnej sesji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,0732 PLN za euro, 3,7436 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8998 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5493 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,343% w przypadku obligacji 10-letnich.
Konsensus prognoz, który mówi niewiele

Konsensus prognoz, który mówi niewiele

2015-04-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Dane z rynku pracy z USA naturalnie są najważniejszym wydarzeniem piątku. Mediana prognoz ekonomistów zakłada przyrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 245 tys., jednak konsensus praktycznie nic nie mówi o tym, jak rynek zareaguje na faktyczny odczyt.
Totalny odwrót od dolara przed jutrzejszym raportem

Totalny odwrót od dolara przed jutrzejszym raportem

2015-04-02 Popołudniowy komentarz walutowy
Podczas dzisiejszej sesji błyszczała przede wszystkim europejska waluta, która zyskiwała w zasadzie bez fundamentalnych podstaw. Z drugiej strony amerykański dolar był w zasadzie dzisiaj w odwrocie. Nawet pomimo spadków cen surowców, waluty silnie związane z ich cenami radziły sobie dzisiaj całkiem nieźle. Wyjątek stanowił dolar australijski.