Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

FED wspiera indeksy

FED wspiera indeksy

2015-03-19 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wczorajszy dzień bezapelacyjnie należał do Rezerwy Federalnej i jej szefowej. FED usunął zgodnie z oczekiwaniami słowo „patient” ze swojej komunikacji, lecz równocześnie zrewidował mocno w dół prognozowaną ścieżkę podwyżek stóp procentowych oraz przedstawił dużo bardziej pesymistyczne od oczekiwań prognozy dla PKB.
Zmiana perspektyw polityki pieniężnej w USA

Zmiana perspektyw polityki pieniężnej w USA

2015-03-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Fed porzuca określenie cierpliwy, ale wyraźnie obniża prognozy wzrostu gospodarczego i inflacji oraz oczekiwanej ścieżki podwyżek stóp procentowych. Gwałtowna wyprzedaż dolara. Odwrócenie średnioterminowego trendu na EUR/USD. Złoty będzie zyskiwał.

Złoty zyskał 15 groszy względem dolara

Złoty zyskał 15 groszy względem dolara

2015-03-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku walutowym przynosi lekkie odreagowanie wczorajszego umocnienia złotego względem dolara amerykańskiego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1345 PLN za euro, 3,8317 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 5,6606 PLN względem funta brytyjskiego i 3,8682 PLN za franka szwajcarskiego.
Fed przystępuje do wojny walutowej z wielkim hukiem

Fed przystępuje do wojny walutowej z wielkim hukiem

2015-03-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Fed wkroczył na ścieżkę wojen walutowych w imponującym stylu. Udało się wyraźnie osłabić USD, niewiele o nim wspominając ani w oświadczeniu, ani podczas konferencji prezes Yellen. We wstępnej reakcji indeks dolarowy tąpnął o 2,7 proc., choć dziś została z tego tylko połowa.
Po wielkim wydarzeniu

Po wielkim wydarzeniu

2015-03-19 Raport poranny FMCM
FOMC przemówił: Rozpoznawanie wymowy komunikatów przedstawicieli banków centralnych to ciężka sprawa, niemal taka, jak dociekanie w starożytnej Grecji tego, co naprawdę chciała powiedzieć pytia (czyli świątynna wróżka, wyrażająca się niezrozumiale i alegorycznie).
Czy FED straci dzisiaj cierpliwość

Czy FED straci dzisiaj cierpliwość

2015-03-18 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Rynek wstrzymuje dzisiaj oddech przed posiedzeniem FOMC, które pokaże nam czy Stany Zjednoczone są gotowe na rozpoczęcie cyklu podwyżek stóp procentowych. Najistotniejsza będzie treść ogłoszonego komunikatu, w którym rynek oczekuje opuszczenie słowa „patient”, co byłoby sygnałem, iż jastrzębie w FOMC zyskują większość głosów.
W oczekiwaniu na FED

W oczekiwaniu na FED

2015-03-18 Rynki o poranku
Środowy poranek przynosi stabilizację za rynku walutowym ze względu na to, że zdecydowana większość inwestorów przez cały dzień będzie oczekiwać na wieczorne wydarzenia. Mowa tu o nowych projekcjach makroekonomicznych, które przedstawi Komitet Otwartego Rynku (FOMC) oraz o konferencji prasowej Janet Yellen.
Bez zmian w komunikacie Fed i wyższy eurodolar?

Bez zmian w komunikacie Fed i wyższy eurodolar?

2015-03-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Marcowe posiedzenie Fed nie przyniesie przełomu. Z komunikatu nie zniknie określenie cierpliwy, co da potencjał do korekcyjnej przeceny dolara. W perspektywie końca miesiąca oczekujemy wyższych cen na parach EUR/USD i EUR/PLN oraz dużo niższych na USD/PLN. Dane z rodzimej gospodarki raczej bez wpływu na wahania kursów.
Czy Yellen zakończy hossę na Wall Street

Czy Yellen zakończy hossę na Wall Street

2015-03-18 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Poranek w najważniejszym dniu miesiąca dla rynków obfituje w dobre wiadomości napływające z azjatyckich rynków. Indeks Shanghai Composite rośnie już o 2% i osiąga nowe szczyty od 2008 r. Odbijają kontrakty na główne indeksy w Europie.
Porzucenie cierpliwości przez Fed i co jeszcze?

Porzucenie cierpliwości przez Fed i co jeszcze?

2015-03-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Najważniejszym wydarzeniem środy, ale i całego tygodnia, jest przedstawienie wyników posiedzenia FOMC. Naszym zdaniem Fed usunie z oświadczenia fragment o „cierpliwości w normalizacji polityki pieniężnej”. Jednak dla USD istotne będzie, jakie inne elementy znajdą się w przekazie. Sądzimy, że ryzyka przeważają na rzecz negatywnej reakcji dla USD.
Złoty stabilny w oczekiwaniu na FED

Złoty stabilny w oczekiwaniu na FED

2015-03-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację polskiej waluty w oczekiwaniu na dzisiejsze zakończenie posiedzenia FED. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1387 PLN za euro, 3,9074 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,8874 PLN wobec franka szwajcarskiego i 5,7657 PLN za funta brytyjskiego.
Ważne chwile wieczorem

Ważne chwile wieczorem

2015-03-18 Raport poranny FMCM
Czas na FOMC: Dziś dla EUR/USD najistotniejsze będzie to, co wydarzy się w USA po 19:00. Otóż najpierw Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) ogłosi decyzję w sprawie stóp (te jednak jeszcze nie zostaną zmienione), a także przedstawi projekcje makroekonomiczne – a potem (o 19:30) odbędzie się konferencja prasowa.
Rośniemy na przekór otoczeniu

Rośniemy na przekór otoczeniu

2015-03-17 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Przed sesją wyniki podały między innymi PZU, KGHM i Synthos. Dwie ostatnie nieco rozczarowały, a PZU wypadło lepiej od oczekiwań. Po wczorajszych zwyżkach w USA notowania zaczęły się od umiarkowanych wzrostów.
Bank Centralny Turcji jest niezależny

Bank Centralny Turcji jest niezależny

2015-03-17 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień upływa pod znakiem oczekiwania na jutrzejszą FOMC, podczas której rynek zakłada usunięcie słowa „patient” z komunikatu. Jednakże, oprócz amerykańskiego istnieją inne banki centralne, które publikowały dzisiaj protokoły ze swoich posiedzeń bądź decyzje o poziomie stóp procentowych.
Nowozelandczyk w dół po aukcji mleka

Nowozelandczyk w dół po aukcji mleka

2015-03-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Organizowany regularnie co dwa tygodnie przetarg produktów mlecznych zakończył się dzisiaj wyraźną przeceną – zbiorczy indeks cenowy GDT spadł o 8,8 proc. względem poprzedniej aukcji. Ceny mleka w proszku poszły o 9,6 proc. do 2928 USD.
Korekta optymizmu

Korekta optymizmu

2015-03-17 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Mimo wczorajszego rajdu na amerykańskim parkiecie nastroje w Europie nie okazały się równie optymistyczne. Niemal wszystkie europejskie giełdy pokazują czerwony kolor notowań, który wpisał się w scenariusz odreagowania ostatnich znacznych wzrostów oraz gorszego od rynkowego konsensusu odczytu indeksu ZEW, ...
Spokojnie na rynku na dzień przed decyzją Fedu

Spokojnie na rynku na dzień przed decyzją Fedu

2015-03-17 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień na rynku walutowym rozpoczął się raczej spokojnie i jego uczestnicy powoli zaczynają ustawiać się pod jutrzejsze wydarzenie, które może pretendować pod wydarzenie kwartału. Podczas dzisiejszej sesji poznamy dwie figury z amerykańskiego rynku nieruchomości, ...
Seria słabych danych z USA

Seria słabych danych z USA

2015-03-17 Rynki o poranku
Ostatnie dane napływające z amerykańskiej gospodarki charakteryzuje czarna seria względem oczekiwań rynku odnośnie ich odczytu, a już jutro mamy poznać nowe projekcje makroekonomiczne FEDu oraz zapowiedź (między słowami), lub też jej brak, pierwszej podwyżki stóp w czerwcu.
Kolejne słabsze dane zza oceanu

Kolejne słabsze dane zza oceanu

2015-03-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty zniwelował nieoczekiwane mocne straty do dolara z piątku i jest gotowy dalej zyskiwać. W centrum uwagi dziś publikacja indeksu ZEW z Niemiec oraz danych z rynku nieruchomości w USA. Jeśli te ostatnie wpiszą się w serię słabszych odczytów z amerykańskiej gospodarki wspólna waluta będzie łagodnie aprecjonować.
Zielono wszędzie

Zielono wszędzie

2015-03-17 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wzrosty na giełdach w Niemczech i Francji w ostatnich tygodniach stają się już powoli normą. Wzrosty nie omijają także giełd w Azji, w tym przede wszystkim w Chinach, gdzie Shanghai Comp. rośnie dziś o poranku o ponad 1,5%. Po ostatniej korekcie odbijają również indeksy na Wall Street. Dow Jones wzrósł wczoraj o blisko 1,3%, a Nasdaq o 1,2%.