Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar mocny w ogólnym rozrachunku

Dolar mocny w ogólnym rozrachunku

2015-10-30 Raport poranny FMCM
Nieco wyżej: Sądzimy, że tytuł całego naszego raportu jest dobrze dopasowany, nawet jeśli bardzo wczesnym rankiem na EUR/USD widać kursy rzędu 1,0970 – 1,10. Cóż, po kilkunastu dniach dość silnych spadków (zwłaszcza mamy tu na myśli przecenę euro z 22 października) jest naturalne, że może występować coś w rodzaju korekty, a przecież i tak jest ona niewielka.
Pozornie złe dane z USA i Bank Japonii

Pozornie złe dane z USA i Bank Japonii

2015-10-29 Rynki po południu
Kluczowym odczytem dzisiejszej sesji były dane o produkcie krajowym brutto Stanów Zjednoczonych w trzecim kwartale. Odczyt rozczarował i wyniósł 1,5% wobec oczekiwanych 1,6%, nie mówiąc o dużym spadku względem poprzedniego kwartału. Dane na pierwszy rzut oka są kiepskie, ale tak niski PKB jest przede wszystkim efektem spadku zapasów.

Eurodolar po najnowszych publikacjach

Eurodolar po najnowszych publikacjach

2015-10-29 Raport popołudniowy FMCM
Znamy PKB: Annualizowana dynamika PKB Stanów Zjednoczonych (za III kw., dane wstępne) wyniosła 1,5 proc., o czym poinformowano o 13:30. To trochę mniej niż zakładany poziom 1,6 proc., ale nie na tyle słabo, by powodować odwrót od dolara. Przeciwnie, zdaje się on zyskiwać, choć niższe od prognoz były też deflator PKB (1,2 proc. zamiast 1,5 proc.) i PCE Core (1,3 proc. zamiast 1,4 proc.).
Mocny dolar po oświadczeniu Fedu

Mocny dolar po oświadczeniu Fedu

2015-10-29 Komentarz walutowy XTB
Mamy już za sobą najważniejsze wydarzenie tego tygodnia – posiedzenie Fedu. Chociaż podczas spotkania nie zapadał decyzja o zmianie poziomu stóp procentowych to jednak, rynki bardzo mocno zareagowały na opublikowane po nim oświadczenie.
Krajobraz po FOMC

Krajobraz po FOMC

2015-10-29 Rynki o poranku
Wczorajszy wieczór spełnił oczekiwania inwestorów liczących na jastrzębi komunikat komitetu FOMC, który podjął decyzję o utrzymaniu stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych na niezmienionym poziomie, a więc w przedziale <0% - 0,25%>.
Rośnie zaufanie do gospodarki, bliżej podwyżki stóp Fed

Rośnie zaufanie do gospodarki, bliżej podwyżki stóp Fed

2015-10-29 Poranny Szkic walutowy AFS
Fed podtrzymuje scenariusz podwyżki stóp w grudniu, co poprawia nastroje na rynkach, umacnia dolara, akcje i surowce oraz zmniejsza presję na dodatkowe działania ze strony EBC. Złoty nadal bez wewnętrznej siły. Zyska przed końcem roku.
Obawy? Jakie obawy!

Obawy? Jakie obawy!

2015-10-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Fed wyrzucił z komunikatu fragment o obawach o rozwój globalnej sytuacji gospodarczej, jednocześnie utrzymując optymistyczny pogląd względem wzrostu w USA. Grudniowy start normalizacji polityki monetarnej nie został przekreślony, co względem rynkowych oczekiwań jest zmianą w jastrzębią stronę.
Powrót czy dalej na południe?

Powrót czy dalej na południe?

2015-10-29 Raport poranny FMCM
Jedynka i dziewiątka: Wczoraj wieczorem, w nocy i dziś nad ranem wykres głównej pary walutowej ocierał się o okolice 1,09. To oznacza, że ponad półroczna linia trendu wzrostowego, mierzona od dołków z 13 marca, została już całkowicie pożegnana.
Przesadzone oczekiwania wobec RBA

Przesadzone oczekiwania wobec RBA

2015-10-28 Komentarz walutowy XTB
Publikacja dzisiejszych danych o inflacji w Australii wywołała znaczący spadek na parach powiązanych z australijskim dolarem. Różnica 0,2 p.p. w kwartalnym odczycie miała wg inwestorów wywołać spadek oczekiwań inflacyjnych oraz zwiększyć szansę na dalsze luzowanie ze strony australijskiego banku centralnego. Czy rzeczywiście RBA ma potrzebę luzowania polityki pieniężnej?
Inflacja w Australii rozczarowuje

Inflacja w Australii rozczarowuje

2015-10-28 Rynki o poranku
Początek środowej sesji przynosi największe zmiany w notowaniach dolara australijskiego, to za sprawą danych o inflacji, które poznaliśmy dziś w nocy. Dane te przykładają się także na istotną zmianę oczekiwań odnośnie przyszłotygodniowego posiedzenia Banku Australii i decyzji w sprawie stóp procentowych.
Nawrót tendencji deflacyjnych, Fed odsunie podwyżkę?

Nawrót tendencji deflacyjnych, Fed odsunie podwyżkę?

2015-10-28 Poranny Szkic walutowy AFS
Polska waluta nadal w niełasce inwestorów. Ciążą na niej oczekiwania na wznowienie cyklu obniżek stóp procentowych oraz obawy związane z decyzjami nowego rządu. Z czasem będzie zyskiwała. Przed Fed USD jest stabilny. Rynki zdyskontowały odsunięcie podwyżek stóp poza 2015 r.
Wykluczenie grudnia? Wykluczone!

Wykluczenie grudnia? Wykluczone!

2015-10-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Koniec miesiąca często zdominowany jest przez przepływy kapitału bilansujące portfele inwestycyjne. Tym razem jest inaczej. Ruchy kapitału jako odizolowany czynnik mogą w naszej ocenie negatywnie oddziaływać na euro, dolara, jena i wspierać funta, dolara kanadyjskiego i dolara australijskiego.
Dzień decyzji

Dzień decyzji

2015-10-28 Raport poranny FMCM
Decyzja nie należy do ciebie: Cóż, nie jest to zbyt odkrywcze stwierdzenie, niemniej takie są fakty, że na decyzję FOMC wpływu nie mamy, możemy co najwyżej próbować ją przewidzieć. Wiele wskazuje jednak na to, że dziś to jest dość proste zadanie – Komitet raczej nie podniesie stóp procentowych w USA.
Nie znamy rzeczywistych zamiarów przyszłego rządu

Nie znamy rzeczywistych zamiarów przyszłego rządu

2015-10-27 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wczoraj po sondażowych wynikach trzęsienia ziemi na giełdzie nie było. Było niewielkie tąpnięcie zaraz po otwarciu, ale trwało zaledwie kilka minut, po których rynek szybko wrócił ponad kreskę. Dziś rano dowiedzieliśmy się ostatecznie o samodzielnych rządach PIS, ale i tym razem rynek nie miał ochoty spadać. WIG20 opierał się dzielnie ponad poziomem 2100 pkt.
Słaby początek ważnego tygodnia

Słaby początek ważnego tygodnia

2015-10-27 Komentarz giełdowy XTB
Początek tygodnia nie jest jak na razie najlepszy dla światowych rynków, szczególnie mając w pamięci imponujące wzrosty z przed weekendu. Gorsze nastroje inwestorów są związane z nieco słabszymi danymi z brytyjskiej i amerykańskiej gospodarki, a także kolejnymi spadkami cen ropy.
Inwestorzy czekają na FOMC

Inwestorzy czekają na FOMC

2015-10-27 Rynki po południu
Inwestorzy z niecierpliwością czekają na jutrzejszą decyzje FOMC w sprawie poziomu stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. We wrześniu doszło do sporego rozczarowania, gdy Rezerwa Federalna zakomunikowała wstrzymanie się z podwyżką, która już od kilku miesięcy jest przez rynek wyczekiwana.
Riksbank – przed jutrzejszym posiedzeniem

Riksbank – przed jutrzejszym posiedzeniem

2015-10-27 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Decyzja banku centralnego Szwecji zostanie ogłoszona jutro o godz. 9:30. Mediana oczekiwań rynku nie zakłada zmian w polityce monetarnej po tym, jak w lipcu mieliśmy ich nieoczekiwane cięcie do -0,35 proc. i zwiększenie skali skupu aktywów do 45 mld SEK.
Złoty naprawdę nie ma lekko

Złoty naprawdę nie ma lekko

2015-10-27 Raport popołudniowy FMCM
Na EUR/USD ruchy na razie skromne: Nawet w porównaniu z dniem wczorajszym dzisiejsza zmienność na EUR/USD była niewielka, a cóż dopiero, jeśli brać pod uwagę ostatni piątek czy sławetny „czwartek Draghiego”. Zdaje się potwierdzać nasza wstępna hipoteza, ...
Czas decyzji dla banków centralnych

Czas decyzji dla banków centralnych

2015-10-27 Komentarz walutowy XTB
W tym tygodniu dowiemy się jak będzie wyglądała w najbliższym czasie polityka monetarna banków centralnych jednych z największych gospodarek świata. W środę zapadnie decyzja o stopach procentowych Fedu, a w piątek będzie obradować Bank Japonii. Z kolei dziś publikowane są dane dotyczące PKB Wielkiej Brytanii.
Jaki wpływ na złotego będzie miała zmiana przewodniczącego RPP?

Jaki wpływ na złotego będzie miała zmiana przewodniczącego RPP?

2015-10-27 Komentarz walutowy HFT Brokers
W styczniu oraz w lutym wygasną kadencje 8 członków Rady Polityki Pieniężnej, a kadencja Jerzego Osiatyńskiego (w związku z zastąpieniem Zyty Gilowskiej, która zrzekła się funkcji członka RPP) wygaśnie w grudniu 2019 roku. Tymczasem kadencja prezesa Narodowego Banku Polskiego, czyli przewodniczącego Rady Polityki Pieniężnej kończy się w czerwcu przyszłego roku.