Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Mocne wzrosty w Chinach, dziś ADP

Mocne wzrosty w Chinach, dziś ADP

2015-11-04 Rynki o poranku
Dzisiejsza sesja zapowiada się stosunkowo spokojnie jeśli weźmiemy pod uwagę to co czeka nas w kolejnych dniach. Już jutro odbędzie się posiedzenie Banku Anglii, zaś w piątek poznamy miesięczne dane z rynku pracy Stanów Zjednoczonych.
Coraz bliżej podwyżki stóp w USA

Coraz bliżej podwyżki stóp w USA

2015-11-04 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynek w coraz większym stopniu dyskontuje podwyżkę stóp procentowych w USA w grudniu. Start cyklu monetarnego zacieśniania będzie wyrazem zaufania Fed do gospodarki i, paradoksalnie, powinno zostać pozytywnie przyjęte przez rynki. Oczekiwanie na nie jest już tak długie, że zwiększa jedynie niepewność, co do przyszłości koniunktury na świecie.

Sporo dla rozruszania rynku

Sporo dla rozruszania rynku

2015-11-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Środa w końcu powinna przynieść ożywienie na rynku walutowym ze szczególnym wyróżnieniem USD, gdyż seria danych i wystąpienia przedstawicieli Fed mogą zatrząsnąć oczekiwaniami grudniowej podwyżki stóp procentowych. Poza tym z Europy mamy wysyp indeksów PMI dla usług, a na krajowym podwórku otrzymamy decyzję RPP.
Środa – PMI a kwestia dolara

Środa – PMI a kwestia dolara

2015-11-04 Raport poranny FMCM
Kurs poranny: Przed godziną ósmą eurodolar oscyluje przy 1,0950. Wiemy już, że chiński PMI dla usług przebił prognozę – miał być ruch z 50,5 pkt do 51 pkt, było 52 pkt. Wskaźnik ten ma się lepiej niż jego odpowiednik dla sektora przemysłowego, gdzie ostatnio rezultat wypadł wyraźnie poniżej "pięćdziesiątki".
Siła dolara znów widoczna?

Siła dolara znów widoczna?

2015-11-03 Raport popołudniowy FMCM
Uzyskane poziomy: Maksima z 30 października to nawet 1,1070 – a minima z 3 listopada, czyli z sesji dzisiejszej, to jak na razie ok. 1,0935. Przed godziną 18:00 wykres jest nieco wyżej, w pobliżu 1,0950. Generalnie dolar wygrywa, aczkolwiek znak zapytania w tytule naszego raportu nie jest tylko ozdobnikiem.
Giełda pod presją planów nowej władzy

Giełda pod presją planów nowej władzy

2015-11-03 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wyraźne wzrosty za oceanem na zakończenie wczorajszego dnia były dobrym prognostykiem na dziś, tym bardziej, że dobry sentyment nie został zanegowany w nocy przez Azję. Jednak Europa nie podzieliła entuzjazmu z USA w takim samym stopniu, a giełda w Warszawie już całkiem rozczarowała.
Czerwień w Polsce, Volkswagen z nowymi problemami

Czerwień w Polsce, Volkswagen z nowymi problemami

2015-11-03 Komentarz giełdowy XTB
Końca problemów Volkswagena – związanego ze skandalem wokół silnika diesela – na razie nie widać. Pojawiły się nowe zarzuty wobec spółki, według których firma dopuściła się oszustw również w samochodach, które nie były wcześniej o to podejrzewane, a są wśród nich między innymi luksusowe samochody Porsche.
Dolar w dobrej formie

Dolar w dobrej formie

2015-11-03 Rynki po południu
Wtorek przynosi powrót dolarowych byków, które ochoczo kupują amerykańską walutę, doprowadzając do wzrostu jej wartości. Indeks dolara pnie się dziś w górę o 0,5%. Dolar umacnia się dziś względem wszystkich walut z grona G10, oprócz względem dolara australijskiego, ...
Przebłyski ożywienia na starcie miesiąca

Przebłyski ożywienia na starcie miesiąca

2015-11-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Na starcie listopada optymizm giełdowych byków jest wynagradzany, gdyż lepsze odczyty indeksów aktywności biznesu wspierają wzrosty indeksów. Rynek walutowy pozostaje spokojny poza AUD, który dziś rano został wsparty przez RBA.
Australia dwa kroki przed resztą

Australia dwa kroki przed resztą

2015-11-03 Poranny komentarz walutowy
Zdecydowanie najciekawiej sytuacja prezentuje się w Australii, a przekłada się to także na na zachowanie dolara australijskiego. Umacnia się on do wszystkich walut G10, zupełnie przeciwnie do swojego nowozelandzkiego kuzyna.
Inwestorzy w dobrych nastrojach witają listopad

Inwestorzy w dobrych nastrojach witają listopad

2015-11-03 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty nie jest beneficjentem poprawiającego się sentymentu dla ryzykownych aktywów. Nie zdołał poprawić pozycji na pierwszej sesji nowego miesiąca, choć powodów do tego było dużo. Dobre odczyty indeksów PMI w kraju i w Europie, silne wzrosty cen akcji w USA, spadek obaw deflacyjnych. Rodzimej walucie ciąży niepewność związana z polityką pieniężną nowej RPP.
Dziś wieści z USA i Antypodów

Dziś wieści z USA i Antypodów

2015-11-03 Raport poranny FMCM
Jaka sytuacja? Wczesnym rankiem eurodolar sytuuje się w okolicach 1,1010-15, co oznacza, że w gruncie rzeczy to dolar jest tą mocniejszą stroną rynku, jakkolwiek do minimów na 1,09 droga jeszcze długa. To znaczy – do powrotu do nich, bo były one kilka dni temu, jak pamiętamy, testowane.
Złoty – bilans poniedziałku

Złoty – bilans poniedziałku

2015-11-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Krajowy rynek otrzymał dzisiaj dwie publikacje makro. Lepszą i nieco gorszą. Pierwsze, bo o już o 9:00 rano były dane nt. PMI dla Polski, który ostatecznie wyniósł 52,2 pkt. w październiku wobec 50,9 pkt. we wrześniu – to lepiej od oczekiwanych 52,2 pkt.
Banki centralne ponownie w centrum uwagi

Banki centralne ponownie w centrum uwagi

2015-11-02 Komentarz walutowy
Ubiegły tydzień był w dużym stopniu naznaczony spotkaniami banków centralnych, gdyż poznaliśmy decyzje Fed (stopy niezmienione, ale komunikat miał lekko jastrzębi wydźwięk), Banku Japonii (niezmieniony cel skupu aktywów), RBNZ (w Nowej Zelandii stopy bez zmian, ...
Kolejny ważny tydzień przed nami

Kolejny ważny tydzień przed nami

2015-11-02 Rynki o poranku
Październik został zakończony jako najlepszy miesiąc od wielu lat jeżeli chodzi o indeksy giełdowe. Sytuacja w Chinach uległa stabilizacji, a to oznacza solidne wzrosty; Europejski Bank Centralny dał kolejne powody do wzrostów na Starym Kontynencie, zaś gospodarka amerykańska pozostaje w niezłej kondycji.
To się nazywa ryzyko polityczne!

To się nazywa ryzyko polityczne!

2015-11-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Wydarzeniem weekendu były wybory w Turcji. Wygrała je partia urzędującego prezydenta. Turecka lira to dziś zdecydowanie najsilniejsza waluta. Zyskuje ona ponad 3 proc. zarówno do dolara, jak i euro. W nocy lira była jeszcze silniejsza, a USD/TRY wtedy poniżej 2,80. Silne zwyżki notuje także turecki indeks XU100, który zyskuje na wartości około 5 proc.
Dobre perspektywy złotego na koniec roku

Dobre perspektywy złotego na koniec roku

2015-11-02 Poranny Szkic walutowy AFS
Ostanie kilkanaście dni przyniosły przybliżenie wyjaśnienia kilku nurtujących rynki kwestii, rzutujących na słabe wyceny aktywów gospodarek wschodzących. Daje to podstawy sądzić, że nadchodzące tygodnie będą dla nich sprzyjające. Zakładamy pozytywną końcówkę roku w wykonaniu złotego.
Sytuacja po piątkowej korekcie

Sytuacja po piątkowej korekcie

2015-11-02 Raport poranny FMCM
Jakie kursy? Poprzedni tydzień, a właściwie okres nieco dłuższy, mierzony od 22 października (wystąpienie Mario Draghiego z EBC) – mocno zmienił obraz na wykresie eurodolara, przechylając szalę mocy na stronę waluty amerykańskiej.
Bank Japonii nie zmienia polityki pieniężnej

Bank Japonii nie zmienia polityki pieniężnej

2015-10-30 Rynki o poranku
Podczas kończącej się sesji azjatyckiej głównym wydarzeniem była decyzja Banku Japonii w sprawie dalszego kierunku polityki pieniężnej w tym kraju, gdzie część inwestorów oczekiwała rozszerzenia programu luzowania ilościowego, ...
Stabilny wzrost w USA, przyspieszenie inflacji w Europie

Stabilny wzrost w USA, przyspieszenie inflacji w Europie

2015-10-30 Poranny Szkic walutowy AFS
Bank Japonii nie zwiększa skali stymulacji monetarnej, ale tnie prognozy PKB i inflacji. Jen stabilny. Odczyt PKB za III kw. w USA nie daje podstaw do odsunięcia podwyżki stóp poza 2015 r. Wzrost inflacji w Niemczech zapowiada pozytywny odczyt CPI w strefie euro i zmniejsza szanse na rozszerzenie QE w Europie. Złoty mocniejszy, będzie dalej zyskiwał.