Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Powrót dolara amerykańskiego

Powrót dolara amerykańskiego

2015-10-16 Rynki o poranku
Kończący się tydzień upływał pod znakiem słabości amerykańskiej waluty na szerokim rynku, która traciła na fali przesuwających się oczekiwań rynkowych dotyczących terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.
Słowna interwencja przeciw euro, świetne dane z USA

Słowna interwencja przeciw euro, świetne dane z USA

2015-10-16 Poranny Szkic walutowy AFS
Jak tylko eurodolar zbliża się do bariery 1,15, przy której znajdował się w momencie wprowadzania programu QE w Europie, przedstawiciele EBC interweniują słownie przeciwko dalszym wzrostom. Wczoraj dołożyły się do tego świetne dane z rynku pracy i zaskakujący wzrost inflacji w USA, co dało silny impuls spadkowy.

Szklany sufit od ECB

Szklany sufit od ECB

2015-10-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Jak tylko rajd EUR/USD nabierał rumieńców, na scenę wkroczył ECB i zrujnował misterny plan kupujących. Jakkolwiek trudno być hurra optymistą po zaledwie jednym dobrym odczycie z USA, to jednak w obawie o kolejne „niespodzianki” z ECB, redukcja krótkich pozycji na eurodolarze może przystopować.
Umocnienie dolara i inflacja CPI na niekorzyść PLN

Umocnienie dolara i inflacja CPI na niekorzyść PLN

2015-10-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszym osłabieniu na bazie silniejszego dolara. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2314 PLN za euro, 3,7140 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9007 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7473 PLN w relacji do funta szterlinga.
Piątek – dolar na razie mocniejszy

Piątek – dolar na razie mocniejszy

2015-10-16 Raport poranny FMCM
EUR/USD jest dziś rano, po godzinie szóstej, w okolicach poziomu 1,1380. Tak jak sugerowaliśmy, wczorajsze umocnienie dolara zatrzymało się – nie znaczy to oczywiście, że na zawsze – w okolicach wsparcia 1,1360-70. Obecnie sytuacja nie jest pewna, tzn. z jednej strony istnieje jeszcze pewna szansa na to, że strona grająca na rzecz silniejszego dolara zaatakuje to wsparcie ponownie, ale z drugiej strony powrót nieco wyżej też jest możliwy i uzasadniony.
Inflacja USA coraz wyżej

Inflacja USA coraz wyżej

2015-10-15 Rynki po południu
Podczas czwartkowej sesji miała miejsce m.in. publikacja inflacji ze Stanów Zjednoczonych, czyli wskaźnika, na który Rezerwa Federalna patrzy obecnie z dużym skupieniem. To właśnie od dynamiki zmiany cen, jej prognoz oraz od rynku pracy i perspektyw dla dalszego wzrostu gospodarczego będzie zależeć decyzja w sprawie stóp procentowych.
Eurodolar, inflacja i inne tematy

Eurodolar, inflacja i inne tematy

2015-10-15 Raport popołudniowy FMCM
Amerykańskie doniesienia: Podano dziś o 14:30 – zgodnie z harmonogramem – amerykańskie dane na temat wrześniowej inflacji CPI. Rezultaty to -0,2 proc. m/m (tak jak mówiła prognoza) oraz 0,0 proc. r/r (a tu spodziewano się -0,1 proc.). Inflacja bazowa r/r wyniosła 1,9 proc. wobec założenia 1,8 proc.
Wyprzedaż euro na początek dnia

Wyprzedaż euro na początek dnia

2015-10-15 Rynki o poranku
Rozpoczęcie dzisiejszego dnia na rynku walutowym przynosi znaczne osłabienie euro na szerokim rynku, które zawdzięcza wyprzedaż wystąpieniu Ewalda Nowotnego, członka Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego.
Dalej do podwyżki stóp w USA

Dalej do podwyżki stóp w USA

2015-10-15 Poranny Szkic walutowy AFS
Publikacje z USA przybliżają scenariusz podwyżki stóp Fed dyskontowany przez rynek, czyli dopiero w 2016 r. Dynamika ożywienia słabnie i taka tendencja będzie się utrzymywać. Dolar traci w reakcji na nowy impuls, tylko nie wiadomo, jak długo mocniejsze euro tolerował będzie EBC. Dziś ultra ważne w kontekście polityki pieniężnej dane o inflacji CPI z USA.
Tracąc resztki nadziei

Tracąc resztki nadziei

2015-10-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Trudno oczekiwać, że ktokolwiek wczoraj jeszcze miał złudzenie, że Fed może podnieść stopy procentowe w październiku, a mimo wszystko rozczarowujące dane o sprzedaży detalicznej i PPI przyniosły świeżą presję sprzedaży USD. Oznaki słabnięcia gospodarki uderzyły w Wall Street, choć na azjatyckiej sesji odżywają nadzieje na fiskalny bodziec ze strony chińskich władz.
PLN umocnił się do dolara

PLN umocnił się do dolara

2015-10-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań PLN po wczorajszym umocnieniu wobec większości zagranicznych dewiz. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco:4,2250 PLN za euro, 3,6801 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8778 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6939 PLN w relacji do funta szterlinga.
Ciekawy obraz na złotym

Ciekawy obraz na złotym

2015-10-15 Raport poranny FMCM
Kurs w górę: W tej sekcji raportu mamy na myśli główną parę walutową, czyli EUR/USD. Istotnie, poszła mocno w górę. Dziś rano, przed 7:30, mamy tu 1,1480-85. To przejaw silnego ruchu, którego nie można już bagatelizować.
Europejski przemysł, amerykańska sprzedaż

Europejski przemysł, amerykańska sprzedaż

2015-10-14 Raport popołudniowy FMCM
Po danych: Dynamika produkcji przemysłowej w Strefie Euro wyniosła w sierpniu, jak to dziś podano, -0,5 proc. w relacji miesięcznej (zgodnie z prognozą) oraz +0,9 proc. r/r. W tym drugim ujęciu było to znacznie gorzej niż przewidywano, założeniem był bowiem wynik +1,8 proc. r/r. Co więcej, rezultat lipcowy obniżono z +1,9 proc. r/r do +1,7 proc. r/r w ramach rewizji.
Przesadzone oczekiwania rynku

Przesadzone oczekiwania rynku

2015-10-14 Komentarz walutowy XTB
Opublikowane dzisiaj dane dotyczące produkcji przemysłowej w strefie euro potwierdzają to, czego można było spodziewać się już wcześniej na podstawie zamówień przemysłowych w Niemczech lub PPI we Francji, Włoszech i Hiszpanii.
Czas, by pomyśleć dwa razy

Czas, by pomyśleć dwa razy

2015-10-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Pierwsza fala odejścia od ryzyka przetoczyła się przez rynki finansowe za przewodnictwem rynku akcji, choć trzeba nadmienić, że Wall Street z poświęceniem broniło się przed kapitulacją. To jeszcze nie moment, by stwierdzać, że mamy do czynienia z totalnym odwrotem, ale teraz inwestorzy będą się zastanawiać dwa razy, nim powiększą pozycje w ryzykownych aktywach.
Kolejne rozczarowujące dane z Chin

Kolejne rozczarowujące dane z Chin

2015-10-14 Rynki o poranku
Podczas dzisiejszej sesji azjatyckiej poznaliśmy dane dotyczące poziomu inflacji w Państwie Środka. Odczyt rozczarował. Inflacja konsumencka we wrześniu w ujęciu rocznym wyniosła 1,6% przy oczekiwanym wzroście o 1,8% oraz poprzedniej wartości 2%.
Spadek inflacji w Chinach przybliża obniżkę stóp

Spadek inflacji w Chinach przybliża obniżkę stóp

2015-10-14 Poranny Szkic walutowy AFS
Po inflacji w strefie euro, również w Wielkiej Brytanii i Chinach dynamika cen obniżyła się we wrześniu, co może zapowiadać rozczarowujący wynik także w USA (publikacja jutro). Przybliża się tym samych scenariusz obniżki stóp procentowych w Chinach, a oddala perspektywa monetarnego zacieśnienia w krajach anglosaskich.
Zmagania dolara, euro i złotego

Zmagania dolara, euro i złotego

2015-10-14 Raport poranny FMCM
Ku 1,14? Rankiem eurodolar sytuuje się w okolicach 1,1390 – 1,14. Widać, że strona grająca na rzecz słabszego dolara nie odpuszcza, choć z drugiej strony okrągła "czternastka" broni się przed przebiciem. Tymczasem gdyby do niego doszło, to swobodnie cena mogłaby pójść nawet do 1,1460.
PLN w dół wraz z większością walut EM

PLN w dół wraz z większością walut EM

2015-10-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań PLN po wczorajszej próbie osłabienia złotego. PLN wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2326 PLN za euro, 3,7162 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8781 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6740 PLN w relacji do funta szterlinga.
Chiny nadal spowalniają

Chiny nadal spowalniają

2015-10-13 Rynki o poranku
W nocy polskiego czasu poznaliśmy dane o handlu zagranicznym Państwa Środka. Kolejne odczyty i kolejne rozczarowanie świadczące o wyraźnym spowolnieniu gospodarki Chin. Dane o imporcie były jeszcze gorsze niż oczekiwał rynek, zaś eksport spadał we wrześniu nieco mniej niż oczekiwano.