Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Spokojny koniec tygodnia na rynku
2015-11-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego na płytkim rynku. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,2762 PLN za euro, 4,0241 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9301 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 6,0659 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności krajowego długu wynoszą 2,649% w przypadku obligacji 10-letnich.
Chiński nadzór burzy świąteczny bezruch
2015-11-27 Komentarz poranny TMS BrokersChiński rynek akcji nurkuje w piątek, co wysyła złe wibracje dla handlu w Europie. Zwykle senny „dzień po Święcie Dziękczynienia” może nabrać rumieńców. EUR/USD jest nieco wyżej, pod presją znajduje się AUD, a spadki na giełdach ciążą na USD/JPY. Złoty wciąż nie może znaleźć sprzyjających wiatrów.
Początek końcówki tygodnia
2015-11-27 Raport poranny FMCMNadal przy jedynce i szóstce: W tym tygodniu widać już było na głównej parze zejścia mocno poniżej 1,06, na co wpływ miały przecieki z EBC dotyczące ewentualności wprowadzenia podwójnej stopy depozytowej lub skupu złych długów bankowych. Z drugiej strony, w piątek rano jesteśmy delikatnie ponad granicznym poziomem, w pobliżu 1,0610-20.
Delikatne odbicie na GPW
2015-11-26 Popołudniowy komentarz giełdowyCzwartek był na GPW dniem odreagowania. Pierwszym w tym tygodniu. Trudno jednak nazwać tę sesję przełomową – w końcu udzieliły się lepsze nastroje z zagranicy, jednak WIG20 po raz kolejny wyglądał słabiej niż jego większy brat z Frankfurtu.
Europa na zielono
2015-11-26 Rynki po południuGłównym wydarzeniem dzisiejszej sesji jest… brak wydarzeń, a wszystko za sprawą Święta Dziękczynienia obchodzonego w Stanach Zjednoczonych. Stąd też mniejsza aktywność inwestorów i mniejsza zmienność na rynku walutowym. Jutro może być podobnie – długi weekend.
Sesja spokojna z oczywistych względów
2015-11-26 Raport popołudniowy FMCMNiewielkie zmiany: Rankiem zakładaliśmy, że EUR/USD nie przejdzie dziś żadnej szczególnej rewolucji. Górnym ograniczeniem wahań miały być okolice 1,0630, a od dołu – wczorajsze minima. W praktyce nawet taki zakres nie został rozegrany, w zasadzie gra toczy się pomiędzy 1,06 a 1,0620.
Chwila oddechu na rynkach
2015-11-26 Komentarz walutowy XTBRynek walutowy powinien być dzisiaj mniej aktywny niż zwykle. Wszystko to jest spowodowane Świętem Dziękczynienia, które jest obchodzone w Stanach Zjednoczonych. Ponadto, na pozostałych rynkach również nie ma zaplanowanych ważnych wydarzeń.
Sezon na mocnego złotego rozpoczęty
2015-11-26 Komentarz poranny TMS BrokersŚwięto Dziękczynienia w USA ograniczy handel na całym świecie. Paraliż obejmie także rodzimy rynek. W ostatnim pięcioleciu wolumen obrotu papierami spółek wchodzących w skład WIG20 był przeciętnie o około 30 proc. poniżej średniej dla pozostałych dni listopada.
W USA mają przerwę, w Europie trwają wzrosty
2015-11-26 Rynki o porankuDzisiejszego dnia handel na rynkach finansowych będzie się odbywał bez udziału amerykańskich inwestorów, w związku ze Świętem Dziękczynienia, stąd zmienność na wielu rynkach będzie obniżona, a handel na amerykańskiej giełdzie pozostanie zamknięty. Zacznijmy jednak od tego co działo się w trakcie sesji azjatyckiej, zarówno na giełdach, jak i na rynku walutowym.
EBC w amoku łagodzenia?
2015-11-26 Poranny Szkic walutowy AFSRynek coraz bardziej „nakręca się” na europejski pakiet stymulacyjny. Emocje sięgają zenitu. Ryzyko niespełnienia oczekiwań jest ogromne. Możliwa dynamiczna korekta na eurodolarze. Złoty i polska giełda wciąż dołują. Inwestorzy wciąż obawiają się decyzji gospodarczych nowego rządu.
Dolar amerykański (USD/PLN) coraz wyżej
2015-11-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi względną stabilizację na wycenie polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2686 PLN za euro, 4,0183 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9302 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 6,0750 PLN w relacji do funta szterlinga.
Święto Dziękczynienia ograniczy handel
2015-11-26 Raport poranny FMCMSytuacja na głównej parze: Do handlu nie wchodzą dziś Stany Zjednoczone, a to dlatego, że cały ten wielki kraj obchodzi swoje słynne Święto Dziękczynienia – imprezę o charakterze historyczno-narodowym i po części religijnym, przynajmniej formalnie. M.in. z tego powodu informacja o tygodniowej liczbie nowych wniosków o zasiłek ukazała się już wczoraj, choć zwykłą dla niej porą publikacji jest czwartek.
WIG20 po raz kolejny na minusie
2015-11-25 Komentarz giełdowyW bieżącym tygodniu każda sesja giełdowa zakończyła się dla głównego indeksu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie spadkami. Tym razem WIG20 spadł zaledwie o 0,04%, jednak w skali całego tygodnia jest to już 3,9%. Od szczytu z końcówki kwietnia tego roku, notowania indeksu spadły o blisko 24%, a w analogicznym okresie niemiecki indeks DAX spadł o zaledwie 7%.
Wzrost napięcia geopolitycznego psuje nastroje na rynkach
2015-11-25 Poranny Szkic walutowy AFSPoważny incydent na granicy turecko-syryjskiej rodzi obawy o wybuch konfliktu na linii NATO-Rosja, a tym samym skłania inwestorów do ucieczki od ryzyka. Tracą giełdy w Europie oraz słabsze waluty regionu. Złoty utrzymuje niską wartość.
PLN nieco słabszy, jednak w dalszym ciągu blisko 4,00 USD/PLN
2015-11-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚŚrodowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań PLN po wczorajszym lekkim spadku. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2591 PLN za euro, 3,9935 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9322 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 6,0319 PLN względem funta szterlinga.
Waluty w środku tygodnia
2015-11-25 Raport poranny FMCMNa głównym wykresie: Nad ranem nie widać na wykresie głównej pary żadnej szczególnej rewolucji. Notowania oscylują przy 1,0650-60. Naturalnie w jakiś sposób obrazuje to niepewność graczy co do tego, czy wypada już teraz zbijać ceny w stronę 1,05 – ale trudno nazywać to jakąś poważną korektą na rzecz euro.
Jaka przyszłość czeka główną parę?
2015-11-24 Raport popołudniowy FMCMPo danych z Niemiec i USA: Najprostsza odpowiedź na pytanie postawione w tytule powinna oczywiście brzmieć: „nie wiadomo”. Przyszłości nikt nie zna, to truizm, niemniej można obstawiać pewne jej scenariusze, a niektóre nawet odrzucać lub pozostawiać im tylko margines prawdopodobieństwa.
Dolar słaby względem walut surowcowych
2015-11-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutDane, jakie napłynęły dzisiaj z USA były raczej negatywne. Rewizja danych nt. dynamiki PKB w III kwartale była w zasadzie zgodna z oczekiwaniami (gospodarka przyspieszyła z 1,5 proc. szacowanych wcześniej do 2,1 proc.). Rozczarowały natomiast dane z godz. 16:00.
Dolar po 4 złote, co dalej?
2015-11-24 Komentarz walutowy HFT BrokersStało się nieuniknione, po raz pierwszy od 11 lat przy kursie dolara zobaczymy „4” z przodu. Od wielu miesięcy zdecydowana większość prognoz dla złotego zakładała taki scenariusz, dlatego o zaskoczeniu nie ma mowy. Skoro cel został osiągnięty, to warto pomyśleć o tym co dalej i jak rysuje się przyszłość polskiej waluty w średnim terminie.
Przedświąteczna gorączka
2015-11-24 Komentarz poranny TMS BrokersŚwięto Dziękczynienia w USA sparaliżuje aktywność na rynkach w drugiej części tygodnia, ale gwarantuje wybuch zmienności w jego pierwszej połowie. Z jednej strony dziś i jutro poznamy cały wysyp danych z USA (przesunięto wiele publikacji, także dotyczących rynku surowców).