Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

PLN słabszy na bazie drożejącego CHF oraz taniejącej ropy

PLN słabszy na bazie drożejącego CHF oraz taniejącej ropy

2016-02-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie presji podażowej na złotego po wczorajszych wyraźnych spadkach na większości zestawień. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3853 PLN za euro, 3,9831 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0054 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,5608 PLN względem funta szterlinga.
Czekamy na dane i głosy z banków

Czekamy na dane i głosy z banków

2016-02-24 Raport poranny FMCM
Trzy nazwiska: Weidmann, Lacker, Kaplan. To trzej przedstawiciele banków (centralnych, bo o takie nam oczywiście chodzi w tytule niniejszego raportu), którzy się dziś publicznie wypowiedzą. Weidmann to szef niemieckiego Bundesbanku, dwaj pozostali reprezentują Rezerwę Federalną.

Dziesiątka jeszcze nie została przebita

Dziesiątka jeszcze nie została przebita

2016-02-23 Raport popołudniowy FMCM
Formalnie rzecz biorąc, przynajmniej według niektórych platform, poziom 1,10 na EUR/USD został dziś z góry przebity. To znaczy, rejestrowano minima rzędu 1,0990. Trudno to jednak nazwać autentycznym przebiciem – było to raczej drobne, badawcze naruszenie.
Przesilenie na surowcach i giełdach

Przesilenie na surowcach i giełdach

2016-02-23 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Na wczorajszej sesji nie udało się indeksowi wyjść powyżej czwartkowych maksimów. Wprawdzie w trakcie sesji udało się nieznacznie poprawić tamten wynik i zamknięcie wypadło kapkę lepiej, to jednak cofnięcie się z poziomów 1880 pkt. w drugiej połowie sesji uznać należy za porażkę byków. Wolumen wyraźnie spadł i można było oczekiwać dziś sesji co najwyżej bez spadku.
Nadchodzą dobre czasy dla GPW?

Nadchodzą dobre czasy dla GPW?

2016-02-23 Komentarz giełdowy HFT Brokers
WIG20 odbił od styczniowego dołka już o ponad 13 proc., co wskazuje na wyraźną poprawę nastrojów na warszawskim parkiecie. Tak mocne wzrosty nie są przypadkiem i można zauważyć wiele przesłanek, które podpowiadają, że to co najgorsze mamy już za sobą.
Frank na fali wzrostowej

Frank na fali wzrostowej

2016-02-23 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wtorek należał do szwajcarskiej waluty, która zyskała na tzw. szerokim rynku, co dobrze pokazuje diagram stóp zwrotu prezentowany poniżej. Wydaje się, że od jakiegoś czasu inwestorzy starają się testować SNB, na ile ten nadal będzie skłonny dbać o „swój interes”, jakim jest dążenie do długoterminowego osłabienia franka, poprzez szereg działań jak interwencje na rynku, czy też ujemne stopy procentowe.
Rynki czekają na nowe impulsy

Rynki czekają na nowe impulsy

2016-02-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na 6,5273 wobec 6,5165 wczoraj – skala zmiany jest największa od 7 stycznia b.r. Jednocześnie w 7-dniowych transakcjach repo wpompowano w sektor 130 mld CNY.
Obawy o Chiny wracają, ropa traci

Obawy o Chiny wracają, ropa traci

2016-02-23 Rynki o poranku
Sesja azjatycka kończy się spadkami głównych indeksów giełdowych i ponowną wyprzedażą na rynku ropy. Jeżeli chodzi o czarne złoto, to na pewno nie pomaga wczorajszy raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej, który nadal zakłada zrównanie się popytu i podaży na rynku dopiero w 2017 roku, ale dodatkowo widzie problem w wysokich zapasach surowca.
Ważny krok EUR/USD

Ważny krok EUR/USD

2016-02-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Ropa naftowa cofnęła się w nocy, nieco osłabiając byczy sentyment rynku akcji, ale ogólnie nic złego się nie stało. GBP ma za sobą bardzo słaby poniedziałek, gdyż obawy o Brexit nie maleją, ale dziś jest szansa na ulgę. EUR dostało rykoszetem od funta, a słabość może być kontynuowana im bliżej do posiedzenia ECB.
PLN coraz mocniejszy do GBP, inwestorzy czekają na EBC

PLN coraz mocniejszy do GBP, inwestorzy czekają na EBC

2016-02-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi lekką presję na wycenę PLN z uwagi na pogorszenie globalnych nastrojów wśród inwestorów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3655 PLN za euro, 3,9557 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9720 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,5839 PLN względem funta szterlinga.
Dziś w programie dane z Niemiec

Dziś w programie dane z Niemiec

2016-02-23 Raport poranny FMCM
Ile siły ma dolar? Na razie – wciąż całkiem sporo. Gdy piszemy te słowa, kurs EUR/USD to ok. 1,1035-40. Naturalnie jest to lekka, wstępna korekta po wczorajszych minimach, które właściwie przebiegały już w pobliżu symbolicznej "dziesiątki", ale i tak piłka jest po stronie waluty USA. Lokalnie oporem jest okolica 1,1070-80.
Główna para jednak w dół, silny dolar

Główna para jednak w dół, silny dolar

2016-02-22 Raport popołudniowy FMCM
Powrót do dawnych rejonów: Na samym początku lutego wykres kursu eurodolar wybił się, jak pamiętamy, z dwumiesięcznej konsolidacji, ostrym ruchem przechodząc przez okolicę 1,1060-80. Później notowano szczyty przy 1,1375, ale gdy rynek uznał, że być może nastąpi poprawa na rynku ropy, Chiny jeszcze nie runą, a Mario Draghi zasili w marcu rynki tanim pieniądzem – wykres zaczął przeć z powrotem na południe.
Pogrom funta

Pogrom funta

2016-02-22 Rynki po południu
Powiększające się widmo Brexitu doprowadziło do znaczącej wyprzedaży brytyjskiej waluty. Funt względem dolara tracił ponad 2 proc., co sprowadziło kurs GBPUSD do najniższego poziomu od marca 2009 roku (minimum do godziny 15:47 to 1,4058).
Widmo BREXITu nie oddala się

Widmo BREXITu nie oddala się

2016-02-22 Komentarz walutowy
Zeszły tydzień upłynął na rynku pod znakiem negocjacji pomiędzy Davidem Cameronem, a przywódcami pozostałych krajów Unii Europejskiej podczas szczytu w Brukseli. Niezwykle ważne były również ustalenia pomiędzy producentami ropy, którzy zdecydowali o zamrożeniu produkcji na styczniowych poziomach.
Giełdy rosną, funt traci

Giełdy rosną, funt traci

2016-02-22 Rynki o poranku
Nieudana końcówka udanego tygodnia odchodzi w niepamięć wraz z poniedziałkowym otwarciem rynków. Nastroje w Azji ponownie się polepszyły dzięki wydarzeniom w Chinach i przerwaniu wzrostowej passy jena. Na rynku walutowym cały czas w centrum uwagi znajduje się funt, któremu porozumienie na szczycie UE niewiele dało.
Porozumienie, które funtowi nic nie dało

Porozumienie, które funtowi nic nie dało

2016-02-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Przed brytyjskim funtem cztery miesiące podwyższonej zmienności, gdyż wynik referendum w sprawie pozostania Wielkiej Brytanii w UE wciąż jest niepewny, kiedy porozumienia ze szczytu UE są uznawane za słabe. GBP/USD jest ponad 1,5 proc. niżej.
Pesymizm wśród przedstawicieli krajów produkujących ropę naftową

Pesymizm wśród przedstawicieli krajów produkujących ropę naftową

2016-02-22 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej rozpoczynają bieżący tydzień od spokojnych wzrostów – cena tego surowca w USA utrzymuje się powyżej 32 USD za baryłkę, natomiast cena europejskiej ropy Brent oscyluje w okolicach 33,50 USD za baryłkę. Notowania „czarnego złota” odrabiają więc część piątkowych strat.
PLN mocniejszy do GBP, indeksy PMI w kalendarzu

PLN mocniejszy do GBP, indeksy PMI w kalendarzu

2016-02-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi nieznacznie słabszego złotego wobec zagranicznych walut. Polski złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3803 PLN za euro, 3,9426 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9635 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6336 PLN w relacji do funta szterlinga.
Eurodolar na pograniczu

Eurodolar na pograniczu

2016-02-22 Raport poranny FMCM
Poziom niepewności? Gdy piszemy te słowa, a dzieje się to u samego progu nowego dnia i zarazem tygodnia, eurodolar oscyluje w okolicach 1,1110-15. To znaczy, że po testach z końcówki ubiegłego tygodnia, tj. po zejściach w dół sięgających 1,1060-80, wykres wrócił trochę na północ.
Eurodolar – pomiędzy EBC i Fed

Eurodolar – pomiędzy EBC i Fed

2016-02-19 Raport tygodniowy FMCM
W dół czy w górę? Przez pierwszych kilkanaście dni lutego, w każdym razie po przebiciu wcześniejszej, trwającej dwa miesiące konsolidacji, mogło się wydawać, że wszystko zmierza w stronę mocnego euro – choćby dlatego, że systematycznie malały szanse na marcową podwyżkę stóp w USA.