Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nieudana misja Janet Yellen

Nieudana misja Janet Yellen

2016-02-11 Poranny komentarz walutowy
Wczorajsze przesłuchanie Janet Yellen miało przynieść rynkom długo wyczekiwaną ulgę. Gołębia prezes FED mogła uspokoić wyjątkowo rozchwiane rynki akcji i dać szanse na krótkoterminowe odbicie. Swoim optymizmem oraz pewną postawą mogła także wesprzeć amerykańskiego dolara i przywrócić wiarę w kolejne podwyżki stóp procentowych w USA.
PLN mocniejszy do USD po Yellen

PLN mocniejszy do USD po Yellen

2016-02-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi lekkie odreagowanie na parach związanych z PLN, po wczorajszej wyraźnie udanej sesji dla złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4132 PLN za euro, 3,9055 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0172 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6684 PLN w relacji do funta szterlinga.

Cena ropy WTI na nowych kilkunastoletnich minimach

Cena ropy WTI na nowych kilkunastoletnich minimach

2016-02-11 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej niezmiennie znajdują się pod presją podaży. Ostatnie kilka dni przyniosło serię zniżek notowań tego surowca. W rezultacie, cena ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych spadła z okolic 33-34 USD za baryłkę, notowanych jeszcze pod koniec stycznia, do rejonu 27 USD za baryłkę, czyli najniższego poziomu notowań ropy WTI od 2003 roku.
Złoty jednak ma się nieźle?

Złoty jednak ma się nieźle?

2016-02-11 Raport poranny FMCM
Co z eurodolarem? Janet Yellen trochę pomogła walucie swego kraju – można to tak nazwać, jakkolwiek trudno byłoby się spodziewać gwałtownej zmiany sytuacji na korzyść dolara, biorąc pod uwagę, jak wyważone było wystąpienie szefowej Fed.
Nader wyważone wystąpienie

Nader wyważone wystąpienie

2016-02-10 Raport popołudniowy FMCM
Janet Yellen przemówiła: Wystąpienia bankierów centralnych – zwłaszcza tych z Fed i EBC – niemal zawsze (choć zdarzają się nieliczne wyjątki) są mocno wyważone (i często dość niejasne z tego powodu), ale nawet na tym tle dzisiejsze sprawozdanie Janet Yellen było pokazem wędrówki w równym oddaleniu od skrajności.
Zadyszka na oporach

Zadyszka na oporach

2016-02-10 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się w sprzyjających dla popytu okolicznościach. Zwyżka cen ropy po wczorajszym spadku i szykujące się do odbicia po siedmiu dniach przeceny giełdy europejskie wspierał wzrost kontraktów na amerykańskie indeksy.
W nadziei na odbicie

W nadziei na odbicie

2016-02-10 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem oczekiwań na wystąpienie szefowej FED, Janet Yellen, przed Izbą Reprezentantów. Inwestorzy już od rana liczyli na scenariusz umiarkowanie gołębiej prezes, która wsparłaby notowania światowych indeksów, gdzie w ostatnich dniach byliśmy świadkami ogromnych spadków.
Janet Yellen ponownie w centrum uwagi inwestorów

Janet Yellen ponownie w centrum uwagi inwestorów

2016-02-10 Rynki po południu
Uwaga inwestorów na całym świecie ponownie jest skierowana na przewodnicząca Rezerwy Federalnej, która po godzinie 16:00 rozpoczęła wystąpienie przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów, na którym przedstawi półroczny raport dotyczący polityki monetarnej. Jednak emocje zaczęły się znacznie wcześniej.
Yellen wsparła dolara, a jutro Riksbank umocni koronę?

Yellen wsparła dolara, a jutro Riksbank umocni koronę?

2016-02-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Treść wystąpienia szefowej FED została już opublikowana o godz. 14:30. Półtorej godziny później Janet Yellen rozpoczęła oficjalną przemowę przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Taka procedura to ukłon w stronę Kongresmenów, którzy chcieliby zadawać szefowej FED pytania, a mają ku temu pełne prawo.
Czekając na słowa Yellen

Czekając na słowa Yellen

2016-02-10 Komentarz walutowy
Rynki z niecierpliwością oczekują dzisiejszego wystąpienia Janet Yellen przed Izbą Reprezentantów podczas którego prezes FED przedstawi półroczny raport na temat polityki monetarnej. Po grudniowej, pierwszej od lat podwyżce stóp procentowych w USA oraz zapowiedziach aż czterech podwyżek w 2016 roku, sytuacja rynkowa oraz makroekonomiczna uległa gwałtownej zmianie.
Janet Yellen na ratunek?

Janet Yellen na ratunek?

2016-02-10 Rynki o poranku
Sytuacja na rynku globalnym staje się coraz trudniejsza. Mocne spadki zagościły na wszystkich parkietach, a sektor bankowy jest pod coraz większym ostrzałem. Obawy dotyczące wypłacalności Deutsche Banku czy kilku poszczególnych banków europejskich doprowadziły do kryzysu zaufania wśród instytucji finansowych.
Trudne zadanie Yellen

Trudne zadanie Yellen

2016-02-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Czerwień dalej silnie emanuje z rynków akcji, podtrzymując przy życiu obawy inwestorów o siłę globalnego ożywienia i spekulacje o nowym kryzysie w europejskim sektorze bankowym. Dziś wszystkie oczy zwrócone będą na prezes Fed Janet Yellen, która będzie starała się przywrócić zaufanie na wielu frontach. Trudne zadanie.
Problemy przez papiery chroniące przed kryzysem

Problemy przez papiery chroniące przed kryzysem

2016-02-10 Poranny Szkic walutowy AFS
Niepewność na rynkach jest tak duża, że nawet plotka potrafi wywołać panikę. Tak stało się z Deutsche Bankiem i pogłoską o możliwym niewykonaniu zobowiązań z obligacji. Zakładamy, że to chwilowe zawirowania i od dziś sytuacja będzie się normować.
O 16:00 ważne zeznania

O 16:00 ważne zeznania

2016-02-10 Raport poranny FMCM
Czekamy na Yellen: Dziś kluczowym wydarzeniem będzie wystąpienie Janet Yellen w amerykańskim Kongresie, a konkretniej - w Komisj ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Szefowa Rezerwy Federalnej zaprezentuje półroczne sprawozdanie na temat polityki monetarnej.
Dolar znów osłabiony

Dolar znów osłabiony

2016-02-09 Raport walutowy FMCM
Feralna trzynastka: Eurodolar jest dziś wieczorem, około godziny 18:30, w okolicach 1,1330. Można wręcz powiedzieć, że wykres wciąż powoli rośnie, choć najbardziej dynamiczna zwyżka została rozegrana po południu.
Na rynkach leje się krew

Na rynkach leje się krew

2016-02-09 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejszy dzień przynosi kolejną falę spadku nastrojów wśród globalnych inwestorów. Spadki w niektórych przypadkach przypominały strużki lejącej się krwi. W zasadzie nie widać wydarzenia, które mogłoby doprowadzić do poprawy nastrojów wśród inwestorów, a przyszły tydzień może okazać się jeszcze gorszy.
Podwyżka w USA możliwa dopiero za dwa lata?

Podwyżka w USA możliwa dopiero za dwa lata?

2016-02-09 Rynki po południu
Wtorek to dzień słabości dolara, a wszystko za sprawą kolejnego silnego cofnięcia w oczekiwaniach odnośnie tempa podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Z grona walut G10 dolar zyskuje dziś jedynie wobec dolara australijskiego, a najwięcej traci względem bezpiecznego franka.
Dolar nie odbije przed Yellen?

Dolar nie odbije przed Yellen?

2016-02-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wprawdzie globalne indeksy próbowały dzisiaj łapać dołek, to jednak nastroje nadal pozostawały dość napięte. Na tym tle słabł dolar, gdyż inwestorzy obawiają się, że szefowa FED raczej nakreśli słabsze perspektywy dla amerykańskiej gospodarki i perspektyw polityki monetarnej podczas jutrzejszego wystąpienia w Kongresie.
Duża zmienność dolara

Duża zmienność dolara

2016-02-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Według ankiety przeprowadzonej przez oddział FED z Nowego Jorku oczekiwana stopa inflacji za rok spadła w styczniu do 2,42 proc. z 2,54 proc. w grudniu, a szacowana za 3 lata do 2,45 proc. wobec 2,78 proc. miesiąc wcześniej.
Sentyment risk off determinuje sytuacje na rynkach

Sentyment risk off determinuje sytuacje na rynkach

2016-02-09 Rynki o poranku
Dynamiczny wzrost awersji do ryzyka wśród inwestorów na całym świecie przez cały jest głównym czynnikiem wpływającym na notowania szerokiej gamy aktywów. Azjatyckie indeksy giełdowe podążyły ścieżką wyznaczoną przez europejskie i amerykańskie giełdy, kończąc sesję sporymi spadkami. Największa wyprzedaż dotknęła japoński Nikkei 225, który stracił 5,4%.