Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Cena ropy w górę na skutek zamknięcia dużej krótkiej pozycji

Cena ropy w górę na skutek zamknięcia dużej krótkiej pozycji

2016-02-04 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Ropa naftowa była hitem inwestycyjnym podczas środowej sesji na rynkach surowcowych. Notowania amerykańskiej ropy WTI wzrosły wczoraj aż o 10%, dynamicznie odbijając się w górę od poziomu 30 USD za baryłkę i docierając do okolic 33 USD za baryłkę.
Co zrobi Bank Anglii w „super czwartek”?

Co zrobi Bank Anglii w „super czwartek”?

2016-02-04 Rynki o poranku
Przed nami ważny dzień dla funta brytyjskiego. Dzisiejsze wydarzenia mogą być przełomowe dla kierunku notowań brytyjskiej waluty na najbliższe tygodnie. O godzinie 13:00 poznamy decyzję Banku Anglii w sprawie poziomu stóp procentowych, które według konsensusu ekonomistów mają pozostać na niezmienionym poziomie.

Bez podwyżek stóp w USA w tym roku?

Bez podwyżek stóp w USA w tym roku?

2016-02-04 Poranny Szkic walutowy AFS
Seria słabych odczytów wskaźników wyprzedzających koniunktury z USA (wczoraj ISM dla branż pozaprzemysłowych) spowodowała znaczny spadek oczekiwań na podwyżki stóp procentowych w USA. Dolar traci na wartości. Zyskuje ropa i inne surowce. Relatywną siłą w stosunku do rynków rozwiniętych wykazują emerging markets.
Dolar bez wsparcia ze strony stóp

Dolar bez wsparcia ze strony stóp

2016-02-04 Komentarz poranny TMS Brokers
3 grudnia EUR/USD wystrzelił w dniu posiedzenia ECB. 3 lutego kurs powtórzył rajd. Dolar wszedł w fazę umiarkowanej korekty wczorajszego, gigantycznego osłabienia. EUR/USD doszedł do oporu 1,1140, dziś cofa się do 1,1080. Tym samym eurodolar znalazł się najwyżej od przełomu października i listopada.
PLN mocniejszy wobec USD, RPP bez większego znaczenia

PLN mocniejszy wobec USD, RPP bez większego znaczenia

2016-02-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4120 PLN za euro, 3,9868 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9597 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8009 PLN w relacji do funta szterlinga.
Eurodolar narusza górne ograniczenie konsolidacji

Eurodolar narusza górne ograniczenie konsolidacji

2016-02-04 Raport poranny FMCM
Coś się dzieje? Na eurodolarze mieliśmy w ciągu ostatnich kilkunastu godzin nader mocne ruchy w górę, owocujące nawet kursami rzędu 1,1140. Aktualnie notowany jest poziom 1,1085, ale to nie zmienia faktu, że konsolidacja, trwająca od 3 grudnia, została poważnie naruszona, a prawdopodobnie nawet rozbita.
Dolar wyraźnie w odwrocie

Dolar wyraźnie w odwrocie

2016-02-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Środa przynosi dalsze, wyraźniejsze osłabienie się dolara względem głównych walut, która to tendencja jest widoczna od początku tygodnia. Dzisiaj amerykańska waluta najbardziej przegrywała z surowcowymi (NZD, CAD, AUD), co czego przyczyniły się lepsze informacje z Nowej Zelandii (rynek pracy w IV kwartale, a także wystąpienie szefa RBNZ, ...
ADP, PMI – ważne skróty

ADP, PMI – ważne skróty

2016-02-03 Raport popołudniowy FMCM
Po publikacjach: W Strefie Euro grudniowa sprzedaż detaliczna wypadła w relacji m/m zgodnie z prognozą (+0,3 proc.), w stosunku rocznym zakładano 1,5 proc., było 1,4 proc. PMI dla usług w Niemczech spadł z 55,4 pkt do 55 pkt, w Strefie Euro utrzymał się na 53,6 pkt, zgodnie z prognozą.
Kiwi na fali

Kiwi na fali

2016-02-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Nowa Zelandia: Na wczorajszym przetargu cen mleka główny indeks cen spadł aż o 7,4 proc. względem aukcji sprzed 2 tygodni, a ceny mleka w proszku poszły w dół o 10,4 proc. Kolejny przetarg zaplanowano na 16 lutego.
Złoty stabilny pomimo mieszanej sytuacji

Złoty stabilny pomimo mieszanej sytuacji

2016-02-03 Komentarz walutowy XTB
Polski złoty jest w miarę stabilny o poranku po lekko pozytywnym starcie handlu w Europie. Mimo tego, że środowisko dla złotego nie wygląda ostatnio najlepiej, to zdołał on ustabilizować się poniżej poziomów po obniżeniu ratingu kredytowego dla Polski przez S&P.
Wielka Brytania bliżej Unii

Wielka Brytania bliżej Unii

2016-02-03 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty spokojnie reaguje na wznowienie przeceny na rynkach finansowych i nawrót tendencji deflacyjnych na świecie. Sesja zapowiada się ponownie pozytywnie dla polskiej waluty. Oczekujemy poprawy nastrojów w skali globalnej i dalszego odzyskiwania strat przez złotego. W piątek dane z rynku pracy w USA. Oddalą wizję kolejnej podwyżki stóp?
Ropa ciągnie parkiety w dół

Ropa ciągnie parkiety w dół

2016-02-03 Rynki o poranku
Od początku roku obserwujemy niezwykle silną korelację między ceną ropy naftowej a nastrojami na parkietach giełdowych. Spadki na ropie prowadzą do spadków na głównych indeksach giełdowych jak DAX czy S&P500 i to nie jest to spowodowane tylko przeceną spółek z sektora energetycznego.
Powrót starych demonów

Powrót starych demonów

2016-02-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Przy podtrzymywanych spadkach ropy naftowej awersja do ryzyka ma się znowu dobrze. Lepszy PMI z Chin niewiele pomaga. Zyskują EUR i JPY. Dziś przedsmak danych z rynku pracy USA. Złoty stabilny z małym zainteresowaniem wokół decyzji RPP.
Środa – waluty i PMI dla usług

Środa – waluty i PMI dla usług

2016-02-03 Raport poranny FMCM
Seria publikacji: Wiemy już, że PMI dla usług wyniósł w Chinach 52,4 pkt, co było dobrym odczytem, jako że prognozowano 50,5 pkt. Chińska giełda (indeks Shanghai Composite, bo na nim się skupiamy) jest jednak na minusie, notowany jest poziom 2725 pkt (ok. -0,9 proc. w stosunku do zamknięcia wczorajszego).
Wyhamowanie umocnienia PLN, pogorszenie rynkowych nastrojów

Wyhamowanie umocnienia PLN, pogorszenie rynkowych nastrojów

2016-02-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, który wyhamował trend aprecjacyjny. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4063 PLN za euro, 4,0343 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9569 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8078 PLN w relacji do funta szterlinga.
RBA nie zmienia polityki pieniężnej

RBA nie zmienia polityki pieniężnej

2016-02-02 Rynki o poranku
Bank Rezerwy Australii nie podążył ścieżką zaskoczeń wyznaczoną przez Bank Japonii, który w zeszłym tygodniu niespodziewanie obniżył stopy procentowe do ujemnych wartości i polityka pieniężna w Australii pozostała w niezmienionym kształcie, zgodnie z konsensusem ekonomistów. Główna stopa procentowa została zatem utrzymana na poziomie 2%.
Złoty odrabia miesięczne straty

Złoty odrabia miesięczne straty

2016-02-02 Komentarz walutowy XTB
Wydarzeniem dnia jest dzisiejsza decyzja banku centralnego Australii o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian. Duży wpływ na rynki ma także dalsza kontynuacja spadków na rynku surowcowym. Po tym jak rewelacje z zeszłego tygodnia dotyczące możliwego obniżenia produkcji są sukcesywnie dementowane, ropa znów powróciła do spadków.
Niepokojąca słabość USD

Niepokojąca słabość USD

2016-02-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Powroty spadków cen ropy naftowej wciąż wywierają istotny wpływ na sentyment rynkowy i wtorkowy handel startuje w ponurych nastrojach. WTI straciła prawie 3 USD do 31 USD/b, podtrzymując presję na rynek akcji. Na FX mieliśmy zakrojone na szeroką skalę odejście od USD podsycane słabymi danymi makro. Za to złoty dalej odrabia straty.
Złoty pokonuje Standard&Poor’s

Złoty pokonuje Standard&Poor’s

2016-02-02 Poranny Szkic walutowy AFS
Nie zważając na słabe dane z przemysłu, ani korekty wzrostów cen akcji w Europie, złoty odzyskuje siły i jest już mocniejszy, niż w dniu decyzji agencji Standard&Poor’s o obniżce Polsce ratingu. W perspektywie końca miesiąca oczekujemy jeszcze niższych cen walut. Przejściowo dopuszczamy wystąpienie kilkugroszowego odreagowanie spadków kursów.
PLN mocniejszy, ale z ograniczonymi perspektywami

PLN mocniejszy, ale z ograniczonymi perspektywami

2016-02-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przyniósł wyhamowanie umocnienie złotego z uwagi na potencjalny powrót trendu spadkowego na ropie. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3970 PLN za euro, 4,0352 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9579 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8032 PLN w relacji do funta szterlinga.