Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Cena ropy WTI powyżej poziomu 45 USD za baryłkę
2016-04-28 Komentarz surowcowy DM BOŚPrzekroczenie przez notowania amerykańskiej ropy WTI ważnego technicznego oporu w okolicach 44 USD za baryłkę podsyciło optymizm inwestorów na rynkach tego surowca i zachęciło do zawierania długich pozycji. W rezultacie, notowania ropy WTI przekroczyły nawet poziom 45 USD za baryłkę.
Banki centralne zapewniły emocjonującą noc
2016-04-28 Rynki o porankuUSDJPY traci prawie 3%, strata japońskiego indeksu Nikkei 225 to ponad 3,5%, a indeks dolara amerykańskiego stracił ponad 0,6%, zbliżając się do najniższych poziomów w tym roku. Determinantą powyższych zmian na rynku były dwa banki centralne – Rezerwa Federalna oraz Bank Japonii – których decyzje w sprawie polityki pieniężnej były sporym rozczarowaniem.
Dobry, zły i brzydki
2016-04-28 Komentarz poranny TMS BrokersFed i Bank Japonii zgodnie z konsensusem utrzymały politykę pieniężną bez zmian, ale w tym drugim przypadku oczekiwania były bardziej rozbudzone. RBNZ próbował wybrzmieć gołębio, ale nie bardzo mu się to udało. Wracamy do śledzenia danych makro z USA.
Wyważony komunikat Fed
2016-04-28 Poranny Szkic walutowy AFSKomunikat Fed po kwietniowym posiedzeniu został tylko nieznacznie zaostrzony i nie spotkał się z poważniejszą reakcją rynków. Za to w Japonii zaskoczenia – brak dodatkowych środków stymulowania inflacji. Jen się umacnia, giełda spada. Na złotym stabilnie. Brak oznak kontynuacji wyprzedaży.
FED nie pomógł PLN, presja utrzymuje się
2016-04-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku walutowym charakteryzuje się utrzymaniem presji na wycenę PLN po tym jak wczorajszy FED nie przyniósł zmiany perspektyw stóp procentowych w USA. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3897 PLN za euro, 3,8703 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9870 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,6283 PLN w relacji do funta szterlinga.
Nocne wieści z Japonii i efekty decyzji Fed
2016-04-28 Raport poranny FMCMBank Japonii zaskoczył niektórych: Niemała część rynku spodziewała się, że Bank Japonii pogłębi luzowanie monetarne – ale instytucja ta na razie nie zmieniła swej polityki (jakkolwiek i tak jest ona bardzo luźna). Stopa procentowa dla banków lokujących pieniądze w BoJ pozostała na poziomie -0,1 proc., poza tym utrzymano koncepcję poszerzania bazy monetarnej o 80 bilionów jenów rocznie (ok. 732 mld dolarów).
Fed zachował się zgodnie z prognozami
2016-04-28 Raport poranny FMCMRynek po decyzji: Rezerwa Federalna nie zmieniła stóp procentowych w USA. Zakres stopy funduszy federalnych to w takim razie nadal 0,25 – 0,5 proc. Rynek zresztą nie spodziewał się niczego innego. Komunikat po posiedzeniu jest umiarkowanie gołębi, ...
Flirt z 1900 pkt.
2016-04-27 Komentarz giełdowy DM BOŚŚrodowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po neutralnym rozdaniu na Wall Street i po opublikowanych we wtorek wieczorem wynikach spółki Apple. Reakcje na słabszy od oczekiwań raport spółki, która ma swoją wagę w najważniejszych indeksach amerykańskich, przesadzał o tym, iż środa w USA zacznie się od spadków.
Ta noc należy do Banku Japonii
2016-04-27 Rynki po południuJuż o godzinie 20:00 poznamy decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych oraz komunikat do obecnej i przyszłej polityki monetarnej. Znaczące zmiany nie są spodziewane, dlatego wszystko wskazuje na to, że tym razem show skradnie Bank Japonii.
Dolar przed decyzją FED
2016-04-27 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWyczekiwanie – to klasyczne zachowanie rynku przed kluczowymi informacjami, które mogą nim wyraźnie poruszyć. Nie inaczej jest teraz. Dane makro nt. deficytu handlowego, który w marcu zmalał do -56,90 mld USD z -62,86 mld USD nie wpłynęły znacząco na notowania.
Cena ropy WTI na nowych tegorocznych szczytach
2016-04-27 Komentarz surowcowy DM BOŚStrona popytowa na rynkach surowcowych ewidentnie się nie poddaje. Mimo słabego początku wczorajszej sesji, późniejsze godziny przyniosły wyraźny wzrost cen ropy naftowej: cena amerykańskiej ropy gatunku WTI już na początku sesji w USA testowała opór w okolicach 44 USD za baryłkę, natomiast późnym wieczorem przekroczyła tę barierę w górę.
Banki Centralne w potrzasku – trudne decyzje przed nami
2016-04-27 Rynki o porankuTylko dziś poznamy decyzje dwóch banków centralnych w sprawie stóp procentowych. Będzie to Bank Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych (FED) oraz Bank Nowej Zelandii. Jutro natomiast czeka nas decyzja Banku Japonii, a w przyszły wtorek decyzja Banku Australii.
Bogata środa
2016-04-27 Komentarz poranny TMS BrokersNocny spokój w oczekiwaniu na decyzje Fed, RBNZ i Banku Japonii zakłócił szokujący spadek inflacji w Australii, który silnie uderzył w dolara australijskiego. Reszta FX pozostaje uśpiona, podobnie jak rynek akcji. Ropa ma wsparcie w lepszych danych o zapasach.
Uspokojenie na złotym. Fed wprowadzi więcej niepewności.
2016-04-27 Poranny Szkic walutowy AFSFed nieprzychylnie patrzy na oddalenie przez rynek perspektywy kolejnej podwyżki stóp procentowych, przez co dziś będzie starał się wprowadzić więcej niepewności, co do decyzji w połowie roku. Podtrzyma perspektywę dwóch podwyżek w tym roku. Dolar w tym scenariuszu powinien zyskiwać. Na złotym uspokojenie.
Sytuacja na PLN powoli się uspokaja
2016-04-27 Raport poranny FMCMKurs głównej pary: Główna para walutowa (eurodolar) przetestowała wczoraj okolice 1,1335 – a teraz lokuje się nieco niżej, czyli przy 1,13. Kluczowa będzie oczywiście godzina 20:00 – i w okolicach tej godziny zmienność może być duża, a to w związku z decyzją FOMC na temat stóp procentowych. Ogólnie jednak rynek nie spodziewa się, by teraz doszło do ich podwyżki.
Odreagowanie na PLN, rynek patrzy na FED
2016-04-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego, który stabilizuje się po wczorajszym umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3728 PLN za euro, 3,8717 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9705 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6387 PLN w relacji do funta szterlinga.
Opadanie w kierunku 1900 pkt.
2016-04-26 Komentarz giełdowy DM BOŚDzisiejsza sesja była już czwartą sesją spadkową. Spadki w USA były wprawdzie wczoraj nieznaczne, ale Europa kontynuowała dziś przecenę, a nawet nieco przyspieszyła. Początek sesji dawał bykom jeszcze pewną nadzieję, ale po dwóch godzinach handlu rynek wyraźnie skierował się w dół.
Złoty wstępnie otrząsnął się z rozbicia
2016-04-26 Raport popołudniowy FMCMCo z eurodolarem? Kilka razy w ostatnich dniach pisaliśmy o tym, że okolice 1,1330-35 mogą pełnić na EUR/USD rolę oporu lokalnego. Istotnie, dzisiejsza zwyżka wartości euro doprowadziła wykres mniej więcej do tego rejonu, po czym nastąpiło lekkie schłodzenie sytuacji i teraz jesteśmy przy 1,1310.
Efekt Obamy
2016-04-26 Komentarz HFT BrokersUbiegłotygodniowa wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych w Wielkiej Brytanii sporo namieszała w przewidywaniach wyniku referendum ws. „Brexitu”, dając przewagę stronie opowiadającej się za pozostaniem w strukturach wspólnotowych.
Dolar kontynuuje spadki
2016-04-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutChiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,4880 wobec 6,5120 wczoraj. Były doradca PBOC (Li Daokui) przestrzegł, że gospodarka może nadal szukać swojego dna.
Japonia: Rosną spekulacje, co do skali programu pomocowego dla regionów dotkniętych ostatnim trzęsieniem ziemi.
Japonia: Rosną spekulacje, co do skali programu pomocowego dla regionów dotkniętych ostatnim trzęsieniem ziemi.