Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Ciężki orzech do zgryzienia
2016-03-04 Komentarz tygodniowy TMS BrokersWydawało się, że po zeszłotygodniowym lepszym odczycie PKB z USA inwestorzy z większym optymizmem zaczną patrzeć na kondycję amerykańskiej gospodarki, co przełoży się na kontynuację umocnienia dolara. Jednak nic bardziej mylnego – pomimo kolejnych niezłych danych dolar w ubiegłym tygodniu znalazł się w całkowitym odwrocie.
Paradoksalna reakcja na koniec tygodnia
2016-03-04 Raport tygodniowy FMCMGłówna para – ostatecznie w górę: Eurodolar co do zasady szedł w dół już od 11 lutego, kiedy to zaznaczył szczyt w pobliżu 1,1375. Wykres posuwał się później na południe – w myśl nie tyle wiary w marcową podwyżkę stóp przez Fed (bo takiej wiary raczej nie ma), ile w nadziei na to, że EBC pogłębi luzowanie monetarne, ropa będzie drożeć, a Chiny nie zaskoczą czymś tragicznym.
Dobry tydzień WIG20
2016-03-04 Komentarz giełdowy DM BOŚPiątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w kontekście, który ułatwił rynkowi schowanie się w klasycznym scenariuszu konsolidacyjnym. Po mocnym, czwartkowym wzroście WIG20 o blisko 3 procent, który stał w kontrze do skromnych zmian indeksów na rynkach bazowych, konsolidacyjne wyciszenie było łatwe do wykreowania.
Dolar słabszy po danych z rynku pracy
2016-03-04 Rynki po południuNajważniejszym wydarzeniem ostatniego dnia tygodnia była publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy. Zmienność na rynku walutowym w pierwszej połowie sesji europejskiej była mocno ograniczona, jako że inwestorzy z niecierpliwością czekali na wyniki zmiany zatrudnienia oraz poziomu stopy bezrobocia w największej gospodarce świata.
Szef BOJ niechętny marcowej obniżce stóp
2016-03-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutChiny: Ludowy Bank Chin ustalił kurs wymiany USD/CNY na poziomie 6,5284 wobec 6,5412 wczoraj – to najniższy poziom od 23 lutego. Bank centralny powrócił też po kilku dniach przerwy do 7-dniowych operacji reverse repo (dzisiaj „wprowadzono” do systemu 50 mld CNY).
PLN nieco słabszy, rynek czeka na NFP
2016-03-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN po wczorajszym lekkim osłabieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3363 PLN za euro, 3,9588 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9919 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6044 PLN w relacji do funta szterlinga.
Piątek, czyli dane z rynku pracy USA
2016-03-04 Raport poranny FMCMO 14:30 w Stanach Zjednoczonych opublikowane zostaną istotne dane makro. Przede wszystkim chodzi tu o tzw. payrollsy, czyli doniesienia z rynku pracy na temat zmiany zatrudnienia w sektorze prywatnym i ogólnie poza rolnictwem. Zaprezentowana będzie też stopa bezrobocia i pomniejsze dane, jak płaca godzinowa.
Chińczycy mogą ostatecznie rozczarować skalą działań
2016-03-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutChiny: Indeks PMI dla usług spadł w lutym do 51,2 pkt. wobec 52,4 pkt. wcześniej, a zbiorczy wskaźnik Composite zszedł poniżej 50 pkt. do 49,4 pkt. Dzisiaj rozpoczęły się trzydniowe obrady KPCh, których kulminacją będzie przyjęcie 5-letniego planu dla gospodarki, a także ustalenie celów na 2016 r.
Mocny dolar, słaby dolar
2016-03-03 Komentarz poranny TMS BrokersKolejny odczyt, kolejne pozytywne zaskoczenie. Przedwczoraj ISM dla przemysłu, wczoraj raport ADP. Seria lepszych od oczekiwań publikacji rozwiewa obawy o ostre hamowanie amerykańskiej gospodarki i jednocześnie urealnia oczekiwania na podwyżki stóp.
Powrót apetytu na ryzyko
2016-03-03 Rynki o porankuŚroda to kolejny dzień wzrostów azjatyckich indeksów giełdowych, które wykorzystują globalny wzrost apetytu na ryzyko, a szczególnie pozytywnie wyróżniają się spółki z sektora finansowego oraz energetycznego.
Wzmaga się popyt na ryzyko
2016-03-03 Poranny Szkic walutowy AFSInwestorzy przestali uporczywie kierować się w stronę bezpieczeństwa. Ryzykowniejsze aktywa zaczynają zyskiwać. W trendzie wzrostowym znajduje się miedź, która jak wiadomo „ma doktorat z ekonomii”. Czy najgorsze jest już za nami, a amerykańska gospodarka uniknie recesji?
Kolejne lepsze od oczekiwań dane z USA podtrzymują dobre nastroje na rynkach.
Kolejne lepsze od oczekiwań dane z USA podtrzymują dobre nastroje na rynkach.
Kontynuacja umocnienia PLN wobec EUR, rynek czeka na NFP i EBC
2016-03-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację umocnienia złotego wobec euro przed zbliżającym się posiedzeniem EBC. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,3149 PLN za euro, 3,9825 PLN wobec franka szwajcarskiego, 3,9740 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 5,5895 PLN w relacji do funta szterlinga.
Rynek walutowy spojrzy na PMI
2016-03-03 Raport poranny FMCMSytuacja głównej pary: Na wykresie EUR/USD mamy dziś wczesnym rankiem 1,0860. Widać, że są pewne problemy z ostrym zbijaniem notowań całkowicie na południe, ku linii 1,08 – ale z drugiej strony o korektę też nie jest łatwo. A już niedługo 10 marca i Mario Draghi w akcji... Napięcie będzie rosło, choć generalne rozwiązanie powinno mieć charakter pro-dolarowy.
Zmienność powróciła na rynek ropy naftowej
2016-03-02 Rynki po południuWarto było śledzić dzisiejszego dnia sytuację na rynkach finansowych. Rano WIG20 kontynuował wczorajsze wzrosty, jednak nie zdołał ich utrzymać do końca dnia, ostatecznie kończąc notowania na poziomie 1825 punktów. Wyniki PMI brytyjskiego sektora budowalnego były gorsze od prognoz, tym samym powodując sporą zmienność na parach z funtem.
Konsolidacja podtrzymana
2016-03-02 Komentarz giełdowy DM BOŚŚrodowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zaczęły się od zwyżki cen akcji, którą parkiet odpowiedział na mocny początek marca na Wall Street, wzrosty cen akcji w Azji i umocnienie surowców.
Lepszy ADP bez większego wpływu na dolara
2016-03-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutOpublikowane o godz. 14:15 szacunki ADP dla liczby nowych etatów w lutym wskazały na ich wzrost o 214 tys. wobec 193 tys. po rewizji z 205 tys. w styczniu. Lepsze przeszło o 25 tys. wobec mediany oczekiwań (190 tys.) dane nie wpłynęły jednak znacząco na dolara, ...
Wiara w dolara nie słabnie?
2016-03-02 Raport popołudniowy FMCMCo widzimy? W nocy i nad ranem eurodolar podchodził do 1,0880 – i właściwie to wypadałoby określić jako nader delikatną korektę wzrostową. Na więcej rynek nie miał ochoty. Ba, ostatecznie znów dolar wygrywa ten bój – i na EUR/USD notowane są poziomy rzędu 1,0830-40. W istocie dochodzi już do przebijania wczorajszych dołków.
Rynek czeka na chińskie stymulanty, dolar wejdzie w korektę?
2016-03-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutChiny: Agencja Moody’s obniżyła perspektywę ratingu do negatywnej ze stabilnej, ale utrzymała ocenę na poziomie AA3. Jako główne ryzyka wskazano pogarszające się miary fiskalne w postaci wzrostu zadłużenia, ale i też narastający odpływ kapitału, co wpływa na spadek rezerw walutowych.
Kolejne kroki do odbudowy sentymentu
2016-03-02 Komentarz poranny TMS BrokersWzrost cen ropy do poziomów nienotowanych od 8 tygodni i najsilniejszy od stycznia rajd na Wall Street to w dużej mierze zasługa kumulacji działań ze strony władz Chin. Pozytywne sygnały dochodzą jednak także z kolejnych gospodarek rozwiniętych.
Dolar australijski rośnie w siłę
2016-03-02 Rynki o porankuPo wczorajszym, pozytywnie zaskakującym, odczycie PKB Kanady, którego dynamika wzrostu wyniosła 0,5 proc. w ujęciu rocznym oraz 0,2 proc. w ujęciu miesięcznym, bijąc oczekiwania analityków – dziś w nocy poznaliśmy odczyt PKB z Australii.