Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Polski rząd zadowolony z siebie, a co z polską walutą?

Polski rząd zadowolony z siebie, a co z polską walutą?

2017-03-14 Raport wieczorny FMCM
Sytuacja na rynku: Eurodolar nie dostąpił dziś jakiegoś szczególnego przełomu. W trakcie sesji w zasadzie umacniała się waluta amerykańska, jako że szczyty notowane nad ranem to 1,0660, zaś minima z dnia to 1,0625 (po 15:00). Z drugiej strony popołudnie przyniosło odreagowanie i euro znów nieco zarobiło.
Dolar mocniejszy na początku ciekawego tygodnia

Dolar mocniejszy na początku ciekawego tygodnia

2017-03-14 Poranny Szkic walutowy AFS
Dobra passa szybkich wzrostów euro do dolara skończyła się po przetestowaniu ceny 1,07. To jednak jedynie odreagowanie, a przed końcem miesiąca wspólna waluta zyska jeszcze w racji do większości odpowiedników z G7. Złoty pozostanie dziś w spadkowej trajektorii. EUR/PLN powróci w rejon 4,35. USD/PLN nadal w konsolidacji wokół 4,08.

Podbicie zmienności na PLN, inwestorzy czekają na FED

Podbicie zmienności na PLN, inwestorzy czekają na FED

2017-03-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji wyceny PLN po wczorajszym podbiciu zmienności. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3280 PLN za euro, 4,0639 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0328 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9430 PLN w relacji do funta szterlinga.
Kwestie trendów

Kwestie trendów

2017-03-14 Raport poranny FMCM
Główna para: Na eurodolarze mamy dziś rano ok. 1,0650. Wczoraj opisywaliśmy, nie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni, linię spadkową, którą można poprowadzić np. przez 26 września, 3 listopada i 2 lutego. Była ona właśnie testowana i na razie chyba zwyciężyła, przynajmniej wstępnie. Jest to oczywiście linia umacniająca dolara.
Czekamy wiadomo na kogo

Czekamy wiadomo na kogo

2017-03-13 Raport wieczorny FMCM
Kierunek głównej pary: Rankiem opisywaliśmy, zresztą nie po raz pierwszy, linię spadkową na eurodolarze, w którą wierzymy. Naturalnie nie jest to wiara ślepa ani też stuprocentowa, fides zbiega się tu jednak z ratio. Linię potwierdzają coraz niższe maksima z 26 września 2016, 4 listopada 2016 i 2 lutego 2017 (w każdym razie taki wariant można rozważyć).
Funt radzi sobie dobrze przed Brexitem

Funt radzi sobie dobrze przed Brexitem

2017-03-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Teoretycznie już jutro premier Theresa May może złożyć formalny wniosek do UE w oparciu o Artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego, który będzie otwierał Brexit. Proces od którego zdaniem polityków nie ma za bardzo odwrotu.
Dzisiaj warto zerkać na euro

Dzisiaj warto zerkać na euro

2017-03-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Eurostrefa: Agencja Bloomberg podała w piątek po południu, jakoby temat podwyżki stóp procentowych przed zakończeniem programu QE był teoretycznie rozważany na ostatnim posiedzeniu ECB w czwartek.
Fakty, przecieki, spekulacje

Fakty, przecieki, spekulacje

2017-03-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Przepakowany w wydarzenia tydzień startuje na spokojnie przy niemal pustym kalendarzu. W oczekiwaniu na decyzję FOMC USD cofa się pod presją realizacji zysków. EUR znajduje wsparcie w przeciekach z ECB i ciszy po stronie ryzyka politycznego. Za to brytyjska prasa przypomina funtowi o Brexicie.
Pełne zatrudnienie, pewna podwyżka stóp

Pełne zatrudnienie, pewna podwyżka stóp

2017-03-13 Poranny Szkic walutowy AFS
Początek tygodnia pełnego wydarzeń o kluczowym znaczeniu dla rynków finansowych przynosi dalsze osłabienie dolara oraz przecenę złotego. Pojutrze wybory w Holandii i podwyżka stóp Fed, w weekend spotkanie G20. Po dobrych danych z rynku pracy rynek zaczął poważnie brać pod uwagę scenariusz 4 podwyżek oprocentowania w USA w tym roku.
PLN w ramach konsolidacji, rynek czeka na podwyżkę FED

PLN w ramach konsolidacji, rynek czeka na podwyżkę FED

2017-03-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta kwotowana jest przez inwestorów następująco: 4,3353 PLN za euro, 4,0519 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0185 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9358 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wędrówki eurodolara

Wędrówki eurodolara

2017-03-13 Raport poranny FMCM
Początek nowego tygodnia: Jak wiadomo, dolar w finale minionego tygodnia roboczego stracił na wartości pomimo tego, że dane z USA (np. z rynku pracy, bo te były najważniejsze) wypadły całkiem nieźle, a do tego Rezerwa Federalna trzyma w miarę jastrzębi kurs.
Nowa perspektywa czy znów chwilowy paradoks?

Nowa perspektywa czy znów chwilowy paradoks?

2017-03-11 Raport tygodniowy FMCM
Co wtedy, a co dziś? Tydzień temu, tj. w piątek 3 marca, pisaliśmy, że zakończenie tygodnia jest cokolwiek paradoksalne. Otóż eurodolar ruszył wtedy z okolic 1,05 do 1,0620 – pomimo tego, że np. czwartkowe wystąpienie Janet Yellen (z 2 marca) było w sumie dość jastrzębie, podobnie jak słowa Stanleya Fischera.
Tydzień dla podaży

Tydzień dla podaży

2017-03-10 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po lepszej od oczekiwań sesji w USA, gdzie odbudowanie się rynku ropy pomogło zakończyć dzień lekkimi wzrostami indeksów. Ważnym kontekstem było również wyczekiwanie inwestorów na dane z rynku pracy w USA.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2017-03-10 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W tym tygodniu najważniejsza jest decyzja Fed w środę. Podwyżka o 25 pb jest niemal pewna, a dla dolara kluczowe będzie, czy komunikat pozwoli na spekulacje o czterech podwyżkach w całym 2017 r. Poza tym w środę odbędą się wybory do parlamentu w Holandii, które posłużą do zbadania poparcia dla eurosceptyków przed kwietniowymi wyborami prezydenckimi we Francji.
Czy rynek pracy pomoże dolarowi?

Czy rynek pracy pomoże dolarowi?

2017-03-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Chiny: Agencje odnotowały wypowiedzi szefa Ludowego Banku Centralnego, oraz jego zastępcy. Pierwszy stwierdził, że spodziewa się większej stabilizacji kursu juana w tym roku, wezwał tez do większego otwarcia rynku obligacji na zagraniczny kapitał.
Cena ropy naftowej wciąż pod presją podaży

Cena ropy naftowej wciąż pod presją podaży

2017-03-10 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Ostatnie sesje na rynku ropy naftowej są wyjątkowo emocjonujące. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych wczoraj kontynuowała dynamiczne spadki, testując linię 200-sesyjnej średniej ruchomej w okolicach 48,70 USD za baryłkę. Poziom ten posłużył jako skuteczna baza do odbicia w górę, jednak i tak wczorajsza sesja na rynku ropy zakończyła się na minusie. Dzisiaj notowania tego surowca w USA poruszają się w okolicach psychologicznej bariery 50 USD za baryłkę.
Wybieganie myślami do czerwca

Wybieganie myślami do czerwca

2017-03-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Pytaniem na dziś jest, jak silny musi być raport z rynku pracy USA, by zmienić rynkowe oczekiwania względem Fed wykraczające poza pewną podwyżkę w marcu? ADP ze środy nie daje gwarancji na nic, gdyż ważniejsza niż dane o zatrudnieniu będzie dynamika płac. Duża niespodzianka jest konieczna, by USD nie padł ofiarą przedweekendowej realizacji zysków.
EBC (nieco) zmienia ton

EBC (nieco) zmienia ton

2017-03-10 Poranny Szkic walutowy AFS
Europejski Bank Centralny (EBC) dostrzega umacnianie ożywienia i nieznacznie zaostrza przekaz. Pozostaje jednak wciąż w fazie ostrego łagodzenia polityki pieniężnej. Euro mocniejsze, ale silniejszy ruch na podstawowej parze EUR/USD dziś po danych z rynku pracy w USA. Złoty słabszy w ślad za przeceną walut rynków wschodzących.
PLN pozostaje w konsolidacji przed danymi z USA

PLN pozostaje w konsolidacji przed danymi z USA

2017-03-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie PLN w oczekiwaniu na popołudniowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Polska waluta kwotowana jest na rynku następująco: 4,3247 PLN za euro, 4,0805 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0305 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9610 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dwa istotne punkty

Dwa istotne punkty

2017-03-10 Raport poranny FMCM
Zagraniczne tematy: Wydaje się, że dwa główne punkty w dzisiejszym kalendarium makroekonomicznym to godzina 14:30 (payrollsy z USA) i godzina 10:30 (brytyjskie dane o dynamice produkcji przemysłowej, dotyczące stycznia). Pierwsza z publikacji (właściwie będzie to pakiet danych) powinna wpłynąć na eurodolara, druga – na pary powiązane z funtem.